Ako nainštalovať dvere na dvere - tipy, technológia

Pri kúpe dverí výrobnej výroby sa väčšina kupujúcich zameriava na krídlo dverí. Výber krásne dvere, správnu farbu, s originálnymi dekoratívnymi vložkami, mnohí ani nevedia o problémoch, ktoré budú musieť čeliť v procese inštalácie. Faktom je, že továrenské dvere sú doplnené zárubňami štandardných veľkostí. Šírka krabice je zvyčajne 8 cm, zatiaľ čo steny sú oveľa hrubšie. Túto situáciu môžete napraviť objednaním výroby nového zárubne v stolárskej dielni. Kapitán meria vchod a robí box požadovanej veľkosti. Pomocou špeciálnych rozpínacích líšt - dobor môžete rozšíriť zárubňu na požadovanú veľkosť. Prvá metóda je jednoduchšia, ale drahšia. Po prečítaní tohto článku sa dozviete, ako nainštalovať dvere na dvere.

Dobora - špeciálne rozpínacie lišty, môžu sa použiť na zväčšenie veľkosti zárubne

Tipy na výber dobori

Pripravené obchody sa predávajú v špecializovaných predajniach. Ako si vybrať správnu veľkosť? - Zo šírky steny by mala byť odpočítaná šírka rámu dverí. K výsledku pridajte 1 cm k inštalácii a získajte výsledok - požadovanú šírku dobora. V ideálnom prípade je hrúbka steny okolo obvodu dverí rovnaká, ale steny sú často nerovnomerné. Preto je potrebné merať hrúbku steny.otvorenie dverí najmenej 4 body. Výber by sa mal zvoliť na základe maximálneho merania.

Pri kúpe dverí treba venovať pozornosť tomu, či je rám dverí opatrený drážkami. Samozrejme, že povrch musí byť v súlade s farbou a textúrou s rámom dverí. Hrúbka otvoru musí zodpovedať šírke drážky. Dobor vstupuje do drážky, prirodzene sa spája do jednej štruktúry.

Rám dverí s doborom

Ako nainštalovať doplnkové dvere na dvere, ak má rám dverí špeciálnu drážku

1. Najprv zmerajte vzdialenosť od štvrtiny zvolenej pod dverami k okraju steny.

2. Ozdobná doska by sa mala narezať na lišty požadovanej veľkosti.

3. Potom je potrebné namontovať zárubňu, pripevniť ju.

4. Pripravený rám dverí by mal byť odkrytý a zaistený drevenými klinmi.

5. Priestor medzi krabicou so stenou a stenou musí byť vyplnený penou. Tuhá montáž dobora nie je potrebná, pretože na rozdiel od rámu dverí, ktorý sa musí bezpečne upevniť, nenesie vážne zaťaženie.

6. Aby sa predišlo deformácii škatule expanziou peny, je potrebné medzi krídlo dverí a skrinku namontovať dištančné vložky alebo vložky z lepenky.

Potom nechajte jednotku dverí v tejto polohe najmenej 3 hodiny. Po úplnom vysušení montážnej peny môžete odrezať prebytočný materiál.

Hlavným rozdielom medzi vstupnými dverami a vnútornými dverami je ich oddeleniepriestory s rôznymi teplotami a vlhkosťou. Preto by sa mali prístupové dvere vyberať so zvláštnou starostlivosťou. Je lepšie sa vyhnúť používaniu dobori z materiálov, ako sú MDF a drevotrieskové dosky, najmä ak bude dobori inštalovaný mimo miestnosti.

Dobory inštalácia na dvere musí byť vykonaná s vysokou kvalitou a úhľadne, je dôležité, aby dobor neobmedzoval uhol otvorenia. Potom budú dvere krásne a funkčné.