Ako ozdobiť dvor a záhradu alebo záhony vlastnými rukami

Neexistuje lepší spôsob, ako vyzdobiť akékoľvek nádvorie, záhradu alebo chalupu, ako dekorácie s kvitnúcou vegetáciou. Ak chcete rozbiť úžasné záhony v krajine vlastnými rukami, musíte vynaložiť veľa úsilia a tráviť čas. Ale teraz nie je potrebné obrátiť sa na pomoc špecialistov v záhradníctve alebo krajinnom dizajne. Informácie z internetu alebo literatúry pomôžu aj začínajúcemu letnému rezidentovi. Tu si môžete nielen vybrať projekt, ktorý sa vám páči, ale aj dozvedieť sa o pravidlách starostlivosti o potrebné rastliny.

Plánovanie je kľúčom k úspechu

Nie každý začínajúci záhradník bude premýšľať najmä o tom, ako urobiť záhradu v krajine. Zdá sa, že je to najjednoduchšia úloha - dostať flóru podľa vašich predstáv a zasadiť všetko na určené miesto. A čím pestrejšia je vegetácia, tým je výsledok krásnejší. Bohužiaľ, môžete získať len plantáž skôr nedbalý pohľad. Tam, kde sa vegetácia nebude kombinovať ani vo výške, ani vo farbách zelene a kvetov, ani vo forme. Doba kvitnutia rôznych druhov sa tiež líši. Je hanbou získať takéto nezáväzné výsledky po všetkých obavách z rastu.

Tie úžasne krásne kvetinové záhrady v krajine, ktorých fotografie nás fascinujú, nie sú v žiadnom prípade bezmyšlienkovite výsadbou všetkých kvetov v rade. Je todobre premyslená a dobre naplánovaná práca, ktorá si pôvodne vyžadovala jasný plán. Vypracovanie trochu správneho kvetinového programu bude vyžadovať nielen znalosti v botanike, ale aj dostatočne rozvinutú umeleckú chuť a dizajnérsku žilu. Bez tohto potrebného súboru vlastností je lepšie rozbiť kvetinové záhony vlastnými rukami podľa už pripraveného rozloženia. Tak oveľa ľahšie získať krásne kvitnúce roh na vašich stránkach. Stačí si pripraviť miesto a pôdu. A tiež kúpiť a závod v poradí stanovenom schémou typy rastlín.

Príklad usporiadania hotovej kvetinovej záhrady

Vzhľadom na osobitosti vegetácie a okolitej krajiny získa dekorovaný kút svoju vlastnú individualitu a bude jedinečný. Nebojte sa, že pri použití hotového systému bude vaša kvetinová záhrada v záhrade typická, nezaujímavá. Existuje toľko plánov vo voľnom prístupe, že je nepravdepodobné, že vaši susedia dostanú nápad používať presne to, čo sa vám páči.

Premýšľame nad vzorom pristátia

Výber vopred pripraveného plánu alebo vypracovanie vlastného plánu bude musieť fungovať prostredníctvom mnohých bodov. Napríklad sa rozhodnite pre typ záhonu (potrebujete veľký mixborder, posteľnú bielizeň, ohraničenie alebo len aranžovanie kvetov v nádobe). Veľmi ziskový môže vyzerať rockeries alebo skalnaté kopce. Teraz v dopyte sú rôzne dlho kvetované záhony, formuláre, pre ktoré si môžete urobiť sami alebo kúpiť pripravený.

Zvážte, či sa komplex rastlín bude nachádzať v tieni aleboslnečný priestor, aký je hlavný pozorovací uhol, preferovaný čas kvitnutia, trvalky alebo letničky, je vhodné použiť, či je k dispozícii napájanie atď. Každý z týchto aspektov je dôležitý.

Odporúča sa vybrať trvalky tak, aby sa zabezpečila dlhá dekoratívna výzdoba plantáže
.

Napríklad, pokiaľ ide o výber skupín použitých rastlín. Letničky majú množstvo výhod: širokú škálu foriem, relatívnu jednoduchosť údržby a nenáročné, dlhšie kvitnutie. Ale po zlomení kvetinovej záhrady z trvaliek alebo cibuľovitých stromov je možné niekoľko rokov odložiť opakovanú prácu na kopaní pôdy, získavaní a pestovaní rastlín. Pravda, ich doba kvitnutia je zvyčajne krátka, až 3 týždne. Potom sa stratí dekoratívnosť. Situáciu ušetrí správny výber trvale kvitnúcich druhov, ktoré by sa mali zohľadniť v rámci príslušného systému. Hoci zvyčajne na zabezpečenie plynulého kvitnutia sa snažia skombinovať všetky uvedené skupiny vegetácie.

Letničky kvitnú dlhú dobu, a preto sú ideálne na vytváranie modelov rastlín
.

Tvorba značiek na pozemku

Niektorí stále uprednostňujú plánovať svoj vlastný kvetinový záhon sami. To môže byť vzrušujúci zážitok. Odporúča sa nepoužívať viac ako 5-10 druhov rôznych rastlín, najmä v malom priestore. Ak chcete krásne usporiadať a zlepšiť stránky, musíte presne vedieť, čo je pristátie. Vyberte si zodpovedajúci kvet, kalendárový kvet, farby, požiadavkyprostredia (svetlo alebo tieň, preferovaná vlhkosť, typ pôdy a kyslosť, atď.). Je dôležité vziať do úvahy stabilitu a dekoratívnosť ich zelených. Často krásne lístie je vhodnejšie ako veľkolepé kvetenstvo.

Pre tých, ktorí nikdy nevytvorili kvetinové záhrady vlastnými rukami, bude užitočné video skúsených záhradníkov na túto tému. Po preskúmaní niekoľkých pozemkov, môžete nielen naučiť rady profesionálov, ale aj osobne vidieť pravidlá pre rozdelenie pozemku, ošetrenie pôdy a výsadby vegetácie.

Ku každému projektu by sa mal pripojiť vysvetlenie, v ktorom sa uvádzajú názvy a odrody rastlín, ich počet a optimálne vzdialenosti počas výsadby. Pri členení do terénu je schéma prenášaná škálovaním a značením kolíkmi, šnúrkami. Môžete použiť drôt, kartón alebo preglejky vzory, ktoré sú položené na zemi a načrtnuté. Komplexné tvary alebo kvetinové ornamenty sú niekedy z plánu duplikované pomocou veľkoplošnej štvorcovej mriežky. Ak chcete vytvoriť tieto kvetinové maľby, najmä na svahoch, je vhodné použiť projekčné lampy (epidiascope). Pre neho sú farebné fólie vopred pripravené, kde sú vyznačené farby listov a kvetenstiev a je uvedený názov každej pestovanej odrody.

Zaujímavým riešením je zasadiť flóru do vrstiev
.

Výber rastlín v závislosti od sezónnosti kvitnutia

Majitelia pozemkov často chcú, aby sa kvetinové záhony a kvetinové záhrady v krajine páčili od začiatku jari až do zimy. preToto by malo brať do úvahy sezónnosť vegetačného obdobia použitej flóry.

Na jar priťahujú pozornosť aj prvosienky, ako aj cibuľovité. Prvé kvety sú prvosienky, krokusy, pomníky, snežienky a lesy. Pilsatilla (sen-tráva) a chocholatý sliepky sú zdobené s nimi. Od marca do apríla, úzky-leaved medunitsa kvet, krásne tulipány a žlté doronikum sedmokrásky. Väčšina prvosienok je zakrpatených trvaliek. Pri výsadbe pozdĺž okrajov kvetinových záhonov vyzerajú najpozoruhodnejšie. Do mája bude svieže biela farba pokrývať kaukazský arabis, skvelé pre zdobenie hraníc. Otvoria sa malé macešky, viacfarebné sedmokrásky a voňavé konvalinky. Väčšie narcisy, kosatce. Vysoký orieškový tŕň cisársky sa rozsvieti oranžovým plameňom kvetov, ktorý je vhodný na umiestnenie v strede kompozície. Bližšie k letu budú voňavé guličky známych pivoniek.

Povstanie farieb, ktoré signalizuje jarné prebudenie prírody

Letné kvetinové záhrady a záhradné kompozície sa môžu tvoriť z tak širokej škály rastlín, že sa v ňom dá ľahko zmiasť. Odborníci radia venovať osobitnú pozornosť dlho-kvitnúce druhy alebo tie, ktoré sú schopné kvitnúť znova. Medzi trvalky dlhé kvety sa nazývajú daylilies, niektoré odrody ruží, záhradné pelargónie, enoteru missouri, catnip, harmanček. Reforma kvetenstvo môže delphiniums, vlčí bôb, erigeron, šalvia dub. K tomu, prerezávanie sa vykonáva po primárnom kvitnutí a hnojenie.vhodné hnojivá.

Leto je obdobím kvitnutia mnohých druhov letničiek

Môžete premýšľať o tom, ako rozbiť kvetinovú záhradu v krajine, atraktívne vyzerajúcu jeseň. Tak, že slnečné dni a dážď by zvýšili pohľad na túto krásu. Môžete pristáť krásne astry, georgíny, coriopsis, rôzne chryzantémy, nechtík lekársky, gelenium, stonecrop. Sprievodné okrasné byliny dodajú vybranému kvetinovému súboru zvláštne čaro.

Zlatá a šarlátová nádhera jesenného kvetinového záhonu

Aj keď nie je možné získať žiadnu z elektrární plánovaných v projekte alebo v schéme kvetinovej záhrady, nie je potrebné upustiť od myšlienky, ktorá sa vám páči. Chýbajúci formulár môžete nahradiť podobnou farbou, výškou a časom kvitnutia. Okrem toho sa plán nemusí dôsledne riadiť. Jednoducho to možno považovať za základ. A potom - vytvárať krásu, nasledujúcu duchovnú inšpiráciu a vlastné právomoci.

Video: Tvorba záhradkárskej záhrady