Ako maľovať strop sadrokartónu: odporúčania a video inštrukcie

Inštalácia sadrokartónových podhľadov vám umožňuje dosiahnuť dokonale rovný povrch bez akéhokoľvek zvláštneho úsilia. Dizajnéri prichádzajú so všetkými novými náčrty viacúrovňových stropov, ktoré realizujú sádrokartonové dosky. Avšak, bez kvalitnej povrchovej úpravy na dosiahnutie zjemnenia interiéru je nemožné. Krása maľovania stropu závisí od dodržiavania technológie jeho implementácie. Preto pred vykonaním maliarskych prác vlastnými rukami je potrebné naučiť sa správne namaľovať sadrokartónové dosky tak, aby nestrácali čas a materiálne zdroje.

Materiály a nástroje na prácu

Pred maľovaním by mal strop pripraviť všetky potrebné nástroje a materiály. Budeme potrebovať:

Materiály na maľovanie

  • Tmel. Odborníci radia použitie dokončovacieho tmelu, ktorý vám umožní získať dokonale hladký povrch po brúsení.
  • Serpyanka na posilnenie švov.
  • Akrylové primery schopné hlbokého prieniku.
  • Vodný emulzný atrament. Umožňuje ľahko dosiahnuť hladké a rovnomerné sfarbenie. Bez zápachu. Pri výbere stojí za to pozorne preštudovať pokyny, ktoré označujú typ miestnosti na použitie.
  • Kohler sa používa v prípade, žeAk chcete do interiéru pridať malú farbu.

Požadované nástroje

  • Valec, zasadený na dlhej rukoväti. Je potrebné pristupovať k výberu valca veľmi vážne, pretože kvalita náteru závisí od kvality tohto nástroja. Valec by mal byť nový, lepšie, ak je kožušina alebo velúr. V žiadnom prípade nevyberajte penový valec, ako pri práci s ním, na povrchu, ktorý sa má maľovať, sa vytvára veľa bublín.
Výber valca na natieranie stropu: sadrokartón je natretý kožušinovým alebo velúrovým valčekom
  • Podnos z plastu, vhodný pre šírku zvoleného valca. Toto zariadenie uľahčuje vytlačenie prebytočnej farby.
  • Kefa, ktorá pomáha natierať povrch stropu na ťažko dostupných miestach, kde je valec nepohodlný.
  • Kovové špachtle.

Keďže natieranie stropu sadrokartónu je spojené s postriekaním, je najlepšie nosiť oblečenie, ktoré možno odhodiť bez ľútosti.

Je potrebná pokrývka hlavy určená na ochranu vlasov pred vodou riediteľnými farbami.

Príprava na maľovanie

Ak chcete, aby farba ležala na ploche stropu, nenechajte sa lenivým plniť celú škálu prípravných prác v plnom rozsahu.

1. Utesnite spoje medzi sadrokartónovými doskami tmelom pomocou špeciálnej výstužnej pásky nazývanej serpyanka.

Uvedenie švov pomocou siete serpyanka zabezpečí pevnosťpovrchy, znižujú spotrebu farby

2. Nedotýkajte sa uzáverov skrutiek, ktoré by sa nemali prilepiť nad povrch listu. To možno ľahko overiť len tým, že držíte kovovú stierku cez strop. Ak je špachtľa "neklesne," potom je všetko hladké. V opačnom prípade budete musieť skrutky priskrutkovať pomocou skrutkovača. Všetky miesta upevnenia sadrokartónu k profilovému rámu sú tiež tmelené.

3. Ďalej začnú obaľovať celý povrch stropu. Začnú pracovať z rohu, pohybujú sa v smere protiľahlej steny, zatiaľ čo sa snažia dať tenkú vrstvu tmelu (2 mm) so širokou kovovou stierkou. Dajte deň vyschnúť prvú vrstvu. Potom položte druhú vrstvu tmelu.

4. Dobre vysušený povrch je brúsený jemným smrekovým strúhadlom poháňaným na strope kruhovým pohybom. Hladkosť povrchu stropu závisí od tohto postupu.

5. Jemný prach, ktorý sa usadil na strope, sa odstráni mierne navlhčenou handričkou. Pred začatím práce sú podlaha a okná pokryté fóliou.

​​

6. Prípravná fáza je ukončená prípravou, po ktorej je náter sadrokartónu
omnoho rýchlejší a úspornejší.

Ako maľovať strop sadrokartónu: priebeh práce

1. Nádrž otvorte vodou riediteľnou farbou a obsah dôkladne premiešajte špeciálnou tryskou pripevnenou k vrtáku. Ak výrobca dovolí pridať trochu vody, môžete to urobiť. Aj keď odborníci neodporúčajú používať vodu.

2. Pozdĺž obvoduizby v miestach susediacich so stropom k stene sú natreté štetcom a pohyby by mali byť trhavé. Tým sa zabráni vzniku pruhov, ktoré budú viditeľné po vysušení stropu. Starostlivo maľujte cez rohy.

Nástroje na maľovanie stropu

3. Ďalej prichádza valec, ktorý je ponorený do farby a navinutý cez rebrovaný povrch kúpeľa. To umožňuje rovnomerné rozloženie farby a odstránenie jej prebytku z valca. Prvý náter sa aplikuje rovnobežne s oknom.

4. Po vysušení prvej vrstvy sa nanesie druhá vrstva, pričom valček sa vedie z okna do dverí. Takéto krížové vrstvenie vrstiev umožňuje hladký, rovnomerný povlak.

Maľovanie sadrokartónu: video inštrukcie

Je ešte lepšie čítať a vidieť, ako natrieť strop sadrokartónu vodou riediteľnou farbou je ešte lepšie. Pamätajte si, že príslovie hovorí, že je lepšie vidieť na vlastné oči, ako počuť stokrát. Preto video inštrukcia pomôže plne pochopiť technológiu maliarskej práce. Po takejto lekcii by nemali zostať žiadne otázky. Je čas začať konať. Kúpiť všetky materiály a nástroje, nosiť pracovné oblečenie a ísť ďalej. V ideálnom prípade maľoval strop zdobí dom, opravu, v ktorej môžete urobiť sami.