Ako nalepiť tapetu na maľovanie: odporúčania pre výber a dokončovacie metódy

Hlavný rozdiel tapiet pre maľovanie je schopnosť rýchlo zmeniť nepríjemné farby. Zároveň sa vynakladá minimálne úsilie a finančné prostriedky, pretože na modernizáciu interiéru stačí znovu natrieť tapety, ktoré už boli vložené v úplne novej farbe. Aj táto možnosť nástennej dekorácie je vhodná pre rodiny s malými deťmi, ktoré milujú maľovať na miestach, ktoré na to nie sú určené. Skryť stopy detskej nástenné maľby nie je ťažké. Všetci záujemcovia o tieto dokončovacie materiály sa zaoberajú otázkou, ako lepiť tapetu na maľovanie tak, aby v budúcnosti vydržali opakované farbenie. Tento proces nie je zložitý.

Materiály a nástroje

 • tapety na maľovanie;
 • lepidlo pre tento typ tapety;
 • 18) špeciálny gumový valec;
 • lepiaca kefa;
 • tmel;
 • základný náter;
 • stierky;
 • špongia;
 • kancelársky nôž.

Druhy tapiet na maľovanie

Tapeta na maľovanie

Existujú tri hlavné typy tapiet vhodné na viacnásobné farbenie.

 1. Tapety na báze papiera pozostávajú z dvoch vrstiev impregnovaných vodou odpudzujúcou zlúčeninou. Je to práve táto impregnácia, ktorá umožňuje, aby tento povrchový materiál udržal odolnosť voči vode aj po niekoľkých aplikáciách.voda disperzná farba. Papierové tapety na maľovanie môžu skryť nie veľmi starostlivo zarovnané povrchy.
 2. Tapety vyrobené na netkanej báze majú vynikajúce maskovacie vlastnosti, ktoré im umožňujú skryť malé praskliny a menšie nepravidelnosti na stenách. Netkané tapety na maľovanie sú ideálne pre použitie v nových budovách.
 3. Sklenená stena na maľovanie so zvýšenou odolnosťou voči opotrebeniu a trvanlivosťou sa najčastejšie používa v kanceláriách, hoteloch, ako aj na iných verejných miestach. Aj keď v apartmánoch nájdu uplatnenie.

Tapeta na maľovanie realizovaná v kotúčoch, ktorých šírka je jeden meter.

Šírka merača umožňuje znížiť počet spojov. Vo zvitku môže byť tak 10 m, ako 25. Je výhodnejšie kúpiť 25 m valce, pretože počet zbytočných šrotov sa znižuje. Znížia sa aj náklady na opravu.

Ako nalepiť tapetu na maľovanie: štádiá práce

1. V počiatočnom štádiu je povrch stien pripravený. Tým sa odstráni stará tapeta. Ťažko odstrániteľné kúsky tkanín sú navlhčené vodou, po ktorej sa dajú ľahko odstrániť kovovou stierkou. V prípade potreby sú steny omietnuté a natreté základným náterom. Lepidlo na tapety, riedené v súlade s pokynmi, môže tiež pôsobiť ako základný náter.

2. Ďalej sa meria výška stien. Tapety sú rezané do hárkov podľa merania a odborníci odporúčajú pridať pár centimetrov na obe strany pre zásoby. S nálepkoutapety pre maľovanie na non-tkané základ, niektorí majstri preskočiť túto fázu. Tapety sú rozbalené na požadovanú dĺžku, prilepené na stenu a odrezané kancelárskym nožom na základnej doske.

3. Lepidlo zakúpené v železiarstve pre vybraný typ tapety na maľovanie sa riedi v súlade s pokynmi. V tomto prípade sa meria požadované množstvo vody, ku ktorému sa za intenzívneho miešania pridá obsah balenia. Po niekoľkých minútach je lepidlo pripravené na použitie.

Na lepenie tapiet na maľovanie je potrebné špeciálne lepidlo

4. Všetky tapety na maľovanie palicu zadok, pretože majú hustú štruktúru. Ak sa zaoberajú tapety na báze papiera, najprv nanesú lepidlo na plátno, potom na stenu. Okraj plátna pre pohodlie pohybu. Nalepte sa na stenu a zarovnajte okraj olovnice. Pomocou špeciálneho gumeného valčeka vyrovnajte tapetu a odstráňte vzduchové bubliny. Je oveľa jednoduchšie pracovať s tapetou na netkanej báze a so sklenenou tapetou, ako je to v tomto prípade, lepidlo sa aplikuje len na steny.

5. Prebytočná tapeta sa odreže papierovým nožom a prebytočné lepidlo sa odstráni vlhkou špongiou.

Video inštrukcia pre samolepenie

Pred začatím farbenia sa vložená tapeta nechá zaschnúť jeden deň. Požadovaný farebný odtieň sa získa s použitím farby, ktorá sa pridá k vodnej disperznej farbe v správnom množstve.