Ako obkladať kúpeľňu: urobte si celú prednú časť práce

Požiadavky na materiály na povrchovú úpravu kúpeľne - musia byť odolné voči vlhkosti a teplotným zmenám, nenáročné na starostlivosť a esteticky príjemné. Tieto normy sú plne v súlade s dlaždice, ktorá má dnes mnoho odrôd, ktoré sa líšia farbou, veľkosťou a textúrou - môžete stráviť viac ako jednu hodinu podľa vlastného výberu. Ale ťažkosti tam nekončia, potom, čo sa získajú materiály, vzniká nová, nemenej významná otázka - ako obkladať vaňu vlastnými rukami tak, aby konečný výsledok potešil oči dlho?

Výber typu muriva

Stojí za to, aby sa pri výbere metódy murovania zodpovedne pristupovalo k zodpovednému prístupu, najmä ak potrebujete územie vizuálne rozšíriť. Málokto vie, že môžete zvýšiť výšku kúpeľne pomocou:

 • zvislé pruhy kontrastných dlaždíc v rohoch;
 • inštalácia vertikálnych dlaždíc;
 • vertikálne usporiadanie vlysov;
 • dekor na úrovni očí.

Rozširuje priestor:

 • studené farby;
 • malá dlažba;
 • uhlopriečkakladenie na podlahu a horizontálne - na steny;
 • krížový vzor;
 • Kontrastné vlysy položené na dne a na vrchole obvodu.

Pokladanie dlaždíc sa vykonáva niekoľkými spôsobmi:

1. Možnosť číslo 1 „Základná“ - najbežnejšia a najjednoduchšia. Doska je položená v radoch pod sebou, rovnobežne s podlahou a stenami. Interglacial stehy vyzerajú ako list školského notebooku.

Základná „obťažovanie“ sa vykonáva na princípe kladenia tehál

Toto je dôležité!
Vernosť horizontálnych čiar sa kontroluje pomocou štvorca, zvisle - pomocou olovnice.

Táto možnosť je vhodná na obdĺžnikové aj štvorcové obklady. Hlavnými výhodami sú nákladová efektívnosť (takmer úplný nedostatok odpadu) a veľký výber metód na zdobenie kúpeľne.

2. Variant č. Táto metóda je najrýchlejšia a je považovaná za najlepšiu cestu, keď je čas na prácu obmedzený. V tomto prípade je obdĺžniková plnofarebná dlaždica výhodná.

Toto je dôležité!
Pri dokončovaní sa neodporúča používať dlaždice rôznych farieb a textúr - podlaha sa bude zdať nerovnomerná.

Kladenie „do obväzu“ sa vykonáva výlučne v horizontálnych radoch, dlaždiciach rovnakej veľkosti.

3. Možnosť č. 3 „Na diagonále“ sa považuje za časovo najnáročnejšiu realizáciu, ale umožňuje získať pôvodnú kresbu, skryťnepružné steny a rozšíriť priestor.

Diagonálne murivo je pomerne komplikovanou metódou pre neskúseného obkladača, ktorý si vyžaduje početné orezávanie a prísne dodržiavanie uhlopriečok
.

Toto je dôležité!
Obklad musí byť kalibrovaný, rozdiely vo veľkosti nie sú povolené. Položenie prvého radu začína diagonálne rezanými dlaždicami, čo znamená, že bude veľa odpadu.

4. Variant №4 "Šach" sa vykonáva v dvoch farbách a metóda umožňuje položenie dlažby diagonálne aj "švu do švu". Takéto položenie na podlahu vyzerá nezvyčajné a zaujímavé.

5. Variant číslo 5 "Modulárny" uvoľní nudné striedanie identických segmentov. Je lepšie používať pevné alebo kontrastné dlaždice. Napriek tomu, že pokládka sa zdá byť trochu chaotická, je stále možné sledovať rytmus striedania obrázkov.

Na realizáciu modulárneho muriva sa odporúča použiť prvky rovnakého výrobcu rôzneho kalibru
.

Toto je dôležité!
Pri výbere tejto možnosti je potrebné upustiť od dekoratívnych prvkov, pretože modulárne murivo je samo o sebe dynamické.

Pokládka obkladov a dlažieb v kúpeľni: príprava

Prvým krokom je príprava poľa na konečnú úpravu - odstránenie starého obloženia a čistenie povrchu. Pokládka na existujúci povlak je povolená len vtedy, ak je stará dlažba pevne uchytená. Pozrite sa na to je jednoduché: keď zaklopať, počujete tupý zvuk - budete musieť odstrániť staré dlaždice.

Vyrovnávanie - nevyhnutný predpoklad úspechu

Hladký povrch je zárukou kvalitného výsledku a neprítomnosti takých ťažkostí, ako je napríklad odpadnutá dlažba. Omietanie stien a pridávanie vody na požadovanú úroveň podlahy pomôže priniesť tieto časti kúpeľne do správneho stavu - rohy medzi podlahou a stenami by mali byť 90 stupňov.
Nezabudnite sa starať o hydroizoláciu, ktorá bude chrániť dlaždice pred zničením. Potom je povrch ošetrený PVA lepidlom alebo základným náterom, čím sa zlepší kvalita priľnavosti stien a dlažieb.

Pravidlá a možnosti označovania

Označenie začína na vzdialenom rohu dverí. Pomocou lamel kontrolujeme rovinnosť podlahy. Nakreslite čiaru, potom - druhá, ich priesečník by mal tvoriť uhol 45 stupňov. Najprv sa položí jednodielna dlažba, potom sa narezajú kusy.

Na presné označenie stien musíte použiť úroveň
.

Usporiadanie stien je takéto:

 • na stenu je pripevnená doska (úroveň budovy), ktorá bude slúžiť ako základ pre prvý rad;
 • pre maximálnu presnosť je v hornom rohu nastavená vertikálna úroveň (povrazové lanko, olovnica);
 • zvážiť prekážky, ktoré stoja v ceste.

Prevažná časť práce

Je čas premýšľať o základnom nátere, ktorý by mal byť odolný voči vlhkosti. To nielenže pevne fixuje dlaždice, ale tiež eliminuje tvorbu plesní.

Pokládka dlažby na podlahu

Na vyčistenú, vyrovnanú a upravenú podlahu sa položí obkladačka, aby sa určil najlepší smer pre danú prácu. Najčastejšie kladenie začína od stredu podlahy.

Toto je dôležité!
Tenký pás dlažby pozdĺž steny by nemal zostať.

Naneste lepidlo na vrch s zubovou stierkou, položte dlaždicu na vrch, vyrovnajte ju. Skúsenosti majster aplikovať úroveň je často nie je potrebné, dobre, a ak ste začiatočník, potom je lepšie skontrolovať každú vzorku. Nastavte polohu pomôžu gumové kladivo. Medzi dlaždicami nastaviť hanebné kríža.

Lepidlo sa nanáša hrebeňom so zubami: čím väčšia je veľkosť dlaždíc, tým väčšie by mali byť zuby hrebeňa

Pri nanášaní lepidla pamätajte, že čím je vrstva lepšia, tým silnejšie je spojenie.

Ak sa kladenie vykonáva bez radenia, potom sa pred položením celej podlahy musia položiť dve rady rezaných dlaždíc. Rezač dlaždíc alebo brúsku môžete rezať.

Ako obkladať stenu do kúpeľne

Je ťažké predstaviť si kúpeľňu bez zrkadla, ale mali by ste od nej začať. Obrysy obrysu na stene pridajte 2 mm. Ak je to možné, snažte sa vybrať také usporiadanie, aby na oboch stranách bolo celé množstvo dlaždíc. V každom prípade by mal nový riadok začínať celou dlaždicou. Nezabudnite zvážiť miesto pripevnenia políc, svietidiel, sanitárneho vybavenia.

Nezabudnite na otvory pre zariadenia

Ako spárovať spoje

Po 24 hodinách sa musí injektáž vykonať pomocou hydrofóbneho tmelu, ktorý sa predáva v 25 farebných variantoch. Niekedy je zálievka zmiešaná s latexovou prísadou, ktorá predlžuje životnosť konečnej úpravyMateriál. Po vyschnutí zálievky (pozri čas potrebný na tento účel, v návode na použitie) ju opláchnite vodou.

Konečný výsledok závisí vo veľkej miere od správnej farby injektážnej malty
.

Spojovanie - dokončenie

Spojovacia zmes sa nanáša pomocou stavebnej striekačky. To je nevyhnutné na úplné utesnenie otvorov, ochranu dlaždíc pred tekutinou a výskyt lézií plesní.

Pristátie pomocou stavebnej striekačky

Hotovo. Po položení dlažby sa injektáž a injektáž vysušia, môžete prejsť na záverečnú prácu - montáž zrkadla, políc, háčikov na uteráky atď.

Video tutoriál pomôže opraviť prijaté informácie:

Ako vidíte, pri pokládke dlaždíc nie je nič ťažké. Trochu vedomostí, zručností a túžby, ktoré vám pomôžu zvládnuť úlohu dokonale.