Ako najlepšie urobiť zavesené stropy v spálni: možnosti zariadenia a dizajn

Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo, okrem iných možností dokončenia stropu v spálni, je najčastejšie navrhovať konštrukciu zavesenia? S najväčšou pravdepodobnosťou je odpoveď vo funkčnom príslušenstve miestnosti. Chcem vidieť obývaciu izbu ako slávnostnú a elegantnú, detskú izbu pohodlnú a funkčnú a spálňu útulnú a nezvyčajnú. V salóniku chcem vytvoriť príjemnú atmosféru pohodlia a súkromia. Použitie zavesených stropných konštrukcií otvára prakticky neobmedzené možnosti pre realizáciu dizajnérskych nápadov akéhokoľvek štýlového smeru a zároveň umožňuje efektívne usporiadať osvetlenie. Zvážte, ako môžu byť zavesené podhľady v spálni zdobené - fotografická zbierka úspešných príkladov stropného usporiadania poskytne potrebnú viditeľnosť.

Charakteristiky zavesených podhľadov

Konštrukčne, každý zavesený strop pozostáva z nosného rámu a obkladových prvkov. Rám je najčastejšie vyrobený z pozinkovaných kovových profilov a obkladovým materiálom môže byť sadrokartón, minerálne vlákno, plast, sklolaminát, drevo, kovové panely.

Zavesený strop môže byť modulárny, viacúrovňový, pevný, je tu hmotnosťmožnosti s rôznou štruktúrou a farbou, často v dizajne využíva veľkoformátovú tlač fotografií

Existuje mnoho variantov zavesených podhľadov, môžu byť buď pevné (jedna sádrokartónová doska) alebo modulárna (panelová, roštová, kazetová, mriežková), jednoduchá a viacúrovňová, účinná kombinácia matného povrchu a lesku, v kombinácii so skrytým alebo reflektorom vám umožní dosiahnuť zaujímavé možnosti v dizajne. Stručne povedané, je možné realizovať širokú škálu nápadov na dizajn.

Strop v rustikálnom štýle („krajina“) môže obsahovať vyčnievajúce stropné trámy alebo drevené dosky.

Minimalistický štýl "high-tech" s takmer úplnou absenciou dekoratívnych detailov priaznivo doplní dvojvrstvový stropný dizajn. Dôraz na formu a textúru súčiastok v kombinácii so správnym osvetlením poskytne požadovaný efekt priestoru.

Koncepcie zavesených stropov v spálni vo vidieckom štýle sú použiteľné tak pre striktné geometrické tvary, ako aj pre abstraktné usporiadania
.

Miera striktnej geometrie foriem, na rozdiel od všeobecne uznávaného dôrazu na kompatibilitu farby a vzoru, je plne odôvodnená za predpokladu, že štruktúra povrchu je správne zvolená. Strop môže byť ozdobený zrkadlovou tkaninou, vhodný je aj lesk kovových svietidiel v kombinácii s matnými farebnými odtieňmi jednoduchej formy.

Okrem vynikajúcich vnútorných vlastnostíkonštrukcia zaveseného stropu uľahčuje skrytie nepravidelností a defektov spodného stropu, zatiaľ čo zakrivené betónové podlahy a trvalé trhliny v spojoch už nie sú hrozné, systém zavesenia skryje akékoľvek nedostatky staviteľov. Svietidlá sú ľahko a pohodlne zabudované do zaveseného stropu, kladú sa elektrické rozvody a iné komunikácie.

Na organizáciu osvetlenia môžete použiť rôzne kombinácie svietidiel
.

Možnosť usporiadania osvetľovacieho systému v spálni len s jedným (centrálnym) zdrojom stropného svetla je možná, ale výrazne sa stráca v porovnaní s kombináciou viacfarebných reflektorov alebo s pridaním dekoratívnych stropných prvkov so skrytým osvetlením. Usporiadanie dodatočného osvetlenia, okrem estetického efektu, tiež zavedie funkčné: pôvodné „nočné svetlo“ nastaví požadovanú náladu.

Výzdoba stropov v priestrannej spálni

Veľká priestranná izba v spálni s vysokými stropmi sa zdá byť nepríjemná. V tomto prípade však neexistujú žiadne obmedzenia týkajúce sa usporiadania zavesených konštrukcií! Viacvrstvové vlysy, centrálne medailony, asymetria výčnelkov alebo bizarné ohyby zakriveného dizajnu môžu dosiahnuť ohromujúci efekt pri zdobení stropu.

Okrem toho, pri použití viacúrovňového stropného dizajnu je možné zabezpečiť potrebné členenie s potrebným osvetlením (svetlé koncentrované osvetlenie vedľa umývadlového stola, rozptýlené mäkké svetlo nad posteľou alebo rovnomerné osvetlenie).osvetlenie okolo obvodu zavesenej konštrukcie).

Závesné konštrukcie v spálni s nízkymi stropmi

Usporiadanie viacpodlažných stavieb s veľkými rozdielmi v úrovni je vhodné v miestnostiach s vysokými stropmi, pretože po montáži stropu sa výška spálne výrazne zníži. Pri výbere možnosti dizajnu zvážte túto okolnosť. Ak je pôvodne výška miestnosti malá, pokúste sa ju napraviť pomocou konštrukčných techník.

Použitie malých výliskov pre nízky strop opticky vytvorí hĺbku priestoru, čím sa odstráni pocit nízkeho stropu
.

Zrakom si môžete vytvoriť izbu vyššie výberom správnych farebných kombinácií: svetlomodrá, perlovitá, snehovo biela, pretože hlavná farba stropu v kombinácii s jasným tónom stien kontrastujúcich s farbou poskytne požadovaný efekt. Falošný strop so zrkadlovými panelmi tiež zvládne úlohu. Použitie stredne veľkých výliskov (ľahší tón ako priestor vo vnútri) tiež poskytne vizuálny efekt pohybu stropu. Stuky na strope alebo masívny luster tiež robia strop opticky nižšie. Preferovaný je výber plochého lustre-stropu alebo rôznych reflektorov.

Zber fotografií zavesených podhľadov

Významnou výhodou zavesených konštrukcií je okrem iného rýchlosť inštalácie. Eliminuje potrebu špeciálnej prípravy povrchu stropu (odstránenie starej omietky, vyrovnaniepovrchové brúsenie), čo výrazne znižuje náklady na prácu.