Ako ozdobiť záhradu vlastnými rukami - fotografické kreatívne riešenia

Vypočutie slova "predzáhradka", s najväčšou pravdepodobnosťou si spomeniete vidiecky dom, obklopený plotom, s kvetinovou záhradou pred oknami. Bol pýchou každej hostesky a prvý sa stretol s dlho očakávanými hosťami! Pred určením adresy, susedia začali farebne opisovať, ktoré kvety by ste videli za plotom domu, ktorý chcete. Čo to znamená? Predná záhrada pred domom, ktorej fotografia je obdivuhodná, je akýmsi "vizitkou"!

Vďaka úspechom krajinářskych dizajnérov dnes predná záhrada nie je jednoduchá posteľ s nenáročnými jasnými kvetmi. Takzvaný krásne zdobený priestor, ktorý sa nachádza medzi cestou a domom. Mnohí majitelia chát dnes chránia svoj majetok „pevnostnou stenou“, za ktorou sa nedá rozpoznať nič. V tomto prípade samotná úloha predzáhradky zaniká. Ale aj v tomto prípade môžete zmäkčiť obraz ozdobením úzkeho pásu zelenými výsadbami pred hlavným plotom. Tento článok vám vysvetlí, ako usporiadať predzáhradku a ako neustále udržiavať krásu tejto malej oblasti.

Plánovanie predzáhradky

Pri plánovaní záhradného pozemku záhradní dizajnéri odporúčajú venovať pozornosť vstupnému priestoru. Dokonca aj pri malých veľkostiach môžete z neho urobiť predzáhradku. Hlavná vec v tomto jednoduchom prípade je správny výber rastlín. Čím menšia je vysadená plocha, tým jasnejšia a výraznejšia by mala byť. Správne usporiadanie farieb a použitie niektorých dizajnérskych trikov dokáže vizuálne zväčšiť priestor.

Keď dispozícia lokality stanovuje, že medzi domom a plotom bude trávnik, predná záhrada môže byť rozbitá vedľa veranda. Spolu s domom a spevneným chodníkom musia vytvoriť jednu kompozíciu.

Pri absencii iných možností si môžete urobiť predzáhradku v blízkosti verandy
.

Konštrukcia prednej záhrady, ktorá sa nachádza vedľa stien domu, bude prínosom len vtedy, ak tam vysadíte rastliny - zimolez normálny, kemping, wistárie. Budú nielen oživiť steny, ale bude tiež veľkým kulisou pre iné farby. Veranda môže byť zdobená ampelous rastliny v závesných kvetináčoch. A vďaka kvitnúcim kríkom levandule a hortenzie bude dom vyzerať báječne.

Ružová záhrada nie je o nič menšia. To môže byť prútené ruže, ktoré zdobia pergola alebo oblúk postavený v blízkosti brány. Ak to oblasť dovolí, pred domom si môžete zariadiť alpskú šmýkačku a postaviť malý rybník. Tu trpasličí formy ihličnatých kríkov budú vyzerať dobre.

Vypočutím si týchto tipov a použitím osobnej fantázie zmeníte dizajnpredzáhradka to urobte sami v zaujímavom tvorivom procese. Ako ukazuje skúsenosť, prináša rad radosti a sily nielen profesionálom. Toto bude ďalej diskutované.

Vyrábame miesto pred domom na vlastnú päsť

Aký je dôvod úspechu? S trpezlivosťou, vytrvalosťou a fantáziou! A napriek tomu - v každom prípade potrebujete inšpiráciu! Môžete si to, ak si prezeráte fotografie z autorských diel krajinných dizajnérov. Čo nám ponúkajú?

Vytvorenie pôvodného zaistenia

Dokonca aj malé územie nebude mať úplný vzhľad bez pekného plotu. Je nepravdepodobné, že by vysoký kamenný plot pôsobil v tejto funkcii. Skôr to bude vyzerať ako hustý živý plot thuja, snowberry a zimostrázu. Dizajn prednej záhrady s možnosťou opracovaného kovového plotu možno tiež považovať za úspešný. Nič však nezodpovedá kráse klasického dreveného plotu!

Ozdobte cestu do domu kvetmi

Urobí sa, ak sa vchod nachádza ďaleko od brány. Pohľad na chodník musí byť v súlade s celkovou architektúrou panstva a existujúcou predzáhradkou.

Pridanie MAFy a príslušenstva

Dekoráciu priestoru pred domom možno doplniť príslušenstvom. Nemali by byť veľa, ale mali by byť kombinované so všeobecným štýlom stránky. Drevené alebo keramické figúrky zvierat, veľký reliéfny kameň, dekoratívna brána a ďalšie drobné architektonické prvky môžu vytvoriť jasný akcent.formulár. Nielen záhradné sochy zdobia modernú predzáhradku - fotografie venujú pozornosť použitiu svietidiel. Nachádza sa v tráve alebo na podporách, ktoré dávajú špeciálny šarm každému rohu zeme. Ďalšia možnosť dizajnu predzáhradky - ploty, ktoré môžu byť tradičné aj kreatívne.

Všetky uvedené prvky hrajú dôležitú úlohu pri navrhovaní akéhokoľvek pozemku, ale správne vybrané rastliny a kvety hrajú úlohu prvého husle.

Ako si vybrať kvety do prednej záhrady

Pri výbere rastlín by sa mal v prvom rade venovať pozornosť ich dekoratívnym prvkom. Po druhé, musíte vziať do úvahy štýl, v ktorom je celá predmestská oblasť vyzdobená. Táto rada vám pomôže odborníkom, ktorí sú oboznámení s otázkami, ako harmonicky rozbiť kvetinovú záhradu vedľa domu.

  • Kvety v predzáhradke, ktorá sa nachádza v blízkosti domu, je lepšie vybrať si rad, ktorý bude v súlade s farbou stien.
  • Pre pestrofarebné steny dávajte prednosť rastlinám s tlmenou farbou.
  • Predná záhrada bude mať veľký úžitok a bude odolnejšia a jasnejšia, ak bude umiestnená na pozadí sivých alebo tmavých stien.
Svetlé kvety sú na tmavom pozadí stien veľmi prospešné
  • Ak je oblasť pred oknami domu je malý, potom by ste nemali zdobiť to s rastlinami s veľkými listami alebo svetlé kvety. Prilákať pozornosť na seba, vyzerajú rušivo a navyše úzky a tak malý priestor.
  • Rozhodnutie, ako ozdobiť predzáhradkumalá veľkosť, dávajú prednosť farbám studených odtieňov - modrá, fialová, fialová. Je žiaduce, aby mali svetlé listy.
  • Ak zasadíte rastliny popri stene domu, predzáhradka bude vyzerať priestrannejšia.
  • Skromná fasáda domu bude vynikajúcou kulisou pre pestrofarebné kvety. Ale, ak fasáda má veľa dekoratívnych prvkov, potom sa vaša predzáhradka skromnejšie.
  • Ak sa vchod do domu a kvetinová záhrada nachádzajú na severnej strane, potom vyberte paprade, machy a hostiteľov. Tienidlá dobre znášajú.
V zime budú ihličnaté rastliny a okrasné kamene zdobiť každý dvor

Ako ozdobiť prednú záhradu vlastnými rukami tak, aby bola atraktívna kedykoľvek počas roka? V zime to budú ihličnaté rastliny, rovnako ako tie, ktoré majú svetlú kôru - javor, dráč, atď.

Ako ste pochopili, takáto práca prináša veľké uspokojenie. Jeho výsledkom je krásne miesto na pobyt a obdiv priateľov a susedov. Stojí za to pracovať za to!

Návrhy dizajnu na fotografii

Video: Krásna predzáhradka v bytovom dome