Ako odstrániť strečový strop a nepoškodiť ho: jemné triky a základné pravidlá

Dôvody na odstránenie stropu môžu byť mnohé. Jedná sa o banálne poškodenie plátna a potrebu položenia ďalších komunikácií v priestore stropu, oprava elektroinštalácie a dokonca aj veľa dôvodov vedúcich k odstráneniu konštrukcie. V tomto prípade v skutočnosti nie je nič strašidelné a zložité, ak však neviete, ako odstrániť strop strechy a nechcete to vedieť, potom by ste nemali vykonávať takúto prácu lepšie, najmä ak je pre vás dôležité zachovať integritu plátna. Dobre, odvážne duše budú schopné vykonávať podnik sami, a to nebude trvať dlho.

Je dôležité poznať typ profilu

.

Počas inštalácie strešných stropov používajú remeselníci špeciálny profil, ktorý je pripevnený k stene a je v podstate podperou tkaniny alebo vinylu. Existujú dva typy takýchto profilov, alebo ako sa nazývajú hypotéky: prvá umožňuje odstrániť handričku bez akýchkoľvek špeciálnych problémov a po vykonaní potrebných prác v priestore stropu vrátiť svoje miesto v pôvodnej podobe a druhá dala rečníkovi prezývku - jednorazovú, ktorá je v zásade pochopiteľná , pretože je jednoducho nemožné odstrániť strešný strop z takého profilu bez poškodenia.

Kľúčom k úspechu je vysokokvalitný hliníkový profil na upevnenie napínacích stropovdemontáž

Prečo toto všetko? A okrem toho, počas inštalácie stropného stropu, spýtajte sa majstrov, aký typ profilov používajú, takže neskôr nebudete bolestne zranení pre svoj vlastný spätný pohľad. Môžete si dokonca ponúknuť, že si vyberiete typ hypotéky sami - neváhajte si vziať ten, ktorý je drahší, určite nestratíte.

Technológia na odstránenie stropu pri natiahnutí

Na lepšie pochopenie spôsobu odstránenia stropu naťahovania - videa, ktoré možno nájsť na internete na túto tému, aby sme vám pomohli, podrobnejší opis technológie práve teraz.

Je potrebné začať proces odstraňovania plátna z toho, ako remeselníci dokončili inštaláciu, a to z „odstránenia“ dekoratívnej pogumovanej vložky, ktorá sa nachádza priamo medzi stenou a stropom. Nie je ťažké ho odstrániť, hlavná vec je nájsť miesto, kde sú spojené dve susedné polovice. A miesto je zvyčajne bezpečne skryté z pohľadu. Ak má strop priamočiaru konfiguráciu, potom hľadajte spoje v rohoch miestnosti, a ak je stropný dizajn hojne pokrytý výklenkami a inými architektonickými prvkami, potom budete musieť hľadať spoje, avšak z blízkeho dosahu to bude celkom jednoduché.

Prvý krok: opatrne odstráňte dekoratívnu vložku

Keď sa zbavíme dekoratívnej vložky a zatiaľ ju čistíme, pokračujeme v zohrievaní miestnosti a plátna plynovým delom. Táto etapa je povinná pre vykonanie! Neodstraňujte strečový strop bez zahrievania - jednoducho sa zlomí a stane sa nevhodnýmďalšie použitie.

Plachta v oblasti, ktorá sa má odstrániť, sa zahrieva plynovou pištoľou: toto je povinný krok

Určite si určitú časť stropu, z ktorej začnete demontovať a opatrne ho zohrejte. Je lepšie odstrániť obdĺžnikové stropné konštrukcie z rohu a krivočiare, bez ohľadu na to, kde, ale to bude ešte výhodnejšie začať od miesta, kde môžete ľahko háčik okraj filmu. Ak chcete zistiť toto miesto, vezmite rebrík a preskúmajte obvod konštrukcie pre lepenie hrán, ktoré môžete „uchopiť“ kliešťami, ak takéto časti nie sú, začnite z rovnakého uhla.

Je lepšie začať s demontážou priamočiarej konštrukcie z rohu
.

Ďalšia etapa bude vyžadovať vašu presnosť klenotníka, pretože musíte starostlivo odstrániť plátno z profilu tak, aby na ňom nezostal ani jeden škrabanec. Nevykonávajte náhle pohyby a neodstraňujte strop strechy na miestach, kde sa neohrieva. Keď sa presuniete na konečný cieľ, premiestnite plynovú pištoľ a ešte lepšie to urobí váš asistent.

Tkaninové napínacie stropy majú mierne odlišný systém uchytenia ako vinyl. Pripojia sa k profilu pomocou obruby, ktoré sa po ich „utopení“ ťažko odstraňujú, ale ak sa neponáhľate a ťaháte plátno v rôznych smeroch dúfajúc, že ​​sa strop rýchlo rozloží, potom sa vám to podarí. Hlavnou vecou nie je poškodiť plátno ani obruby - budú pre vás stále užitočné.

Demontáž strešného stropu by sa mala vykonať spoločne
.

Malé tajomstvo od veľkého znalca

Na odstránenie strešného stropu použijete kliešte, ale kvôli ich „uhlu“ môžu ľahko poškodiť plátno. Skúsení remeselníci prišli s trikom, ktorý im umožňuje používať kliešte bez toho, aby sa báli poškriabať alebo trhať film.

Vonkajšie rohy klieští musia byť nabrúsené na dokonalú hladkosť, aby nedošlo k „ostrým“ hranám, zaoblite ich a dôkladne ich vyleštite.

Demontáž - opak inštalácie: video

Tí, ktorí starostlivo odstránili plátno a zapínadlá, pravdepodobne zamýšľali znovu použiť stropnú konštrukciu. Mali by si pamätať na inštalačnú technológiu zobrazením videa. No, ak sa rozhodne, že zavesený strop bude odstránený len za účelom uloženia drahých pamiatok, video sprievodca vám povie opačný postup práce:

a dokonca vedia, ako to urobiť. A ak ruky vyrastú zo správneho miesta, rozloženie plátna pôjde hladko a bez problémov.