Ako dokončiť garáž vnútri, tým lepšie a bezpečnejšie prevedenie

Ľudská túžba po maximálnom pohodlí a pohodlí urobila z garáže nielen spoľahlivý "útočisko" pre vaše obľúbené auto a súvisiace nástroje, ale aj takmer druhý domov pre samotného majiteľa auta. Nie je žiadnym tajomstvom, že veľa mužov a, aby sme boli úprimní, trávia tam veľa času. Je zrejmé, že pre pohodlný pobyt, dokončenie garáže vnútri hrá významnú úlohu. Musí vykonávať nielen ochrannú, ale aj mierne dekoratívnu funkciu.

Odchýlky vnútorného vybavenia garáže

Pri začatí interiérovej výzdoby garáže je potrebné vziať do úvahy, že táto budova musí byť pre osobu a jeho verného „koňa“ absolútne bezpečná. Skladuje sa v ňom horľavé látky a rôzne riešenia. Najmenšia nedbanlivosť povedie k najsmutnejším následkom. Preto sa odporúča zvoliť materiály na dokončovanie garáže v súlade s nasledujúcimi požiadavkami:

  • Retardér horenia. Aj pri vznietení akýchkoľvek látok v garáži by sa požiar nemal šíriť do cieľa.
  • Chemická odolnosť.
  • Odolnosť voči pachom a nečistotám. Interiér garáže by nemal absorbovaťv sebe nepríjemný zápach a špina. To spoločne povedie k reprodukcii škodlivých mikroorganizmov a nemožnosti byť v garáži.
  • Jednoduchosť a jednoduchosť starostlivosti. Väčšina nečistôt by mala byť ľahko čistiteľná.
  • Odolnosť proti poškriabaniu, deformáciám.

Samozrejme, tento zoznam môže byť doplnený o niekoľko ďalších bodov, avšak výber materiálov na konečnú úpravu sa musí riadiť aj vlastnými preferenciami a finančnými možnosťami.

Výzdoba interiéru garáže - kombinácia komfortu, bezpečnosti a do určitej miery estetiky

Dnes v populárnych lesklých časopisoch nájdete veľa informácií o tom, ako zariadiť garáž, ale nemali by ste slepo dôverovať tým fotografiám, v ktorých sú snehovo biele steny garáže zdobené aspoň snehovo bielymi skrinkami. Je zrejmé, že biela farba nie je pre túto štruktúru veľmi vhodná a je nepravdepodobné, že bude trvať dlhšie ako niekoľko týždňov.

Dôležitú úlohu zohráva stupeň pevnosti hotovej povrchovej úpravy, pretože na podlahe a stenách garáže bude veľká záťaž. Okrem toho, pevnosť vybraných materiálov poskytne dodatočnú bezpečnosť a odolnosť interiéru garáže.

Dokončenie stien v garáži

Dnes existuje niekoľko možností na dokončenie stien v garáži. Líšia sa v závislosti od použitého materiálu. Dokončenie garáže - možnosti fotografovania si môžete prezrieť na internete - možno to urobiť pomocou tradičnej omietky,keramické obklady alebo obklady stien.

Výhody použitia omietky

Omietka je najbežnejším materiálom na zdobenie stien garáží. Zloženie cementu a piesku pomáha úspešne odstrániť mnohé povrchové vady stien. Okrem toho vytvára krásny a pomerne trvanlivý náter. Na posilnenie nanesenej vrstvy odborníkov na omietky odporúča obyčajný náter.

K dnešnému dňu je táto možnosť najoptimálnejšia, takže nevyžaduje veľké finančné náklady na konečnú úpravu materiálov a zapojenie špecialistov, ktorých práca sa tiež musí zaplatiť.

Dokončenie stien v garáži omietkou nevyžaduje veľa finančných investícií, možno ju vykonať vlastnými rukami
.

Sadra je nehorľavý materiál, ktorý sa okrem iného ľahko opravuje. Takže v prípade malých chýb na povrchu stien, ktoré vznikli počas prevádzky garáže, môžu byť ľahko pokryté rovnakou cementovou maltou. Povrchová úprava omietky je ideálna pre takmer akýkoľvek druh garáže: betón, tehla alebo blok.

Keď hovoríme o podstate tohto materiálu, nemali by sme zabúdať na niektoré jeho nedostatky. Po prvé, práca na omietkach stien je dosť špinavá a budete musieť tvrdo pracovať na dokončení všetkých dôsledkov. Po druhé, dokončenie stien omietkou zaberie veľa času. A po tretie, v rozpore s technológiou aplikácie cementu-piesku malty, je veľkýpravdepodobnosť, že už vykonaná práca bude musieť byť vykonaná znova

Dokončovanie garáže keramickými obkladačkami

Docela modernou možnosťou je interiérová úprava garáže - väčšina predmetných časopisov má fotografiu - keramickú dlažbu, ktorá je vynikajúcou voľbou pre obklady stien a podláh v garáži.

Keramické obklady poskytujú primeranú ochranu stien pred požiarom, chemickými vplyvmi, rôznymi druhmi poškodenia a vlhkosťou. Okrem toho dáva garáži estetický vzhľad, vyzerá dobre upravený a elegantný.

Keramické dlaždice sa používajú na konečnú úpravu garáží z tehál alebo penových blokov

Stojí však za to venovať pozornosť tomu, že dokončenie vnútorných priestorov garáže keramickými obkladačkami nie je vždy možné. Tento materiál nie je vhodný pre tenkostenné budovy. To je spôsobené tým, že dlaždice je pomerne ťažký dokončovací materiál, ktorý nie každá garážová stena vydrží. Napríklad keramické obklady môžu byť použité na dekoráciu v garážach, ktorých steny sú z betónu alebo tehál.

Okrem toho stojí za to zvážiť skutočnosť, že pokládka dlaždíc by sa mala vykonávať na vopred pripravenom povrchu, dôkladne vyrovnaná a očistená od kontaminácie. To znamená dodatočné náklady, či už peňažné alebo dočasné.

Stenové obloženie s PVC šindľom

Plastové panely sa tiež široko používajú na dokončovanie garáže. Ich použitie zaručuje vysokú kvalitu stenyza pár hodín. Okrem toho je tento spôsob obkladania stien nielen jednoduchý, ale aj cenovo dostupný.

Použité PVC panely sú odolné voči vlhkosti, nehorľavé a nevytvárajú počas inštalácie nečistoty. Mnohí odborníci odporúčajú používať fasádu na fasádne práce bez obmedzenia, pretože jej prevádzkové vlastnosti sú niekoľkonásobne vyššie.

Stenové opláštenie

Na montáž obloženia stien je potrebné predmontovať opláštenie drevených tyčí na povrch stien garáže. Je to ona, kto je na vrchole s šindľom. Ak sú steny garáže vyrobené z kovu, potom by bolo vhodné túto štruktúru zahriať. Tepelne úsporný materiál je umiestnený v bunkách laty medzi stenou a rámom rámu.

Táto šindľová šindľová doska má mnoho výhod, nie však bez nevýhod. Po prvé, pevnosť takéhoto materiálu nie je príliš veľká. Nie príliš silný úder môže úplne zničiť PVC panel. Po druhé, drevený rám s pokovovaním ukradne dosť voľného miesta v miestnosti - nie menej ako 7 cm. alebo na stenách, musíte presne vedieť, kde sa nachádzajú profily.

Dokončenie stropu garáže

Pozornosť si zasluhuje nielen ozdoba stien garáže. Nezabudnite na strop.K dnešnému dňu je veľmi dôležité, aby bola dokončená sádra alebo PVC panely. Voľba dokončovacieho materiálu spravidla závisí od vašich preferencií a prítomnosti stropu v garáži.

Stropná doska stropného stropu

Ak neexistuje, potom je vnútornému obloženiu priradená funkcia uchovávania tepla a zabránenie prenikaniu vlhkosti. Podšívka láka mnoho majiteľov garáží s kombináciou nízkych cien, estetického vzhľadu a jednoduchosti inštalácie. Voľba obloženia na dokončenie stropu nespôsobuje také riziká ako pri dokončovaní stien, pretože stropná krytina nie je vystavená mechanickému poškodeniu.

Ako a ako prebrúsiť podlahu

Dokončenie podlahy v garáži poskytuje dve optimálne možnosti: použitie keramických alebo dlažobných dosiek, betónových samonivelačných podláh.

Použitie dlaždíc umožňuje získať podlahovú krytinu, ktorá má nasledujúce vlastnosti:

  • pevnosť;
  • trvanlivosť;
  • 72) odolnosť voči vlhkosti a ohňu;73) odolnosť voči mrazu;
  • estetický vzhľad;
  • 75) chemická odolnosť.

Nemalo by sa však zabúdať na to, že pokládka obkladačiek zabezpečuje predbežné práce na hydroizolácii povrchu podlahy.

Obklady podlahy garáže

Okrem toho, vnútorné obloženie garáže - fotografie rôznych riešení dostupných na internete - poskytuje možnosť položenia betónovej podlahy.

Tento typ podlahy garáževyskytuje pomerne často. Vďaka širokej distribúcii dostupného materiálu a jednoduchej inštalácii. Takže môžete naplniť podlahu v garáži betónom sami a nebude to trvať veľa času. Existujú však aj nevýhody tejto možnosti podlahy. Najmä horná vrstva betónovej podlahy je ľahko vystavená oteru, čo vedie k trvalému vytváraniu betónového prachu.

Zaplavenie podláh je jednoduché. Za týmto účelom pripravte pieskovo-cementovú maltu, ktorá sa potom rovnomerne rozloží na pripravený povrch podlahy.

Dnes teda dokončovanie garáže vo vlastných rukách môže prebiehať bez väčších ťažkostí a dokonca bez veľkých peňažných nákladov. Stačí si len vybrať materiál a striktne dodržiavať technológiu dokončovacích prác. Dodržiavanie množstva nuansy a zohľadnenie vlastností určitých materiálov umožňuje získať vysoko kvalitnú, praktickú a trvanlivú povrchovú úpravu stien, podlahy a stropu garáže. Môžete si byť istí, že vy a vaše obľúbené auto bude v tejto miestnosti pohodlné.