Ako nainštalovať luster na stretch strop: podrobné pokyny

Stretch strop je zaujímavý, predovšetkým, neobvyklé textúry hladkého povrchu. Takže aj to, že nemôžem uveriť svojim očiam. Ako sa dá takýto zázrak vytvoriť, väčšina z nás už reprezentuje (vzdelávacie aktivity rôznych tematických televíznych programov o opravách v tomto zmysle nemožno preceňovať). V televízii, tím odborníkov v jasných kombinéze rázne zostavil strešný strop, ďalší rám - a teraz hotový povrch stropu je zdobený lustrom ... Ale vidieť, ako je luster inštalovaný na streche strop je zvyčajne nie je možné. S najväčšou pravdepodobnosťou záleží na nezhode záujmov spoločností sponzorujúcich televízne vysielanie so záujmami televíznych divákov, ktorí sa chcú naučiť zavesiť lustre. Nedá sa povedať, že vysvetlenia spôsobom „ako správne zavesiť lustre na zavesený strop“ sú mimo kompetencie tvorcov takýchto programov, hlavným cieľom zostáva propagovať propagované produkty. Pozrime sa podrobnejšie na to, ako sa inštalácia lustra na strešnom strope líši od tradične používaného spôsobu upevnenia lustra na betónový strop.

Výber lustra je rozhodujúcim momentom. Stretch strop je v skutočnosti film alebo tkanina,natiahnutý a fixovaný na špeciálnom profile (tiež sa nazýva „bageta“). Po zahriatí sa fólia stáva pružnejšou a roztiahnutou. Pri výbere lustra by ste mali venovať pozornosť modelom s najbezpečnejšou polohou žiaroviek, aby sa zabránilo zahrievaniu PVC fólie. Dávajte pozor na základňu lustra: nemal by mať ostré hrany.

Príklad lustra na zavesenie na háčik

Pri montáži je potrebné namontovať upevňovacie prvky na hlavný strop pred inštaláciou ťahu. Typ svietidla závisí od zvoleného modelu lustra a spôsobu jeho montáže. Luster je možné namontovať na stropný hák, na montážnu dosku alebo na krížovú dosku.

Upevnenie lustra na háčik

Inštalácia lustra na háčik je najjednoduchší a najspoľahlivejší spôsob upevnenia s najmenšou zmätkou. Luster je inštalovaný s odstráneným stropom, bez žiaroviek. Ak ste šťastný majiteľ bytu, potom hák otvor pre montáž lustra a elektrické vedenie v kanáli doska už obozretne stavitelia. Háčik je pripevnený k stropu z betónu pomocou špeciálnej kotvy alebo hmoždiniek.

Stropný hák pre montáž lustrov

Háčik musí byť nainštalovaný v požadovanej výške (tak, aby po montáži lustra ozdobná misa tesne priliehala k stropu). Na odstránenie hákových a olovených drôtov je potrebné vyrezať otvor v už nainštalovanom natiahnutom strope (po vystužení oblasti priľahlej k otvoru pomocou lepenia).plastová jímka). Je dôležité starostlivo dimenzovať okolo celého obvodu.

Po zaschnutí lepidla vyrežte vo vnútri prstenca otvor. Potom by ste mali zavesiť luster na háčik, pripevniť vodiče napájacieho zdroja a zdvihnúť dekoratívny uzáver, ktorý je určený pre konštrukčné riešenie, ktoré skrýva estetický háčik a elektrické prípojky. Potom je uzáver upevnený v požadovanej polohe.

Ako zavesiť luster na tyč

Väčšina moderných lustrov sa montuje na montážnu tyč (kovový profil s čapmi, na ktorých je nasadený lustrový podstavec) - tyč je súčasťou súpravy. Ak chcete správne namontovať tento typ lustra na zavesený strop, musíte najprv urobiť špeciálny základ - drevený bar.

Príprava podkladu pre montáž montážnej dosky

Výška dreveného bloku sa musí zvoliť tak, aby jeho spodná rovina bola v rovine s rovinou stropu. Tyč musí byť bezpečne pripevnená k hlavnému stropu pomocou hmoždiniek a skrutiek. Otvory pre hmoždinky do betónových dosiek sa vyrábajú pomocou perforátora. Po montáži strešného stropu sa v ňom vyreže otvor (vystuženie otvoru tepelným krúžkom je nevyhnutným predpokladom), potom opatrne namontujte montážny pásik na napnutý strop (skontrolujte tyč na otrasy). Upevnite tyč na tyč pomocou samorezných skrutiek, vnútri otvoru ohraničeného tepelným krúžkom. Je dôležité zvoliť si veľkosťskrutky tak, aby vydržali hmotnosť lustra. Pripojte spojovacie vodiče. Nainštalujte základňu lustra na montážnu tyč, kombinujúc cvoky s otvormi v základni a upevnite ich ozdobnými maticami (tiež súčasťou lustra).

Návod na montáž lustra pre video

Upevnenie priečnym pásom

Zvážte, ako správne zavesiť luster na strop, ak je konštruovaný tak, aby mohol byť montovaný s krížovým pásom. Zvyčajne sú takto namontované masívne lustre so širokou základňou kruhového alebo obdĺžnikového tvaru. Inštalácia krížového lustra tiež vyžaduje vhodnú prípravu a predbežnú inštaláciu špeciálnej nosnej plošiny.

Montážna doska v tvare kríža, výstužné krúžky a lepidlo

Drevená plošina je vyrezaná z preglejky, hrúbky 10-12 mm, podľa veľkosti kríža, v strede je potrebné vyvŕtať otvor pre drôty.

V rohoch plošiny by mali byť pripevnené kovové nohy z pozinkovaného plechu, s ich pomocou, výsledná konštrukcia je pripevnená k hlavnému stropu hmoždinkami a skrutkami. Výška nástupišťa je daná dĺžkou nôh, úmerne k výške stropu.

Drevená plošina pre priečnu dosku

Po namontovaní strešného stropu sa krížová doska pripevní k plošine, upevnenie sa vykoná samoreznými skrutkami. Akékoľvek miesto vpichu PVC fólie musí byť vystužené plastom alebotepelný krúžok. Vo filme môžete vytvoriť niekoľko dier (ako si spomeniete, zosilnené) - na pripevnenie pásky a na zapojenie a môžete vytvoriť jeden otvor - oveľa väčší, vystužený plastom, aby sa zabránilo šíreniu stropu.

Otvory vystužené tepelnými krúžkami na montáž priečneho pásu a odoberania káblov

Ďalej prepojíme vodiče. Luster sa montuje na inštalovaný pásik tvaru kríža, podobný spôsobu opísanému vyššie. Jediný rozdiel je v tom, že bude viac ozdobných orechov. Luster by mal tesne priliehať k rovine stropu, bez deformácií a vrúbkovania.

Inštalovaná priečna doska na upevnenie lustrov

Práca s PVC stropom si vyžaduje zvláštnu opatrnosť pri výbere spojovacích materiálov. Pamätajte si, že pred zavesením lustra na sadrokartónové dosky, uistite sa, že postaviť zosilnenú konštrukciu profilov okolo miesta určených spojovacích materiálov. V skutočnosti bolo upevnenie uskutočnené cez plechy zo sádrokartónu do kovového profilu. Filmový strop, ktorý predstavuje natiahnuté plátno, nemôže byť základom spoľahlivého uzáveru, podľa definície, takže pred zavesením lustra budete potrebovať náležitú prípravu. Svietidlá upevnené k hlavnému stropu pomocou nosných konštrukčných prvkov. Okrem toho, PVC fólia je citlivá na teplo, čo spôsobuje obmedzenia výkonu použitých lámp. Najpohodlnejšie použitie energeticky úsporných žiariviek (LED aleboluminiscenčné), pretože ich práca produkuje menej tepla. Odporúča sa zvoliť luster so smerom nadol alebo do strany.

Uvažovali sme o tom, ako zavesiť lustre na strop, vyrobený z PVC fólie, bez toho, aby sme sa podrobne zastavili pri vedomostnom pripájaní napájacieho zdroja, pretože všetka práca na inštalácii elektrických rozvodov je lepšie dôverovať elektrikárovi. Princíp spojenia bude rovnaký vo všetkých prípadoch. Najdôležitejšie je starostlivo dodržiavať bezpečnostné opatrenia, mali by ste vypnúť napájanie na paneli. Konce vodičov musia byť zbavené izolácie, potom by ste mali pripojiť vodiče so špeciálnymi kontaktmi. Ak je potrebné dodržať polaritu (ak je lustre s LED lampami), musíte pomocou indikátora určiť fázový vodič. Zapojenie sa vykonáva podľa priloženej schémy. Potom jemne skryjeme drôty v dekoratívnom šálku lustra, zaskrutkujeme žiarovky, zapneme štít a skontrolujeme operáciu.

Video: okrem lustrových lámp