Ako maľovať strop sami bez chýb a zmien

Ako maľovať strop je v záujme mnohých. Moderné vysoko kvalitné stropné farby nie sú lacné, ale nemali by ste na nich šetriť - vaša spokojnosť (alebo nespokojnosť) od vykonanej práce závisí od vlastností a vlastností.

Vyberáme farbu stropu

Pre stropy sú ideálne zmesi vody a emulzie, ktoré zabezpečujú rovnomerné a rovnomerné použitie. Medzi výhody patrí:

  • vysoká rýchlosť sušenia;
  • žiadny nepríjemný zápach;
  • jednoduchosť umývania pracovného nástroja, najmä rúk a rúk po dokončení farbenia;
  • netoxické.

Emulzná zmes je pozoruhodná pre svoju vynikajúcu priľnavosť (tj priľnavosť) na povrchy z betónu, tehly, tmelu, omietky.

Emulzie na báze vody sú rozdelené do troch typov:

  1. Silikát.
  2. Silikón.
  3. 30. Akryl.

Vysoký koeficient absorpcie vody má akrylové zloženie, fólia priepustná pre pary vytvorená počas ich sušenia neumožňuje prechádzať cez vodu a jej výpary. Silikát sa líši oveľa viac absorpcie vody a silikón kombinuje výhody prvých dvoch typov - vysoképriepustnosť pár a nízka absorpcia vody.

Hmotnosti emulzií vody sa však líšia v stupni brilancie. Matný je schopný skryť drobné chyby a vytvoriť čo najviac harmonický, kompletný dizajn. Lesklá farebná zmes okamžite dáva všetky chyby, ktoré majster urobil počas farbenia. Berte to do úvahy pri výbere farby, inak riskujete, že budete míňať viac peňazí, než bolo plánované.

Špeciálna stropná zlúčenina

Technológia farbenia

Príprava povrchu pred farbením

Starý náter zlikvidujte mydlom a vodou a mäkkou špongiou, špeciálnou tenkou stierkou

pomocou rozpúšťadla.

V prítomnosti švov je potrebné odstrániť starú omietku stierkou.

Tesnenie stropných spojov pred tmelením

Pozemný čistý strop. Primer umožňuje, aby omietka zostala na strope bez ohrozenia zdravia. Aplikuje sa mäkkým valčekom v jednej vrstve. Postup nie je komplikovaný, netrvá dlho.

Omietka povrchu. Po dokončení tmelu, chodiť tenký brúsny papier na strope odstrániť posledné chyby a začať maľovanie.

Náradie na maľovanie

Kefa je tu nevhodná, pretože nie je možné maľovať steny. Ruky počas práce rýchlo znecitlivené, takže správnym riešením by bol valec s dlhou rukoväťou.

Tento maliarsky nástroj určuje konečný výsledok, musíte ho starostlivo vybrať. Penová guma nie je vôbec dobrá - dáva bubliny, ktoré zanechávajú škaredéškvrny. Velúr tiež nie je taká - má malú farbu. Ale valec s krátkym prirodzeným zdriemnutím je to, čo potrebujete. On je jediný, kto ukazuje dokonalý výsledok.

​​

Skladujte na niekoľkých naraz - pár s krátkym zdriemnutím a jeden na konečný obraz s priemernou dĺžkou vlasu.

Na farbenie sa budú vyžadovať valce rôznych rozmerov s rôznymi dĺžkami vlasu
.

Jednoznačné dodržiavanie technológie je vynikajúcim výsledkom.

Hlavnou vecou procesu je aplikovať na povrch jednotnú farbu.

Odpoveď na túto otázku je pokyn, ktorý je nevyhnutne prítomný v každej banke. Tam sú farby, ktoré nie je potrebné riediť. Potom sa premieša a pokračuje farbením.

Vezmite valec, opatrne ho ponorte do nádoby s roztokom, ale nie úplne, ale na jednej strane. Roll na špeciálny zásobník (ak nie, potom si kus starého linoleum, sololit, atď), kým nie je úplne pokrytý farbou.

Je dôležité: ak ponoríte valec a okamžite ho natiahnete na strop, dostanete farbu, ktorá sa po vysušení zmení na škvrny.

Ak po prvom „kúpaní“ valca nie je zakrytý zo všetkých strán, znova ho ponorte a znova ho naviňte do tácky. Môžete cvičiť trochu na stenách alebo niečo iné.

Keď sme sa naučili valiť valec na rôznych povrchoch, začneme to robiť na strope. Farba by mala byť použitá rovnomerne, nemôžete nechať ujsť jednu oblasť, a rýchlo. Pri rýchlosti by ste nemali mať žiadne problémy, pretože pracujete s valčekomsa pohybuje dostatočne rýchlo. Nezabudnite, pretože dáva všetku farebnú zmes na strop, opäť ju ponorte do nádoby.

Maľovanie valčekom na dlhej rukoväti

Vykonávame lakovanie v pásoch širokých 0,5-1 m. Veďte cez miestnosť tak, aby boli spoje menej viditeľné. Jeden pásik prekračuje hranice predchádzajúceho o 10 - 20 cm a po vyschnutí prvej vrstvy naneste druhú vrstvu, ale spoje predchádzajúceho pásu by sa nemali zhodovať so spojmi nového pásu.

Nanesenie prvého náteru: každý nasledujúci prúžok farbiva by mal „prejsť“ k predchádzajúcemu minimu 10 cm
.

Pri maľovaní zvážte smer nanášaného náteru. Posledná vrstva sa aplikuje v smere svetelného zdroja (okna) a predchádzajúcej vrstvy.

Aplikujte druhú vrstvu v kolmom smere na predchádzajúcu vrstvu
Stojaci s hlavou zdvihnutou a otáčajúcou kompozíciou valčekom, neuvidíte miesta, kde boli „plešaté miesta“. Budete cítiť, že celý povrch je rovnomerne sfarbený. Je potrebné pravidelne odstupovať a pozerať sa na vašu prácu z iného uhla pohľadu, alebo na tento účel priťahovať asistenta, ktorý vás po tom, čo si všimol, že sa neodhalí, okamžite informuje, aby ste mohli vadu včas odstrániť.

Dôležité: ak necháte aspoň jednu malú plochu nenatretú, máte zaručené miesto na strope. Nezáleží na tom, ako ho neskôr rozmazáte, nikam to nepôjde.

Ak sa budete držať týchto nuancií, povrch vášho stropu bude hladký a rovnaký matný,ako škrupina.

Dôležité malé veci alebo drobný význam

Vrstva musí vyschnúť, takže je lepšie maľovať popoludní, potom ráno budete môcť pokračovať druhým postupom.

Dôležité: ak nanesiete druhú vrstvu po prvej, potom je narušená štruktúra už mierne vysušenej spodnej vrstvy, čo môže viesť k škaredým následkom.

Po vyschnutí prvej vrstvy si všimnete škvrny, potom môžete na celú plochu stropu aplikovať ďalšiu vrstvu, ale jej konzistencia by mala byť tekutejšia.

Ak sú škvrny, práca musí byť prepracovaná. Na tento účel sme brúsili celý povrch neúspešne natretého stropu s jemným brúsnym papierom namontovaným na tyči. Uistite sa, že nezostáva žiadna oblasť, ktorá by sa nedotýkala pokožky - tento postup budete musieť opakovať znova a znova.

Ak ste dali tri alebo štyri vrstvy a len potom ste videli nedostatky, potom sa nemôžete zbaviť jednoduchého leštenia, musíte všetko od samého začiatku tmeliť, brúsiť a maľovať.

Mnoho ľudí sa obáva, ako maľovať strop zo sadrokartónových dosiek? Odpoveď je jednoduchá: ako bežný betónový strop.