Ako nainštalovať sokel - upevnite sokel nezávisle podľa technologických pravidiel

Sokel - dekoratívny pásik, inštalovaný horizontálne pozdĺž križovatky podlahy so stenou. Tento povinný interiérový prvok môže byť vyrobený z rôznych materiálov, ale najobľúbenejšie sú drevené a plastové podstavce. Ich úlohou je skryť medzery a dutiny, ktoré sú vždy prítomné na križovatke steny s podlahou. Inštalácia podstavca nie je náročná, ale aj v tomto jednoduchom prípade sú nejaké triky a nuansy. Ako pribiť sokel? S akou pomocou to robíte? Aké tajomstvo má obyčajný kus plastu? Analyzujme tieto otázky podrobne.

Čo potrebuje obsluha?

V zásade je inštalácia drevených podstavcov, ako aj plastov rovnaká, preto potrebujeme rovnaký nástroj.

 1. zvinovacie metre - zmeriame steny a podlahové dosky
 2. skrutkovače
 3. píla na rezanie hrán
 4. dierovačka alebo príklepová vŕtačka - na vŕtanie betónových stien
 5. skrutkovač alebo konvenčné vŕtačky - na vŕtanie drevených a sadrokartónových stien
 6. samorezné skrutky, hmoždinky
 7. svorky na upevnenie soklov

Upevnenie základnej dosky s príchytkami

Kovové príchytky sú jednou z najobľúbenejších metód upevňovania dosiek.

Takáto metóda je dobrá nielen preto, že šetrí čas, ale aj preto, že sokel možno vždy odstrániť, pretožeživot je čokoľvek.

Takto vyzerá typ kovového klipu

Takže prejdite na akciu.

 • Najskôr vyberte klip a pevne ho pritlačte na stenu a podlahu. Tužka plánovať miesto, kde bude otvor pre skrutku.
 • V skutočnosti musíte tento otvor vyvŕtať. Ak je stena betónová, potom používame dierovač alebo vŕtacie kladivo a pre sadrokartónové dosky používame bežný skrutkovač. Aby nedošlo k nesprávnemu výpočtu s hĺbkou, môžete na vrtáku označiť dĺžku skrutky pomocou elektrickej pásky, kusu gumy alebo korku. Je potrebné vyvŕtať diery vo vzdialenosti asi 30 cm od seba, ale ak sú steny dokonale hladké, potom to môže byť vykonané menej často.

Dôležité: prvý otvor by mal byť umiestnený 10 cm od puzdra. To isté platí pre vonkajšie a vnútorné rohy - svorky by mali byť 10 cm od rohu.

 • V nasledujúcom kroku musíte vyskúšať na základnej doske proti stene a uistiť sa, že dobre sedí na všetkých miestach. Ak zistíte nezrovnalosti, potom na týchto miestach je potrebné nainštalovať ďalšie klipy. Tak zaistíte perfektne prispôsobený podstavec.
 • Podstavec sme skrátili pílou na pílu, pílou alebo pokosovou pílou.
Rezanie soklovej lišty pílou
 • Teraz zistíme, ako upevniť podlahovú dosku k podlahe, alebo skôr ako inštalovať kovové svorky. Skrutky naskrutkujte na stenu pomocou skrutkovača, ale musia pracovať opatrne, aby skrutka nešla do steny až do konca. Nakoniec to isté spin lepšie ako obyčajnéskrutkovač, aby ste nepoškodili držiak a netrhali hlavu ani skrutkové závity. Pri montáži svoriek do sadrokartónu je nutné použiť špeciálne hmoždinky. Skrutkujú jednoduchý skrutkovač a už do nich priskrutkujú skrutky. Nemali by ste príliš veľa úsilia, inak sa riziko poškodenia sadrokartónu mnohokrát zvyšuje.

Dôležité: v miestach, kde bude konektor umiestnený (dĺžka štandardného podstavca je 2,5 m, dĺžka stien v niektorých apartmánoch je o niečo väčšia, takže bez tohto prvku nemôžete robiť), dve klipy. Tak dosiahnete dokonalé uchytenie základnej dosky na križovatke.

 • Skontrolujte všetky svorky z hľadiska ich vhodnosti (či sú neporušené alebo nepoškodené), inak v čase inštalácie budete musieť tráviť čas nahradením poškodenej svorky.
 • ​​
 • Teraz prejdeme k hlavnej odpovedi na otázku, ako upevniť podlahové lišty na klipoch. Začnite inštaláciu z rohu miestnosti. Je lepšie sa vyhnúť lisovaniu sokla prstami s trochou úsilia, ale v tomto prípade je lepšie sa vyhnúť kladivám a iným nástrojom - plast nemôže vydržať takéto zaťaženie a jednoducho prasknúť.
Upevnenie základnej dosky na svorky pripevnené k stene
 • Na konci všetkých manipulácií sme položili pahýly a obdivovali krásu!
Typy konektorov a konektorov
Ak sú všetky fotografie skombinované do jedného, ​​potom proces inštalácie soketu vyzerá takto

Sokly pre plastové podlahy sú tiež dobré, pretože môžuje takmer nemožné napodobniť akýkoľvek druh dreva a odlíšiť skutočnú drevenú dosku od plastu voľným okom.

Video: montáž základovej dosky káblovým kanálom

Teraz viete, ako nainštalovať základnú dosku a čo to znamená. Využite tipy a žite v krásnom a útulnom apartmáne.