Ako postaviť altánok z dreva vlastnými rukami

V ére celkovej zamestnanosti a koncentrácie života vo veľkých mestách sa príroda stala pre mnohých skutočným luxusom. Iba vtedy ľudia pochopili dôležitú úlohu, ktorú životné prostredie zohráva v ich životoch. Minúty blaženosti v hojdacej sieti visí v kvetinovej záhrade alebo na lehátku pri fontáne na zelenom trávniku, sladký spev vtákov a opojnú vôňu hladiacich kvetov s ich krásou - môže byť niečo naozaj nabité pozitívnejšie ako tieto nádherné chvíle v náručí prírody? Je to chvíľa radosti, ktorá dáva čarovný, svieži zelený záhradný altánok z dreva, postavený v okamihoch inšpirácie a slúžiaci ako letná sála na príjem najcennejších hostí pre vašu rodinu.

Video-príbeh o stavbe nádherného cédrového altánku

Prečo ožila výstavba drevených altánkov

Ľudia boli unavení z intenzívneho rytmu života, umelých materiálov, roztiahnutých úsmevov a povrchnej komunikácie , Čoraz častejšie sa chcú spojiť do jednej s Matkou Prírodou, ponoriť sa do súčasnosti, pravého, akoby daroval svetu nejakého čarodejníka, ktorý vedel, že človek skutočne potreboval, na rozdiel od moderných.

Hovorí sa, že s vekom ľudia začínajú ťahať na zem, v skutočnosti je všetko oveľa jednoduchšie: nie vek hrá rozhodujúcu úlohu, ale skúsenosť, druh vnútornej múdrosti, nezávislý od roku narodenia zaznamenaného v pase. Preto tí, ktorí chápu, že človek nadobúda harmóniu a pokoj iba v náručí prírody, skôr či neskôr sa stanú vlastníkmi vlastného kúska prírody - záhrady, pozemku, vidieckeho domu, pozemku alebo záhony zeleninovej záhrady.

Krásy-altány z dreva sú opäť populárne

Nezáleží na tom, aká bude veľkosť vášho zeleného „raja“, hlavná vec je, že kúpené miesto je pôda. Potom môžete tento roh premeniť na oázu, ktorá vás nabije energiou a radosťou. Tí, ktorí hlboko pochopili úlohu prírody v našich životoch, "hrajú veľký". Čo to znamená? Budujú budovy na vlastnom mieste len z prírodných materiálov, takže im nič umelého nezabráni ich „priateľstvu“ s Matkou Prírodou, ktorá bola nedávno nadobudnutá, ale obzvlášť cenná pre srdce. Preto môžete čoraz častejšie pozorovať mesto ľudí, ktorí si vlastnými rukami stavajú drevené altány. A na vybudovanie tohto epicentra samotného letného času je apoteóza jednoty s prírodou.

Nie je také ťažké postaviť stromový altánok vlastnými rukami, hlavná vec je vybrať si jednoduchý a spoľahlivý projekt
.

Špecifickosť konštrukcie a údržby drevených tŕňov

Nie je také dôležité, aký materiál si zvolíte na stavbu altánku - duba, smreku alebo smrekovca, ako dobreproces. Aby vás drevený rekreačný dom potešil už dlhé roky, je veľmi dôležité, aby ste ho riadne chránili pred deštruktívnou vlhkosťou dreva.

Voda je dobrá, krásna a užitočná, ale nie na drevených materiáloch. Ak si vyberiete kvalitnú impregnáciu a správne zvládnete stavbu, potom vám bude pravidelne slúžiť najmenej 10 rokov. Potom, aby sa predĺžila životnosť vašej letnej dovolenky na ďalšie desaťročie, bude potrebné operáciu zopakovať.

Ak sa rozhodnete kúpiť si teraz obľúbenú sírnu impregnáciu, potom majte na pamäti, že má tendenciu sa omývať vodou rýchlejšie ako jej „bratia“. druh húb.

Ste tak znepokojujúci? Nie je to problém. Potom pre výstavbu nákupného materiálu, ktorý už bol predspracovaný, dobré stavebné obchody teraz predstavujú také drevo v širokom rozsahu. Áno, tento materiál nie je lacný, ale budete mať zbytočné dvadsaťročné staré použitie altánku z upraveného dreva.

Buďte pripravení na to, aby ste sa vydali na cestu k altánu. Nezachráňte na materiáloch, pretože to bude najviac dopyt na mieste

Prípravné práce

Podľa skúsených záhradkárov je výber vhodného miesta na výstavbu altánku polovica bitky. Samozrejme, nová štruktúra by sa mala zmestiť do celkovej krajiny. K altánku by malo byť pohodlnéprístup, pretože to bude slúžiť ako miesto na zhromaždenie pre všetkých obyvateľov domu a rodinných hostí drahých. Nakoniec by sa mala nachádzať na mieste, kde chcete. Len zvážte nasledujúce faktory. Ak sa plánuje výstavba budovy na otvorenom priestranstve, bude potrebný podrobnejší prístup. Kým altánok, ktorý sa nachádza v záhrade, spadá pod prirodzenú "ochranu" stromov, ktoré zachránia vaše "dieťa" pred spalujúcim slnkom, nepríjemným vetrom a dokonca aj neočakávane pršalom.

Našli také miesto? Úžasné! Takže môžete ísť ďalej. Najprv sa rozhodnite o veľkosti. Po druhé, urobte označenie pomocou kolíka. Po tretie, na vyčistenie vybranej oblasti vegetácie, odrezanie pôdy niekde v 10 centimetroch. Ak rodinná rada schváli zvolenú lokalitu letného prázdninového epicentra a jeho veľkosť, potom si môžete kúpiť materiál a začať stavbu.

Skúsení záhradníci odporučili postaviť altánok od zvedavých očí, pretože nechcete byť hrdinami seriálu, za ktorým budú nasledovať susedia?!

Zostavenie základne altánku

Aby sa altánok stal z dreva s vlastnými rukami nielen krásny, ale aj trvanlivý, musíte konať profesionálne, dodržiavať pracovný plán. Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je vykopať otvory v strede a rohoch budovy. Ďalej by mali nainštalovať stĺpiky a konkretizovať ich. Ako stĺpiky sú profilované tyče 15x15 cm od akéhokoľvek stromu vynikajúce (ale častejšie sa na tieto účely používa smrekovec). keďnainštalovať kolóny, nižšie ako 50 cm asfaltom. Potom musia byť tyče zosilnené. Za tým účelom je dno jamy pokryté sutinou, ktorá by mala byť riadne podkopaná.

Skúsení stavitelia odporúčajú zakryť obvod konštrukcie plastovým obalom. A len potom položte stĺpiky do jamy. Je veľmi dôležité ich hladko posilniť, pretože na tom závisí osud ďalšej výstavby. Ďalej by sa jamka mala postupne plniť štrkom, pričom každá z vrstiev mala svedomito napchať. Potom môžete naliať betón.

Keď sa takáto práca vykonáva, môžete si vziať 2 dni a odpočinok, pretože toto obdobie umožní, aby zmes riadne vytvrdla.

​​

Ďalej, horná časť stĺpikov musí byť zviazaná tyčami, pričom sa musí starostlivo uistiť, že obrys je vzhľadom na zem prísne vodorovný.

Možnosti pripojenia guľatiny: v tlapke av miske

Konštrukcia podlahy

Pre tieto práce budete potrebovať dosky a tyče. Namiesto posledného sa niekedy používajú rezy z guľatiny. Samozrejme, môžete si vybrať, a to aj v drevenom altánku môžete urobiť betón, kameň alebo dlažba, ktorá bude menej ťažkostí, pretože tieto materiály sú nenáročné na údržbu a trvať dlhú dobu. Ak si vyberiete jednu z týchto praktických možností, potom budete potrebovať štrk a betón, aby ste si vyrobili posteľnú bielizeň a rovnomernú základňu.

Chcete drevenú podlahu, ktorá vás privedie bližšie k matke prírode? Máte právo. Potom sa budete musieť obávať, že drevo bude oddelené od zeme. To môže urobiťpomoc ruberoidu. Takáto izolácia ušetrí dosky pred vlhkosťou a zvýši ich životnosť.

Stavba drevenej podlahy prebieha podľa zákonov klasiky. Najskôr sa nainštaluje a bezpečne upevní pomocou skrutiek, potom sa vykoná pokládka. Hlavná vec - nezabudnite spracovať všetky materiály s ochrannou zmesou, ktorá zabraňuje prenikaniu vlhkosti do dreva.

Ak je stavebný rozpočet skromný a plánujete používať altánok len v lete, potom je celkom možné robiť bez sexu
.

Stojí za to venovať pozornosť! Niektorí stavitelia montujú strechu na zem a potom je hotová konštrukcia pripevnená k základni. Môžete robiť, ako uznáte za vhodné.

Konštrukcia strechy

Podobné práce začínajú s prepravkami. Jeho základom sú horizontálne tyče, s ktorými ste už zviazali stĺpiky, pamätajte? V strede budovy nainštalujte opornú tyč, ktorá vám pomôže bezpečne upevniť tyče laty. Na to, aby vám strecha slúžila mnoho rokov, musíte premýšľať o tom, ako bude zima. Ak je vo vašej oblasti veľa snehu, skúsení záhradníci-stavitelia odporúčajú inštalovať paralelne ešte jeden rad tyčí na zvýšenie pevnosti. Príklad takéhoto dizajnu je znázornený na obrázku nižšie.

Nainštalujte na strechu ďalší rad tyčí a potom na jar nebudete musieť opraviť

Keď je prepravka pripravená, je čas ísť na puzdro. Na to môžete použiť buď lamely z dreva alebo listového materiálu. Strešné tašky sa často používajú ako strešné krytiny.pozinkované železo, pretože sú najodolnejšie. Ale môžete si vybrať svoju možnosť. Ak ste si istí, že budova nebude trpieť počasím, môžete natiahnuť markízu alebo urobiť strechu príliš drevenú, ako všetky ostatné komponenty budovy. Iba vy sa rozhodnete, aký bude váš altánok.

Drevený nábytok - posledný dotyk na dokončenie projektu, ak chcete, aby bol dizajn vašej komory v rovnakom štýle

Budovanie altánku je zábavný a vzrušujúci proces. Hlavná vec v tomto podnikaní je kompetentné stelesnenie myšlienky a inšpirácie. Veľa šťastia!