Ako nainštalovať lem na dvere: pravidlá, tipy

Pokladničné brány umožňujú estetický vzhľad a konečný nádych pri opravách miestnosti. Inštalácia platní v jej význame je podobná usporiadaniu podstavca na podlahe alebo rímse na strope. To je dôvod, prečo je otázka, ako nainštalovať ozdobný kryt na dvere, dosť významná pri vykonávaní opráv.

Prípravné práce pred montážou rámov

Pred montážou rámov dbajte na priľahlé steny. Musia byť starostlivo vyrovnané, hladké a umiestnené v rovnakej rovine na oboch stranách dverí. Ak tieto odporúčania ignorujete, po dokončení práce sa objavia malé medzery medzi stenou a preplatením. Samozrejme, s pomocou samotného dizajnu je možné skryť malé nepravidelnosti s veľkosťou kvapky niekoľko milimetrov, ale veľké rozdiely sa nedajú skryť.

Charakteristiky výberu materiálu

Pri výbere výrobku na preplatenie by sa mala venovať osobitná pozornosť podobnosti štruktúry dyhy pri dverách a obložení. Vďaka veľkému množstvu materiálov - plastu, prírodnému drevu, MDF, z ktorých je obloženie zhotovené, môžete vyrobiťoptimálny výber bez problémov. Predná časť je pokrytá lakom, laminovacou fóliou, dyhou alebo farbou, môže mať rôzne tvary, stelesňujúce pôvodné nápady na dizajn. Pre každý typ výrobku má počas inštalácie svoje vlastné nuansy.

Dýhované rámy z MDF sú v súlade so štruktúrou sústavy
.

Pri montáži je dôležité dosiahnuť rovnomerné spoje a žiadne medzery. Najjednoduchšou možnosťou je nainštalovať produkty s jednoduchým obdĺžnikovým tvarom alebo blízko nej.

V tejto situácii stačí ich spojiť v pravom uhle. Ale pre väčšinu platní, ktoré majú tvarovaný tvar z prednej strany, je potrebné 45-stupňové uloženie.

Postupná montáž rámov dverí

Montáž dverných rámov na dvere sa začína meraním. Pri použití pásky musíte merať vzdialenosť od križovatky stropu a závesu k podlahe, pridať k výsledku 1 centimeter.

Schéma merania uhlového rezania
\ t

Práca by sa mala začať zo strany dverí, z ktorej si ju môžete otvoriť. Ďalej, v uhle 45 stupňov sme odrezali puzdro. Túto operáciu je možné vykonať pomocou mechanického alebo pravidelného oceľového bloku s určitými zručnosťami a pomocou profesionálneho elektromotorického stroja môžete dosiahnuť najlepšiu kvalitu rezu bez malých triesok dekoratívneho obkladu.

Pílový pás, pripravený na montáž

Nameraná vzdialenosť (výška odpodlahy k križovatke dreva) je začiatok uhla, pri ktorom chcete rezať. Výkresy s vizualizáciou workflow môžu urobiť zrozumiteľnejšiu inštaláciu platbands. Podobné opatrenia sa musia vykonať s druhým puzdrom. Prirodzene, vzdialenosť musí byť meraná znova.

Po príprave bočného preplatenia by mal byť klinec pribitý, pričom vrch sa musí odomknúť. Dosky sú umiestnené vo vzdialenosti 0,5-1 cm od okraja krabice. Dosky so základom z mäkkého dreva sa pribíjajú tenkými dokončovacími klincami alebo jednoduchými klincami bez uzáverov (sú pokousané kliešťami). Dosky z MDF vyžadujú dodatočnú prípravu, ktorá spočíva v predvŕtaní priechodných otvorov. Tento postup umožňuje presnejšie kladivo klinca, čím sa znižuje riziko poškodenia puzdra na minimum.

Upevnenie platničiek - video inštrukcia

Jasne zobrazuje taký proces ako inštalácia platničiek na dvere - video inštrukcia, ktorá poskytuje prehľad o priebehu práce. Potom, čo študoval všetky funkcie a nuansy týchto opráv, môžete vykonávať sami.

38. Emisie pri vykonávaní operácií splácania

Na to, aby bola prítomnosť nechtov nepostrehnuteľná, mali by ste použiť voskový korektor vhodnej farby alebo akrylového tmelu. V prítomnosti plochých stien dverí na upevnenie čalúnenia môžete použiť tekuté klince. Táto metóda zabraňuje prítomnosti stôp nechtov.

Hlavný problém pri inštaláciičalúnenie má zabrániť vytvoreniu medzery medzi lamelami. Aby sa predišlo chybám pri rezaní horného pásu, je horná lišta vopred nastavená na zvislú stranu, čím sa na nej vytvoria značky. To vám umožní dosiahnuť úplné zodpovedajúce platbands.

Označenie zásob
\ t

Hotový horný diel musí byť pritlačený na miesto a bočné tyče sú tiež pribité na koniec. V tomto procese sa inštalácia platní na jednej strane považuje za úplnú. Ďalej sa celý postup opakuje pre zadnú stranu rámu dverí, čím sa získa konečný vzhľad.

Často sú rozdiely medzi lamelami v mieste ich spojenia. Táto situácia vzniká v dôsledku nepravidelností stien alebo zakrivenia platničiek v prípade nesprávneho skladovania. Na upevnenie tejto malej chyby je možné dosiahnuť upevnenie lamiel medzi nimi. Pri výskyte mikrosieťok medzi platničkami je na ich odstránenie potrebné použiť voskový korektor alebo akrylový tmel požadovaného odtieňa.

Dokončenie montáže skrine
\ t
​​

Toto je zaujímavé! S využitím moderných technológií sa rámy teleskopickej štruktúry objavili, majúce na jednej strane výstupok. Upevňovací prvok je súčasťou drážky rámu dverí alebo prídavných dverí. Tento model umožňuje skryť malé povrchové nerovnosti.

Podľa konštruktérov by sa na zabezpečenie jednotného štýlu bytu malo použiť rovnaké vybavenie. Ale bohužiaľ, nie všetky dvereumožňujú používať snímky rovnakej veľkosti. V tomto prípade sa uchýliť k rezanie lamiel.

Toto je dôležité! Rezanie puzdra viac ako tri štvrtiny jeho šírky nie je prípustné, pretože to poškodí celý vzor.

Hlavné požiadavky pri inštalácii obloženia na dvere sú presné pri vykonávaní práce a starostlivosti pri meraní. Dodržiavanie týchto podmienok pomôže dosiahnuť vysokokvalitné preplatenie dverí a dodať interiéru dokonalý vzhľad.