Ako izolovať dom s penovým plastom: technológia a video inštrukcie

Otepľovanie domu je dôležitou etapou výstavby a opravy, pohodlná situácia počas zimného mrazu závisí od gramotnosti. Ako tepelné izolátory sa používajú rôzne materiály: sklenená vata, minerálna vlna, extrudovaný polyuretán, ale lídrom v popularite zostáva aj penový plast. Preto, ak premýšľate o otázke, ako izolovať dom s penovým plastom, odporúčanie uvedené nižšie bude vhodné.

Je možné vykurovať obydlie zvnútra aj zvonku. Technológie sa navzájom nelíšia.

Nevyhnutné nástroje a materiály

Na to, aby sa proces izolácie hladko dosiahol, je lepšie sa obávať dostupnosti týchto nástrojov a materiálov:

Nástroje

  • vŕtacie kladivo (možno ho nahradiť silným vŕtacím kladivom);
  • tapetový nôž (je povolený na použitie a akékoľvek iné, pokiaľ je ostrie ostré);
  • súbor špachtle;
  • kladivo.

Materiály

  • Peny z penového polystyrénu. Vyberte si vzorky pevnejšie. Najlepšia voľba - hustota peny 25 (40 mm);
  • Spojovacie materiály. Pre pripojenie je potrebnéplastové hmoždinky so širokou kapotou, do ktorej budú zatĺkané klince. Dĺžka klincov a hmoždiniek je daná hrúbkou peny. Upevňovacie prvky môžete vyrobiť zo skrutiek a hmoždiniek a pod uzávermi vložiť kovové vložky;
Plastová hmoždinka

Dôležité!
Kolík musí byť najmenej 50 mm v stene.

  • Stavebné lepidlo. Ak nie je, je celkom prijateľné nahradiť ho lepidlom na keramiku. Pri výpočte adhezívneho roztoku dbajte na to, aby bol aplikovaný nielen na plechy, ale aj na výstuž;
  • Zosilnená sieťovina. Preferovaná mriežka s bunkami 5 mm, ktorá je k dispozícii vo zvitkoch 1 meter. Sieť bude musieť pokryť celý povrch vstavanej peny;
  • Tmel. Pri vonkajšom obložení použite akúkoľvek povrchovú alebo dekoračnú omietku;
  • Hĺbka penetrácie základným náterom.

Jednoduchá prípravná fáza

Pred začatím vykonávania hlavnej úlohy pod kódovým označením „ako ohriať dom penovým plastom“ by sa mali vykonať prípravné činnosti.

Je potrebné vyčistiť steny starých materiálov: vápna, farby, dlažby, omietky. Dbajte na povrch: ideálne hladké steny nie sú potrebné, ale od tej doby by nemali byť žiadne viditeľné priehlbiny a výčnelky to môže nielen zasahovať do práce, ale aj pokaziť konečný výsledok. Pre lepšiu priľnavosť s lepidlom namočte povrch stien hlbokým penetračným náterom.

Ako izolovať dom vonku penou

Inštalácia penyžiadne ťažkosti. Všetko, čo potrebujete, je malá trpezlivosť a minimálne teoretické vedomosti.

Lepenie penových dosiek

Lepidlo zrieďte vodou a aplikujte na stenu zubovou stierkou. Lepidlo by nemalo byť príliš hrubé, ale ani by nemalo prúdiť stenou.

Toto je dôležité!
Nanášanie lepidla na celý povrch nie je potrebné - stačí len štvorček pod prvým listom. V opačnom prípade lepidlo zaschne skôr, ako budete mať čas na spracovanie stavebnej plochy.

Potom na stenu pripevnite hárok peny a pevne ho zatlačte. Zaistite hárok v rohoch av strede hmoždinkami. Druhý list je namontovaný rovnakým spôsobom. Spoje medzi plechmi je potrebné zlepiť. Pre väčšiu spoľahlivosť upevnite listy železnými vložkami.

Spojovacie prvky so železnými vložkami

Ak je to potrebné, odrežte kúsok peny, to sa vykoná pomocou plochej tyče a špicatého noža. Elektrické náradie na rezanie nie je potrebné.

Inštalácia vystuženej sieťoviny

Sito musí byť pripevnené k rovnakému lepidlu. Strihajú ho bežnými nožovými pásmi pozdĺž dĺžky steny a potom prilepia každý pás samostatne.

Toto je dôležité!
Lepidlo vyrovnajte a osušte špachtľou tak, aby sa nezachytilo.

Montáž vystuženej sieťoviny
\ t

Aby sa zabránilo vzniku trhlín, prilepte sieťovinu s presahom. Na čo najlepšiu priľnavosť spevnenej sieťoviny sú penové vrstvy napustené.

Po vysušení sa povrch ďalej vyrovná lepidlom, ktoré poskytne silné vystuženievrstva spoľahlivo chráni penu pred poveternostnými a mechanickými vplyvmi. Potom naneste ďalšiu vrstvu primeru.

Záverečná etapa - konečná úprava

Po konečnom vysušení základného náteru sa konečná povrchová vrstva nanesie vo forme dekoratívnej omietky. Hrúbka vrstvy je asi 1,5 až 3,5 mm. Po aplikácii sa omietka omietne a povrch sa vysuší.

Záverečná izolácia domu penovým plastom - nanášanie dekoratívnej omietky

To je všetko! Dom je zateplený, čo znamená, že ani studený vietor, ani sneh nemôže poškodiť váš domov, ktorý bude útulný a teplý.

Ako izolovať dom s penovým plastom: video inštrukcia