Ako postaviť altánok s grilom

Jej pôda nie je len oblasťou práce, ale aj rekreačnou oblasťou, nie? Každá rodina vlastným spôsobom vybaví miesto, ale všetky sú jednoznačné - na území musí byť budova pre rekreáciu v prírode. Altánok postavený vlastnými rukami s ohniskom sa dokonale vyrovná s týmto zodpovedným poslaním, kde sa tak rodina, ako aj milí hostia zmestia na ten istý stôl, kde sa pripraví najchutnejšie mäso v tejto oblasti a kde sa bude chcieť vrátiť každý, kto navštívi túto lahodnú rozprávku.

Video-príbeh o výstavbe altánku s grilom

Altánok s grilom na dacha

Všimli ste si, že v lete je najobľúbenejším miestom vo vašom okolí altánok ? Koniec koncov, keď je teplo, nechcete sedieť v uzamknutej miestnosti, pochované v televíznej alebo monitorovej obrazovke v dusnej miestnosti. Duša vyzýva, aby sa spojila s prírodou, ponorila sa do sladkej blaženosti šumivých listov, opojného zápachu kvetov, lúskania šumenia fontány a rozjímania o malebnej krajine.

Rozhodujeme o veľkosti a tvare

Samozrejme, aj v takomto úsilí, dnešní ľudia, pokazení komfortom, si chcú vychutnať prírodu so všetkým komfortom, pohodlne sedieť v altánku so všetkým komfortom a obklopovať sa s najdrahšími ľuďmi. Je to tak príjemné tráviť čas s rodinou, pomáhať si s ručne vyrobeným kebabom pre opojný nápoj, ktorý predniesol sused - narodený vinár.

Ako bude altánok záležať na vás. Môžete si vybudovať otvorenú krásu, ktorá vás chráni len pred slnkom a hravým dažďom, alebo môžete postaviť stacionárnu možnosť, prepojiť budovu s vykurovacím systémom a vychutnať si prírodu po celý rok.

Pozri, čo je krása. Je tam taká rodina, že by sa na letnom večere nesnažila relaxovať v tejto oáze?

Ale ak chcete, kombinujte altánok s kuchyňou, jedálňou, obývacou izbou alebo dokonca vaňou alebo saunou, zmeňte ich na recepčnú sálu alebo na hobby miestnosť. Všetko je vo vašich rukách! Samozrejme, že dobrý odpočinok, a to nielen v pohodlí, ale aj teší nejaké chutné jedlo. A čo môže byť úžasnejšie ako jedlá varené na otvorenom ohni priamo pred vašimi očami? Preto je altánok s ohniskom vždy populárnejší ako jeho „sestry“ bez tejto zázračnej adaptácie. Už ste si to všimli, však? Takže je čas prejsť na hlavnú vec: ako si postaviť altánok s grilom vlastnými rukami?

Brazier môže byť usporiadaný aj v uzavretej budove, bude tam túžba!

Vyberte miesto

Ak sa rozhodnete, aký formát bude váš altánokgril, potom môžete prejsť na otázku, kde nájsť tento gastronomický teremok. Samozrejme, nová štruktúra by mala harmonicky „zapadnúť“ do celkovej krajiny, nenarušiť celkovú harmóniu lokality a byť kombinovaná s domom a susednými budovami. Je dôležité, aby pozemok, na ktorom plánujete postaviť altánok, nebol bažinatý, bol umiestnený na odľahlom mieste pred zvedavými očami, chránenými pred vetrom. Ideálna voľba - nie veľmi ďaleko od domu, v tieni stromov, v blízkosti rybníka a malebným výhľadom do okolia.

Skúseným staviteľom-záhradníkom sa odporúča, aby mali „teremok“ nie tak ďaleko od kuchyne, pretože často budete musieť „prelínať“ medzi týmito dvoma miestnosťami, najmä keď prichádzajú hostia. Ale aj v blízkosti hlavnej budovy, by nemal byť pripojený altán, pretože dym z grilu a nežiaduce pachy môžu preniknúť do domu. Samozrejme, môžete vyrobiť ohrievač vo forme pece, s potrubím a výfukovým systémom, potom je to ďalšia vec.

Odborníci tiež odporúčajú, aby sa zvážili bezpečnostné opatrenia. Altánok s grilom by mal byť odstránený z elektrických vedení a plynovodov.

Je to dôležité vedieť! Pri určovaní "miesta bydliska" altánok s grilom nezabudnite na susedov. Ak umiestnite oddychovú zónu v blízkosti svojho domova, existuje riziko narušenia mieru vašich susedov a možno aj vášho priateľstva.

Jednoduché a vkusné. Možno si vyberiete túto možnosť?

Staviame vlastnými rukami

Ak je určené miesto výstavby, je čas prejsť naprípravné práce. Začnite s plánom altánku, výpočtom materiálu a všeobecným nákupom v železiarstve. Zoznam a množstvo materiálov závisí len od vašich preferencií a veľkosti budúcej „Teremky“.

Vaša objednávka na mieste, rodina schválila schému výstavby stromov? Prejdite do oblasti čistenia. Najprv odstráňte z vybranej oblasti všetky nepotrebné položky. Po druhé, odstráňte vrchnú vrstvu zeme - s hĺbkou niekde v pol bajonete lopaty.

Či je základ potrebný pre budovu, závisí od mnohých okolností: z ktorých si postavíte samotný altánok, či sa práca vykonáva na zemi alebo na mieste spevnenom dlaždicami, či je pôda v blízkosti podzemnej vody a tak ďalej. Základ je jednoducho potrebné na bažinaté oblasti, ak staviate na svahu, a tiež použiť ťažké materiály pre projekt, napríklad vybudovať altánok z kameňa.

Na vytvorenie základu je potrebné vykopať priekopu 30 cm širokú a 40 cm hlbokú okolo zamýšľaného miesta, potom postaviť debnenie a vyplniť dutinu betónom, ktorý mimochodom môže byť zakrytý základom pod podlahou, ak ho plánujete obkladať (kameňa alebo keramiky).

Medzitým, ak je vaša krása taká ľahká ako perie, plánujete používať miesto odpočinku len v lete, a vy ste sa rozhodli mať teremok na asfaltovej ploche, potom sa s nadáciou nemôžete hádať.

Výkresy altánkov s grilom

Je vaša voľba priemerom? Chcete jednoduchý altán z dreva? Potom budete potrebovať špeciálnu.nadácie. Pozdĺž obvodu by mali byť vykopané otvory a inštalované, pokryté sutinou a zálivom s betónovými, stĺpikmi, ktoré sú vhodnými drevenými tyčami. Pre správne zmrazenie roztoku odporúčajú stavitelia niekoľko dní ponechať samotnú štruktúru.

Pokiaľ ide o strechu, existuje jednoducho veľa možností, od tých istých drevených tyčí alebo dlaždíc až po dočasnú markízu alebo všeobecne živú vegetáciu, napríklad hrozno alebo brečtan. Niektoré strechy sa montujú samostatne a potom je hotová konštrukcia pripevnená k nosníkom. Je dôležité nezabudnúť na to najdôležitejšie: všetky drevené úlomky materiálov musia byť ošetrené špeciálnou zmesou, ktorá ich ochráni pred vlhkosťou a následne hnilobou. Môžete si kúpiť hotový výrobok alebo si urobiť riešenie sami. To bude vyžadovať 100 g fluoridu sodného a 4 litre vody. Tento objem postačuje na pokrytie 10 metrov štvorcových.

Ako urobiť slovo? Ako je uvedené vyššie, miesto môže byť betónované a pokryté dlaždice alebo dekoratívne kameň sa vám páči. Chcete, aby bolo všetko prirodzené? Dajte drevené podlahy. Najprv nainštalujte polená, potom podlahy. A nezabudnite na ochrannú vrstvu strešnej krytiny, ktorá po mnoho rokov ochráni vašu podlahu pred vlhkosťou.

Fotografie dokončených prác

Ako urobiť správne brazier

Takže altánok je pripravený, je čas prejsť k ohnisku, ktoré bude kŕmiť každého. Aké možnosti možno uvážiť? Z kategórie „lacných a nahnevaných“ v čele s grafmi je obvyklý skladacíohrievač, ktorý vám môže pomôcť pri výrobe kebabov, potom sa hladko presuniete do kufra auta a budete spokojní s novým pokrmom na inom mieste, napríklad na pobreží počas dovolenky. Upozorňujeme však, že takéto modely, žiaľ, netrvajú veľmi dlho, sú krehké a vyžadujú špeciálne „palivo“, jednoduché palivové drevo môže jednoducho zlomiť štruktúru.

Bez ohľadu na to, či ide o kovový pevný plech, je to vážny zázrakový stroj na varenie lahodný v prírode. Takýto pekný muž dokonale zvláda svoje funkcie, „kŕmenie“ na obyčajnom dreve, dlhodobo udržuje teplo a slúži roky. Jeho "brat" - liatinový ohrievač, je drahší, ale bude vám zaviazaný viac ako desať rokov. Je pravda, že nosiť ho na území bude ťažké.

Jedným z najobľúbenejších možností grilovania pre skutočných milovníkov zeme je tehla. Tento kuchársky "pomocník" je najspoľahlivejší, ale aj najnáročnejší. Takáto možnosť sa nedá nazvať drahou, pretože materiály na stavbu ohniska potrebujú minimum, ale zručnosti, skúsenosti a usilovnosť - maximum, ale sú voľné, nie?

Užitočné výkresy a schémy

A čo tí ľudia, ktorí nedokážu vydržať dym a nechcú si s ohňom pokaziť? Pre takýchto rozmarných užívateľov prišli s elektrickým grilovanie, ktoré sú nenáročné v prevádzke a vždy pripravený pracovať. Môžete si vybrať ktorúkoľvek z možností, pretože hlavná vec je výsledok - voňavé, jemné mäso, šťavnatá zelenina a iné chutné pochúťky, ktoré budete mať.tešiť v príjemnej spoločnosti, v lone prírody.

Amatérske video: do-it-yourself tehla gril

Rodiny budovanie altány s grilovaním na ich sekcii sú najzábavnejšie, aktívne, priateľské a pohostinné. A vy ste?