Ako a čo znížiť sadrokartónu: nástroje a techniky

Sadrokartón je jedinečný materiál, ktorý na jednej strane umožňuje získať trvanlivé konštrukcie a na druhej strane je krehký, čo umožňuje opatrný a uprataný prístup. Napriek tomu, že proces rezania tohto obľúbeného dokončovacieho nástroja nie je obzvlášť náročný, nesprávnym rezaním je najčastejšou chybou, ktorá vedie k prekročeniu materiálu. Na to, ako znížiť sadrokartón správne, teraz zistíme.

Rezné nástroje

V prvom rade je potrebné pripraviť nástroje, ktoré budú potrebné počas práce. Malo by okamžite urobiť rezerváciu - tieto položky sú úplne bežné a väčšina z nich je v dome každého.

Meradlo na ceruzky a pásky

Najjednoduchšie zariadenia, bez ktorých je však nepravdepodobné, že by to urobili. Neexistujú pre ne žiadne osobitné požiadavky. Jediná vec pre vaše pohodlie, ceruzka by mala byť ostrá a dĺžka pásky by mala byť aspoň 3 metre.

Kovové pravítko alebo ...

Čím dlhšie budete, tým pohodlnejšie budete pracovať. Ak nie je žiadny, potom kovový profil je dobrou alternatívou.

Ktorý nôž by ste mali uprednostniť?

Náradie na sadrokartón: Nôž

Existujú 2 možnosti: použiť papierový nôž, ktorý samozrejme nie je veľmi pohodlný alebo kúpiť univerzálny nôž s vymeniteľnými čepeľami. Tento multifunkčný vynález sa hodí viac ako raz.

Hacksaw

Môže tiež vykonať dobrú službu, ale len vtedy, ak nie je stará a dokonale nabrúsená. Najlepšou možnosťou je úzka píla, určená na rezanie suchých konárov.

31) Lúpacia rovina
Lúpacia rovina je nepostrádateľným nástrojom
.

Toto je jediný nástroj, ktorý nie je možné vymeniť. Používa sa na spracovanie okraja výsledného rezu. Ani sa nesnažte ísť v stopách niektorých "remeselníkov" a pokúsiť sa ho nahradiť súborom alebo strúhadlom - z toho nič dobré nebude.

Ako znížiť sadrokartón

Sadrokartón umožňuje získať detaily rôznych tvarov a obrysov. Jedine musíte pristupovať k rezaniu s dostatočným množstvom trpezlivosti (najmä na prvom mieste). Tradične existuje niekoľko druhov škrtov:

Priamy strih je najjednoduchší

Jeho hlavným účelom je znížiť list na požadovanú veľkosť. To sa robí jednoducho a jednoducho. Na oboch stranách je potrebné si všimnúť určenú veľkosť, potom pripevniť kovové pravítko a prerezať vrchnú vrstvu lepenky.

Ako znížiť sadrokartón

Dôležité!
Po prvé, nakreslite čiaru ceruzky a potom za ňu nestojí incízia - takže to nebude celkom hladké.

Nezabudnite trikrát prehĺbiť výrez, potom sa list prasknev prípade potreby, ale nie tam, kde chce.
Potom by ste mali na okraj položiť fóliu zo sadrokartónu a na druhú stranu na ňu zaklopať. Po niekoľkých otrasoch sadrové jadro nevydrží tlak a zlomí sa podľa vášho označenia. Budete musieť len znížiť druhý list drží kartón polovice. Môžeme predpokladať, že úloha je dokončená.

Pozrite si video o tom, ako správne narezať list sadrokartónu v priamej línii.

​​

Špecifickosť obojstranného rezu

Takýto rez je nevyhnutný, ak sa v ceste vztýčenej konštrukcie objavia prekážky, ako sú dvere alebo nosník. V tomto prípade je na jednej strane potrebné odrezať vhodný tvar. To je zvyčajne obdĺžnik alebo štvorec.
Tvar je jednoducho narezaný - stačí len rozrezať jednu stranu pílkou a druhú narežať. Potom rozlomte a odrežte z opačnej strany (ako je uvedené v predchádzajúcom príklade). Zostáva spracovávať rez s rovinou.

Ako vyrobiť kruhový otvor v sadrokartóne

Najčastejšie vzniká pri montáži svietidiel v zavesenom strope potreba zaoblených otvorov. Na dosiahnutie želanej požiadavky dvoma spôsobmi. V prvom prípade budete potrebovať trysku použitú pri vkladaní zámku do vnútorných dverí. V druhom - môžete urobiť s nožom, s ktorým je kruh požadovaného priemeru rezu, a potom je opatrne vyrazené s kladivom.

Vykonanie vyrezania číslice

Tento výrez sa často používa v kúpeľni a kúpeľni.miestnosť, v ktorej je rozsiahla sieť kanalizácií a vodovodov. Hlavný problém - správny výpočet rezu.

Dôležité!
Pred nanesením obrysu niekoľkokrát znova skontrolujte aplikovaný obrys.
Ak sa ukáže, že rez je väčší - upevnenie listu k rámu spôsobí ťažkosti, ak je menší, bude potrebný ďalší čas na montáž.

Konečný výsledok

To sú všetky ťažkosti, alebo skôr ich nedostatok. Ako viete, bez praxe nebudete mať dosť, čo znamená, že je čas začať rozhodujúce kroky.