Ako organizovať kompetentnú rekultiváciu pôdy

Je možné žať dobrú úrodu, zachovať všetky budovy a zabezpečiť pohodlný odpočinok v krajine, iba ak sa vykonáva práca na usadzovaní pôdnej vlhkosti. Nedostatok vody zničí všetky živé veci, ale prebytok tiež spôsobí škodu. Preto by sa malo prioritne naplánovať zlepšenie predmestskej oblasti.

Druhy meliorácie záhradného pozemku

Nepretržité zaplavovanie pôdy vedie k zničeniu flóry a vzniku budovy, hnilobným procesom, rozvoju baktérií. Prebytočné prostredie ničí rastliny. Aby sa zabránilo situácii, je potrebný celý rad rôznych technických a ekonomických činností. Výsledkom práce bude platforma, kde si môžete postaviť dom, stacionárne altány a záhony, pestovať stromy, zbierať zdravú zeleninu, ovocie a bobule.

Vybaviť stavenisko po úplnej príprave pôdy

Rekultivácia pôdy má mimoriadny význam, inak bude pri vykonávaní práce veľa ťažkostí. Všetko bude musieť byť kompletne prestavané. Každá lokalita preto vyžaduje samostatný prístuprôzne druhy rekultivácie pôdy:

  • hydrotechnické,
  • chemické,
  • tepelné,
  • agrotechnické.

Najčastejšie sa kombinujú.

Každý druh regenerácie pôdy by sa mal naplánovať na druhú polovicu jari alebo leta. V tomto čase je ľahké identifikovať miesta nadmerného hromadenia vody, alebo naopak najviac vyprahnuté.

Odvodňovací systém odstráni záplavy

Hydrotechnické zlepšovanie pred povodňami

Znamená inštaláciu odvodňovacích systémov, eliminuje nadmerné zamokrenie. Je potrebné v nížinách, v oblastiach, kde sa nachádzajú podzemné vody, v bažinách. Inak, keď sa topí sneh alebo silné dažde, pôda môže byť pod vodou.

Existujú rôzne metódy regenerácie pôdy na ochranu pred povodňami.

  • Otvorené

Používa sa pri nízkych prítokoch podzemnej vody. Kopať zákopy zbierať vlhkosť. Aby sa zabránilo úniku svahov s časom, je potrebné naliať do piesku štrkopieskovú zmes alebo umiestniť kovové (plastové) puzdro, pozdĺž ktorého bude prúdiť voda do zberača (priekopa, rybník, zberač). Uistite sa, že systém zatvorte pomocou mriežky, aby ste sa mohli bezpečne pohybovať po mieste. Použitie tejto metódy bude musieť vziať do úvahy umiestnenie zákopov pri plánovaní krajinného dizajnu.

  • Zatvorené

Pri tejto metóde sa tiež vykopávajú zákopy, do ktorých sa ukladajú len rúry. Hĺbka musí byť najmenej 50 cm tak, aby systém neinterferoval s rastom záhradných plodín a ich spracovaním a vykonávaním krajinných prác.

Odvodňovacie potrubia majú otvory na absorbovanie vody

Rúry z polyetylénu sú najvhodnejšie na zlepšenie pôdy s priemerom 7-10 cm, sú ľahké, nespôsobujú problémy s inštaláciou a majú dlhú životnosť. Dostupná perforácia poskytuje vlastnosti absorpčnej špongie. Cez otvory, prebytočná voda presakuje a tečie do nádrže alebo iného prijímača.

V rohoch je bezpodmienečne nutné inštalovať šachty, aby ste mohli skontrolovať, či je systém upchatý, a ak je to potrebné, spustiť vysokotlakovú hadicu na čistenie. Rúry nachádzajúce sa v ňom musia mať rez na rovnaký účel. Na oddialenie nečistôt a piesku by ste si mali kúpiť špeciálne koše. Je oveľa ľahšie ich čistiť ako potrubie pod zemou.

Kontrolné šachty sú povinným atribútom uzavretého drenážneho systému
.

V spodnej časti výkopu sa naleje vrstva piesku a štrku vysoká 15 cm, ktorá sa má naliať veľkým množstvom vody a zhutniť. Geotextílie sú umiestnené na vrchole. Okraje by mali byť dočasne upevnené na stenách výkopu. Veľké nechty budú robiť. Potom sú rúry položené a pokryté „uvoľnenými“ geotextíliami. Dizajn je naplnený zmesou sutiny a piesku. Konečná vrstva je základ, ktorý sa vyberie pri kopaní priekopy.

  • Umelá redukcia vody
\ t

Takéto zlepšenie záhradného pozemku zahŕňa použitie dovezenej pôdy a vyrovnanie povrchu. Táto metóda je však veľmi nákladná a nie vždy účinná.

Video: odvodnenie lokality

Hydrotechnickézlepšovanie zvlhčovania pôdy

Ide o inštaláciu zavlažovacích systémov na zabezpečenie normálneho fungovania rastlín v suchom počasí. Systém má niekoľko typov.

  • Prívod vody

Používa sa so slabou absorpciou pôdy. Aby sa zachovala vlhkosť, sú pozdĺž lôžok a sadeníc alebo krúžkov dier (misy) okolo jednotlivých rastlín vytvorené drážky. Na zavlažovanie na mieste je položená kovová alebo plastová rúrka. Najbežnejším nástrojom na zavlažovanie je hadica.

  • Vnútorná vlhkosť pôdy

Zanecháva suchú ornicu okrem klíčenia semien burín. Nezasahuje do práce na mieste počas zavlažovania.

Pre montáž sú potrebné porézne polyetylénové rúry s priemerom 2-4 cm, malé kruhové alebo štrbinové otvory je možné vyrobiť samostatne. Rúry sa obyčajne ukladajú v hĺbke 20 - 25 cm.

  • Postrekovanie

Z mena je zrejmé, že ide o umelo vytvorený dážď. Vrstva pôdy je navlhčená, vzduch nad ňou a povrchová časť rastlín. Táto metóda nevyžaduje veľké materiálové náklady a nenarušuje štruktúru pôdy.

Umelé kropenie zvlhčuje nielen pôdu, ale aj vzduch nad ňou

Zavlažovanie dažďom je vhodné pre oblasti s úzkym skladovaním podzemnej vody. Montáž vyžaduje potrubia, vodovodné batérie a postrekovače. Systém je možné zvárať a skladať. Druhá možnosť je pohodlnejšia, pretože sa dá ľahko pohybovať po stránke. Najjednoduchšou možnosťou je gumahadice, v ktorej sú vytvorené otvory.

Tepelné tavenie

Na zmenu teplotného režimu ornice sa vykonáva tak, aby nemrzla, ak v zime nie je snehová pokrývka. V opačnom prípade budú korene trvalých rastlín zranené a nebudú vždy schopné sa zotaviť.

Najbežnejšou metódou je mulčovanie pôdy. Povrch je pokrytý organickými a anorganickými materiálmi. V niektorých miestach je izolácia kompostom.

Agrotechnické zlepšenie

Vykonáva sa po ukončení prác na odvodňovaní a zavlažovaní pôdy. Rekultivácia a rekultivácia je obnova krajiny a zlepšenie hygienických a hygienických podmienok pôdy. Obsahuje niekoľko smerov.

Odstránenie odpadu a kameňov je dôležitým krokom na zlepšenie úrodnosti pôdy
.

V prvom rade je to znižovanie nepotrebných výsadieb, vykorenenie pahýľov, odstraňovanie nečistôt, kameňov. Všeobecne platí, že všetko, čo môže zasahovať do poľnohospodárskej práce. Potom sa poškodený povrch obnoví.

Mali by sa zlepšiť úrodné vlastnosti pôdy. K tomu môžete zasadiť rastliny, ktoré prispievajú k jeho obohateniu, alebo aplikovať hnojivo.

Zlepšenie plodných vlastností

Ide o chemické meliorácie pôdy. Vykonáva sa pridaním určitých látok. Zvyčajne je potrebné znížiť alebo zvýšiť kyslosť pôdy, obohatiť ju mikroelementmi. Nezávisle ťažké určiť tento ukazovateľ, takže by ste mali odkazovaťodborníkom.

Chemické zlepšenie umožňuje zmenu štruktúry pôdy

Vysoká kyslosť vo väčšine rastlín spomaľuje rast koreňového systému a narúša metabolické procesy. Znížiť rýchlosť vápnenia trávia pôdu. Alkalické prostredie je zvyčajne odlievané a vyčerpané - fosfát.

Rekultivácia pôdy

Nádrž vytvára osobitný tón pre krajinnú architektúru. Môže to byť rybník, bazén, fontána alebo malý potok. Ale padlé lístie, rast vodných rastlín a vzhľad plesní môžu pokaziť estetický vzhľad, takže je potrebná náležitá starostlivosť. Čistenie bazéna alebo fontány nespôsobuje žiadne problémy, ale rybník vyžaduje zvláštny vzťah.

Meliorácia rybníkov, ktoré sú obývané rybami a rastlinami, je nevyhnutná. Práca je veľmi usilovná a únavná. Jediné "plus" - to sa málokedy vykonáva.

Iba dobre udržiavaný rybník je schopný dať radosť

Raz ročne stačí na jar nahradiť vodu. Kompletná drenáž (aj po zohriatí pôdy) sa vyžaduje každé 2-3 roky v závislosti od umiestnenia a veľkosti nádrže. Táto udalosť vám umožní upratovať, riediť zarastené rastliny, obohatiť vodu kyslíkom.

Je dôležité ! Pred začiatkom práce sa pripravuje plastová hlaveň alebo iná veľká nádoba naplnená vodou z rybníka. Nachádza sa na tienistom mieste. Sú potrebné rovnaké dočasné podmienky a obojživelníci.

Voda sa čerpá čerpadlom alebo dlhou hadicou. Kedy začnechoďte dole, ryby sa chytia sieťou a presunú sa do vareného "hotela". Vrchný kontajner zakryte mriežkou.

Il zo dna by sa mal odstrániť a presunúť na hrany. Pre túto montáž metlu a vedro. Riasy sa odstránia hrablami alebo vidlami. Potom by ste mali natrieť náter.

Je dôležité ! Nepoužívajte saponáty.

Uistite sa, že nepoškodzuje celistvosť povlaku. K tomu vyberte mäkké kefy a metly, gumené topánky s ryhovanými podrážkami.

Po úprave sa rybník naplní vodou z hadice. Okamžite umiestnené okrasné rastliny, potom hlboko.

Po naplnení rybníka vodou sa ryby musia aklimatizovať na nové podmienky. Na to sa v malých dávkach umiestnia do plastových vrecúšok alebo plastových boxov naplnených vodou z bežného prostredia. V takých "člnoch" na nejakú dobu by mala byť na povrchu rybníka. Po ich prostredí sa teplota čistej vody, môžete uvoľniť.

Počas počiatočného usporiadania rybníka by mali byť zakúpené špeciálne kliešte a nožnice, aby sa dostali k mŕtvym rastlinám, ktoré sa nachádzajú ďaleko od brehu. Nádrž potom bude mať vždy dobre upravený vzhľad, bez toho, aby vyžadovala skorý zostup vody.

Konzultácie s odborníkmi odstránia nepríjemné prekvapenia po práci.

Zlepšenie a rekultivácia záhradného pozemku by sa mali uskutočniť ešte pred stavbou domu. Najlepšie by bolo prilákaťodborníci, pretože v mnohých prípadoch je ťažké nezávisle určiť umiestnenie systémov a zloženie pôdy a v niektorých prípadoch nie je možné \ t Aktivity ušetria pred povodňami a nezmyselnou starostlivosťou o plodiny, ktoré neprinášajú úrodu. Okamžite môžete získať radu o dekoratívnej výzdobe územia.