Ako a čo robiť bazén v kúpeli: definujeme a dohodneme

Dnes je takmer nemožné predstaviť si parný kúpeľ bez bazéna s chladnou vodou, ktorý po dusnom vzduchu osviežuje, osviežuje a dodáva silný náboj pozitívnej energie. Samozrejme, finančne to nie je lacné potešenie, ale vždy je tu prijateľnejšia možnosť, ako dosiahnuť želané, napríklad, vybaviť bazén v kúpeli nezávisle.

Povodia v kúpeli: odrody

Prvým krokom smerom k zamýšľanému cieľu bude určenie typu združenia. Bazény pre bazény sú troch typov.

Stacionárne chladiace nádrže

\ t
Stacionárny bazén je najťažšou možnosťou, ale aj najestetickejšou
.

Tento typ sa považuje za najspoľahlivejší a trvanlivý. V úlohe základne slúži železobetónová misa namontovaná na základoch predtým vykopaného otvoru. Stacionárne bazény môžu mať akúkoľvek hĺbku a veľkosť.

Mobilné skladacie misy

\ t
Skladací bazén do kúpeľa

Tento druh kúpeľov sa tiež nazýva dočasný: mobilita vám umožňuje kedykoľvek rozobrať písmo a presunúť ho na správne miesto.

ZákladZvyčajne sa vyrába z PVC, takže plastové bazény pre kúpeľ sú horšie z hľadiska trvanlivosti, ale jednoduchosť, rýchlosť inštalácie a nízke náklady sú výhody, ktoré spôsobili neuveriteľnú popularitu prefabrikovaných modelov.

Bazény SPA - masáž a relax

Mini bazén pre kúpeľ

Zvláštnosťou hydromasážnych bazénov je kompaktná veľkosť, pretože nie sú určené na kúpanie, ale na relaxáciu, obnovu tónu a relaxácie. Takéto mini bazény pre kúpele sa predávajú hotové, čo znamená, že nevyžadujú špeciálnu inštaláciu a inštaláciu.

Toto je zaujímavé!
Mnohé kúpeľné bazény mylne nazývajú vírivku, hoci toto slovo má dva významy. Prvým je meno osoby, ktorá vynašla hydromasáž, a druhá je názov najobľúbenejšej spoločnosti, ktorá vyrába takéto vodné útvary.

Plavecký bazén pre domácich majstrov

Budovanie bazéna v parnom kúpeli nie je ľahká úloha a bude si vyžadovať veľa nuansy.

Ako začať?

Pred začiatkom budovania bazénu by ste mali odpovedať na mnohé otázky: kde sa bude nachádzať (na ulici alebo v parnom kúpeli), v ktorom budú plávať (dospelí, deti alebo starší ľudia). To vám pomôže nájsť optimálne parametre.

Zamyslite sa nad tvarom a rozmermi budúceho združenia
.

Zamyslite sa aj nad veľkosťou a tvarom pohára budúcej nádrže, pretože tieto vlastnosti priamo ovplyvňujú náklady na výstavbu. Čím zložitejšia je konfigurácia a čím väčšia je veľkosť, tým vyššiaukazovateľ nákladových cien.

Odborná rada!
Majte na pamäti, že pri stavbe obdĺžnikovej misy môžete ušetriť peniaze, pretože spotreba materiálu je menšia, zaoblené tvary sú atraktívnejšie a sú v dokonalej harmónii s dizajnom a okolitou krajinou.

Čo je projekt kúpeľa?

Okrem iného budete potrebovať technickú dokumentáciu, ktorá sa nachádza na mnohých stavbách. Ak sa vám nepáčili existujúce projekty, môžete si objednať sadu výkresov so všetkými vysvetleniami a hydraulickými schémami inštalácie online. Výkresy značne zjednodušia inštaláciu a konštrukciu diela.

Toto je dôležité!
Pri objednávaní online projektu nebuďte leniví načrtnúť približný stavebný plán - pre odborníkov to bude oveľa jednoduchšie pracovať.

Správne vypracovaný projekt umožní:

  • vypočítajte misku nádrže pre statické a dynamické zaťaženie, čo je veľmi dôležité pri plánovaní drevenej vane s bazénom;
  • poznať účinky zaťaženia na konštrukčné prvky kúpeľa a na zemi;
  • 63) zariadiť a vyzdvihnúť zariadenia a inžiniersku komunikáciu;
  • správne namontovať vložené položky;
  • zabezpečiť výstavbu kúpeľa s elektrinou v bazéne;
  • 66) zohľadňujú všetky potrebné podmienky pre bezpečnú a pohodlnú prevádzku zariadenia;
  • vypočítajte množstvo materiálov a určte náklady na stavebný proces.

Odborné poradenstvo!

Riadne navrhnutý dizajn kúpeľa sBazén obsahuje súbor výkresov s výpočtami a vysvetlivkami.

Mali by uvádzať inštalované zariadenia, činidlá, metódy čistenia vody a ďalšie podrobnosti týkajúce sa konštrukcie a prevádzky.

Všeobecne platí, že konštrukcia - to je najdôležitejšia fáza, ktorá sa skladá z niekoľkých položiek:
1. Stavebno väzba, ktorá poskytuje zariadenie zvoleného bazénové príslušenstvo - šmykľavky, trampolína, vodopád, atď
, 2. konštrukčné prvky. misky (samostatne).
3. Štatistický výpočet nosných konštrukcií.

Jeden zo zaujímavých kúpeľných projektov s bazénom ukáže video.

Výstavba bazéna vo vani

Takže keď sa vyriešia všetky organizačné otázky a máte všetko, čo potrebujete, môžete začať vyrábať monolitickú misu z betónu.

Toto je dôležité!
Koeficient absorpcie vody v betóne by mal byť pomerne vysoký. Najlepšou možnosťou je betónová trieda W-8.

Teraz, pod bazénom v kúpeli, musíte vykopať základovú jamu s výstužou, ktorá bude slúžiť ako dno a steny. Miska je naplnená betónom.

Odborné poradenstvo!
Nádoba by sa mala naliať naraz. Je to mimoriadne dôležité, pretože viacstupňová výplň niekoľkokrát zníži spoľahlivosť bazéna. Bez čakania na nastavenie betónu je potrebné „vypudiť“ všetky vzduchové bubliny vibračným kladivom.

Ďalej je potrebné vyrovnať povrch misy a nechať ju mesiac, nezabudnite čas od času zvlhčiť, aby sa zabránilo praskaniu. žeŠtukatórium sa dobre drží, odporúča sa použiť špeciálne roztoky na opravu s pridaním latexu. Takáto omietka sa nielenže stane elastickejšou, ale tiež získa ďalšie vodoodpudivé vlastnosti.

Ďalšia fáza je vodotesná. Najrýchlejšou a najlacnejšou možnosťou je PVC podlaha.
Plavecký bazén pre vaňu je takmer pripravený, len konečná fáza výstavby zostáva - orientovaná. Typy obkladových materiálov obrovské množstvo, ale najobľúbenejšie sú:
1. Doska. Pre bazény sa vyrábajú špeciálne porcelánové dlaždice, ktoré absorbujú vodu oveľa menej keramiky.

Odborné poradenstvo!
Pri nákupe dlažby dbajte na koeficient absorpcie vody. Nemala by byť vyššia ako 3%. Keramické obklady na obloženie bazéna - nevhodné, pretože vďaka pórovitosti sa môže stať živnou pôdou pre plesne a baktérie.

2. Mozaika. Najlepšia kategória obkladových materiálov je mozaika zo skla, ktorá sa vyznačuje svojou hustotou, odolnosťou voči vode a trvanlivosťou. Výhodou mozaiky je, že malá veľkosť dlaždíc vám umožňuje vytvárať nezvyčajné kompozície, ktoré realizujú nápady akéhokoľvek dizajnéra.

Mozaika - najlepší obkladový materiál

3. PVC fólia. Ide o najlacnejší materiál na obloženie, ktorý má mimochodom mnoho výhod. Film sa ľahko čistí, odoláva prírodným a chemickým vplyvom.

To je všetko. Teraz viete, ako vybudovať bazén vo vani a vytvoriť vynikajúce podmienky pre dobrý odpočinok azdravie všetkých členov vašej rodiny. Zdravie, dobrá nálada a vynikajúca nálada sú k dispozícii!