Aké tapety si vybrať pre škôlku so zameraním na bezpečnosť a spotrebiteľské kvality

Tapeta pre halu, spálňu, chodbu a kuchyňu sa vyberá relatívne ľahko. Ale pokiaľ ide o dizajn interiéru osobného priestoru milovaného človeka, mnohí rodičia nervózne poškriabajú hlavy. Čo tapetu vybrať pre škôlku? Čo by ste mali venovať pozornosť, aké aspekty je potrebné vziať do úvahy? Pokúsme sa na to prísť.

Po prvé, bezpečnosť

Je nevyhnutné, aby tapety mali certifikát výrobcu potvrdzujúci ich ekologickú čistotu. Súlad výrobkov s vysokými požiadavkami hygienických noriem a neprítomnosť látok ohrozujúcich zdravie ešte stále krehkého detského organizmu sú zeleným svetlom. Výber - nenechajte sa lakomý, skúste si vybrať naozaj kvalitný materiál. Koniec koncov, v miestnosti dieťa nie je len sedieť, ležať, hrať - on tam spí. Zdravý mikroklímu okolitého priestoru je veľmi dôležitý pre nočný odpočinok.

Výber tapetového materiálu pre detskú škôlku

Moderný kupujúci je skôr znehodnotený sortimentom tapiet: vinyl, netkané, tekuté, jutové, papierové, textilné ... Takže čo by ste radšej mali pre detskú izbu?

Dokument: rozsiahly výber plus bezpečnosť

Možno najlepšia možnosť. Hlavným tromfom je maximálny súlad so všetkými bezpečnostnými požiadavkami a bohatý sortiment.

Samozrejme, aby sme povedali, že sú praktické, jazyk sa nezmení ... ale kto prilepí tapetu v detskej izbe s očakávaním desať rokov?

Flizelinovye - trvanlivosť, krása

Sú trvanlivé, šetrné k životnému prostrediu; oprava s nimi je číra radosť. Lepidlo sa aplikuje priamo na stenu, a plátno "pád" suché. Môžete tak pozorovať presnosť montáže kapiel - to je obzvlášť dôležité v prípade porovnania prvkov rozprávky.

Tapeta pre škôlku: netkaná hviezdna obloha

Kvapalina pre budúcich umelcov

Trvalá, praktická a čo je najdôležitejšie - môžete slobodne vyjadriť svoju vlastnú a detskú tvorivosť. Vytvorte si vlastný jedinečný farebný ornament! Možno stojí za to vytvoriť pôvodnú monotónnosť? Nechajte mladých Picasso vytvoriť beztrestne: akékoľvek majstrovské diela môžu byť ľahko odstránené z tekutých tapiet.

Budeme kupovať vinyl pre iné miestnosti

Téma rozhorčenej diskusie na mnohých rodičovských fórach. Niekto je dotknutý ich vonkajšou príťažlivosťou, niekto ich odmieta kvôli neprirodzenosti. Pochybnosti a vy? Takže stojí za to presunúť svoj pohľad na niečo iné. Takéto tapety sú stále vhodnejšie pre nebytové priestory bytu (domu) - chodby, kuchyne, haly.

Dôležité! Rozhodne nestojí za nákup vzoriek peny. Takýto nákup nie je odôvodnený ani z hľadiska estetiky (hravé ruky detísú vyzvaní, aby ich rozbalili), ani z hľadiska bezpečnosti („rozpadnuté“ prvky sa môžu dostať do dýchacích ciest dieťaťa).

Pozor na vek

Pokúšate sa o opravu v škôlke? A koľko dní, mesiacov, rokov vášho dieťaťa? Mali by sa zvážiť určité aspekty týkajúce sa veku:

  • ani pre tých najmenších nie je nič lepšie ako obyčajná, nie fantázová tapeta;
  • tri roky budú mať radi tapety s expresívnymi tematickými kresbami;
  • pre dieťa vo veku 5 rokov, vhodné vzdelávacie, vzdelávacie vzorky alebo, opäť, tematická plnosť interiéru.
Vzdelávacie tapety pre škôlku

Dôležité! Dokonca aj trojročné dieťa a dospelý - a ešte viac - vytvorili chuťové preferencie. Umožnite dieťaťu aktívne sa podieľať na výbere materiálov. Nech ten malý muž cíti svoju hodnotu.

Je veľmi ťažké vybrať si tapetu pre miestnosť, keď váš syn alebo dcéra už je tínedžerom. Bez nich sa neodporúča uskutočniť nákup - inak sa môžu opravy zmeniť na iný problém „otcov a detí“. Nechajte dediča pochopiť, že jeho voľba je veľmi vážna av prípade zmeny názoru (záľuby) nikto nič nezmení.

Nezabúdajte tiež, že deti sú predovšetkým chlapci a dievčatá, s charakteristickými „sexuálnymi“ preferenciami.

Farba a plnosť obrazu škôlky

Najlepšie farebné riešenie pre škôlku je mierne svetlé, pokojné tóny. Dizajn miestnosti by mal dieťa podporiťmentálna a herná aktivita, ale netlačia psychiku a nebolí temperament. Deti - skutočná pevnosť pre svojich obyvateľov. Mal by byť teplý, útulný a harmonický.

Psychológovia hovoria, že flegmatický a melancholický môže byť "otrasený" zdvihnutím tapiet teplých farieb. Cool malý choleric môže byť tichšie tóny, ale nie tmavé.

Má dieťa rád zvieratá, vtáky, karikatúry, rozprávky? Nie je to problém! V súčasnej dobe škála tapiet vám umožní realizovať akýkoľvek detský sen.

Dôležité! Príliš častý obraz môže otráviť detskú myseľ a rýchlo sa nudí. V ideálnom prípade by mala byť tapeta jeden výkres (plot), ktorý môže byť porazený v interiéri. Napríklad prírodný motív na stene je ideálne doplnený zelenou pohovkou, ktorá hrá úlohu trávnika.

Úspešné zjednotenie témy tapety a všeobecnej povahy interiéru

Pokúste sa vybrať tapetu tak, aby ste sa nestrachovali ich nezlučiteľnosťou s nábytkom. Premýšľajte nad celým interiérom do najmenšieho detailu. Kompetentne vybrané tapety pomôžu zóne miestnosti na hru a miesto školení, vizuálne oddeliť miesto k odpočinku. Buďte zodpovední za praktickú stránku nákupu - určte typ tapety sami a nechajte svoje dieťa vedomého veku prispôsobiť svoj rozsah a tému. Takto sa môžete vyhnúť nepríjemným nedorozumeniam a skutočným deťom.