Ako nainštalovať oplotenie na vašich stránkach

Spoľahlivý plot drevených stávok, ktorý vytvorili naši predkovia niekoľko storočí, nazývaný plotový plot, je opäť na vrchole popularity v prímestskej výstavbe. Odolné vysoké drevené oplotenie nie je menej kvalitné ako tradičné stavebné materiály a pôsobí ako alternatíva k moderným kovovým alebo tehlovým plotom. Trvá viac ako tri alebo štyri dni na vybudovanie oploteného plota a takáto stavba bude trvať viac ako dve desaťročia.

Video nápady na ohradenie, aby sa dal

Príprava materiálov na usporiadanie dlažby

Dĺžka stĺpikov závisí predovšetkým od účelu budovy. Na výstavbu plotu pozdĺž vonkajších hraníc areálu, ktorý bude slúžiť ako spoľahlivá ochrana proti vniknutiu neočakávaných „hostí“, používajte guľatinu s výškou najmenej 2 metre. Ak oplotenie oplotenia bude slúžiť ako rozdiel medzi vnútornými zónami miesta a rámovaním rastlinných kompozícií, na tieto účely stačí použiť kolóny menšieho priemeru, ktorých výška nepresahuje 50-70 cm.

Základ oplotenia tvoria veľké valcové guľatiny, ktorých priemer sa mení v rozsahu 12–20 cm
.

Pri výpočte výšky guľatiny je potrebné mať na pamäti, že sa má vytvoriťPevná konštrukcia s tradičnou metódou usporiadania guľatiny je pochovaná 50 - 70 cm hlboko do zeme.

S týmto spôsobom inštalácie guľatiny sa zvýši až na maximum nad zemou.

Na stavbu blednutia je potrebné zvoliť iba dobre vysušené, vysoko kvalitné drevo, ktoré môže trvať desať rokov
.

Pozornosť by sa mala venovať nielen vonkajšiemu plochému povrchu drevených stĺpov, ale aj prierezom: nemali by mať žiadne výčnelky a zárezy.

Charakteristickým znakom tohto typu oplotenia je prítomnosť špicatých hrotov. Každý log vyzerá ako dobre naostrená veľká ceruzka. Aby sa tento tvar dal s pomocou malej sekery, horná časť guľatiny sa ostrie v uhle 40 °.

Ochrana a spracovanie dreva

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako postaviť blatník, je nainštalovať stĺpiky s dnom prehlbujúcim 1/3 do zeme. Pri tomto spôsobe usporiadania však spodná časť kmeňa, ponorená do zeme, začína hniť, čo vedie k bezprostrednému zrúteniu štruktúry. V závislosti od kvality samotného dreva môžu guľatiny, ktoré neboli ošetrené špeciálnou ochrannou látkou, trvať tri až šesť rokov.

Na predĺženie životnosti dreveného plotu je spodná časť guľatiny chránená úpravou horúcim bitúmenom
.

Naše predchádzajúcePredkovia na tento účel používali zuhoľnatenie na ohni. Kôra vytvorená v dôsledku zuhoľnatenia slúžila ako ochrana pred hnilobou a zničením dreva počas prevádzky. Zapálená nielen zapustená časť guľatiny, ale aj vzdušná časť kmeňa. Tento jednoduchý postup umožnil chrániť drevo pred poškodením škodlivým hmyzom.

V špecializovaných predajniach sa dnes dajú kúpiť hotové chemické antiseptiká, ktoré chránia pred šírením plesní, tvorbou húb a škodami spôsobenými hmyzom, ako aj zlúčeniny, ktoré zabraňujú prenikaniu vlhkosti, a protipožiarne roztoky.

Vzhľadom na zložité spracovanie drevených dosiek je možné nielen chrániť plot pred hnilobou a rýchlym opotrebovaním, ale aj zatraktívniť vzhľad obálky budovy
.

Inštalácia dreveného plota

Pri tradičnej metóde usporiadania sú možné dve možnosti inštalácie guľatiny.

  • Prvá možnosť

Na stavbu dlažby používajte guľatinu s mierne zahnutým spodným koncom. Sú prilepené do zeme, označujúc miesto, potom sa do diery naleje voda a ten istý stĺpec sa znovu vloží do zmäkčenej zeme. Nainštalovaný kmeň sa naskrutkuje, až kým nie je pevne upevnený v zemi.

Niektorí majstri používajú kladivo na uľahčenie procesu, ale s ním pracujú veľmi opatrne, aby nenarušili integritu dreva
.

Na ochranu guľatiny pred poškodením nárazom a zabránenie vznikutrhliny a triesky, na kladivá sa kladú špeciálne plastové uzávery.

  • Druhá možnosť

Guľatina je inštalovaná v špeciálne vykopanom výkope asi pol metra hlboko. Šírka výkopu by mala byť o 5-10 cm väčšia ako priemer inštalovaných stĺpikov. Na dne vykopaného výkopu ležal štrk alebo piesok "vankúš" s hrúbkou 20-30 cm, ktorý bude pôsobiť v procese prevádzky ako drenáž. Na "vankúš" nastaviť stávky, ich umiestnenie blízko pri sebe. V tejto fáze je dôležité zabezpečiť, aby medzi susednými piliermi neboli žiadne medzery.

Priekopa sa postupne zakryje zeminou, striedavo sa vylieva voda a pevne sa podbíja.

Priečne nosníky sú umiestnené na hornej a spodnej strane plota a odchádzajú z okrajov 20 cm.

S cieľom zvýšiť pevnosť plota na jednej zo svojich strán sa vodorovné priečne nosníky s drevenými nosníkmi s rozmermi 40 - 50 mm priblížia k polenám
.

Vytvorenie plota

V záverečnej fáze usporiadania plota zostáva len niekoľko úprav. Samozrejme, môžete opúšťať plot v jeho pôvodnej podobe.

Aby bol drevený plot atraktívnejší a prirodzenejší, je vhodné pokryť drevo základným náterom, škvrnami alebo transparentným pololesklým lakom
.

Drevený plot môže dokonca obsahovať hnedo-čokoládové alebo pieskovo-zlaté odtiene. Na získanie požadovaného odtieňa dreva stačí experimentovať s koncentráciou škvŕn. Taký drevený plotvpravo bude hodná výzdoba prímestskej oblasti.

Ak sa pri výstavbe vysokého oplotenia ohraničujúceho vonkajšie hranice lokality používajú lúpané guľatiny, potom sa na rámovanie vnútorných zón územia používajú štíhlejšie kmene stromov a niekedy neodstraňujú kôru.

Pri zaraďovaní nízkoobjemových zásob sa ošetrujú iba špičaté topy, ktoré pokrývajú nielen bezfarebné zmesi, ale aj farebné nátery na vonkajšie spracovanie dreva
.

Dekoratívna dlažba je dokonale kombinovaná s kvetinovými záhonmi a je účinným doplnkom dizajnu lokality.