Ako postaviť toaletu v krajine vlastnými rukami: postupné fotky a video inštrukcie

Pri kúpe chaty alebo domu „bez vybavenia“ v obci si každý majiteľ myslí, ako postaviť toaletu. Čo povedať o tých, ktorí len plánujú stavať dom - toaleta je naliehavá potreba, ktorá je navrhnutá na prvom mieste. Môžete pozvať kvalifikovaných remeselníkov alebo robiť prácu sami, ale musíte vedieť veľa vecí. Napríklad zákonnosť tejto budovy alebo jej spoľahlivosť. A všetci premýšľajú nad základným komfortom bez výnimky. Článok je užitočný pre remeselníkov so zlatými rukami a pre začínajúcich staviteľov, ktorí si vytvorili toaletu, aby si dali vlastné ruky.

Výber miesta pre obecnú toaletu

Bez ohľadu na to, aký typ toalety vyberiete, musíte poznať všeobecné pravidlá umiestnenia. Ak chcete určiť správne miesto, musíte zvážiť niekoľko faktorov. Bez týchto vedomostí môže celá vaša myšlienkapriniesť len problémy.

 1. Podľa SNiP by vzdialenosť od toalety k obytnej budove nemala byť menšia ako 12 metrov a od studne - nie menej ako 8 metrov. To je najdôležitejšie pravidlo, nezabudnite si všimnúť, inak môžete naraziť na veľkú pokutu a rozkaz zničiť štruktúru.
 2. Pri organizovaní kanalizačného systému je potrebné pripomenúť, že existujú právne predpisy Ruskej federácie, ktoré zakazujú vypúšťanie odpadu do kanalizácie. Trest za porušenie je dosť závažný a dokázať, že ste nechceli zle, je dosť ťažké.
Výňatok zo SNiP na zariadení vonkajšej toalety

Okrem právnych predpisov stále existujú určité prvky, ktoré by sa mali zohľadniť pri plánovaní latríny. Napríklad základné pohodlie. Nerobte toaletu príliš ďaleko, pretože v prípade núdze vám prinesie iba frustráciu, najmä s nočným časom. Okrem pohodlia Vašej rodiny je potrebné brať do úvahy aj názory susedov, a nie susedov "altánok". Najlepšia poloha - od susedov toalety. Samozrejme, že nebudete umiestniť takú intímnu štruktúru v blízkosti predného plotu, najmä ak plot nie je súvislý a nízky.

Najvhodnejšie miesto pre vonkajšiu toaletu

Druhy toaliet v vidieckych domoch

Skôr ako začnete plánovať, musíte sa oboznámiť s typmi toaliet, ktoré môžete inštalovať alebo postaviť v dedinskom dome. Všetky toalety sú rozdelené na:

 • kanalizácia;
 • kumulatívne;
 • spracovanie.
Druhy toaliet

Uvažujme o každom type podrobnejšie, aby sme si vybrali ten správny podľa miesta, nákladov práce a finančných možností.

Miestna kanalizácia: staviame sa sami

Ak je s hlavným kanalizačným systémom všetko jasné, potom stojí za to zastaviť sa v miestnom septiku. Keď sa zamyslite nad týmto spôsobom likvidácie odpadu, musíte odpovedať na niekoľko otázok:

 1. Kde sa bude nachádzať zariadenie na zber odpadu.
 2. Aký druh čistiaceho systému si vybrať.
 3. Aké materiály použiť.
Lokálna miestna kanalizácia

V prvej etape mnohé odpady z tohto typu toaliet. Faktom je, že skládka odpadu musí byť umiestnená najmenej 20 metrov od vrtu alebo musí byť úplne utesnená. Vzdialenosť je veľká, a nie každý má taký veľký pozemok.

Teraz o materiáloch. Pre výstavbu najjednoduchšieho kanalizačného systému budete potrebovať tri betónové komory pozostávajúce z krúžkov, krytov, dna a šachty. Čím viac členov rodiny, tým viac krúžkov potrebujete.

Betónové časti komôr

Budete potrebovať cement, drvený kameň a piesok, ako aj plastové rúrky na pripojenie celej konštrukcie k domu. Nezabudnite na zemné práce, pretože inštalácia troch betónových nádrží vyžaduje rýpadlo - niekedy je nemožné vykopať ručne také hlboké jamy kvôli pôdnej štruktúre. Ale stále ste sa rozhodli dať práve taký septik. Potom je postupnosť vašej práce jednoduchá.

 1. Najprv musíte nainštalovať vzduchotesný kontajner na prijímanie odpadu. Ak v dome žije viac ako dvaja ľudia, je lepšie inštalovať dve hermetické komory. Uzavretá komora by mala stáť na cementovom podklade a na pevnom vankúši sutín a piesku, aby „neodchádzala“ z drenážnej nádrže, keď pôda vibruje.
 2. Nainštalujte drenážnu alebo prepadovú nádrž bez dna na hrubý vankúš sutín a piesku.
 3. Spojujeme nádrže s zábavným potrubím. Tesnenie a betónové otvory.
 4. Pripojte septik k domu.
Základné zariadenie zemného septika

Na záver je potrebné dodať, že v tomto opise sme sa nedotkli celej hĺbky zamrznutia pôdy v zime a hĺbky inštalácie lievikových rúrok. Pre každý región budú tieto hodnoty kolísať.

Nezávislá výstavba septika: video dielňa

Spracovanie toaliet

Tieto druhy skriniek sú rozdelené na: kompostovanie a spaľovanie.

 • Skriňa na kompostovanie

Jeho prístroj je v bežnom vidieckom dome základný a celkom pohodlný. Princíp činnosti spočíva v tom, že po každej návšteve sa odpadové produkty posypú rašelinou alebo rašelinou pilinami. To je výhodné, pretože rašelinová zmes uzatvára zápach a spôsobuje rýchly a prirodzený proces spracovania. Existujú továrenské rašelinové toalety s dávkovačmi, a namiesto bežnej žumpy si môžete urobiť takýto šatník sami.

Zariadenie na kompostovanie
 • Spaľovanie

Zásadatakéto toalety v spaľovaní tuhej odpadovej elektriny. Tekutina sa vypúšťa cez kanalizačný otvor. Jedná sa o továrne vyrobené toalety. To môže byť nebezpečné a nie je veľmi výhodné, aby sa sami a používať v drevenej konštrukcii, ako základný systém kanalizácie pre moč a pripojenie na 220V je nutné.

Akumulačné skrine

Toto je najobľúbenejší typ rustikálneho WC. A ak skôr, mimo mesta, používali len latrínu vo forme žumpy, teraz si môžete postaviť alebo kúpiť niečo pohodlnejšie. Začnime s najmenej populárne, ale musíte povedať pár slov o nich.

 • Mrazenie

Vyrába sa priemyselne a princíp činnosti je zmrazenie splaškov po každej návšteve pod vplyvom teploty -15 stupňov. Nevýhody sú značné: potreba častého vyprázdňovania prijímacej nádrže a vysoká spotreba energie na zmrazovanie a skladovanie odpadu. Je pravda, že existujú plusy: úplná absencia zápachu a možnosť čistenia komory priamo do hromady kompostu, pretože väčšina baktérií zahynie, keď sú zmrazené.

Vydanie mraziaceho WC
\ t
 • Balenie

Tento typ toalety pracuje na obale odpadu do puzdra samonosného filmu. Na aktiváciu mechanizmu je potrebné stlačiť pedál, potom sa skrútený a zabalený kus puzdra pošle do zásobníka. Problémy s raritami a vysokými nákladmi na spotrebný materiál.

 • Chemické alebo biologické toalety

Takéto „toaletné misy“ sa stali veľmi populárnymi medzi letnými obyvateľmi a turistami. V mnohých krajinách ľudia nechápu, ako to je „ísť na záchod pod krík“ a vziať si s nimi bio-záchod na každej prírodnej ceste. Prijímacia komora týchto zariadení má rozdielnu kapacitu: od veľmi malého objemu 5 litrov, až po veľké - od 25 litrov alebo viac. Princíp činnosti bio-WC je jednoduchý. V špeciálnom otvore sa naleje kvapalina na rozklad odpadu. Komora sa pri plnení vyprázdni. Tam sú tekutiny, ktoré môžu byť naliate priamo na posteľ, pretože neobsahujú chemikálie škodlivé pre telo.

Prenosné chemické toaletné zariadenie
 • Práškové WC

Táto stavba bola vynájdená dlhú dobu a len názov je v nej dobrý. Krásne francúzske slovo sa vzťahuje na drenážnu nádrž v podobe záchodovej misy alebo misy na toaletnú misu pre letné domy. Je samozrejmé, že tu sú prítomné všetky nepríjemnosti dediny „vedro“: vôňa, špina, potreba naliať páchnucu tekutinu do latríny a samozrejme baktérie. Ale pre dočasné použitie je takýto systém tiež dobrý. Ak nie je možné vybudovať pohodlné toalety na dlhú dobu, potom môžete odpadovú kanalizáciu vylepšiť. Na tento účel je kapacita väčšia ako lyžica a vedľa nej je umiestnená zmes rašeliny alebo pilín. Potom bude zápach menší a odpad sa prirodzene rozloží a premení na kompostový prach.

Najjednoduchšiezariadenie na toaletné zariadenie v krajine

Vlastné ruky stavajú v krajine žumpu na WC: rozmery, výkresy, tipy

Ako funguje toaletná toaleta , Zvyčajne ide o žumpu do WC s netesnou žumpou a toaletným sedadlom vo forme záchodovej misy alebo drevenej sedačky. Takéto toalety sú postavené bez súladu s právnymi a lekárskymi normami, a preto nie sú žiaduce, a to ani na dache, ani v vidieckom dome, dokonca ani ako dočasné opatrenie. Najjednoduchšie, najekonomickejšie a zrozumiteľné pri výstavbe a používaní budovy - „vôľa“. To môže byť aj vnútri domu, a ulice. Hlavná vec v jeho zariadení je vôľa kanál, zvyčajne v blízkosti vykurovacích zariadení, cez ktoré nepríjemné pachy odchádzajú. Odvod odpadových vôd sa vykonáva cez kanalizačné potrubie do vzduchotesnej nádrže alebo žumpy.
Zariadenie s vôľou vôle

Budovanie takejto skrine nie je ťažké ani pre začínajúceho majstra.

Možnosti pre žumpy: urob si sám

Pri stavbe jednoduchej vonkajšej toalety treba venovať osobitnú pozornosť výstavbe žumpy. Jamy sú: zapečatené a nie. Leaky pits - relikt z minulosti. V súčasnej dobe môžu tieto typy jám priniesť veľké administratívne pokuty za škody na majetku vlastníkom. Preto je lepšie nepokúšať osud a vybrať kontajner pre budúce WC v súlade s rozpočtom a ďalšiepríležitosti.

 1. Jedným z najzákladnejších kontajnerov je kovový valec. Takéto sudy sa dajú kúpiť nové aj použité - hlavná vec je, že by mali byť celé. Jedinou nevýhodou takéhoto zásobníka je malý objem. Ale pre malú rodinnú dachu je dosť dosť na letné obdobie.
  Nádoba na jamu kovového valca
 1. To nie je len použitie použitých pneumatík! Remeselníci vymysleli, aby sa stali rezervoárom pre malé vidiecke WC.
  Plášť pneumatík
 1. Dobrým zásobníkom pre „šatníkovú skriňu“ bude vykopaná jama primeranej veľkosti, obložená tehlou a natretá maltou. Navyše skutočnosť, že môžete vytvoriť kapacitu ľubovoľnej veľkosti.
  Tehla žumpy
 1. Najbežnejším spôsobom vybudovania vane je použitie betónových krúžkov. Je to pohodlné a spoľahlivé.
  Dlažba betónových krúžkov
 1. Moderný spôsob, ako vytvoriť vzduchotesný otvor - použite plastovú nádobu. Veľkosť môže byť zvolená podľa potrieb a spoľahlivosť plastov je vypočítaná na mnoho desaťročí.
  Plastová nádrž na rustikálne WC

Existuje ďalší spôsob, ako vytvoriť vzduchotesnú žumpu na ulicu alebo v interiéri skrine. K tomu je potrebné vykopať jamu vhodnej veľkosti pomocou bežnej lopaty alebo rýpadla.

Kopanie jamypod žumpou

Následne spevnite vnútorný priestor jamy debnením pre nalievanie malty. Bez debnenia nemôže vaše riešenie „uchopiť“ rovnomerne a pevne.

Prekrytie debnenia na cementovanie

Ďalej sa odporúča aplikovať prvú vrstvu betónu a po úplnom vyschnutí zakryť jamku hrubým filmom a zopakovať kroky na konkretizáciu jamy.

Pripravená žumpa

Takáto žumpa bude trvať dlhú dobu a jej výroba nebude vyžadovať dodatočné náklady na nákup a inštaláciu veľkej kapacity.

Postupná výstavba hlbokej žumpy

6 výkresov jednoduchých vzorov toaletných boxov na ulici

Budovanie samotnej krabice je jednoduché, hlavná vec je poznať hlavné parametre. Ak sa nechcete obťažovať s výpočtami, ale chcete urobiť toaletu podľa hotových výkresov, potom táto časť je pre vás. Stačí si zobrať pásku a vypočítať "birdhouse", ktorý je vhodný pre vaše stránky.

Výstavba drevených toaliet krok za krokom

Voľba dizajnu drevených toaliet vyrobených, jamy sú vybavené, a teraz je len realizácia stavby. Tento proces sa môže uskutočniť rôznymi spôsobmi. Napríklad, kopanie do drevených stĺpov, tmelenie, orezávanie a ozdobenie kostry.

Nosné stĺpiky sa lejú betónom

Môže sa použiť zváraný rám a na neho sa môže aplikovať kryt z vybraného materiálu

Takýto rám vyrobený z kovových rohov je naozajurob si sám

Jedným z praktických spôsobov, ako začať stavať obecnú toaletu, je použitie hotovej základne na betónových podperách alebo vybudovanie takejto základne samostatne.

Základňa pod toaletou

Kostra sa začína stavať zo základne kresby: doska po doske.

Výroba rámu
​​

Najlepšie je spojiť drevené trámy s kovovým uhlom.

Rohové pripojenie

Po vybudovaní pevného rámu začneme jeho zakrytie podľa zvoleného materiálu. Môžu to byť drevené lamely, doska, plastová vlečka alebo profesionálny list zostávajúci z konštrukcie plota.

Rám obloženia

Video návod na výstavbu záhradnej kúpeľne

Pôvodná konštrukcia toaliet v obci - fotografické nápady

Záchodovú skrinku môžete doplniť z čohokoľvek, dokonca aj z potravinových paliet, ale ak budete stavať dlhú dobu a chcete, aby latrína nepokazila vzhľad stránky, potom je tento výber pre vás!

Nádherné WC v štýle starých ruských rozprávok. Chata Baba Yaga bude vyzerať skvele na každej dacha, a obklopený ovocnými stromami bude jeho tajomná výzdoba.

Srub so strechou pokrytou kovovými dlaždicami dokonale zapadne do susedných budov v rovnakom štýle.

Chata WC - chata sa dá ľahko ukryť medzi kríkmi sliviek alebo čerešní. Jeho zelená strecha je ukrytá v listoch a latrínemiesto prestane podráždiť oči majiteľov vily.

Tehla toaleta nie je len trvanlivá budova. Je možné inštalovať vykurovanie zo zimného chladu a nebáť sa hnitiu alebo vysychaniu.

Toaletný dizajn môže byť pokračovaním krajiny. Toaletný box v ázijskom štýle, obklopený vhodným dekorom tejto oblasti, bude vyzerať veľmi štýlovo.

Skriňa naplnená dubovým sudom bude dokonale stáť vedľa trvalých stromov.

Ekonomické, a čo je najdôležitejšie, veľmi jednoduché WC v stavebníctve, pokryté vlnitou podlahou. Vizuálne sa spojí s podobným plotom a môže to byť dočasná alebo trvalá stavba.

Niektorí remeselníci robia na svojich miestach skutočné majstrovské diela. Je možné si myslieť, že tento inteligentný vozík je len dedinská toaleta?

Usporiadanie vonkajšej toalety v dedinskom dome je dôležitým momentom pre pohodlný život. Každý, kto v rukách držal kladivo, pílu a lopatu, to dokáže sám a fantázia vám povie, ako to urobiť lacno, originálnym spôsobom a závisti vašich susedov.