Ako lepiť vinyl tapety pre vynikajúce výsledky a dlhodobý servis

Medzi obrovské množstvo tapiet, typ "vinyl" je najobľúbenejší. Tento jav je celkom opodstatnený, pretože vinyl tapety sú plné rôznych farieb a textúr, okrem toho, že nielen vyzerajú krásne na stenu, ale aj umývajú krásne, a nezmiznú na slnku. A to sú vynikajúce ukazovatele, ktoré charakterizujú tento typ tapety len z pozitívnej stránky. Ale všetky tieto krásy môžu byť nahradené zlými konečnými výsledkami lepenia, takže otázka, ako lepiť vinylové tapety, musíte mať vyvážený a seriózny prístup.

Moderná vinylová tapeta - prvok

Rôzne vinylové tapety poskytujú možnosť nájsť materiál na vkladanie miestností s rôznymi prevádzkovými podmienkami
.

Dnešné vinylové tapety majú vynikajúci výkon, pretože sú „priedušné“: ich vrchnú vrstvu predstavuje najtenší mikroporézny plast a spodná základňa je vyrobená z papiera alebo netkanej textílie.

Vinylové tapety sú rozdelené na:

- penový (štrukturálny) vinyl;

- sieťotlač;

- vinylové tapety s vysokým stupňom odolnosti voči vlhkosti;

- reliéfna vinylová tapeta.

Peny a tapety typu reliéfu skryjú nevýznamné nezrovnalosti na stene a sieťotlač zdôrazňuje ich význam. Tento argument je potrebné vziať do úvahy pred tým, ako pristúpite priamo k vloženiu.

Napriek tomu, že vinylové tapety vyzerajú veľkolepé a krásne, mnoho ľudí sa obáva takéhoto riskantného nákupu (podľa ich názoru). Nie je nič riskantné v tomto procese, stačí vedieť, ako správne lepiť vinyl tapety. Potom, s jasným pochopením celého procesu, všetky ťažkosti zmiznú v pozadí a konečný výsledok je kvalitatívny.

Príprava stien

Pred nalepením tapety je potrebné najprv sa uistiť, že povrch steny je vyrovnaný, nie sú žiadne praskliny, zárezy a stena je zbavená starého náteru. Aby ste sa zbavili starých, už dosť nepríjemných tapiet, mali by ste stenu namočiť a dôkladne vyčistiť špachtľou. A ak je potreba, musíte vyrovnať a tmeliť povrch steny.

Vinylové tapety sa lepia výlučne na suchú a rovnomernú stenu, ktorú je potrebné predbežne upraviť fungicídnou zlúčeninou, aby sa zabránilo vzniku plesní a plesní pod tapetou. Toto preventívne opatrenie je dôležité, takže nie je potrebné ho ignorovať.

Dôležité: tapetu je možné prilepiť len v miestnosti bez prievanu, s vypnutou klimatizáciou a zatvorenými oknami.

Rezanie tapiet: praktické odporúčania

Prvým odsekom odporúčaní je kontrola zakúpenej dávky tapety pre identitu vzoru, farby ačísla šarží. Po overení môžete pokračovať v rezaní. Najjednoduchšia možnosť, keď na vinylovej tapete nie je žiadny vzor. V tomto prípade môže byť tapeta orezaná bez kombinácie vzoru. Potrebná dĺžka pásu sa previnie z kotúča a dôkladne sa odreže.

Pokiaľ ide o priame spojenie čísla, potrebuje predbežné zosúladenie. Je potrebné riadiť sa nasledujúcim princípom: na každej ďalšej látke je vzor napoly posunutý. To znamená, že kapely sa zhodujú v jednom. Tiež nezabudnite, že všetky kusy látky musia odvíjať v jednom smere od role.

Dôležité: pri rezaní tapety na pásy by sa mala ponechať odchýlka 10 cm.

Príprava lepidla je dôležitým krokom

Na rovnomerné nanášanie lepidla bude potrebný valec

Keďže typy tapiet sú odlišné, znamená to, že lepidlo na ich použitie musí byť tiež vhodné. Požadovaný typ lepidla je uvedený na obale tapety. Jeho príprava spočíva v dôkladnom miesení a ponechaní na určitý čas v pokoji na opuch.

Lepidlo naneste v hojnej rovnomernej vrstve, po ktorej sa vinylová tapeta okamžite neprilepí. Než budete držať vinyl tapety, musíte dať panel možnosť namočiť lepidlo, asi 3-5 minút. Rozmazaná tkanina zložená podľa princípu "základne k základni".

Je dôležité: ak sa tento postup neuskutoční, dôsledkami nedbanlivosti budú spoje, ktoré sa rozptýlia počas sušenia.

V danom obdobínapučanie vláknitých častí papierového podkladu napučiava a samotná tapeta je mierne napnutá. Pre všetky pásma musí byť čas napučania rovnaký. To je veľmi dôležité pre čistotu švov a dokonalý typ tapety. Všetky tieto pravidlá sa vzťahujú na vinylovú tapetu s papierovým podkladom.

Netkaná základňa vinylových tapiet sa ľahšie spracováva. Pri lepení nie je lepidlo spracované na zadnej strane tapety, ale na stene, preto proces impregnácie tu nie je relevantný.

Ako nalepiť vinylovú tapetu - technológia

Technológia lepenia vinylových tapiet

Najlepšie je začať lepenie prvej línie tapety od rohu. Najpohodlnejší spôsob, ako držať tapetu spolu. Jedna osoba stojaca na štafle položí plátno na stenu a zarovná ho hore a druhá drží spodný koniec pásu. Zároveň stojí na zemi a elegantne kombinuje plátno s vertikálnou priamkou nakreslenou na stene.

Vinylová tapeta je vždy prilepená ku koncu, t. Tiež je potrebné zabezpečiť, aby lepiaca zmes nespadla na "tvár" tapety. Ak k tomu dôjde, okamžite ho utrite suchou handričkou.

Materiál, ktorý zostáva pod stropom a blízko soklovej lišty, sa veľmi opatrne orezáva pod čiarou s tapetovým nožom. Použitie tupého noža je neprijateľné - tapeta sa roztrhne. Ak existuje takáto príležitosť, potom je oveľa lepšie odstrániť sokel pred lepením tapety, potom okraj plátna nebude musieť byť ohnutý.

Pokiaľ ide o zónu zásuviek a prepínačov, v prvom radeelektrická energia musí byť bez napätia. Potom sa odstránia elektrické zásuvky a spínače. Tapety sú prilepené priamo na vytvorené otvory. Neskôr, keď lepidlo zaschne, môžete priečne rezať otvory. Rohy v miestach rezov sú ohnuté dovnútra. Po ukončení práce sú spínače a zásuvky naskrutkované.

Za radiátormi lepidlo tapiet lepí maximálne 20 cm za ohrievačom. Ak je veľká túžba lepiť celý povrch steny, ktorá sa nachádza za chladičom, potom je potrebné strihať pásy široké 10 cm a prilepiť ich, pritlačiť ich na stenu malým valčekom s dlhou rukoväťou. A najoptimálnejším riešením je natrieť steny za radiátory tak, aby zodpovedali farbe tapety.

Správne vykonávanie všetkých týchto odporúčaní a odporúčaní zabezpečuje čistý a elegantný vzhľad tapety po ukončení procesu.

Video inštrukcia pre správne lepenie vinylových tapiet

Za najkomplexnejšiu odpoveď na otázku, ako lepiť vinylovú tapetu, pomôže video najlepšie. Jasne a jasne označuje celý proces.