Ako a najjednoduchší spôsob, ako vybieliť strop: porovnať náklady práce, vybrať materiál

V každom byte strop je dôležitou súčasťou interiéru. Dnes, na opravu stropu existuje mnoho rôznych materiálov. Ale aj napriek hojnosti moderných povrchových úprav - stretch, zavesené stropy, taký jednoduchý a rýchly spôsob dokončovania ako bielenie je stále v dopyte. Toto je najvýhodnejšia možnosť vylepšenia a dekorácie izieb. Nie je žiadnym tajomstvom, že obielený strop osviežuje miestnosť, dodáva pohodlie a osvetlenie. Ponúkame niekoľko tipov a odporúčaní o tom, ako robiť stropné vápno vlastnými rukami. Vedený nimi, aj začiatočník bude schopný vyrovnať sa s touto úlohou nezávisle.

Príprava stropu na bielenie

Najdôležitejšou a časovo náročnou fázou práce je príprava povrchu na obaľovanie. To sa robí tak, že neskôr cez bielu farbu sa neobjavili škvrny tuku, hrdze, atď., A bielenie sa ukázalo byť jednotné.

Príprava povrchu stropu na bielenie pozostáva z troch fáz:

  • odstránenie starého vápna;
  • odstraňovanie stôp nečistôt zo stropu;
  • zarovnanie stropu.

Tajomstvo odstraňovania starej bielizne

K tomuPočas fázy opravy sa starý náter odstráni špongiou a mydlovým roztokom, pastou alebo širokou špachtľou.

Treba poznamenať, že zložitosť alebo jednoduchosť tejto práce závisí od toho, čo bol strop natretý predtým.

Odstránenie starého vápna špachtľou a malej palety výrazne zníži šírenie prachu a nečistôt
.

Vápenná malta sa odstraňuje veľmi ťažko a ľahko kriedovo.

Vrstva vápna je odstránená dosť obtiažne
.

A aby bolo možné určiť, na čom bol strop natretý, stačí na to držať prst - krieda zanechá bielu značku. Čím dôkladnejšie sa opláchne od stropu, tým väčšia bude priľnavosť (adhézia) novej bieliacej zmesi k báze, nevytvoria sa žiadne bubliny.

Odstránenie stôp nečistôt zo stropu

Po vyčistení starých náterov by ste mali starostlivo skontrolovať povrch stropu, či existujú také nečistoty ako pleseň, škvrny od mastnoty, hrdza. Všetky možné škvrny a hrdza sa opláchnu teplou vodou, potom sa na miesto čistenia nanesie 10% roztok síranu meďnatého.

Staré kvapky a škvrny sa umyjú teplou vodou

Znečistené stropy utrite 3% roztokom kyseliny chlorovodíkovej. Nezabudnite sa chrániť, rovnako ako nábytok a ďalšie predmety z týchto riešení. Trvale sa objavujúce na strope kvapky farby na kaši vápna a syntetické sušenie oleja (20: 1). Kvapky musia byť spracované trikrát - kým nezmiznú úplne. Na neutralizáciuškvrny, môžete použiť aj roztok tekutého skla (1 diel skla, 2 diely vody).

Mastné škvrny sa odstraňujú čistou handričkou navlhčenou v roztoku sódy. Potom sa miesto, z ktorého sa škvrna odstránila, dobre premyla vodou.

Proces vyrovnávania stropu

\ t

Aby sa strop správne vybielil, musí byť opatrne vyrovnaný. Nepravidelnosti, praskliny a praskliny zvlhčujú a plnia rovnaký roztok ako bola náplasť. Takže poškodenie vápennej omietky trela vápennou maltou. Skladá sa z dvoch častí jemného čistého piesku, jednej časti vápennej kaše a vody. Najprv sa vápno zriedi vodou, potom sa pridá piesok a pridá sa omnoho viac vody na vytvorenie hrubej hmoty. Ak sa použije hydratované vápno, najprv sa zmieša s pieskom a potom sa pridá voda.

​​
Zosúladenie je dôležitou etapou pri príprave povrchu stropu na obaľovanie
.

Na vyrovnanie stropu môžete použiť lepiaci tmel - ľahko sa vyrobí, ľahko sa nanáša a udržuje dobre. Skladá sa z 1 časti kriedy, 2 častí sadry, 2 dielov lepidla na drevo. Na získanie kvapalného roztoku sa musí lepidlo vopred zmiešať s vodou: 50 g lepidla na 1 liter vody. Tmel tmel ručne, pomocou špachtľou, drží ich prvý cez trhliny a trhliny, a potom spolu. Tmel je upravený injektážou ošetreného povrchu pemzou alebo jemným brúsnym papierom.

Brúsenie povrchu brúsnym papierom po plnení

Upozornenie! Vzhľadom k tomu, že proces prípravy na bieleniedosť špinavé, je potrebné vziať všetok prebytok z miestnosti a zakryť nábytok a podlahu plastovým obalom.

Strop by mal byť po nanesení tmelu natretý.

Základovanie stropu pred bielením je proces, ktorý zabezpečuje optimálnu priľnavosť dokončovacieho materiálu k povrchu

Toto sa robí s cieľom zabezpečiť, aby sa povrch stal hladkým a na ňom sa vytvoril tenký film, v ktorom sa farba neabsorbuje.

Dôležité! Pred bielením stropu by mal základný náter dobre vyschnúť.

Čo je lepšie obísť strop?

Zoberme do úvahy 2 najbežnejšie možnosti stropu. Jedným z nich je krieda bielenie stropu, druhá je vápno bielenie stropu. Obe tieto možnosti sú šetrné k životnému prostrediu a hygienické. Vápno má tiež baktericídne vlastnosti. Okrem toho sa dotiahne a zabezpečí medzeru. Ale niektorí ľudia sú alergickí na vápno. V tomto prípade je strop lepšie bieliť s kriedou. Charakteristickým znakom kriedy v porovnaní s inými materiálmi používanými na pokrytie stropov je jeho hlboká belosť. Krieda je tiež veľmi hygienická a poskytuje dobré hygienické a hygienické podmienky. Jedna ďalšia koncepcia je rozšírená medzi ľuďmi - obaľovanie vodou riediteľnými farbami, ale tento proces sa ešte nevzťahuje na obaľovanie stropu, ale na maľovanie.

Je dôležité mať na pamäti! Ak skôr strop bol obielený vápnom malty, potom krieda vápno už funguje (vágne škvrny sú tvorené na strope).

Ako kriedovať strop

Príprava roztoku kriedy na bielenie stropu

V 5 litroch teplej vody rozpustite 30 g lepidla na drevo, 3 kg kriedy a 15-20 g modrej. Do roztoku sa pridá modrý atrament, aby sa zvýšila belosť povlaku. Táto časť riešenia bude stačiť na 10-12 m2. strop. Hrúbka roztoku sa kontroluje spustením noža do neho. Ak sa odkvapkáva z ostria, roztok je príliš tenký, aby ste dosiahli požadovanú viskozitu, musíte pridať kriedu.

Bielenie stropu roztokom kriedy sa vykonáva v dvoch /troch vrstvách, z ktorých každá sa aplikuje „na kríž“ k predchádzajúcemu
.

Ako nakresliť strop? Bielenie sa zvyčajne vykonáva v dvoch alebo troch vrstvách. Každá ďalšia vrstva roztoku na bielenie sa aplikuje až po vysušení predchádzajúceho. Ak nie je sprej, môžete použiť valček. Posledná vrstva sa aplikuje v smere „smerom k oknu“ a predchádzajúca vrstva pozdĺž steny, kde sa nachádza okno.

Pred začiatkom obaľovania hlavného povrchu je strop po obvode potiahnutý štetcom tak, aby sa steny nemohli dotknúť valčekom.

Technológia vápenného vápna

Príprava roztoku vápna. V jednom litri vody sa premieša 2-3 kg hydratovaného vápna, pridá sa 100 g vopred nasiaknutej soli alebo 200 g hlinitého hliníka, mierne nariedenej modrej alebo v prípade potreby 400 - 500 g farbív. Všetko sa dôkladne premieša a pridá sa teplá voda, objem roztoku sa upraví na 10 litrov. Bielenie vápna je najlepšie umiestnené na zvlhčenom povrchu, takže časti stropupočas prevádzky zvlhčené a potom pokryté vápnom. K tomu použite široké štetce (tvrdé), valček alebo striekanie.

Bielenie vápna bude najlepšie ležať na zvlhčenom povrchu

Ako správne vybieliť strop? Pre bielenie pomocou kefy je potrebná určitá skúsenosť, preto v prípade jej neprítomnosti, aby sa dosiahol dokonalý povrch, je lepšie použiť valec. Roztok sa pred aplikáciou dôkladne premieša, inak sa bielenie vyparí nerovnomerne. Pri obaľovaní štetcom sa prvá vrstva nanáša v smere slnečného svetla a druhá je opačná. Takže stopy kefy nebudú viditeľné a strop bude vyzerať elegantne. Kefa pred bielením by mala byť namočená v teplej vode.

Dôležité! V procese práce by mal byť lakovaný povrch chránený pred priamym slnečným svetlom, je absolútne nemožné vytvoriť prievan alebo urýchliť sušenie pomocou vykurovacích zariadení. Počas celého pracovného cyklu musí byť udržiavaná rovnomerná teplota.

Nevyhnutné opatrenia

V procese prípravy povrchu stropu, pri príprave roztoku na premývanie bielizne a vytváraní vápna, musíte dodržiavať bezpečnostné opatrenia. Na ochranu pred malými časticami kriedy a vápna musíte použiť respirátor alebo ochrannú masku. Na ruky a okuliare používajte gumené rukavice.

Správne bielený strop má príjemný matný lesk

Po obielení má strop malé póry, ktoré ho umožňujú"Dýchajte", absorbujte vodné pary. Následne sa odparia a odchádzajú cez tieto póry. Bielenie má tiež dezinfekčné vlastnosti. Po vysušení tvorí bielenie spoľahlivý film odolný voči oderu. S riadnou prípravou zloženia a dodržiavaním technológie aplikácie zostáva bielenie na strope vo výbornom stave po dobu 4-5 rokov.

Hoci obaľovanie stropu vlastnými rukami je dosť pracný proces, je ľahké sa ho naučiť. Môžete si však aktualizovať a aktualizovať miestnosť sami za minimálnu cenu, je dôležité mať len tú túžbu naučiť sa ju.