Ako ohriať strop v dome, tým lepšie zvýšiť izoláciu

Čo by mohlo byť pre človeka dôležitejšie ako teplý a pohodlný domov, kde sa celá rodina zhromažďuje vo večerných hodinách. Urobiť dom útulný je úlohou hostesky, ale aby to bolo naozaj teplé, je povinnosťou majiteľa. Veľmi často sa však vyskytuje situácia, keď sú okenné bloky vymenené, steny sú izolované, vykurovací systém je v poriadku a teplo z domu uniká ako voda cez prsty. Aký je dôvod? Ale zo školského fyzického kurzu si každý dobre uvedomuje, že stúpa teplý vzduch, a preto strop je najpravdepodobnejším miestom na pokračovanie tepelných strát. A ak vo výškových budovách by ste nemali dávať pozor na to, pretože tam je ďalší byt nad vami, potom majiteľ domu v súkromnom sektore bude skôr alebo neskôr premýšľať o tom, ako ohriať strop.

Na ktorej strane sa má zohriať

Strop môže byť izolovaný od obývačky aj od podkrovia. Ktorý z týchto spôsobov výberu závisí od veľa. Ak bol dom zrekonštruovaný a sádrokartónové konštrukcie už boli nainštalované, je hlúpe rozbiť ich kvôli otepľovaniu. Ale ak je oprava s použitím zavesených stropov len v plánoch, stojí za to chvíľkuumiestnenie izolačnej vrstvy do stropného priestoru. Izolácia stropu z podkrovia je však oveľa efektívnejšia.

Zatepľovacie zariadenie na bočnej strane podkrovia

Na izoláciu stropu na strane podkrovia najprv odhoďte všetky nahromadené odpadky a vyčistite podlahové nosníky od starej izolácie.

Zahrievanie stropu z podkrovia

Ako hlavný tepelne izolačný materiál sa najčastejšie používa minerálna vlna alebo pena.

Odporúčame používať obidva. To bude mať maximálny účinok.

Materiály potrebné na izoláciu stropu

 • Minerálna vlna vo zvitkoch alebo doskách
\ t
 • Polyfoam
 • Parotesná fólia
 • Okrajová doska alebo USB kľúč
 • Montážna pena
\ t
 • Klince alebo skrutky
 • Lišty z tenkého dreva
\ t

Nástroje potrebné pre výkonných umelcov

 • Elektrická píla alebo bežná drevená píla
 • Kladivo alebo skrutkovač (na upevnenie kľúča USB k skrutkám)
 • Nôž na ostré konštrukcie

Tepelná izolácia stropu: postupnosť prác

Tepelná izolácia sa vykonáva v priestore medzi stropnými nosníkmi v niekoľkých vrstvách.

 • Na začiatku je vrstva hydroizolácie, ktorej úloha v našom prípade bude hrať „parotesnú zábranu“. Šírka fólie by mala byť o 10-15 cm väčšia ako vzdialenosť medzi lúčmi. Izoláciu položíme a upevníme na nosníky s lamelami.
 • Ďalšia vrstva je penová. Tu sa hodí ostrý nôž. Pena by mala byť umiestnená čo najtesnejšie, to znamená, že medzera medzi izoláciou a nosníkom bola minimálna. Vzhľadom na to, že nosníky nemusia byť úplne hladké, je lepšie ponechať malý okraj a potom orezať „na mieste“.
 • Na zlepšenie utesnenia, vyfúknutie medzier medzi penovými vrstvami penou a ich vyschnutie. Potom odstráňte prebytočnú penu nožom. Dali sme ďalšiu vrstvu "parotesnej zábrany".
 • Obrátil sa minwats. Mal by byť položený tak, aby sa okraj ohrievača zhodoval s okrajom nosníka. Ak ste si zakúpili minerálnu vlnu s nedostatočnou hrúbkou, môžete ju položiť do dvoch vrstiev. V tomto prípade musia spoje vrstiev prvej vrstvy nevyhnutne padať na stred listov druhej vrstvy.
Okraj minerálnej vlny by mal "spočívať na" nosníku
.

Ak máte suché podkrovie, potom s cieľom ušetriť na tomto je celkom možné zastaviť. Ale vidíte, prevádzkovať podkrovie s takou podlahou je celkom nepohodlné. Takže, ak to dovolia fondy, položte na nosníky dosku alebo USB dosku.

Rada. Podlaha v podkroví je lepšie robiť z USB dosiek. Vďaka špeciálnej impregnácii sa tento materiál nebojí teplotných zmien a vysokej vlhkosti.

Ako izolovať strop súkromného domu zvnútra

Bohužiaľ nie je vždy možné izolovať strop od podkrovia. Niekedy je strecha domu navrhnutá tak, aby jednoducho neexistovala.

V tomto prípade musí byť izolácia vyrobená zvnútra.Odporúča sa použiť túto metódu len ako poslednú možnosť, pretože má množstvo významných nevýhod:

 • Strop v dome je omnoho nižší.
 • Po dokončení izolačných prác bude miestnosť s najväčšou pravdepodobnosťou vyžadovať opravu.
 • Niektoré tepelne izolačné materiály v priebehu prevádzky emitujú látky škodlivé pre ľudské telo.
Zahrievanie stropu zvnútra minerálnou vlnou
\ t

Pri montáži stropných konštrukcií je strop často izolovaný. Na to stačí položiť vrstvu minerálnej vlny alebo nalepiť penu pod sadrokartón alebo plastový strop. Tieto metódy však nie sú dostatočne účinné. Okrem toho, výška stropu v súkromných domoch nie vždy umožňuje znížiť ju ďalších 15-20 cm.

Čím je teda lepšie zohriať strop zvnútra? Často je najlepším spôsobom použitia pórobetónu. Okrem nízkej tepelnej vodivosti má tento materiál ďalšiu nenahraditeľnú kvalitu - je ľahký. Takže ho môžete jednoducho prilepiť na strop. Na to budete potrebovať:

Ľahké pórobetónové dosky na izoláciu stropu pomôžu rýchlo zlepšiť tepelnú izoláciu stropu bez osobitného úsilia
 • Pórobetón hrubý 8-10 cm.
 • Lepidlo na polystyrénové dosky.
 • široká zubová stierka.
 • Hlboký penetračný náter.
 • Píla na drevo.

Pred začatím práce je potrebné opatrne natrieť strop a dať hovyschnúť Odporúča sa plniť dosky zo strany, ktorá prilieha k stropu a od koncov. Tak prilepíme jeden riadok. Dosky ďalšieho riadku by mali byť prilepené v „šachovnicovom“ poradí.

Dôležité! Ak je strop vo vašom dome pokrivený, môže byť vyrovnaný počas procesu izolácie. Na to stačí skontrolovať polohu každej dosky podľa úrovne.

Keď je strop úplne omietnutý, musí byť natretý, napnutý a natretý a tmelený.

Video: operatívna metóda izolácie

Teraz viete, ako správne izolovať strop. Nech si vyberiete akúkoľvek metódu, vaša práca nebude zbytočná a v zime bude vo vašom dome oveľa teplejšia ako tá predchádzajúca.