3D výplň podlahy: foto zbierka, možnosti, tipy designer

Ak je potrebné vymeniť podlahy, ale nie je možné rozhodnúť o výbere technológie (laminát už tam bol, parkety boli dlho položené, dlažba je studená a tak ďalej do nekonečna), dávajte pozor na 3D povodňové podlahy. Okrem iných výhod (vysoký výkon) vyniká predovšetkým možnosť realizácie akejkoľvek myšlienky dizajnu, 3D podlaha je obzvlášť impozantná - fotografie hotových interiérov sú nápadné s vytvoreným efektom trojrozmerného obrazu v rovine.

Prízemie s 3D efektom trojrozmerného obrazu na rovine

Obľúbenou novinkou môže byť hodná náhrada za také praktické a krásne podlahy ako laminát alebo linoleum. Podlahy vyrobené s použitím transparentných polymérnych materiálov sa vyznačujú vysokou odolnosťou proti opotrebeniu, trvanlivosťou, odolnosťou voči vlhkosti, vývojom rôznych húb a plesní. Hladký priehľadný náter je veľmi tvrdý a trvanlivý, obzvlášť zaujímavý z hľadiska realizácie rôznych konštrukčných riešení.

Technológia výroby samonivelačnej podlahy umožňuje získať takmer jedinečnú podlahovú krytinu: na pripravený povrch sa položia rôzne predmety (kamienky, listy, perličky) a na ňu sa naleje priehľadný roztok s tužidlom.

Ako vidíte, výrobná technológia novo vyrábaných 3D podláh je celkom jednoduchájednoduchosť, ale určite si vyžaduje presnosť a určité zručnosti v práci. Požadovaný efekt sa dosiahne prekrytím transparentnej kompozície špeciálne pripraveného tlačeného obrazu.

Samonivelačná podlaha s 3D efektom poskytuje návrhárom možnosť rozšíriť svoje predstavy: môžete doslova stelesniť akúkoľvek predstavu

Samonivelačná podlaha môže mať akýkoľvek odtieň, môže obsahovať akýkoľvek obraz vrátane 3D efektu. Táto podlaha sa ľahko čistí, je bezšvová, čo je nespornou výhodou z hľadiska hygieny - nikde sa nehromadí nečistota. Podlaha je odolná voči oderu a estetike. Spolu so zvýšenou pevnosťou má samonivelačný náter nízku elektrickú vodivosť.

Prízemie s vysokou presnosťou použitého obrazu

Podlahy z polymérov: klady a zápory

Zvážte výhody plniacich vrstiev 3d:

  • šetrnosť k životnému prostrediu;
  • pevnosť;
  • nevykonávajú elektrickú energiu;
  • dobrá tepelná vodivosť;
  • odolnosť voči kyselinám;
  • odolnosť voči vyblednutiu;
  • podlaha je monolitická (neobsahuje švy).

Vysoká cena je hlavnou nevýhodou. 3D povodňové podlahy budú stáť 4-krát drahšie ako laminátové podlahy. Náklady do značnej miery závisia od drahého vytlačeného obrazu (obrázok sa aplikuje na špeciálnu tkaninu, vyžaduje sa vysokokvalitná tlač). Podstatou technológie 3D obrazu je vytvorenie ilúzie trojrozmerného obrazu na rovine pri pohľade z určitého bodu. Ale predosiahnutie požadovaného účinku bude vyžadovať veľký priestor.

Vo veľkej miestnosti je vhodný veľký obraz
.

Liate podlahy môže efektívne napodobňovať rôzne povrchy, ktoré je dosiahnuté použitím dvojrozmerné grafické listy obraz s vysokou presnosťou tlače. Priehľadná polymérna vrstva navyše vytvára ilúziu trojrozmerného vzoru. V závislosti od hrúbky priehľadnej vrstvy sa rozlišujú tenké a vysoko naplnené povodňové podlahy.

Tieto môžu byť použité v miestach priemyselného významu z dôvodu zvýšenej pevnosti a odolnosti voči oderu. Dokonale plochá rovina je hlavnou podmienkou pre rovnomerný náter.

Návrh miestností s 3D podlahou

Niekoľko tipov od projektanta:

  • voľný centrálny priestor z nábytku (3d poschodie je už celkom aktívny prvok výzdoby miestnosti, snažte sa nepokaziť interiér zbytočnými dodatkami);
  • pre lepšie prezeranie umiestnite obraz pozdĺž najdlhšej steny v miestnosti;
  • Množstvo jasných kontrastných detailov v dizajne podlahy môže vizuálne zmenšiť priestor, ak je potrebné vizuálne zväčšiť priestor - vyhnúť sa jasným farbám.
Žiadny povlak nemôže vytvoriť takýto realistický efekt
.

Všeobecne sa predpokladá, že povodňové podlahy 3d by sa mali používať výlučne v kúpeľni. Dokonale hladký povlak je odolný voči zvyšujúcej sa vlhkosti, je trvanlivý a odolnýchemické zaťaženie, ktoré umožňuje jeho použitie pri usporiadaní podláh v kúpeľni, ale nemali by ste sa obmedzovať na kúpeľňu.

Želovité 3D pohlavie v jasliach: svetlé, farebné, energizujúce

V skutočnosti je rozsah oveľa širší - 3D povodňové podlahy budú účinne dopĺňať interiér kaviarne alebo obchodného poschodia veľkého supermarketu (podlaha sa používa 30 - 40 rokov). Použitie polymérnych podlahových krytín na usporiadanie podlahy v obytných priestoroch je možné len privítať, pretože inštalácia využíva materiály šetrné k životnému prostrediu, podlaha je hygienická a môže sa používať pod systémom „teplá podlaha“. Je možné vyrobiť hladký, mierne hrubý alebo hrubý povlak.

Plniace 3D podlahy: fotografická zbierka