Ako lepiť unplugged linoleum spoje: technológia najlepšia voľba

Linoleum sa ľahko používa, môže napodobňovať požadovaný a drahší povlak. Pri pokládke sa často vynára otázka, ako lepiť linoleum, napríklad na spojovacích miestach.

Ak je potrebné viazanie

Zahraniční výrobcovia dlhodobo ponúkajú túto podlahovú krytinu verejnosti so šírkou 4 metre. Pre väčšinu typických ruských bytov by to stačilo na to, aby ležali bez švov. V niektorých prípadoch musíte odstrániť nadbytok.

Pokiaľ ide o domácich výrobcov, ich výrobky majú často šírku 1,5 m. Samozrejme, pre malé miestnosti je to dosť dosť, ale čo obývacie izby? V tomto prípade je zamýšľané položiť pásy, ktoré sú zlepené dohromady.

Spoločný odev

Bežné lepidlo nie je na tento účel vhodné. V súčasnosti sa vyvíjajú technológie horúceho a studeného zvárania linolea.

Zváranie linolea za tepla

Stojí za zmienku, že lepenie spoja touto metódou sa neodporúča v každodenných podmienkach Tento proces zahŕňa použitie špeciálnej zváračky, ktorá sa vykonáva pri teplote 4000 K.

Metóda zvárania na tupo

Žiadne z linolea, určeného na domáce použitie, nebude odolávaťteplotu. Nielenže sa nedrží spolu, ale aj taví. Táto metóda je ideálna na kombinovanie spojov komerčného materiálu s vyššou mierou pevnosti a trvanlivosti.

Spôsob spájania za studena

Je to kombinácia pásov linolea na miestach ich spoja pomocou špeciálneho lepidla. Takéto chemické spojenie má niekoľko výhod. To môže byť vykonané nezávisle, to znamená, bez zapojenia profesionálov a špeciálnych zariadení. Okrem toho nevyžaduje veľké finančné a časové náklady. Výsledkom sú dobre prilepené prúžky - šev je pozorovateľný len pri starostlivom štúdiu.

V súčasnosti je zvyčajné, že sa domáce zváranie typov A a C zvyčajne oddeľuje. Hlavným rozdielom v technológii je, že zváranie typu A prebieha vtedy, keď je potrebné lepidlo spojiť nedávno získané spoje. Studené zváranie typu C je ideálne pre staré podlahy.

Zváranie linolea

Takže lepiaca kompozícia pri prvom zváraní stohovaného materiálu je dosť tekutá. To ďalej znižuje viditeľnosť vytvoreného švu. Pri oprave predtým používaného linolea sa používa zváranie, ktoré sa vyznačuje silnejšou konzistenciou. Je to spôsobené skutočnosťou, že starý povlak po dlhšiu dobu zažil veľké zaťaženie a medzery v ňom môžu byť značné. Hotové švy môžu byť až 4 mm široké. Studená metóda, vyznačujúca sa vysokou hustotouumožňuje nielen nenápadný šev, ale aj to, že na svojom mieste skutočne vytvorí nové linoleum.

Technológia dokovania za studena

\ t

Na vykonávanie lepiacich prác budete potrebovať rukavice, bez ktorých sa neodporúča pracovať s lepiacou kompozíciou.

Je potrebné starostlivo pripraviť povlak na zváranie. Na tieto účely je potrebné odstrániť vlhkosť v mieste budúceho švu suchou handričkou a prachom pomocou vysávača.

Potom sa pozdĺž spojov prilepí jednostranná široká lepiaca páska. Pred naplnením spoja lepiacou páskou je lepiaca páska na spoji starostlivo narezaná, pričom táto drážka bude vyplnená špeciálnym lepidlom, ktoré je vytlačené cez úzky výtok na konci trubice.

Technológia zvárania linolea

Po naplnení švu musíte počkať 10-20 minút, potom môžete pásku opatrne odstrániť. Za 30-40 minút bude možné nielen chodiť po tomto poschodí, ale aj behať. Ak náhle nájdete na čistom povrchu podlahy zváracie kvapky, nemali by ste ich rozmazávať. Je potrebné počkať na ich vyschnutie a potom ich odstrániť ostrým nožom.

Táto postupnosť činností je vhodná na položenie nového linolea. Ak sú staré krytiny zlepené dohromady, potom už nie je potrebné používať škótsko, pretože linoleum je už "položené".

Treba venovať pozornosť dvom bodom:

  1. Čím kratší je šev, tým silnejší je.
  2. Dokovanie môže byť pozdĺž alebo naprieč. Všetko závisí od toho, ako svetlo dopadá do miestnosti.
  3. ​​

Video lekcia: zváranie lepiacou páskou

Lepenie linolea je pomerne jednoduché. Tento problém je potrebné starostlivo pristupovať a zvoliť lepiacu kompozíciu, ktorá je vhodná pre vašu podlahovú krytinu.