Ako obliecť strop v drevenom dome vnútri - dekorácie pokyny a fotografie

Ako na plášť stropu v drevenom dome vnútri, tak, že je krásna, praktická a ekologická - otázka nie je jednoduchá. Nie všetky druhy povrchových úprav sú kombinované s drevom - materiál s výrazným prírodným pôvodom. Výber, musíte sa zamerať na smer dizajnu a textúru stien. Ak je to rustikálny štýl, potom trámy a imitácia guľatiny pôjde, pre luxusné obývacia izba, hladká textúra je vhodnejšie, nové technológie zapadajú do moderného interiéru - napätie a zavesenie štruktúry.

Vlastnosti stropu zariadenia v drevenom dome

Konštrukcia stropu dreveného domu má svoje špecifiká. Vzhľadom na relatívne ľahké trámy, na ktoré sú pripevnené stropné prvky, majú drevené steny oveľa menšie zaťaženie. Medzi trámy sa zmestí tepelne izolačná guľôčka a parotesná zábrana, pod izoláciou sa namontuje strop stropu a nad ním je polovica haly alebo horného poschodia.

Stropné obloženie laty a nosníkov

Návrh stropu je základom dekoru

Počiatočná fáza dokončovania stropu v drevenom dome spočíva vo vytvorení stropu návrhu. Pre svoju výrobu používa drevo, ktoré je inštalované na hrane. Znížením inštalačného kroku táto metóda posilňuje celú stropnú konštrukciu.

Kraniálne tyče sú upevnené na bokoch nosníkov klincami. Budú základom povrchu stropu návrhu. Na zakrytie je potrebné pripraviť dosky, rozrezať ich na požadovanú veľkosť. Ich dĺžka by mala byť o niečo menšia ako vzdialenosť medzi nosníkmi. Hotové dosky je potrebné rozšíriť tak, aby ste dosiahli dokonale plochý povrch.

Pred lemovaním stropu na drevených nosníkoch je potrebné vykonať ošetrenie antiseptikami, ktoré chránia drevo pred škodcami, plesňami a plesňou.

Návrh stropu
55) Zariadenie a výber materiálu pre parotesnú zábranu

Aby sa obmedzil prienik pary z miestnosti do izolácie, namontuje sa parotesná zábrana. Absenciavlhkosť neumožňuje vznik plesní a húb v drevenej časti stropu.

Existujú rôzne typy fólií pre parozábrany:

 • Polyetylénová štandardná fólia proti parám. Slúži na zabránenie kondenzácie.
 • Bariérová fólia z parotesných fólií so zlepšenými izolačnými vlastnosťami a odrazom tepla. Tento film sa najlepšie používa v podmienkach s vysokou vlhkosťou.
 • Membránový film reguluje množstvo vlhkého vzduchu opúšťajúceho miestnosť.
 • Membránová fólia s premenlivou priepustnosťou pre pary. Čím vyššia je vlhkosť v miestnosti, tým väčšia je izolačná kapacita.
Parozábrana v stropnom kolese

Fólia pre parotesnú zábranu sa najprv navinie na povrch, potom sa jej okraje zabalia a zaistia. Konce materiálu by mali byť prekryté. Ak sa fólia opiera o prvky stropu alebo iného uzla, nedá sa rezať. V tomto prípade urobte ohyb a montáž.

Vrstva tepelnej izolácie na úsporu zdrojov

Je potrebné zahriať strop v drevenom dome. Je dokázané, že až 30% tepelných strát nastáva práve cez trhliny v stropoch. Na tento účel môžete použiť rôzne izolačné materiály:

 • Minerálna vlna. Tento všestranný vláknitý materiál je vyrobený z minerálov. Jeho výhodou je, že nehorí.
 • Ecowool. Izolácia z celulózy a iných neprchavých látok. Nie je hniloba, nepodporuje horenie, má dobréizolačné vlastnosti.
 • Granulovaná izolácia. Jeho komponenty sú piliny, antiseptické a lepidlo. S dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami je horšia z hľadiska zvukovej izolácie.
 • Penový plast. Lacný a ľahký materiál, ktorý sa dá ľahko a rýchlo namontovať. Nevýhodou je, že udržuje spaľovanie, často sa v ňom zapínajú myši a časom sa môže pena rozpadať.
 • Rozšírená hlina. Je vyrobený z hliny. Tento porézny materiál má vysokú požiarnu odolnosť a vysokú zvukovú izoláciu.
Stropná izolácia

Tepelnoizolačná guľa je namontovaná na vrchu fólie pre parotesnú zábranu. Izolácia musí tesne vyplniť celý priestor medzi nosníkmi. Na to sa izolácia v doskách odreže, ale nie vo veľkosti, ale o 2 až 4 cm dlhšia ako vzdialenosť medzi blokmi. Minerálna vlna je položená na konci a medzi guľami peny, ktorá musí byť naplnená penou, zostáva malá medzera.

Metódy úpravy stropov pre konečnú úpravu

Po práci na návrhu stropu stropu, parotesnej zábrany a izolácie môžete pristúpiť k obloženiu. Nepochybná odpoveď na otázku, ktorý strop je lepší v drevenom dome, je ťažké dať - existuje veľa možností dokončenia. Konečná voľba závisí od štýlu interiéru samotného domu. Hlavné typy stropov sú podshivny a pozastavené. Ale v poslednej dobe existuje tendencia k upadnutiu majiteľov drevených domov natiahnuť stropy filmu a tkaniny.

Pri vážených a zavesených stropoch môžete rýchlo, krásne aspoľahlivo dodá interiéru dokonalý vzhľad. Väčšinou sa používa drevený dom na tento účel. Ale aj iné materiály majú právo na život.

Usporiadanie je pomerne jednoduché. Najprv sa rám zmontuje, na ktorý sa namontujú detaily povlaku, ktorý tvorí celý vzor. Štruktúry sa líšia iba v prítomnosti suspenzie. Podshivnaya možnosť zahŕňa použitie rámu, ktorý je pevne namontovaný na návrhu stropu.

Laminovaný strop

Výplň palubného alebo šindľového obloženia - možnosti vyhotovenia a montážna technológia

Skôr ako urobíte strop v súkromnom dome, všimnite si, že pre jeho sťahovanie v drevenej budove je lepšie zvoliť dosku, drevené alebo MDF dosky. Plastové panely v tomto prípade budú nevhodné. Pre originálny dizajn si môžete vybrať laminát a v dome baru vyzerá veľký blok domu.

Atraktívnosť výberu dreveného obloženia

Výhody:

 • Environmentálna prijateľnosť. Panely, ako aj doska na strope v dome sú vyrobené z dreveného materiálu bez použitia živíc a škodlivého fenolu.
 • Dizajn. Farba, textúra a šírka kože môže byť zvolená pre každý špecifický interiér.
 • Odolnosť voči vode. Materiál sa nebojí vlhkosti, čo umožňuje jeho inštaláciu v kúpeľniach, saune, v kuchyni.
 • Jednoduchá starostlivosť. Na čistenie stenového panelu stačí utrieť vlhkou handričkou bez použitia čistiacich prostriedkov.
 • Funkčnosť. Vnútri konštrukcie takého stropu sa dá ľahko prispôsobiť všetkým potrebnýmkomunikácie.
Možnosť dokončenia

Návod na montáž do vlastných rúk

Technologicky je proces inštalácie prakticky rovnaký a zahŕňa niekoľko krokov:

 1. Strop zariadenia. V drevených domoch na to urobte prepravku tyčí. V miestnostiach s možnými náhlymi teplotnými zmenami (kúpeľňa, kuchyňa) a väčším rizikom deformácie dreveného podkladu je lepšie použiť kovové profily.
 2. Pred lemovaním stropu doskou alebo šindľom z dreva musí byť strop ponechaný niekoľko dní na aklimatizácii.
 3. Materiál je rezaný pozdĺž dĺžky miestnosti. Zároveň je potrebné zabezpečiť medzeru 3-5 mm. Pre prípadnú voľnú expanziu koľajníc s možnou zmenou teploty a vlhkosti je nevyhnutné.
 4. Kladenie prvého stropného prvku sa začína od steny oproti vchodu do miestnosti alebo z okna.
 5. Doska je pribitá k tyčiam, alebo skrutkami, ak je základňa kovový profil. Podšívka, ktorá je upevnená metódou trnovej drážky, by mala byť upevnená do drážky každých 20 cm, zo strany drážky je panel pripevnený k rámu pomocou svoriek. Táto kovová doska s jednou stranou je pripevnená k rámu pomocou skrutiek alebo klinca a druhá časť má vybranie, ktoré obsahuje panel. Týmto spôsobom sa zmontujú všetky nasledujúce pásy.
  Upevnenie obloženia stien
 1. Posledný prúžok by mal byť narezaný nielen na dĺžku, ale aj na šírku, pričom by sa nemalo zabúdať na ponechanie medzier na stenách. Okrem toho je potrebnéanalogicky s prvým.
 2. Otvory pre bodové svetlá je možné zhotoviť pred alebo po montáži panelov na strop.
 3. Dokončovacie dokončovacie práce zahŕňajú montáž lámp a soklov, ktorých funkciou je ozdobiť interiér miestnosti, ako aj skryť švy medzi stropom a stenou. V prípade potreby môže byť materiál potiahnutý čírym lakom.
Strop z laty

Obloženie z preglejky je hospodárna voľba

Otázkou je: ako možno stropy v dome vyriešiť pomocou bežnej alebo vodotesnej preglejky ako materiálu na viazanie.

Preglejka vyzerá slušne

Výhody preglejky na dekoráciu stropu

Tento výrobok má niekoľko výhod:

 • Prírodnosť. Prírodné preglejkové komponenty vytvárajú priaznivú vnútornú klímu, ktorá ju dopĺňa vôňou dreva.
 • Nízka hmotnosť. Listy nebudú vytvárať zaťaženia na základni.
 • Odolnosť voči vlhkosti. Spracovaná preglejka je vynikajúca v podmienkach vysokej vlhkosti.
 • Cena. Preglejkové stropy v drevenom dome sú oveľa nižšie ako väčšina iných možností.
 • Sila. Vďaka viacvrstvovej vrstve má preglejka vyšší stupeň pevnosti.
Preglejka je založená na dreve

Zo zrejmých nedostatkov je možné oddeliť len dva: materiál podporuje horenie a bojí sa vody.

Dve technológie montáže preglejkovej dosky

Inštalácia preglejky na strope v drevenom dome je vyrobená na drevenom opláštení barov. prepokovovanie plechmi s hrúbkou 4-8 mm. Tenké plechy môžu byť inštalované na lepidlo, hrubšie klince k rámu s klincami alebo upevnené skrutkami.

Preglejka FC je považovaná za najviac šetrnú k životnému prostrediu. Má prakticky žiadne škodlivé látky a karbamidové lepidlo slúži ako spojivo medzi vrstvami. Zvážte obe možnosti montáže preglejkových dosiek na základňu.

Mechanická inštalácia:

 1. Na primárne upevnenie sa doska umiestni do stredu tyče a zaistí sa na jednom mieste.
 2. Potom sa preglejka vyrovnáva v ostatných typoch a nakoniec sa fixuje.
 3. Na montáž sa používajú klince, ktorých dĺžka je dvojnásobkom hrúbky plechu.
 4. V prípade samorezných skrutiek by sa mali do panelov vŕtať otvory na skrutkovanie pred panelom.
 5. Upevnenie sa vykonáva v krokoch po 15-25 cm a uprostred plechu - 25-45 cm a zároveň je potrebné pohybovať minimálne 1 cm od okraja
 6. Medzi susednými plechmi, ako aj na stenách Je potrebné ponechať kompenzačnú medzeru 2-3 mm.
Pohľad pred dokončením

Lepiaca preglejka:

 1. Plechy sú narezané na 2 - 3 kúsky
 2. Lepidlo sa aplikuje na preglejku, ktorá sa vyrovnáva zubovou stierkou.
 3. Potom sú panely pripevnené k základni a pevne zatlačené na 1 minútu.
 4. Je dôležité nezabúdať na kompenzačné rozdiely.
 5. Lepidlo PVA sa môže použiť na lepenie na drevený podklad.
Preglejkový strop

Pred prehodením stropu v súkromnom dome sa musí preglejka skladovať v miestnosti aspoň dvední. Na rezanie preglejky sa zmestí skladačka, ručná kotúčová píla alebo píla s malými zubami.

Povrchová úprava - inštalácia základnej dosky medzi strop a stenu, ako aj zakrytie medzier medzi plechmi s drevenými lamelami, ak sú veľmi viditeľné. Strop môže byť lakovaný.

Systém stropných stropov

Praktické a rýchle omietky zo sadrokartónových dosiek

Stropy sadrokartónových dosiek sú najdôležitejšie, ak potrebujete vyrovnať veľmi nerovný povrch. Existujú dva hlavné spôsoby upevnenia sadrokartónu v drevenom dome: na drevenej základni barov a na tradičnom kovovom ráme.

Sadrokartón v bare

Charakteristiky montáže na drevený rám

Drevený rám pre sadrokartónové dosky je vhodnejší, ak je úlohou jednoduchého jednoúrovňového stropu. Zároveň sú všetky druhy nevýhod dokonale skryté bez straty výšky miestnosti. Treba však pripomenúť, že pre takýto rámec môžete použiť iba dobre vysušené, vysoko kvalitné drevo.

Postup:

 1. Na začiatku práce je potrebné určiť najnižší bod základne, ustúpiť od nej 5 cm a pomocou úrovne nakresliť vodorovnú čiaru okolo miestnosti.
 2. Potom upevnite lišty a tyče pozdĺž dĺžky miestnosti s krokom 80 cm pozdĺž horizontálnej čiary
 3. Pripevnite nosné lišty kolmo na ne s krokom 50 cm, ktorý sa stane základom pre sadrokartónové dosky.
Kovový rám

Technológia pokovovania na kovovom ráme

Kovový rám na upevnenie sadrokartónu je spoľahlivejší. Jeho konštrukcia obsahuje vodiace profily, ktoré držia stropný rám a profily regálov, ku ktorým je sadrokartónová doska namontovaná.

Poradie montáže:

 1. Analogicky s dreveným rámom je nastavená úroveň stropu a pozdĺž obvodu sú vodiace profily upevnené pomocou skrutiek alebo hmoždiniek.
 2. Vodiaci profil je k nim pripevnený v krokoch po 40 cm.
 3. Celá konštrukcia je upevnená skrutkami.
 4. Na zvýšenie tuhosti použite závesy.
 5. Ak sa pre osvetlenie miestnosti v budúcnosti plánuje inštalácia lustra alebo stropu, odporúča sa namontovať hypotéky, ktoré budú lampu držať. Na tento účel je potrebné namontovať na rám namiesto osvetľovacieho zariadenia niekoľko regálových profilov.
Kombinácia sadrokartónu a dreva

Inštalácia sadrokartónových dosiek začína usporiadaním sadrokartónových dosiek o veľkosti miestnosti a jej rezaní. Dosky sú pripevnené k rámu samoreznými skrutkami s priemerom 25 cm, pričom ich hlavy sú v paneloch mierne zapustené. Serpyanka sieť je prilepená k spojom medzi listami, a potom sa vykonáva základný náter, tmel a sadrokartónový náter.

Moderný dizajn

Moderný a štýlový strop s trámami

Stropy v súkromnom dome, ktoré sú vyžarované trámami. Takýto variant pokovovania možno vykonať pomocou prírodných drevených trámov alebo dekoratívnychlúčov alebo ako sa nazývajú falošný lúč. Obe možnosti majú niekoľko výhod - je to jednoduchá inštalácia, prírodný pôvod, atraktívny vzhľad.

Nápad country music

V počiatočnom štádiu inštalácie sa prívesné lano natiahne, čím sa skontroluje stupeň horizontálneho vyrovnania stropu a rámu. Závisí to od kvality hotového stropu.

Pokiaľ ide o samotnú inštaláciu, v prípade drevených trámov je všetko celkom jednoduché: na hotový podstavec sú pribité alebo upevnené dlhými skrutkami.

Kombinácia nosníkov s šindľom

S vyvýšeným lúčom trochu ťažšie. Najprv urobte rám. Na tento účel môžete použiť kovový profil alebo drevený nosník. Druhá možnosť mierne zjednodušuje montáž zdvihnutého nosníka. Na hotový rám je už možné upevniť ozdobné trámy.

Sú upevnené kovovými skrutkami na kovové profily a klince sú pribité na drevené trámy. Ak je drevo voľne pripevnené k stropu, pod ním môžu byť vložené kliny a upevnenie môže byť vykonané dlhšími samoreznými skrutkami.

Strop s nosníkmi

Moderné strešné typy stropov

Problém - čím lepšie je strop stropu v súkromnom dome, môžete ho vyriešiť pomocou strečových stropov. Sú to film a tkanina, vyzerajú dobre, perfektne sa hodia do dreveného interiéru, ľahko sa inštalujú a ľahko sa čistia. Okrem toho sa film a tkanina nedajú deformovať pri zmršťovaní doma. Je ľahké skryť komunikáciu nad nimisú šetrné k životnému prostrediu a vo verzii s textíliou je efekt „dýchania“.

Stretch strop v drevenom dome

Praktická dekorácia fólie

Montáž napínacej fólie by mala začať montážou montážneho profilu. K tomu, pomocou úrovne, ktorú musíte označiť po obvode miestnosti. Profil alebo bageta sa lepia pozdĺž označenej čiary k stene. Pri vytvrdnutí lepidla sa odporúča upevnenie upevňovacích prvkov dodatočnými skrutkami. Okamžite vykonajte rozmiestnenie umiestnení lámp a komunikácií.

Systém stropu ťahu

Montáž lesklého filmu zahŕňa použitie tepelnej pištole. V počiatočnom štádiu musí byť plátno upevnené v rohoch miestnosti, po ktorom zbraň v miestnosti zvýši teplotu na 40-50 °. Potom postupne prechádzajte celým materiálom tepelnou pištoľou, umiestnite okraje fólie do bagety a bezpečne ju upevnite. Keď je strop už natiahnutý, musí sa nechať vychladnúť a vytvoriť tvar, potom odrezať ďalšie rohy.

Lesklý povrch robí miestnosť vyššou

Nepriehľadný strečový strop sa ručne natiahne a upevní sa v bagete od stredu stien po rohy. Potom odstráňte prebytočný materiál. Posledným krokom je inštalácia svietidiel podľa predchádzajúceho označenia.

Textílie na dekoráciu stropu

Textilné stropy pre volených

Na rozdiel od PVC filmu majú textilné výrobky „dýchacie“ vlastnosti. Okrem toho je tkanina veľmisilná a dokonale si udržiava formu. Ďalšou výhodou je šírka textilných panelov, ktoré sú omnoho širšie ako filmoví konkurenti, čo vám umožňuje vytvoriť hladký povlak vo veľkých miestnostiach.

Proces inštalácie je podobný spôsobu inštalácie matného filmu. Rozdiel spočíva v tom, že tkanina je spočiatku fixovaná v bagete v strede a ďalej smerom k rohom každých 50-60 cm, po ktorej, aby sa zabránilo vráskam, rovnomerne natiahnite okraje. Uhly v profile sú posledné.

Bez ohľadu na to, či si vyberiete drevený strop alebo strop z iného materiálu, hlavná vec je, že sa harmonicky zmestí do interiéru a stane sa skutočnou dekoráciou vášho domova.