Aké rastliny sú vhodné pre vertikálne záhradníctvo

Vertikálne záhradníctvo prišlo k nám od staroveku. Už v 9. storočí pred naším letopočtom sa visiace záhrady asýrskeho vládcu Semiramisu stali jedným zo „Sedem divov sveta“. Mali vzhľad stupňovitých terás viníc a lezeckých ruží. Moderné záhrady sú vytvorené na rovnakom princípe. Je pravda, že krajinári našej doby neustále robia vlastné úpravy a zlepšujú spôsob úpravy terénnych úprav.

Záhradné creepers

S pomocou popínavých rastlín, kontajnerových rastlín a ostrihaných stromov v záhrade, môžete vytvoriť veľmi útulné miesto, pripomínajúce báječný háj. Zelené vetvy tkajúce pozdĺž stien a plotov, výrazne oživujú nádvorie a robia z neho duchovný.

Najviac plastov zo všetkých rastlín sú liany. Zdobia nielen vidiecku záhradu, ale aj veľké budovy s asfaltovým dvorom. Často aj v meste sa môžete stretnúť s balkónmi v nižších poschodiach, ktoré sú pokryté zeleňou. To vytvára pohodlie a pohodlie vo vnútri bytu a chráni obyvateľov pred teplom v lete. V záhrade vinice môže byť zasadená na každom stupni stránky. Môžu ozdobiť plot, zdvihnúť ich do výšky až dvadsať metrov, alebo naopak, dať na zem, ako groundcover rastlín. V závislosti od štruktúry podkladu a topografie povrchu môžu mať tieto rastliny najkomplikovanejšie formy, preto je možné vertikálne terénne úpravy konštrukcie realizovať nezávisle, bez toho, aby oslovili konštruktérov.

S pomocou lian, konárov a holých stromov v záhrade môžete vytvoriť veľmi útulné miesto pripomínajúce báječný háj
.

Medzi odrodami viniča sú ročné a celoročné. Tieto môžu byť trávnaté a drevnaté. Stonky bylinných rastlín vymiznú koncom jesene a na jar vypuknú nové výhonky. Woody stonky žijú mnoho rokov, zbaviť len listy. Liana rastie veľmi intenzívne, až 15 cm za deň, ale nie sú schopné udržať vertikálnu polohu bez podpory kvôli nedostatku hrúbky stoniek. Starostlivosť o vinič nie je zložitá: musia byť napojené včas a nasmerované na správne miesto. Pri výsadbe je vhodné hnojiť pôdu humusom alebo inou organickou hmotou. Ak z nejakého dôvodu pôda nebola oplodnená a rastlina sa vyvíja pomaly, potom ju môžete naliať roztokom dusičnanov pridaním jednej lyžice granúl do vedra s vodou. Roztok by mal byť opatrne naliaty do koreňa, aby nespadol na listy. Ako hnojivo môžete použiť aj kuracie hnoj, čo je najlepšie jedlo pre akúkoľvek rastlinu. Pri výsadbe viniča je potrebné brať do úvahy, že niektoré z nich milujú slnko, zatiaľ čo iné ako tieň alebo čiastočný tieň. Napríklad, Kalistegia je našuchorený, zlatý zimolez, capricoleum, dievčenské hrozno, horká sladká nočná lampa a Telman sú úplne nenáročné rastliny. Môžu sa vyvíjať na jasnom slnku a bez neho. Ale čínska citrónová tráva, virginian hrozno, okrúhle-čelia strom kliešte, actinidia colomicta láska rast viac v čiastočnom tieni. Ak je vertikálnaZáhradníctvo v záhrade by sa malo robiť na mieste, kde vôbec nespadá slnko, potom budú robiť rastliny ako chmeľ, kučeravé aiteit a aristolochia.

Najviac plastov zo všetkých rastlín sú vinice
.

Obzvlášť dôležité sú vinice v záhrade, kde nie je ovocný sad a kvetinová záhrada. Keď stavebné práce na novom pozemku ešte nie sú dokončené a je potrebné vysádzať stromy na stromoch, môžete začať so živým plotom. Akýkoľvek plot bol postavený v krajine - kované, drevené alebo kamenné - popínavé rastliny mu dodajú pôvab a ľahkosť. Ale vytrvalé rastliny nie sú lepšie, aby rastliny, nerastú tak rýchlo ako letničky. Áno, a na konci výstavby sa vaše preferencie môžu zmeniť, pretože na experimenty bude viac času. Živice sa tiež používajú na rozdelenie chaty na plochy. Napríklad oddeľujú záhradu od záhrady, rekreačnej oblasti od ekonomickej zóny. Veľmi často lianas zdobia altány a letné chaty pre autá. Pre každú zónu je dôležité zvoliť správny typ zariadenia tak, aby plot vyzeral esteticky. Nepokúšajte sa dávať prednosť drahým veľkoplošným alebo zamatovým viničom, takéto odrody sa rýchlo vyblednú. Pred výberom rastlín je potrebné konzultovať s odborníkom ako poslednou možnosťou, aby ste pomohli vykonávať vertikálne záhradnícke fotografie, ktoré si môžete prezrieť v časopisoch a online. Že obrázky budú môcť tlačiť vás na správne myšlienky v dizajne svojho vlastného problému.

Živé ploty sa používajú na delenie dachy do zón
.

Kontajnerové zariadenia

\ t

Závody Ampiel vo vertikálnom záhradníctve nie sú posledné. Sú zdobené tŕňmi, okennými otvormi, balkónmi, stĺpmi, terasami a terasami. K tomu použite obvyklý závesný hrniec, hrnce kokosového vlákna alebo plastu a dokonca aj drevené boxy. Niekedy v záhrade dať vysoké vázy v jednom z rohov, so zameraním na svetlé farby. Hlavnú úlohu tu zohráva ľudská fantázia, ktorú nemožno obmedziť. Najbežnejšie rastliny pre tento typ záhradníctva sú fuchsia, petúnie, begónie, lobelia, žeruchy a pelargónia. Spolu s nimi sa objavili mnohé nové druhy kvetov. Tieto zahŕňajú hybridné formy petúnií, ako je Calibrahoa, Surfinia, Fortuny, Diastia a Celtolales. Stále častejšie sú závesné koše zdobené ipomoea, cardiospermum, svlačec, kamamoklitami. Kombinácia niekoľkých druhov rastlín v jednom kvetináči vyzerá veľmi pekne, stačí si vybrať správne farby: buď kontrastné farby alebo podobné tóny. Je však lepšie sa vyhnúť nadmernému variácii, obmedzeniu na dva alebo tri odtiene.

Zariadenia Ampiel zdobia altány, terasy, balkóny a záhrady

Pre kontajnerové rastliny sa môžu použiť rôzne druhy podpier. Môže to byť krátka tyč, zaseknutá v strede hrnca, a môžu tu byť postavy, ktoré sú vyrobené z drôtu. Najčastejšie sa vyrábajú vo forme srdca, kosoštvorcov a lôpt. Na takýchto figúrkach dobre rastú brečtan, loachwines a okrídlené čučoriedky. Vertikálne záhradníctvo to robíte samiTo dáva veľa zábavy, najmä pri vytváraní rôznych aranžovanie kvetov. Treba však pripomenúť, že kontajnerová rastlina sa bude musieť vyvíjať v obmedzenom množstve pôdy, takže musí byť vysoko kvalitná. Najlepšie je použiť substrát bohatý na vlhkosť obohatený o živiny.

Orezané stromy

Okrem ampelous rastlín a lianas, vertikálne záhradníctvo stien možno vytvoriť pomocou mreže živých plotov. Sú to vysadené stromy v radoch, ktoré sú pripevnené k podperám a cielene orezané. Najlepší materiál pre tieto živé ploty sú jabloň, hruška, vŕba, brest, buckthorn, hloh a malinové kríky. Limes, javor, horský popol a niektoré odrody ihličnanov sú tiež široko používané. Tieto stromy s malými listami vytvárajú nádherné tvary zložitých tvarov, tzv. Topiary haircuts.

Jablone, hrušky a vŕby sú najlepším materiálom na oplotenie živého plota

Topiary umenie sa stáva čoraz viac populárnejšie každý rok a veľmi často sú stromy nahradené špeciálnymi rámami rôznych tvarov, ktoré sú vysadené s pomocou rovnakých viníc alebo iných letničiek. Takýto topiary veľmi rýchlo produkuje výsledok, ktorý nezávisí od klimatických podmienok.

Musíte zasadiť rastliny s láskou, potom sa rozmarná povaha nebude hrozné pre váš kútik na relax
.

Keď sadáte svoju zem, musíte si uvedomiť, že akékoľvek rastliny by mali byť zasadené s láskou. Potom nebudú žiadne rozmary prírodydesivé váš kútik pre zvyšok. Veľa šťastia a tvorivej inšpirácie.