Ako maľovať drevený plot: vyberte najlepší materiál na maľovanie plota

Strom je schopný udržať si svoju výkonnosť dobre. Jedná sa o pomerne trvanlivý materiál. Okrem iného, ​​jeho produkty majú jedinečnú prírodnú krásu, ktorá môže potešiť oko kedykoľvek počas roka. Ale strom, ako každý iný "živý" organizmus, je "náchylný" na starnutie. Jeho zničenie je výsledkom mnohých faktorov: ultrafialového žiarenia, prachu, špiny, rôznych húb. Okrem toho je možné po niekoľkých týždňoch, kedy sa výrobok nachádza pod šírym nebom, pozorovať niektoré modifikácie. Voda vyvoláva opuch; striedanie tohto procesu so sušením vedie k praskaniu materiálu. Vlhkosť je tiež ideálnym základom pre rozmach plesní. Jedným slovom, každá atmosféra zaťaží ich prácu ... Len si predstavte, aký osud čaká váš čerstvo postavený plot, ak nie je „chránený“ špeciálnymi prostriedkami! Ako maľovať drevený plot, aby sa zachoval pôvodný estetický dizajn? Pokúsme sa nájsť odpoveď na tak dôležitú otázku pre majiteľov domov.

Príprava povrchu na maľovanie

Má významný vplyv na konečný výsledok - túto položku nemožno zanedbať! Starostlivé "leštenie" dreva zvýši priľnavosť náteru a tým predĺži životnosť náteru. Najprv vymažte pomocoucudzie povrchy a prach. Najlepšie je vykonať túto manipuláciu so štetcom a záhradným postrekovačom, opláchnuť plot vodou. Ak je už postihnutá plesňou alebo hnilobou, „choré“ oblasti musia byť starostlivo ošetrené špeciálnym antiseptickým prostriedkom. Dávajte pozor na umiestnenie uzlov: odstráňte živicu (ak existuje) kovovou stierkou, prikryte ich špeciálnym lakom. Čapy na nechty a iné kovové príslušenstvo by mali byť potiahnuté antikoróznym základným náterom.

Nový drevený plot pred maľovaním

V tejto predbežnej fáze možno považovať za ukončenú. Po dobu 10-15 dní nechajte plot vyschnúť a zakryte ho plastovým obalom. Za slnečných dní, strieľať.

Ak nemáte možnosť ochudobniť v očakávaní sušenia plota, môžete pristúpiť k povlaku "ako je". Použite tónovaný základný antiseptický prostriedok. Ale časom strom stále stojí za to vysychať.

Výber materiálu na maľovanie

Takže sme už veľmi blízko procesu maľovania. K dnešnému dňu, výber farieb a lakov je tak veľký, že nie je prekvapujúce, stratiť.

Dôležité! Pri vývoji prípravkov na ochranu dreva vyslovte „hypotézu“. Niečo radikálne nové sa javí ako veľmi zriedkavé - preto sa snažte „nakupovať“ na sporných reklamách. Dôverujte len renomovaným výrobcom.

Ideálnym krytom pre plot je antiseptikum alebo farba.

Antiseptiká prenikajú hlboko dodrevo, čím chráni materiál pred modrou, plesňou a premenlivou náladou prírody. Sú rozdelené na:

  • priesvitné prenajímatelia;
  • nepriehľadný kryt;

Prvá si zachovala štruktúru stromu a dáva plote špeciálny "svetlý" odtieň. Druhý ju úplne pokrýva.

Náterové farby sú olej a akrylát.

Oleje sú dobre absorbované, odolné voči poveternostným vplyvom. Zabráňte vniknutiu vody do dreva. Je pravda, že suché skôr pomaly - asi jeden deň, možno viac. Postupom času môžu zmeniť svoju pôvodnú farbu, ktorá je obzvlášť viditeľná na svetlom plote.

Maľovanie dreveného plotu olejovou farbou

Akrylátové farby si zachovávajú svoju farbu a lesk lepšie, „dobre dýchajú“. Elastické, neprasknite.

Záleží len na vás, aby ste maľovali, čo maľuje drevený plot, pretože každá z ich odrôd má jedinečné výhody a charakteristické nevýhody.

Životnosť krytia

Antiseptiká na zúženie - do 5 rokov.

Pokrytie - približne 7 rokov.

Olejové farby - 6 rokov.

Akrylát - viac ako 8 rokov.

Tieto údaje sú prirodzene indikatívne.

Veľa závisí od klimatických a prevádzkových podmienok plotu vášho domu, letného domu.

Video: maľovať drevený plot

Video o tom, ako vybrať najlepší materiál na maľovanie dreveného plotu a ako maľovať drevený plot, bude dodatočnou vizuálnou pomôckou s užitočnými informáciami:

Skústemaľovať plot tak inteligentne, ako je to len možné, aby jeho vzhľad potešil aj roky neskôr. Použite finančné prostriedky len v pozdĺžnom smere, a na akciu, vyberte teplé, zamračené počasie, najlepšie bez vetra.