Ako čistiť a umývať stretch stropy

Je ľahké a dokonca príjemné starať sa o strešné stropy, pretože materiál pre ne je ošetrený antistatickými zlúčeninami, ktoré zabraňujú usadzovaniu prachu a nečistôt. Pravda v praxi je stále špinavá. Postupom času sa lesk lakových stropov vybledne, škvrny cigaretového dymu, sadzí, mastnoty a pary sa objavia v kuchyni alebo kúpeľni a deti môžu zanechať stopy hraním s loptou alebo streľbou z vodnej pištole. Ak viete, ako prať stretch stropy, je ľahké vyrovnať sa s týmito problémami.

Čo nemôžete robiť, keď sa staráte o napínacie stropy

Nepochybujte ani o tom, či môžete prať stropné strechy - v prípade potreby je možné a potrebné. Nezabudnite, že sú vyrobené z jemných polymérnych materiálov, a preto si dobre zapamätajte, že pri starostlivosti o strečovú textíliu by ste nemali používať:

  • detergenty obsahujúce abrazívne frakcie - hlavne suché a pastovité čistiace prostriedky;
  • stierače, nože a iné nástroje na prepichovanie alebo rezanie na odstránenie kvapôčok mastnoty a nahromadenia nečistôt - jeden neopatrný pohyb môže prepichnúť sieťovinu;
  • chemikálie, rozpúšťadlá pre domácnosť, acetón a lakový benzín;
  • akékoľvek kefy, dokonca aj tie mäkké: zlomený vilus mäkkej kefy sa pre film stáva nebezpečnýmbrusivo na báze polyvinylchloridu.

Ako umývať napínacie stropy

Pred čistením špecifikujte v pokynoch výrobcu, ako môžete umývať napnuté stropy nainštalované vo vašom byte. Experimenty s detergentmi, ktoré nezodpovedajú špecifickému materiálu, sú spojené s nezvratnými účinkami od sfarbenia alebo odfarbenia po previsnutie napínacej látky.

Vo väčšine prípadov sú vhodné neutrálne, dobre penivé kvapalné prostriedky na umývanie riadu alebo okien. Toto je ekonomická možnosť.

Pri výbere výrobku sa uistite, že je určený na umývanie napínacích stropov
.

Mierne drahšie, ale spoľahlivejšie a efektívnejšie sú špeciálne spreje na umývanie strešných stropov, ktoré možno zakúpiť v každom supermarkete. Pozostávajú z amoniaku a antistatického materiálu. Činidlá obsahujúce alkohol sú obzvlášť účinné pri umývaní lesklých stropov a antistatické osvieženie prachu odpudzujúce vlastnosti akéhokoľvek plátna. Pre lesklý strop si môžete kúpiť špeciálne leštidlá, ktoré sa aplikujú po umytí a vysušení. Pri výbere výrobku skontrolujte štítok na štítku na pranie filmu.

Dôležité!

Pred použitím čistiaceho prostriedku sa uistite, či je kompatibilný so stropným materiálom. Použite ho na malej ploche na nenápadnom mieste. Ak po úplnom vysušení nezostanú žiadne škvrny alebo pruhy, môže sa použiť.

Nie je možné umývať strechypoužívajte tuhé kefy, používajte iba mäkké utierky zo sklených vlákien, flanel alebo hodvábne hladké vlákna

Nakoniec, vzhľadom na to, že kefy sa neodporúčajú na umývanie filmových materiálov, používajte iba mäkké utierky z mikrovlákien, flanely, hodvábne vlákna alebo mäkké, jemne pórovité špongie.

Ako správne umývať a čistiť napínacie stropy

Správne rozhodnutie o spôsobe čistenia napínacích stropov sa volí v závislosti od typu a štruktúry filmového materiálu, z ktorého sa vyrábajú: každá si vyžaduje vlastnú metódu čistenia.

Na odstránenie ľahkého prachu zo strešného stropu a ľahkých nečistôt stačí ho utrieť navlhčenou čistou teplou vodou a dobre vyžmýkať mäkkou handričkou z mikrovlákna alebo semišovou handričkou. Po mokrom čistení sa povlak osuší. Prípadné drobné škvrny možno odstrániť handričkou navlhčenou v 10% roztoku kvapalného amoniaku alebo vodky.

Ak chcete odstrániť veľmi silné nečistoty v teplej vode, zrieďte malé množstvo pracieho prostriedku a navlhčite mäkkú handričku alebo špongiu v roztoku, utrite nečistoty jemným kruhovým pohybom bez tlaku. Potom sa povlak opäť premyje čistou vodou a osuší. Lesk laku lesklých stropov je obnovený roztokom amoniaku, čističom okien alebo špeciálnym leštidlom.

Na odstránenie silných nečistôt z natiahnutého stropu stačí čistiaci prostriedok rozriediť v teplej vode a mäkkej kruhovej \ tPoužite špongiu alebo mop na umytie špiny z plátna

Na odstránenie škvŕn mastnoty a sadzí z napínacích stropov v kuchyni môžete použiť roztok akéhokoľvek tekutého umývacieho prostriedku alebo čistiaceho prostriedku na sklo, ktorý obsahuje amoniak. V roztoku navlhčite mäkkú tkaninu, ktorá nepúšťa vlákna, a odstráňte kontamináciu ľahkými pohybmi pozdĺž švu. Prací prostriedok opláchnite čistou vodou a osušte.

Lesklé strešné stropy v kúpeľni sa musia umývať častejšie ako v iných miestnostiach. Blatisté škvrny z kondenzátu sušenia sa ľahko odstraňujú z lesku a nezanechávajú žiadne stopy, s vláknitou, hodvábnou, ale hygroskopickou tkaninou. Z tohto hľadiska sú matné stropy v kúpeľni praktickejšie, pretože takmer nevyžadujú čas a úsilie na údržbu.

Môžete sa zbaviť tvrdých škvŕn z hrubých matných alebo semišových tkanín pomocou čistiaceho prostriedku na strešné stropy alebo bežnej gumy
.

Čistenie nečistôt na stropoch vyrobených z polyesterovej semišovej tkaniny alebo bielej hrubej matnej fólie prináša najväčšie problémy. Pomocou čističa pre tento typ strečového stropu ho naneste na škvrnu a potom jemne, bez stlačenia, utrite hodvábnou hladkou handričkou, ktorá nezanecháva na drsnom povrchu prach. Výrobok môžete použiť aj na suché čistenie v aerosólovom balení, ktoré si môžete zakúpiť v obchode s autami.

Napokon, najjednoduchší a cenovo najpriaznivejší spôsob čistenia podkladufleey film stropy - obvyklé domáce vysávač, ktorý je v každej domácnosti. Jednoducho sa vyhnite používaniu kefiek, lepšie používajte širokú hladkú trysku a zapnite vysávač na stredný výkon. Keď pracujete s nedostatočne hladkým uchytením, zapnite vysávač na plnú kapacitu a vysajte strop asi 10 cm od povrchu. Malé škvrny možno z hrubého povrchu odstrániť jemným trením bežnou gumou.

Pamätajte, že strop strechy by sa mal umývať len vtedy, keď je to skutočne potrebné. Denné mokré čistenie bytu ušetrí strop od znečistenia. V dobre udržiavanom čistom byte na udržanie ideálneho stavu strečových stropov stačí každé dva roky osvetliť ich mokré čistenie.