Ako izolovať železné dvere vlastnými rukami - pokyny pre tepelnú izoláciu krok za krokom

Spoľahlivé kovové vstupné dvere v zime môžu spôsobiť veľa problémov. Kondenzát dopadajúci na povrch bude prúdiť smerom dolu, pričom sa zmení na ľad. Nárast ľadu v spodnej časti boxu nedovolí, aby sa dvere tesne zavreli, čo bude slúžiť na ďalšie prenikanie chladu do miestnosti. Naučte sa, ako izolovať železné dvere vlastnými rukami v súkromnom dome, aby sa eliminovala námraza krabice a krídla dverí. Rovnaká metóda je vhodná pre byty.

Aké materiály zvoliť pre izoláciu

Ak máte v pláne inštalovať nové dvere, je lepšie okamžite kúpiť dobre izolované dvere, v ktorých sú už k dispozícii všetky dôležité vrstvy.Na zlepšenie tepelnej izolácie starého kovového materiálu je najvhodnejšie použiť vláknité alebo penové materiály.

Pohľad na zamrznuté kovové dvere
43. Vláknitá izolácia zahŕňa dosky alebo kotúče z kameňa alebo minerálnej vlny. Nespievajú, dobre nezachovávajú teplo a nevypúšťajú toxické látky. Táto voľba je ideálna pre majiteľov apartmánov s vyhrievanými vchodmi, ale nie je vhodná pre súkromný sektor, v dôsledku kontrastu teplôt je vlhkosť nevyhnutná, čo výrazne znižuje tepelnú vodivosť.

Peny alebo polystyrén sú ideálne na izoláciu pouličných dverí, takže sa nebojí vlhkosti, extrémnych teplôt a škodcov.

Peny rôznej hrúbky

Postup tepelnej izolácie pouličných dverí s penovým plastom krok za krokom

Tepelná izolácia pouličných dverí z dvojmilimetrových plechov a profilových rúr sa vykonáva zvnútra aj zvonku. Ak kovanie krídla dverí, boli použité kovacie prvky, ohrievanie vstupných kovových dverí ich rukami sa vykonáva len zvnútra. Zároveň sa používajú rôzne tepelnoizolačné materiály: ohrievače a tesnenia.

Slabé miesta v izolácii železných dverí

Rezanie plechu z peny

Začať s prípravnými činnosťami týkajúcimi sa merania jednotlivých konštrukčných prvkov a získavania potrebných materiálov:

 1. Zmeria sa hĺbka buniek, \ ttvorené výstuhami z tvarovanej rúry.
 2. Predám penu vhodnú na túto hrúbku merania.
 3. Odmerajte všetky bunky v dĺžke a šírke.
 4. Rezané kusy peny vo forme obdĺžnikových obkladačiek, hospodárne využívajúce plochu celého plechu. Zámerne obnažuje dosky o niečo viac, ako sú namerané hodnoty, aby sa zabezpečilo pevné uchytenie materiálu v bunke medzi profilmi.
 5. Polotovary pre izoláciu železných dverí sú očíslované tak, aby nestrácali čas voľbou správnej časti.
Porovnanie peny

Umiestnenie polotovarov z penového materiálu do plachty

Ďalej pokračujte v pokládke rezaných kusov peny v dutine dverí „kostry“. Pre spoľahlivé upevnenie tepelne izolačného materiálu na plech železnej hmoty pomocou montážnej peny.

Nanesenie peny pomocou pištole

Práca sa vykonáva v tomto poradí:

 1. Vezmite plechovku peny a dôkladne ju pretrepte.
 2. Otočte nádobu hore dnom a začnite aplikovať penu so špeciálnou pištoľou najprv okolo obvodu bunky a potom v nej vytvorte niekoľko paralelných línií peny.
 3. Do dutiny vložte polotovar s požadovaným číslom a pritlačte ho proti použitej montážnej pene.
 4. Prejdite na ďalšiu bunku a opakujte všetky operácie znova.
 5. Potom sa všetky medzery a spoje medzi izoláciou a profilom, ako aj medzi kompozitnými kusmi peny, ktoré sa používajú na úsporu izolácie, napenia.bunka so zámkom dverí.
Pokladanie penových dosiek do buniek

Pokyny a video na montáž dekoratívneho panelu interiéru

Postup montáže:

 1. Izolované krídlo dverí je z vnútornej strany pokryté jednovrstvovým preglejkovým plechom odolným proti vlhkosti, ktorý má krásny tmavo lesklý povrch, ktorý nevyžaduje dodatočné povrchové úpravy.
 2. Na inštaláciu preglejkovej dosky sa dvere odstránia z pántov, umiestnia sa horizontálne na dvoch podperách.
 3. Špeciálna tyč v tvare písmena U s vreckom, do ktorého sa na oceľovom ráme z troch strán priskrutkuje preglejka a MDF list (zo strán a dna). Veľkosť kapsy sa vypočíta na základe hrúbky preglejky, MDF dosky a výšky vyčnievajúcich viečok skrutiek.
 4. Vystrihnite preglejky a MDF dosky požadovanej veľkosti zo štandardnej veľkosti listu. Vložte ich do boku lamel v tvare písmena U a zatlačte na spodnú kapsulu tak, aby ste do nej pevne a rovnomerne zapadli.
 5. Horná tyč je odnímateľná, takže v prípade potreby môžete ľahko odstrániť poškodený MDF list a nahradiť ho novým.
 6. Horná doska sa prilepí k silikónovému lepidlu tak, že sa nanáša pomocou pištole na bočnú stenu preglejkovej dosky a MDF dosky.

Viac o spôsobe ohrevu krídla dverí vo videu.

Video: Ako izolovať predné dvere

Dôležité! Povrchová úprava MDF materiálu je prispôsobená tónu povrchovej úpravy použitej v interiéri. Potom dvere na vnútornej strane vyzerajú ako interiér. Podobnosť zdôrazňuje rovnaké dverepen.

Schéma tepelnej izolácie

Takto môžete jednoducho a rýchlo izolovať železné dvere zvnútra, čím sa stáva neoddeliteľnou súčasťou interiéru chodby.

Dôležité tipy pre začínajúcich majstrov

Pred zavesením opláštených a izolovaných dverí na závesy nezabudnite vytvoriť štrbinu na montáž kľučky dverí a príslušenstvo je lepšie vložiť vopred. V opačnom prípade môžete zabuchnúť dvere a zostať zatvorený v miestnosti.

Vezmite prosím na vedomie, že vchodové dvere s vykurovanými kovmi sú hrubšie ako pôvodná verzia. To môže viesť k tomu, že dĺžka kľúča nestačí na otvorenie zámku. Problém je vyriešený predĺžením kľúča. Ak máte zámok na zadlabanie, potom by mala stačiť dĺžka kľúča.

Kvôli zahusťovaniu krídla dverí rozširujú štvorec na západke. Spojovacie tyče rôznych dĺžok, ktoré sú potrebné na inštaláciu kľučiek dverí z oboch strán, sa predávajú ako samostatné prvky kovania dverí.

Štandardná „tepelná izolácia“

Zahrievanie medzery medzi skrinkou a dverami

Aby sa zamedzilo vyfúknutiu dverí cez medzeru, použite samolepiace gumové tesnenia tvaru D. Pred prilepením tesnenia povrch odmastite, utrite ho liehom. Potom odstráňte ochranný film a zatlačte tesnenie na rám dverí po obvode.

V rohoch sa prekrývajú dve plomby a potom ostrým nožom obrobia obidva materiály v uhle 45 stupňov. Vyčistiteprebytočných kusov, opatrne zlepte okraje tesnení v rohu.

Dôležité! Rovnakým spôsobom môžete dvere izolovať vlastnými rukami v garáži alebo v inej miestnosti, a to odstránením dekoratívnej MDF fólie položenej na preglejke z koláča.

Izolácia pokládky

Ochrana železných dverí pred zamrznutím

Vyššie opísaný variant ohrevu vstupných kovových dverí je vhodný pre oblasti s miernymi zimami. Prežiť sibírske mrazy pomôžu káblové vykurovanie podlahový systém, ktorý remeselníci používajú k ohrevu železnej skrine a eliminovať takzvané studené mosty. Táto technológia šetrí dvere pred kondenzáciou, čo môže byť významné, ak je v miestnosti vysoká vlhkosť.

Usporiadanie vykurovacieho kábla vo dverovom boxe

Výber káblov a príprava na inštaláciu

Zo všetkých existujúcich systémov podlahového vykurovania, na vykurovanie železnej dvernej skrinky, bude vhodný vykurovací kábel, ktorý nie je umiestnený na rohožiach, ale je zakrútený do šachty. Dĺžka jedného kábla v zátoke je 10 metrov. To je dosť na to, aby sa pohladila po celom obvode. Zvyšok kábla sa položí pod dlaždicu v blízkosti prahu.

Na položenie vykurovacieho kábla okolo konštrukcie dverí odtrhnite omietku zo svahov. Demontujte dlažby, prilepené na prahu. Následne odrežte montážnu penu z medzier vytvorených skrinkou a dverami. Uvoľnite miesto pre bezpečné umiestnenie.vykurovacie teleso.

Pokládka kábla do dverí

Inštalácia sa vykonáva v tomto poradí:

 1. Uvoľnené miesto je vyplnené lepidlom na obkladačky určené na inštaláciu systémov podlahového vykurovania.
 2. Vo vnútri lepiacej hmoty je vložený elektrický kábel, ktorý zabezpečuje, že vykurovacie teleso nevyčnieva nikde na povrchu.
 3. Na uľahčenie lepenia škridiel do úzkych medzier použite prázdnu trubicu zo silikónového tmelu. Vytiahnite ventil z neho. Umiestniť do uvoľneného lepidla na obkladačky. Pomocou pištole vytlačia hmotu v malých častiach z trubice, čím sa naplnia aj najužšie priestory.
 4. Pokládka kábla začína od spodného rohu, ohýba sa okolo celej skrine a robí niekoľko otočení na základe podlahy v blízkosti prahovej hodnoty.
 5. Tepelný snímač sa umiestni do vlnitej rúrky na podlahe medzi otočkami elektrického kábla.
 6. Pripojenie vykurovacieho systému na elektrickú rozvodnú sieť domu sa vykonáva prostredníctvom mechanického termostatu, na inštaláciu ktorého je lepšie zapojiť skúseného elektrikára. K tomuto zariadeniu sú pripojené oba konce kábla s dĺžkou 10 metrov a vodič snímača teploty.
 7. Pomocou relé manuálne nastavte požadovanú úroveň podlahového vykurovania v blízkosti prahovej hodnoty, čím sa reguluje vykurovací výkon kovovej dverovej skrinky.

Zabezpečte si znalosti získané sledovaním video lekcie.

Video: Ohrievacie dvere s vykurovacím káblom

Teraz viete, ako izolovať železnú krabicu v súkromnom dome a odstrániťNajviac navždy problém vypadávania kondenzátu. Vskutku, zahmlievanie do jedného stupňa alebo iné je charakteristické pre všetky typy železných dverí. Náklady na pohodlnú prevádzku sú porovnateľné s použitím jedinej 100-wattovej žiarovky. Okrem toho, vykurovací systém pracuje len v zimnom období počas obdobia extrémneho chladu.

Dôležité upozornenie! Pre hospodárne použitie tepla je žiaduce položiť na podlahu a povrch dverového materiálu materiál odrážajúci teplo. To umožní všetkému teplu nasmerovať vykurovaciu skriňu a podlahu v blízkosti dverí.

Technológia na izoláciu dverí bez výstuh

Ako izolovať železné dvere z oceľového rámu a pevného plechu, ktorý nemá prídavné výstuže, medzi ktorými sa dá ľahko označiť plátno.

Podrobný návod na tepelnú izoláciu rámu

Práca v tomto prípade sa vykonáva trochu inak:

 1. Pred montážou izolácie sa z krídla dverí odstráni všetko príslušenstvo: gombíky, blokovacie podložky, oči.
 2. Lepí sa celý povrch plátna a rámu fóliovým izolátorom.
 3. Potom sa drevené tyče pozdĺž celého obvodu pripevnia k rámu pomocou samorezných skrutiek a hrúbka dreveného rámu by mala zodpovedať hĺbke oceľového profilu.
 4. K tyčiam, s použitím rohov, pripevnite priečne tyče, ktoré rozdeľujú celú plochu dverí do samostatných sektorov.
 5. Vystrihnite penovú alebo vláknitú izoláciu ostrým nožom pomocou kovového pravítka.
 6. Následne sa náter namastíkaždé odvetvie je lepidlo, aby bola izolácia zvolená pre tepelnú izoláciu dverí lepšia. Lepidlo naneste v pásoch alebo v súvislej tenkej vrstve.
 7. Izolácia by mala tesne priliehať k stenám dreveného rámu.
 8. Po vyschnutí lepidla sa medzery vyplnia penou, ktorá sa po vytvrdnutí odreže s izoláciou.
 9. Na drevené tyče pripevnite druhú vrstvu folgoisolónu, pričom na inštaláciu armatúr zostávajú nezakryté časti.
Tkanina zo železných dverí s dreveným rámom

Montáž vnútorného obloženia

Po dokončení izolácie rámu namontujte vnútorné obloženie krídla dverí. Na tento účel zvoľte laminovanú drevotrieskovú dosku alebo MDF, ako aj preglejku odolnú voči vlhkosti, ktorá je predlepená umelou kožou.

Pred montážou píly vyrežte otvory pre kukátok, rukoväť, kľúčovú dierku. Vnútorný obkladový panel je pripevnený na drevený rám so samoreznými skrutkami s ozdobnými klobúkami. Vzdialenosť medzi upevňovacími prvkami je 30-40 cm, kde sú všetky predtým odstránené príslušenstvo dverí.

Výber a pokládka tesniacich materiálov

Na tesné tesnenie dverí sa na oceľový rám nalepia tesnenia, ktoré zlepšujú nielen kvalitu izolácie, ale aj úroveň zvukovej izolácie. Výrobcovia vyrábajú tesnenia rôznych konfigurácií, ktoré uľahčujú výber gumových pásov v závislosti od veľkosti medzery.

Ak sa prierez profilu tesnenia podobá:

 • Latinské písmená C aK, potom je páska vhodná na odstránenie medzier so šírkou nepresahujúcou 3 mm;
 • Latinské písmená V a P, potom tesniaci pásik uzavrie medzeru s veľkosťami od 3 do 5 mm;
 • Latinské písmená D alebo O, tento materiál je určený pre veľké medzery väčšie ako 5 mm.
Gumová tesniaca páska pre vchodové dvere

Najčastejšie sa volia samolepiace tesnenia, pretože s nimi je ľahšie a rýchlejšie ohrievať predsieň. Predávame gumové tesnenia metrické, tak pred nákupom, zmerajte rám dverí. V sortimente sú tesniace pásky rôznych farieb, ktoré vám umožnia vybrať si materiál vhodnej farby.

Lepidlo prilepte na odmastený povrch. Ochranná vrstva sa postupne odstráni z pásky, čím sa zabráni vyschnutiu aplikovaného lepidla. V širokých zárubniach sa lepí niekoľko radov tesnení, čo výrazne znižuje množstvo tepelných strát.

Navrhovanie tepelného vestibulu

V súkromnom dome sa vstupné železné dvere šetria pred zamrznutím a námrazou pomocou vyhrievaného alebo izolovaného vestibulu. V oblastiach so značne negatívnymi teplotami sa táto možnosť považuje za najvhodnejšiu.

V minulosti mali domy vždy prístrešok, ktorý chránil vstupné dvere do obydlia pred prenikaním studeného pouličného vzduchu. Hala sa teraz nazýva predsieň alebo veranda. Neobjavujte koleso, premýšľajte o tom, ako izolovať kovové predné dvere v chate. Okamžite postaviť dom s priestranným vstavaným vestibulom.

Mini-vestibul v chate

Mini-bambury, vytvorené počas inštalácie dvojitých dverí, majú tiež pozitívny vplyv na tepelnú izoláciu miestnosti. Táto metóda je vhodná pre byty umiestnené na prvom poschodí, kde je vždy studená. Prvé dvere sú vyrobené z kovu a druhá je z dreva. V tomto prípade musia byť obe dvere dobre izolované. Ďalším tepelným izolátorom je vzduchová medzera.

Dobre izolované železné dvere inštalované pri vchode do domu chránia pred chladom a hlukom. Technológie, ktoré eliminujú kondenzáciu na kovových povrchoch vstupnej skupiny, ušetria materiály pred predčasným starnutím. Ak nemôžete pochopiť, ako lepšie a spoľahlivejšie izolovať kovové vchodové dvere vlastnými rukami, potom využite služby profesionálov.