4 dôvody na inštaláciu systému Smart Home v byte

Moderná realita a technický pokrok zanechávajú svoj odtlačok na všetkých sférach ľudského života, vrátane jeho každodenného aspektu. Denná rutina obyvateľa mesta žijúceho v byte vo výškovej budove je plná domácich spotrebičov a zariadení. Mnohí sa snažia poskytovať pohodlie a komfort v byte, inštalovať moderné osvetľovacie systémy, klimatizačné zariadenia a klimatizáciu, ohrievače vody, elektronické zámky, automatické žalúzie a mediálne systémy.

V takýchto podmienkach sa veľký počet konzol a ovládacích panelov stáva skutočným problémom. Ako zabezpečiť vašu bezpečnosť a online monitorovanie bytu prostredníctvom pohodlnej mobilnej aplikácie? Ako ušetriť na účtoch za spotrebu vody a energie? A čo je najdôležitejšie - ako urobiť elektroniku v byte pochopiť nájomca doslova z polovice-slovo? Odpoveďou bude technológia "Smart Home", ktorá je efektívna a výhodná nielen pre chaty s veľkým priestorom a autonómnym kúrením, ale aj pre luxusné apartmány. Zvážte teda jeho zásluhy podrobnejšie.

Inteligentný byt je ľahko spravovateľný

Najobľúbenejšou (po cene) námietkou voči inštalácii systému Smart House v byte je myšlienka „je to ťažké zvládnuť“. V skutočnosti je všetko presné.naopak. Moderné systémy "Smart Home" sú jednoducho integrované s iPadom, kde môžete vidieť aktuálny stav všetkých pripojených zariadení, aj keď sú mimo domova. Možnosti konfigurácie pre riadiace systémy sú rôzne, ale veľmi pohodlné, pretože sú postavené podľa nasledovných princípov:

 1. kombinovanie zariadení do riadiacich skupín (svietidlá, servopohony, okná atď.);
 2. Flexibilné skripty;
 3. Návrh jednoduchého ovládacieho menu;
 4. Spätná väzba zo zariadení na obrazovke;
 5. Dostupnosť automatických režimov, ktoré nevyžadujú zásah.

Väčšina funkcií je regulovaná a ovládaná jediným kliknutím na terminál, ktorý je nainštalovaný na vhodnom mieste. Pre lepšiu kontrolu nad niektorými parametrami v miestnostiach môžete nainštalovať ďalšie klávesnice.

Už nepotrebujete niekoľko diaľkových ovládačov a tlačidiel. Dokonca ani záclony už nemusia byť spúšťané ručne alebo prejsť na box, aby sa ventil uzavrel. Ak si nie ste istí, či sú dvere uzamknuté a či sú svetlá vypnuté v akejkoľvek miestnosti, nemusíte ísť ďalej a kontrolovať kdekoľvek - stav všetkých pripojených zariadení sa odráža na obrazovke smartfónu, takže si môžete byť istý bez toho, aby som vstal z postele.

Inteligentný domov v byte zvyšuje jeho pohodlie

Jedným z hlavných dôvodov inštalácie inteligentného domáceho systému v byte je neuveriteľný osobný komfort, ktorý automatizácia poskytuje. Osobná oáza, ostrov ideálnej klímy s pohodlím pre vaše oči, osvetlenie, vlhkosť aticho hrá hudba - to je to, čo sľubuje pripojenie full-featured domácej automatizácie.

Systém si môžete prispôsobiť v každej jednotlivej miestnosti nastavením rôznych parametrov osvetlenia a teploty pre kuchyňu, obývaciu izbu, spálňu alebo pracovňu. Môžete tiež nastaviť všetky vyššie uvedené parametre v závislosti od denného času alebo teploty mimo okna. Svetlo sa môže zapnúť hladko, keď sa vrátite z práce a miestnosti sú už vykurované na optimálnu teplotu, vetrané a nastavené na vlhkosť. V "Smart Apartment" nikdy nebude príliš chladno alebo príliš horúce.

V inteligentnom byte je to bezpečné

Systém Smart Home je zárukou bezpečnosti, najmä v bytovom dome, kde niektoré riziká nezávisia od vás, napríklad od fajčiarov alebo od susedov. prielom niekoho iného kanalizácie. Prvky, ktoré strážia bezpečnosť majiteľov „inteligentného bytu“ nepretržite a umožňujú kontrolu situácie aj na diaľku:

 • snímače požiarnej bezpečnosti;
 • snímače úniku vody;
 • 39. snímače úniku plynu;
 • snímače pohybu;
 • videokamery;
 • interkomové systémy;
 • režim „simulácia prítomnosti“.

Systém kontroly úniku vám umožňuje rýchlo a bez účasti vlastníkov odpojiť neúspešné vodovodné armatúry alebo potrubia a tým zabrániť zaplaveniu a vážnemu poškodeniu ich opráv a opráv susedov. Ak je byt vybavený inteligentnými zásuvkami, vypnutie všetkých elektrických spotrebičov bude trvať niekoľkosekúnd. Dôležitú úlohu pri zaistení bezpečnosti domova zohrávajú aj pohybové senzory a kamerový systém, obraz, z ktorého si môžete prezerať na obrazovke smartfónu, keď ste mimo domova. Napríklad, keď sú aktivované snímače pohybu, môžete skontrolovať záznamy videokamier a zistiť, že vaša mačka, nie votrelec, bola príčinou falošného poplachu a vypnúť poplachový systém.

Automatizované riadenie svietidiel tiež zlepšuje bezpečnosť, najmä ak vlastníci nie sú doma. Každé osvetľovacie zariadenie môže byť pripojené k regulátoru, ktorý presvedčivo simuluje prítomnosť ľudí v miestnosti realizáciou jedného z naprogramovaných scenárov. Zo strany ulice vyzerá všetko úplne prirodzene - svetlo sa rozsvieti v rôznych miestnostiach, ako keby boli majitelia doma.

Úspory, ktoré inteligentný domov v byte dáva

Automatizácia inštalovaná v byte môže výrazne znížiť náklady na elektrickú energiu a vodu. Podľa štatistík, priemerná suma v príjme majiteľov automatizovaného inteligentného bytu klesne asi o 30-40% v porovnaní s bežnými manuálnymi obydliami. Správne nakonfigurované programy regulácie klímy v automatizovanom dome zapnú vykurovacie telesá alebo podlahové kúrenie len vtedy, keď teplota v samostatnej miestnosti klesne pod parameter nastavený vlastníkmi.

Prečo vykurovať prázdne miestnosti? Tento problém riešia aj pohybové senzory - vykurovací systém je možné zapnúť len vtedy, keďv miestnosti je osoba. Ak sú automatické žalúzie alebo rolety otvorené - „Smart Apartment“ nebude plytvať elektrickou energiou a nevyhrievať vonkajší vzduch. To isté platí pre osvetlenie - svetlo sa rozsvieti až po spustení snímača pohybu a automaticky sa vypne, keď osoba opustí miestnosť alebo byt.

Keď už hovoríme o úsporách s technológiou „Smart Home“, znamená to nielen zníženie finančných prostriedkov vynaložených na služby, ale aj úsporu času. Už sa nemusíte ponáhľať domov, aby ste zapli kúrenie, otvorili dvere dieťaťu alebo vypli televízor alebo svetlá na chodbe. To všetko sa stará o automatizáciu, ktorú môžete dať príkaz odkiaľkoľvek na svete.

Na internetovej stránke spoločnosti sa môžete dozvedieť viac o možnostiach systémov Smart Home.