Aké sú typy zavesených podhľadov: prehľad populárnych dizajnov

Závesné stropy sa široko používajú v akýchkoľvek priestoroch, kde je vykurovací systém. Takýto strop môže ľahko ozdobiť verejnú inštitúciu, kancelárske priestory, obývaciu izbu. Výber materiálov pre zavesený strop je dnes taký veľký, že je pre kupujúcich niekedy ťažké dávať prednosť niečomu. A aby bolo ľahšie urobiť výber, je najlepšie pochopiť, aké typy podhľadov sú a aké materiály sú vyrobené.

Podhľady sú závesné

Zavesený strop je kovový rám zavesený na strope, na ktorom sú upevnené rôzne modulárne prvky (dosky, panely, koľajnice atď.) Alebo listov sadrokartónu.

V súčasnosti je koncepcia stropov nepochybne veľmi kreatívnym procesom. Rozmanitosť typov zavesených podhľadov vám umožní navrhnúť interiér v rôznych štýloch, urobiť ho módnym, funkčným a atraktívnym. Zároveň sa montujú pomerne ľahko, bez toho, aby sa vyžadovalo vykonávanie rôznych prác s vysokým podielom ľudskej práce. V porovnaní s bežnými stropné obloženie stropy majú veľa nepopierateľných výhod. S ich pomocou môžete skryť nedostatky starých stropov, rovnako ako všetky druhyinžinierska komunikácia: ventilačné zariadenia, potrubia, rôzne káble atď. Stropné panely výrazne znižujú hladinu hluku, vytvárajú potrebnú izoláciu. Niektoré typy zavesených podhľadov majú povlaky s vysokou úrovňou odrazu svetla, čo umožňuje zlepšiť osvetlenie a zároveň znížiť náklady na energiu.

Dôležité! Stavebný trh dnes ponúka mnoho typov zavesených podhľadov, ale treba pripomenúť, že sa odporúča, aby boli inštalované iba v tých priestoroch, kde je výška stropu viac ako 2,5 metra, pretože podhľady výrazne znižujú výšku miestnosti.

Druhy zavesených podhľadov

Populárny strop zo sadrokartónových dosiek

Medzi staviteľmi sa „sadrokartónová doska“ nazýva sadrovo modifikovaná fólia, lepená z dvoch strán lepenkou. V závislosti od zloženia sú dosky zo sadrokartónových dosiek:

  • odolné voči vlhkosti (obsahujúce silikónové prísady);
  • ohňovzdorné (s prísadami zo sklených vlákien);
  • Špeciálne (ohybné) na dekoratívne povrchy.

Listy sadrokartónu sú upevnené na drevené trámy alebo kovové profily. Sadrová doska je najvhodnejšia na zdobenie stropu s rôznymi svetlami - vstavané svetlá: LED pásik alebo spot.

Strop sadrokartónu je najbežnejším typom zavesených podhľadov, čo umožňuje realizovať takmer všetky projektové projekty
.

Svojou pomocou vytvárajú akúkoľvek formu stropu - krivočiare, zlomené, stupňovité. Sadrokartón k dnešnému dňu - jeden zNajbežnejšie a lacné materiály pre zavesený strop.

Stropy: estetika a praktickosť

Konštrukcia strešného stropu je pevný pružný strop. K rámu, vyrobený z hliníka, upevnite PVC fóliu so šírkou zvyčajne 1300-4000mm.

Stretch stropy - atraktívny vzhľad a praktickosť, ich závažnou prioritou je odolnosť proti vlhkosti, schopnosť zotaviť sa bez následkov po natiahnutí

Výhody takýchto stropov sú jednoduchosť inštalácie, ako aj ich výkonové charakteristiky:

  • odolnosť proti vlhkosti;
  • trvanlivosť;
  • široká škála textúr a farieb;
  • estetické vlastnosti.

Niektorí považujú stropné strechy za samostatný typ stropu, ktorý sa odlišuje od zavesených stropov.

Modulárne stropy

Mnoho známych zavesených podhľadov, ktoré pozostávajú zo závesného systému s modulárnymi prvkami vo forme dosiek, koľajníc alebo pások z rôznych materiálov. Rám mriežky možno vybrať alebo skryť. Všetky konštrukčné prvky sú vzájomne prepojené a to poskytuje flexibilitu v procese navrhovania, vyrobiteľnosti v inštalácii a prevádzke. Poškodené moduly sa počas opravy ľahko vymenia za nové.

​​

Kachľové závesné podhľadyvyrobené zo sadry, sklolaminátu, polystyrénovej peny, minerálnych vlákien, plastov, kovov alebo dreva sa aktívne používajú na konečnú úpravu domov, bytov, kancelárií, obchodov.Vďaka ich dizajnu môžu zavesené dlaždice presne sledovať kontúry miestnosti - výčnelky, výklenky a výklenky, čo je silný argument v prospech ich použitia.

Kachľový zavesený strop je vhodný v priestoroch akéhokoľvek účelu, pričom výhodou je možnosť nahradiť jeden poškodený prvok bez zmeny celej konštrukcie
.

Zvyčajné rozmery dosiek sú 600x600 mm, ale sú k dispozícii aj zakrivené panely, ktoré používajú interiéroví dizajnéri v prechodoch viacúrovňových stropov a tvoria trojrozmerné kompozície. Montážne systémy zahŕňajú nosné profily (pneumatiky, struny, hrebene) a zavesenia (lúče). Keď dosky dosadajú tesne vedľa seba, rám je uzavretý a neviditeľný a keď kovové rebrá oddelia moduly, je otvorený.

Kazetové (rastrové) stropypozostávajú zo štvorcových a pravouhlých kovových modulov. Strop je zostavený z malých prvkov, ktoré sú umiestnené v montážnom ráme. Panely sú upevnené v ráme pomocou konkávnych hrán okolo obvodu. Stropy môžu mať hladký povrch alebo perforované. Pre antikoróznu ochranu aplikovaný ochranný náter.

Kazetový podhľad - nepostrádateľná voľba, ktorá podlieha vysokým požiadavkám na požiarnu bezpečnosť a odolnosť proti vlhkosti

Kazetové stropy sú často inštalované v miestnostiach, ktoré majú vážne požiadavky na požiarnu bezpečnosť a odolnosť proti vlhkosti. Široká farebná škála kaziet umožňuje usporiadať rôzne možnostiinteriéry. Sú biele, chróm, zlato, zrkadlo.

Roštové stropysú hranaté hliníkové lamely so zakrivenými hranami pozdĺž dlhých strán, potiahnuté lakom alebo smaltom. Vzhľad lamiel sa podobá obloženiu. Sú pripevnené na kovový rám namontovaný na strope. Vzhľadom k tomu, roštové stropné podhľady sú farebné a mrazuvzdorné, nemajú strach z vlhkosti a ohňa, môžu byť inštalované v nevykurovaných miestnostiach, v domoch a bytoch - v kúpeľni alebo v kuchyni.

Regálový strop - štýlové a estetické riešenie pre domácnosť, vyzerá skvele, a to ako samostatne, tak aj ako súčasť komplexných stavebnicových konštrukcií

Strop regálu vyzerá veľmi esteticky, najmä keď sú do neho zabudované lampy. Farby sú veľmi pestré - zlato, biela, meď, chróm. Reiki sú pevné alebo perforované. Kombinácia hrebeňa a vložky vyzerá veľmi štýlovo.

Bunkové stropysú typmi modulov panelov a dlaždíc. Líšia sa iba v dutinách (bunkách) pokrytých podkladom pozadia zo zadnej strany. Tvar otvorov je veľmi odlišný - štvorcový, bunkový, okrúhly, mnohostranný, atď.

Závesná konštrukcia opticky vytvára určitú hĺbku a opticky zvyšuje výšku stropov

Modulárne stropy vám umožnia získať dokonale plochý strop, vytvoriť na ňom vzory, vybrať ľubovoľnú kombináciu farieb. Výhodou všetkých zavesených podhľadov ježe maskovanie všetkých inžinierskych komunikácií im tiež ponecháva voľný prístup, čo je obzvlášť cenné pre miestnosti veľkých veľkostí hotelov, bánk, montážnych hál atď.

jedna - konštrukcia má malú hmotnosť.

Hliníkové zavesené stropy

Hliníkové zavesené konštrukcie sa dodávajú v rôznych formách: kazeta, laty, stropy Grilyato. Každý z nich je dobrý svojím vlastným spôsobom. Už sme hovorili o kazetových stropoch. Strop Grilyato je však najdrahší, ale aj najmodernejší hliníkový strop. Vyberajú ho znalci neštandardných štýlov, tvarov a priestorov. V kombinácii s mimoriadnymi svetelnými efektmi pomáha bunková štruktúra stropu Grilyato vytvoriť jedinečný, krásny interiér.

Zavesený strop Grilyato je v interiéri moderný štýl, ľahké konštrukcie sú inertné voči celej škále vonkajších negatívnych vplyvov
.

Závesné hliníkové stropy ozdobia každú miestnosť, či už ide o veľkú priemyselnú budovu alebo kúpeľňu v súkromnom byte. Budú harmonicky zapadať do akéhokoľvek dizajnu. Povrch kovu prispieva k dobrému odrazu prirodzeného aj elektrického svetla. V izbách s hliníkovými stropmi je svetlá a priestranná. Takmer všetky svietidlá vyrobené v súčasnosti sú kombinované s kovovými stropmi.

Hliníkový zavesený strop je schopný ozdobiť akýkoľvek interiér

Hliníkové stropy majúvynikajúce vlastnosti - sú 100% vodotesné a ohňovzdorné. Ich konštrukcia zabezpečuje dobré vetranie, takže tieto stropy môžu byť inštalované v kúpeľoch, bazénoch, saunách, skleníkoch. Z hľadiska požiarnej bezpečnosti sú vhodné do výrobných priestorov reštaurácií, barov a kaviarní, do výťahových hál, schodísk atď.

Hliníkový zavesený strop v kúpeľni - pohodlné, praktické, estetické

Keďže hliník je ekologický materiál, je bezpečný pre ľudské zdravie a život, takže hliníkové stropy sa často inštalujú v detských a zdravotníckych zariadeniach. Kovová konštrukcia nezbiera prach, nevyžaduje hygienické postupy, vždy vyzerá ako „nová“. Ľahkosť závesného systému (nie viac ako 2 kg /1 m2) eliminuje previsnuté stropy. Sú tak odolné, že inštalácia stropov dnes, môžete si byť istí, že budú potešiť potomkov v tretej generácii.

Na záver možno konštatovať, že zavesené stropy sú moderné stavebné materiály, ktoré pomôžu premeniť interiér domu bez veľkého úsilia a nákladov, ale výsledok bude príjemné pre oko a srdce už mnoho rokov.