Ako lepiť non-tkané tapety: technológie a video inštrukcie

Netkané tapety, napriek ich vyšším nákladom, vytlačia svoje papierové náprotivky z trhu. Čoraz viac kupujúcich pri výbere tapiet ich preferuje. To sa deje vďaka jedinečným vlastnostiam tohto dekoratívneho dokončovacieho materiálu, procesu lepenia, ktorý je pomerne jednoduchý. Ak už máte skúsenosti s papierovými tapetami, potom môžete cítiť rozdiel. Každý vie, ako si vybrať netkané tapety, ale ako sa lepiť a čo hľadať v rovnakom čase, môžete si prečítať nižšie.

Vlastnosti netkanej tapety

Výrobcovia používajú ako základ tohto materiálu na konečnú úpravu netkanú textíliu. Takzvaná netkaná textília, rozšírená v šití. Detaily oblečenia, lepené podšívky, udržanie ich tvaru a nepodliehajú naťahovaniu. Koniec koncov, flizelin je silný, trvanlivý, schopný udržať svoju veľkosť. Preto netkané tapety majú rovnaké vlastnosti, a to:

 • odolné voči opotrebeniu;
 • 22) ohňovzdorné;
 • sú silné;
 • odolné voči rozťahovaniu;
 • sa nezrážajú;
 • nevypúšťajú škodlivé látky;
 • sú odolné voči vyblednutiu.
Netkané tapety

Netkaná tapeta s metrom šírkou vám umožňuje znížiť počet spojov na polovicu, čo sa po správnom nalepení tkanín stane neviditeľným.

Hrúbka netkanej základnej tapety vám umožňuje skryť menšie nerovnosti stien.

Potrebné nástroje a zariadenia

  \ t
 • kefa na nanášanie lepidla na tapety;
 • vedro na šľachtiteľské lepidlo;
 • špeciálny valec na vyhladenie tapety;
 • úzky valec na obrábanie švov na spojoch;
 • ruleta:
 • vládca;
 • úroveň budovy alebo olovnica;
 • 42) handru alebo špongiu na odstránenie prebytočného lepidla;
 • nožnice a nôž;
 • ceruzka.

Ako prilepiť netkané tapety

1. V súčasnosti sa pracuje na príprave priestoru na opravy. Všetky malé kúsky nábytku sa vyberú do iných miestností. Veľkoplošné výrobky, pohybujúce sa od stien, opatrne zakrývajú ochranným filmom.

2. Steny sa čistia od starých papierových tapiet alebo iných náterov. Nezabudnite navlhčiť vodou staré tapety, ktoré nie sú oddelené od povrchu steny. Tým šetrí čas a nervové bunky. Namočené tapety ľahko za a odstrániť špachtľou. Ak majú steny natreté plochy, umyjú sa vodou a pieskom. Hrubý povrch poskytne lepšiu priľnavosť lepidla k nemu.

3. Nezabudnite! V nasledujúcom kroku musíte urobiť stropný lem.

4. Bezprostredne pred procesom lepenia tapiet sa rozvádzame lepidlo, ktoré je určené pre netkané tapety. preTo je odobraté čisté vedro, ktoré potom naleje studenú vodu v správnom množstve, ktoré je uvedené v návode. Ďalej sa vytvorí vírivka a zo škatule na okraji nádoby s tenkým prúdom sa naleje suché lepidlo. Roztok lepidla sa nechá samotný 15 minút, potom sa znova dôkladne premieša. Lepidlo je pripravené, môžete sa dostať do práce.

Lepidlo na netkané tapety

5. Netkané tapety lepidlo zadok, takže môžete začať od miesta, kde je pohodlnejšie a racionálnejšie, pokiaľ ide o spotrebu materiálu. Pre hladké zlepenie prvého pásu sa musí nakresliť priamka zvislej čiary olovnicou, ktorá bude slúžiť ako vodidlo pre umiestnenie bočnej čiary tapety.

6. Meria sa plátno. Za tým účelom sa rolka odvíja a na stenu sa aplikujú netkané tapety. Vrchné a spodné značky sú vyrobené jednoduchou ceruzkou, na ktorej je tapeta zložená. Potom sa vykoná pozdĺž ohybu s nožnicami alebo ostrým nožom. Niektorí majstri dávajú prednosť ponechať malú zásobu tapiet, a to ako nad, tak pod. To je motivované tým, že je lepšie nechať ho zostať, než nestačí. Po nalepení sa prebytok odreže.

7. Lepidlo na tapety s kefou alebo valčekom sa nanáša len na stenu. To je hlavný rozdiel v procese nalepovania miestnosti s netkané tapety. Suché plátno je navrstvené na stenu, zarovnané pozdĺž vyznačenej vertikály a zvinuté gumovým valčekom. Niektorí remeselníci uprednostňujú namiesto valca široké kefy alebo špeciálne plastové špachtle. V tomto prípade zvyškylepidlo, vytlačené z pod plátno, odstránené vlhkou handričkou.

Vyhladenie tkaniny valčekom, odstránenie vzduchu spod tapiet a prebytočného lepidla

8. Nasledujúci list je vyrezaný s prihliadnutím na obrázok, ak existuje. Tkaniny sú zlepené na konci.

9. Lepenú tapetu nechajte celý deň úplne vyschnúť. V tomto prípade je rýchlosť sušenia ovplyvnená stupňom absorpcie stien a teplotou v miestnosti.

Upevnenie materiálu v rohoch

Hladké steny na prilepenie tapiet ako všetci majstri, o ktorých sa nedá povedať o rohoch. Koniec koncov, odborníci vedia, že budú musieť tvrdo pracovať, pretože ideálne aj rohy sa v izbách nachádzajú len zriedka. Začiatočníci sú vo všeobecnosti stratoví, nevedia, ako lepiť netkané tapety vo vnútorných rohoch. Profesionálni finišeri to robia takto:
1. Lepidlo plátna prilepte tak, aby jeho okraj mierne prešiel k ďalšej stene za rohom.

2. Nasledujúci pruh sa prekrýva, to znamená, že vstupuje na plátno zlepené v rohu niekoľko centimetrov. Použite olovnicu na hladké umiestnenie okraja.

3. Použije sa pravítko, pozdĺž ktorého sa prelepí vrstva dvoch vrstiev lepenej tapety nožom na dosku. Odstráňte reznú hranu, kým tapetu stlačíte pravítkom. Tým sa zabráni ich roztrhnutiu.

4. Zdvihnite okraj tapety, aby ste odstránili druhú odrezanú hranu zospodu. Potom dodatočne nanesú lepidlo a vyhladia spoj. Prebytočné lepidlo na tapety sa odstráni vlhkou handričkou.

Ako lepiť tapetu okolo zásuviek

Kryty zo zásuviek, ako aj spínačov, musia byť odstránené,Nezabudnite vypnúť elektrinu v byte. Nalepte si tapetu a vykonajte incíziu v tvare kríža na mieste, kde sú nainštalované zásuvky a prepínače. Hrany sú narezané alebo preložené. Odstránené kryty sú nainštalované na mieste. Niektorí sa snažia vytvoriť diery v tapete a lepidlo výstup bez odstránenia krytu. Je však ťažké dosiahnuť dokonalú presnosť.

Pred prilepením tapety odstráňte kryty zo zásuviek a potom ich nasaďte na miesto

Ako lepiť netkané tapety: video inštrukcie

Teraz sú odhalené všetky tajomstvá o tom, ako správne lepiť netkané tapety. Môžete bezpečne dostať sa do podnikania, prísť s najviac neuveriteľné spôsoby, ako skrátiť interiér pomocou tohto jedinečného materiálu. Môžete kombinovať rôzne farby, držať sa na kontrastných hranách alebo vytvárať svetlé panely. Váš domov čaká na zmeny a teraz to môžete urobiť sami. Housewives ocenia jednoduchosť starostlivosti non-tkané tapety. Ich povrch môže byť očistený od prachu mäkkým metlou, vysávačom a dokonca aj vlhkou handričkou. Keď je silne znečistená, tapeta je maľovaná a stáva sa doslova novým.