Ako maľovať tapetu pre maľovanie: technologický postup, tipy

Tapety na maľovanie sú zaslúžene považované za jeden z najlepších materiálov na steny a stropy. Maľované tapety je praktické, možno opakovane maľovať, ľahko sa čistia. Okrem toho, tieto tapety sú krásne - konštrukčné povrch umožňuje skryť menšie chyby a získať zaujímavé možnosti pre výzdobu stien. Je potrebné poznamenať, efekt hladký povrch. Ak sa tiež rozhodnete použiť tento obľúbený materiál na dekoráciu, ale neviete, ako maľovať tapetu na maľovanie, tento článok nepochybne pomôže dostať vaše ložiská.

Druhy tapiet a farbív na maľovanie

 • papier štruktúrovaný
 • na netkanom podklade s vinylovým striekaním
 • sklenená tapeta (sklolaminát v základni)

Všetky tapety určené na maľovanie sú odolné voči vlhkosti, vďaka čomu môžu byť viackrát natreté.
Na maľovanie sa používajú vodné disperzie alebo alkydové farby.

Napriek tomu, že alkydové farby sú charakteristické vysokou odolnosťou proti opotrebeniu, ich použitie v obytných priestoroch je nežiaduce. Je to spôsobené vzduchotesnosťou získaného povlaku. Náter natretý vodou disperznou farbou je šetrnejší k životnému prostrediu.

Pravidlá výberu farbiacej kompozície

 • papierové tapety podmaľovanie je lepšie maľovať vodou disperznou farbou (tapetu je možné prelakovať 5 až 15 krát);
 • Akrylátové matné vodné nátery sú vhodné pre netkané tapety s vinylovým povrchom;
 • Laminátová tapeta je natretá rovnakou farbou ako netkaná textília, ale tapeta by mala byť natretá základným náterom (aby sa znížila spotreba farby).
Nástroje a materiály potrebné na maľovanie

Nástroje a materiály na maľovanie

 • farby;
 • valček;
 • kefy;
 • zásobník na farby;
 • maskovacia páska

Poradie vykonávania prác

 1. V prvom rade je potrebné vypočítať množstvo farby, ktoré bude potrebné na farbenie. Na tento účel zmerajte plochu natretého povrchu. Potom pomocou jednoduchých aritmetických výpočtov získame požadovaný objem farby vynásobením spotreby farby (obvykle označenej na plechovke) plochou lakovaného povrchu. Pri výpočtoch je dôležité vziať do úvahy skutočnosť, že sú zvyčajne natreté v niekoľkých vrstvách, aby sa povrch úplne prekryl farbou. Je lepšie kúpiť farbu s rezervou. Po opravách je stále užitočná po menšej obnove (napríklad pri maľovaní mastnej škvrny na spínači alebo na stene natretej dieťaťom).
 2. Kolerovka. Vodou disperzná farba na predaj len v bielej farbe. Aby sa dosiahla požadovaná farba, pridá sa k nej farba. Celé množstvo farby sa okamžite zafarbí. Ak je farba nestačí, dostať sa do tónu znova bude problematické. Odporúča sa zmiešať farbu a farbukonštrukčný mixér (pre rovnomerné zloženie).
 3. 43) Príprava povrchu. Ak máte maľovať už maľoval pred tapety, je dôležité zabezpečiť integritu náteru: lepidlo ošúpané tapety, tmel trhliny, rovnako ako čistenie nerovnosti predchádzajúceho obrazu.
 4. Hranice natretého povrchu by mali byť prelepené krycou páskou.
 5. Maľovanie. Technológia maľovania tapiet sa líši od spôsobu maľovania iných povrchov: farba sa nanáša valčekom. Miesta, ktoré sa ťažko natierajú valčekom (rohy, spínač, pod stropom), sú natreté štetcom. Ak je potrebné aplikovať opakovanú vrstvu, počkajte, kým nebude predchádzajúca vrstva úplne suchá.

Vyššie uvedené je najjednoduchší spôsob, ako maľovať tapetu. Ak máte záujem o to, ako maľovať tapetu nezvyčajným spôsobom, nižšie nájdete niekoľko tipov, ako dokončiť povrchy.

Je veľmi ťažké miešať farby a farby okamžite, v plnom rozsahu, ktoré sú potrebné na natretie tapety v miestnosti, bude veľmi ťažké vytvoriť podobnú farbu, ak nie je dostatok farbiva
.

Netkané tapety možno natrieť pred nalepením na stenu na zadnej strane. Na prvý pohľad je to zvláštne, ale vec je: porézna netkaná štruktúra, impregnovaná farbou, vytvára pozadie na prednej strane tapety, zatiaľ čo vodotesný vinylový povlak nie je natretý, pričom si zachováva bielu farbu. Týmto spôsobom môžete získať zaujímavý textúrovaný povrch.

Podobný účinok možno dosiahnuť použitím niekoľkých odtieňov farby, sPrvé maľovanie tapety pomocou valca s dlhým zdriemnuť (pre dôkladné farbenie), a pri re-maľovanie - valec s krátkym zdriemnuť. Táto metóda vyžaduje presnosť, pretože druhá vrstva farby má inú farbu, je dôležité vyhnúť sa silnému tlaku valčekom počas sekundárneho lakovania.

Video: prvé lepenie, potom maľovanie

Pre tých, ktorí sa chystajú najprv dokončiť nehnuteľnosť tapetou na maľovanie a následným maľovaním, pomôžu informácie poskytnuté valčekom.

Ako vidíte, maľovanie tapety nie je zložité, nevyžaduje špeciálne zručnosti. Povrch je potrebné maľovať rýchlo a presne, aby sa zabránilo prílišnému nanášaniu farby (aby sa tapeta neodlúpla).