Ako izolovať garáž a pivnica v garáži: vytvoriť optimálne podmienky

Možno každý majiteľ auta vie, že vlhkosť a chlad sú škodlivé pre motorové vozidlá, takže nestačí postarať sa o spoľahlivosť garáže pre svojho obľúbeného „železného koňa“; Správne premyslená izolácia pomôže ušetriť značnú sumu, ktorá sa bude musieť vynaložiť na dodatočné vykurovacie prostriedky v prípade nedbanlivosti.

Predpisy o skladovaní vozidiel

Niektoré môžu byť prekvapené, ale existuje zoznam podmienok potrebných na pohodlný pobyt v garáži. Najdôležitejšie sú:

  • teplota v miestnosti (po celú dobu chladného počasia) by nemala presiahnuť a nemala by klesnúť pod optimálny limit skladovania stroja na +5 stupňov;
  • prietok čerstvého vzduchu získaný dobre navrhnutým ventilačným systémom musí byť 180 m3 /h(norma vypočítaná na 1 auto).

Bohužiaľ, prípady zanedbávania týchto dôležitých odporúčaní nie sú zriedkavé, pretože väčšina nepovažuje garáž, v ktorej sa vytvára uvedený teplotný režim, za tak teplú. Pokúsme sa na to prísť. Takáto nízka teplota je nevyhnutná, aby sa zabránilo kondenzácii, ktorá je hlavnou príčinou koróznych procesov.

Toto je dôležité!
Pri vytváraní podmienok skleníkových plynov je vozidlo pokryté potom, ktorý prispieva k tvorbe ložísk hrdze.

Keď už hovoríme o ventilácii, treba poznamenať, že často neskúsení majitelia automobilov, ktorí sa snažia vytvoriť útulné podmienky, uzavrú vetracie otvory.

Je to neprijateľné, pretože Na zachovanie optimálnej mikroklímy, čistenie vzduchu od oxidu uhoľnatého a zabránenie vlhčenia auta je potrebné vetranie.

Pravidlá pre pohyb teplého vzduchu

Tepelná izolácia pomôže vozidlu s poctou prežiť v období mrazového mrazu a dostať sa z „bitky“ s víťazom mrazu a snehu. Pre realizáciu takejto dôležitej úlohy budú potrebné tepelné izolačné materiály s nízkou tepelnou vodivosťou. Ale skôr, ako si kúpite jeden alebo iný typ izolácie, stojí za to si uvedomiť, ako sa pohyb teplého vzduchu vyskytuje v priestore.

  • konvekcia (nepretržitý pohyb teplého vzduchu, ktorým dochádza k ohrevu);
  • vedenie (proces, pri ktorom viac vyhrievaných oblastí prenáša teplo na menej zahriaty);
  • tepelné žiarenie (postup stepla, ale bez pohybu vzduchu).

V súčasnosti najúčinnejšou izoláciou je izolácia, ktorá kombinuje klasickú verziu, ktorá zabraňuje vodivosti a konvekcii, a reflexný tepelný izolátor, ktorý neumožňuje tepelné žiarenie.

Toto je dôležité!
Tento typ izolácie je vhodný najmä vtedy, ak je garáž súčasťou bytového domu. Ak nie, potom nie je potrebná taká silná tepelná bariéra.

Typy tepelnoizolačných materiálov

\ t

Existujú 2 druhy izolačných materiálov: klasické a moderné.

Klasická izolácia - osvedčená metóda

Tento typ izolácie je ďalej rozdelený na:

  • polymérne, na základe extrúznej konečnej úpravy polymérov;
  • 57) minerálna vlna vyrobená počas procesu tavenia čadiča;
  • sklolaminát, ku ktorému dochádza po recyklovaní rozbitého skla.

Klasické izolačné materiály zahŕňajú:
1. Minerálna vlna. Tento materiál má vynikajúce technické vlastnosti, ale netoleruje vlhkosť, takže pri jeho použití sa postarajte o paru a hydroizoláciu.
2. Sklenená vata sa obáva nielen kvapalín, ale aj požiaru, čo znamená, že pri používaní je potrebná zvýšená pozornosť.
3. Pena. Týka sa polymérov, ktoré sa neboja vlhkosti, plesní a mikróbov. Materiál je však horľavý, čo poukazuje na dôsledné dodržiavanie požiarno-bezpečnostných predpisov.

Klasická izolácia: sklolaminát, minerálna vlna, polystyrénová pena

Potrebujete vedieť!
Odporúča sa použiť penový prípravok PBS-S s retardérom horenia, látkou, ktorá podporuje samozhášanie v prípade požiaru.

Výhody progresívnej tepelnej izolácie

Ide o materiály novej generácie, ktoré sa vyznačujú zlepšenými vlastnosťami.
1. Penoizol - penový plast v tekutej forme, ktorý sa nezapáli a má životnosť viac ako 40 rokov. Mimochodom, cena penoizolu je 1,5-krát nižšia ako cena konvenčnej peny.
2. Astratek je ďalším členom skupiny kvapalných izolátorov, ktorý sa nanáša ako náter. Vrstva 1 mm nahrádza 50 mm minerálnu vlnu. Izolátor s plochým povrchom sa spotrebuje rýchlosťou 0,5 l /1 m2.
3. Polyuretán si vyžaduje použitie špeciálneho zariadenia. Rovnomerná vrstva tvorí kôru, ktorá bude slúžiť ako spoľahlivý chránič aspoň 70 rokov.

Moderné ohrievače pracujú jemne, rýchlo a jednoducho na povrch

Toto je potrebné vedieť!
Najdrahšou klasickou izoláciou je minerálna vlna a moderné izolátory vytrhnú polyuretán.

Ako izolovať kovovú garáž: stupne

Tepelná izolácia garáže je viacstupňový proces, ktorý, ak existuje minimum teoretických vedomostí, možno vykonať nezávisle.
Steny kovovej garáže by mali byť nielen izolované, ale aj chránené pred kondenzáciou (zbytočná vlhkosť). Ak máte v pláne použiť minerálnu vlnu, potom nezabudnite pripraviť film na pokrytie ochrannej vrstvy.

Zahrievanie ss použitím minerálnej vlny, pevnej rámovej konštrukcie
\ t

Toto je dôležité!
Aby bola izolácia skutočne vysoko kvalitná, mala by byť minerálna vlna a fólia pokrytá tvrdým povlakom z drevovláknitých dosiek, drevovláknitých dosiek alebo drevotrieskových dosiek.

Menej nepríjemnou možnosťou je izolácia s použitím peny. Miesta určené na aplikáciu lepidla sa dôkladne vyčistia a odmastia. Ako lepidlo je prípustné používať bitúmenové tmely alebo tekuté nechty. Ak aplikujete tmel na celú stenu, môžete dosiahnuť dobrú ochranu proti vlhkosti. Jediný negatívny je nepríjemný zápach, ktorý sa dá cítiť, ak sú švy zle šité.
Aby sa zabránilo odlupovaniu penových fólií v horúcom počasí, musia byť švy medzi nimi ošetrené silikónovým tmelom. Penu nie je možné použiť!

Ako izolovať garáž, ak sú steny veľmi tenké? Nepanikárte! Stačí sa zahriať na oboch stranách. Extrémne vnútorná izolácia vedie k posunu rosného bodu a vzniku kondenzátu. Výsledkom je opačný efekt.
Aby sa vytvorili ideálne podmienky pre auto, všetky povrchy budovy musia byť izolované: podlaha, steny, strecha.

Vytvorenie teplej podlahy

Počiatočná fáza práce, pre ktorú je dokonalý čas, ktorý dokáže odolať teplotám od -50 do +75 stupňov. Timplex je ľahko komprimovaný a ohýbaný, pričom má akýkoľvek tvar a indikátory pevnosti sú pomerne vysoké.

Toto je dôležité!
Nezabudnite vykonať väzbu na hornej strane časovača.

Tepelná izolácia garážových stien

Lepšie vyrábať s použitím peny. Steny sa čistiazo starej omietky a odmastené. Trhliny nájdené počas práce je potrebné utesniť a natrieť, aby sa zvýšila priľnavosť lepidla. Lepidlo sa aplikuje metódou „blot“, po ktorej sa list lisuje silou.

Toto je dôležité!
Lepidlo je lepšie aplikovať zubovou stierkou - čím sa výrazne zníži riziko vzniku medzier medzi povrchom a penou.

Tepelná izolácia stien penovým plastom

Lepidlo by sa malo lepiť zdola nahor, pričom prvý riadok by mal byť umiestnený na štartovacej tyči, pripevnený k povrchu steny hmoždinkami. Na penu sa prilepí sieťovina. Na izolačný materiál naneste lepidlo s vrstvou 5 mm a vložte sieťovinu. Po vysušení steny musia omietky.

Toto je dôležité!
Fasádne omietky sú v tejto situácii vhodnejšie, pretože sú odolnejšie voči účinkom nečistôt a majú zvýšené fyzikálno-chemické vlastnosti.

Vonkajšia izolácia sa vykonáva podobným spôsobom, len vrstva peny by nemala byť menšia ako 30 mm.

Eliminácia tepelných strát cez strechu

Ak je strešný systém nosník, potom sa uprednostňujú valcové izolátory, ktoré sú upevnené na základe konštrukčných vlastností. Schéma izolácie by mala vyzerať takto: hydro-bariéra - ohrievač - parotesná zábrana.

Ak je pre úlohu izolácie zvolená pena, potom by sa nemali vŕtať otvory pre tyče - viac ako dosť lepidla. Pri použití minerálnej vlny by sa mala rovnomerne pripevniť na strešnú prepravku.
Ak je oblúksa skladá zo železobetónových dosiek, je tiež potrebné zohriať zvonku, na ktoré sa zmestia peny s omietkou na vrchu.

Toto je dôležité!
Nebuďte leniví položiť medzi penu a vonkajšiu omietku ruberoidnú alebo podnožovú fóliu.

Izolácia garážových dverí

Brána - významná konštrukčná súčasť garáže, izolácia brány výrazne zníži únik tepla

Na ochranu kovovej konštrukcie je pripevnená prepravka. Potom sú všetky medzery vyplnené akoukoľvek izoláciou. Uistite sa, že nie sú žiadne medzery. Škáry môžu byť ošetrené samolepiacim ozolonom. Aby bol vzhľad estetický, dvere čelia šindľovi.

Ako a ako vykonať izoláciu pivnice?

Je lepšie ohrievať steny expandovaným polystyrénom

Na izoláciu suterénnych stien bude najlepším pomocníkom polystyrénová pena. Je dôležité dosiahnuť najrovnomernejší povrch stien. Vhodná bude aj antiseptická a protiplesňová impregnácia. Použite PSB-S-25 (minimálne 50 mm hrubý). To pomôže vytvoriť stabilný teplotný režim v pivnici. Starostlivo skontrolujte spoje, čo pomôže zabrániť vzniku studených mostov.

Video návody a odporúčania

Teraz už viete, ako izolovať pivnicu v garáži a „dom pre auto“ ako celok, čo znamená, že budete môcť nielen ušetriť auto pred koróziou a opotrebovaním. ale aj v prípade potreby kontrolovať a opravovať v ťažkej sezóne.