Aké sú nevýhody stretch stropov a ako opraviť možné problémy: riešenia, odporúčania

Krása stretch stropy možno hovoriť o nekonečne dlho, ale hovoriť o ich nedostatky, ktoré sa ukázali byť nie je tak málo, môže byť nemenej trvalé. Výrobcovia a inštalatéri často mlčia a nehovoria o problémoch, ktoré môžu vzniknúť počas inštalácie a prevádzky zavesených podhľadov. Musíte si však byť vedomí všetkých týchto momentov, pretože, ako hovoria: „Potrebujete poznať nepriateľa osobne!“

Zoznam nedostatkov napínacích stropov

Nekompatibilita s prvkami sadrokartónu

Niektoré nevýhody napínacích stropov s nimi nemajú nič spoločné. V tomto prípade spočíva problém v tom, že počas montážnych prác, alebo skôr počas napnutia materiálu, môžu byť dosky zo sadrokartónu oddelené od stien. Je to úplne prirodzený proces, pretožeAkýkoľvek strečový strop má akýsi účinok na steny, ktorého pevnosť môže dosiahnuť 70 kg na lineárny meter.

Konštruktívne riešenie problému

Situácia je dosť reparovateľná, ak hypotéky predinštalujete na miesta upevnenia bagety, ktorá neumožní „sadnúť“ sadrokartónové dosky.

Inštalácia hypoték na sadrokartónové dosky

Existuje druhé riešenie problému: ak sa strop zníži na značnú vzdialenosť, potom sa môžu posilniť ďalšie steny pomocou takzvaných klínov. Sú vyrobené z dosiek alebo iného materiálu po ruke.

Nepríjemný účinok „bavlny“

Niekedy otvorenie okna alebo dverí má efekt „bavlny“ (kolaps), ktorý spočíva v tom, že sa vinylová fólia vytiahne na základňu stropu. A v okamihu zatvorenia okna sa objaví spätný odraz. V dôsledku toho môžete počuť bavlnu. Je ťažké predpovedať podobný problém, ale možno ho zastaviť.

Ako sa zbaviť negatívnych zvukov

V tomto prípade je zbavenie sa rušivých zvukov jednoduché, ale mali by ste vopred zvážiť možnosť ich vzhľadu a kúpiť ten strop, ktorý rozhodne nebude „takto správať“. , Kategória týchto materiálov na konečnú úpravu zahŕňa bezšvový, natiahnutý textilný strop.

Ak je strešný strop už namontovaný, problém možno vyriešiť vyrovnaním tlaku v priestore stropu a miestnosti. Skúsení majstri vykonajú tento postup bez problémov.

Záliv a jeho následky

\ t

Akékoľvek stretávacie stropy - nedostatky tohto problému sa dajú ešte vyriešiť - môžu byť v epicentre záplav. V tomto prípade sa hrdzavá voda z batérií ústredného kúrenia akumuluje v priestore stropu, a ak jeho prúd nezoslabne, začne hľadať možné „spôsoby ústupu“. Výrez pre lustre alebo bodové svetlá, miesto upevnenia stropu na steny je len slabým bodom strešných stropov. Voda, "zistenie" tieto diery sa ponáhľa do bytu.

Bezšvové strešné stropy z vody len priečne, zvárané - môžu sa rozptýliť vo švoch, tkanine a úplne nechať prejsť vodou, čo v konečnom dôsledku spôsobuje vznik škvŕn hrdze na plátne. Premýšľajte skôr, ako si vyberiete jeden alebo iný typ zavesených podhľadov.

Stretch bay

Čo robiť, ak ste boli zaplavený

  1. de-energizujte byt, pretože všetky vedenia sú skryté v priestore stropu a nie je známe, v akom stave je teraz;
  2. oznámiť susedom vyššie a verejným službám o zálive;
  3. 52) v miestach úniku umiestnite nádoby na zachytávanie vody;
  4. zavolajú sprievodcom, aby problém odstránili.

Na úplné zabránenie takejto situácii je možné utesniť spoje bagety a stien. Potom sa nebudete báť žiadnych únikov.

Deformácia a previsnutie plachty

V menších miestnostiach je pokles stropu irelevantným problémom. Ale v izbách s veľkosťou 20 metrov štvorcových. Táto otázka je veľmi akútna. Maximálny povolený stupeň priehybu prezvarený strop 1% uhlopriečky. To znamená, že na 20 metrov štvorcových. Plocha m sa môže prehnúť až do 4 cm, ak je toto číslo väčšie, vada bude celkom zreteľná aj voľným okom.

Ako odstrániť nevyužitosť

Problém je potrebné vyriešiť vo fáze plánovania opráv. Žiadny zdravý inštalatér nebude montovať zavesený strop v miestnosti 50-100 m2. m - to jednoducho nie je realistické, takže nezabudnite najprv vyriešiť tento problém so spoločnosťou, ktorá sa bude zaoberať inštaláciou. Môžete dokonca nájsť iný spôsob, ako orezať strop.

Prepadávanie môže byť tiež skryté. Nainštalovali ste strop a po 3-5 rokoch ste si všimli, že v oblasti lustra sa objavili charakteristické znaky „prebublávania“ alebo záhybov. Problém je vyriešený ťahom za plátno.

Strata výšky stropu v miestnosti

Akékoľvek strešné stropy - nevýhody sa nemôžu nikde stratiť - kradnú vzácne centimetre výšky. Všeobecne platí, že 2-3 cm je dosť pre vysoko kvalitnú inštaláciu látky, ale v skutočnosti ide o trochu viac. Je to spôsobené tým, že stropy v bytoch sú takmer vždy nerovnomerné: niektoré uhly môžu byť nižšie alebo vyššie ako iné. Majstri sa musia zamerať na najnižšiu z rohov, a potom sa ukázalo, že stretch strop "kradne" už 2-3 cm od plánovaných, ale všetky 5-7.

Stretch strop „ukradne“ niekoľko centimetrov

Ako minimalizovať stratu výšky

Žiaľ, tento problém nie je možné vyriešiť kardinálnymi metódami - nebudeteprelomíte strop. Existuje však cesta von. Návrhári odporúčajú používať len čisto biele matné alebo saténové listy, pretože vizuálne rozširujú priestor. Okrem toho zabudnúť na dva-tri-úrovňové stropy - budú mať výšku a vaša kuchyňa-obývacia izba-spálňa sa zmení v chate na kuracie nohy.

Nestojí za nákupy a lakové nátery - názor, že lesk dodáva objemu nesprávne.

Posledná vec: používanie obyčajného lustra a nevyužívanie dodatočného osvetlenia pomocou zabudovaných reflektorov - halogénové žiarovky vyžadujú, aby sa strop znížil o 5 cm, a lampy so žiarovkami všeobecne 9 cm. nekompatibilné osvetlenie

Nie každé svietidlo je vhodné pre zavesené stropy, pretože pre túto kategóriu dokončovacích materiálov existuje obmedzenie výkonu osvetľovacích zariadení.

Existujú tri typy svietidiel:

  • žiarovky - odoberajú z výšky asi 9-10 cm, ale sú lacné a ľahko sa nahrádzajú;
  • 74) halogénové žiarovky 220 V;
  • halogénové žiarovky typu transformátora - je žiaduce inštalovať transformátory pre tento typ svietidla na ľahko prístupnom mieste - musíte ich zrazu vymeniť.

Riešenie problémov - príslušný výber

Problém sa rieši počas inštalácie osvetľovacích zariadení. Majstri musia nevyhnutne zabezpečiť tepelnú izoláciu stropných svietidiel vo forme špeciálnych krúžkov. Ak sa tento okamih zmešká, potom sa po niekoľkých rokoch môže objaviť okolo svetiel žltkastá halo.

Výber správneho svietidla je kľúčom k dlhému stropu pri natiahnutí

Pri výbere svietidiel zvoľte 40 W tradičných žiaroviek a 35 - 50 W halogénových žiaroviek.

Ťažkosti s pripojením dodatočných zariadení

Podľa niektorých preskúmaní môžeme konštatovať, že spotrebitelia nie sú spokojní s tým, že závesové tyče nie je potrebné upevňovať na stenu. Ale spravidla je moderná rímsa vyrobená z ľahkých materiálov a bude to dosť na to, aby sa nalepila na stenu.

Ale so zabudovanými spotrebičmi (lustre, lampy) a rôznymi prvkami dekoru je všetko oveľa komplikovanejšie, pretože pre ich spoľahlivú fixáciu je potrebné vybaviť „sedadlo“. Bolo by pekné vopred sa rozhodnúť, kde a čo budete mať, aby majstri mohli okamžite pripraviť miesta na upevnenie. A čo keď túžba ozdobiť svoj strop štukom vznikla po nainštalovaní stropu? Len informujte spoločnosť, ktorá nainštalovala váš strop, o vašom zámere. Odborníci prídu a po demontáži časti plátna nainštalujú „sedadlá“. Všetko nie je také ťažké!

Škody pri predmetoch s prerážajúcimi predmetmi

Toto je možno najzreteľnejší problém zo všetkých, pretože z nejakého dôvodu si každý myslí, že je veľmi ľahké prepichnúť podhľad. Skutočne, ak urobíte určité úsilie (hádzanie nožov a vidlíc na strop, lyžovanie v okolí apartmánu a mávanie palicami pri tom, atď.), Plátno nebude trvať. Ale ak budete viesť normálny život, potom aj detské žarty alebo lietanievoľný let šampanské korku nepoškodí váš strop.

Poškodenie strešného stropu je najpálčivejším problémom

Existujú však časy, keď sa na paneli objaví diera.

Opatrenia proti škodám

  • Ak sa rez nachádza v blízkosti steny, stačí len vytiahnuť čepeľ smerom k vodiacemu prvku.
  • Ak sa diera vytvorila ďaleko od steny a má malé rozmery (do 2-3 cm), potom môžete prilepiť náplasť z toho istého materiálu, z ktorého je strop vyrobený, alebo pokúsiť sa šiť dieru nylonovou niťou.
  • Na želanie môžete miesto poškodenia zapečatiť krásnou aplikáciou.

Ak sa obávate nepríjemného zápachu

Nepriaznivý zápach sa prejavuje aj v štádiu „zahrievania“ siete plynovým horákom. Ak je však strop veľmi kvalitný, takáto „vada“ zmizne do 3-5 dní, a ak ste si kúpili najlacnejšiu variantu, budete žiť v susedstve s „vôňou“ oveľa dlhšie. Stojí za to vedieť, že tento zápach nie je nebezpečný, ale stále nie je veľmi príjemné byť v miestnosti, v ktorej vonia ako v čínskom obchode.

Riešenie tohto problému pre vinylové stropy nie je možné. S textilnými strečovými stropmi nič takého neohrozí, takže ak je pre vás environmentálna prívetivosť materiálov prvoradá, potom si vyberte materiály.

Video: rozptýlenie mýtov

Na základe týchto informácií si môžete vybrať práve také stretch stropy pre seba - teraz poznáte nedostatky nedostatkov - ktoré budú zodpovedať všetkýmvaše požiadavky. A je možné, že ani po 10 rokoch sa váš strop nebude prehýbať, nebude žltnúť a nestratí ani kúsok svojej krásy.