Ako pridať moderné motívy do usporiadania záhrady

Príroda vždy priťahuje ľudí svojou prírodnou krásou. Niet divu, že architekti, umelci a dizajnéri prijímajú svoje mäkké formy. Teraz, s pomocou tipov od skúsených záhradkárov, je naozaj možné postaviť záhradu v modernom štýle s využitím vlastných zdrojov - to je názov smeru v krajinovom dizajne, ktorý sa vyznačuje prirodzenými hladkými krivkami, lakonickými prvkami a vegetáciou, ktorá sa spája do očarujúceho ornamentu.

Charakteristiky krajinného dizajnu v secesnom štýle

Všetci obyvatelia leta, ktorí snívajú o zdobení svojich stránok v secesnom štýle, musia pochopiť základný princíp tohto trendu v krajinnom dizajne. V prvom rade sa vyznačuje tým, že v ňom sa dizajn domu harmonicky spája s okolitým exteriérom. Najmä sa vykonáva z dôvodu využitia vegetácie vo výzdobe budovy a niektoré čiary fasády sa odrážajú v obryse záhrady.

Pri vstupe do tejto prímestskej oblasti sa zdá, že všetko, čo je na nej, je preniknuté jediným symbolickým dizajnom a podriadené okrasnému rytmu. V tomto prípade môže byť kompozícia centrická a nie len. V prvom prípade je to často ústredné číslovyniká dom, z ktorého vyžarujú trávniky, oddelené živými plotmi a chodníkmi.

Ďalšou jasnou charakteristikou modernosti je to, že motívy v ňom sa mnohokrát opakujú, ale sú porazené v rôznych detailoch. Napríklad, rovnaký uzol je hádal v dizajne kvetinové záhony, av prvkoch výzdoby chaty.

A nakoniec, modernosť sa líši aj hraním s kontrastmi. Môže to byť napríklad okolie farieb, ktoré sú navzájom v kontraste, alebo interakcia osvetlených a tmavých oblastí. Môžete kombinovať zámerne hrubé spevnené cesty s mäkkými našuchorenými trávnikmi.

Modernosť je prekvapujúca, že so svojimi lakonickými formami a minimom detailov je úplne nudná a dokonca zložitá
.

Vytvorenie harmonického priestoru

Teraz sa dostávame k dôležitej otázke, ktorá znepokojuje začínajúcich záhradkárov: ako stelesniť moderný štýl v krajinnom dizajne bez toho, aby ste zabudli na každý jeho prvok? Odporúčanie čerpať vaše stránky v detaile bude určite užitočné, nezabudnite si spracovať do kresby aj štruktúry malých a veľkých architektonických foriem, nádrž, lavičky, lucerny, trávniky a trávniky.

Ak hovoríme o konštrukcii budov, môžu byť zdobené pomocou kovaných železných prvkov. Vybavením zásobníka stojí za to dbať na to, aby jeho povrch bol ideálne zrkadlový. Ale môžete inštalovať a slávnostnú fontánu, a hravý prúd - moderný miluje vodu v jeho rôznych prejavov. Na druhú stranu, v dizajne zásobníkov nepotrebujú preháňať, pretože v tomto štýleUprednostňuje sa racionálna stručnosť.

Pokiaľ ide o trate, mali by ste si vybrať také riešenia, ktoré pomôžu hrať spolu s celkovým zložením. Sú to napríklad dlažby s dlažbou, dlažobnými kameňmi a prírodným kameňom. Potom ich zámerná hrubosť môže kontrastovať s okolitou krajinou. Je však dôležité dodržiavať pravidlo - aby sme sa vyhli striktným priamkam. Trať by sa mala prelínať a krútiť, doslova kopírovať väzby a krivky vegetácie a kovaných prvkov.

Rybník alebo iný vodný útvar v modernom štýle sa svojou zložitosťou nerozlišuje: organicky sa vlieva do krajiny, odráža rastlinné alebo architektonické motívy
.

Výber vegetácie pre záhradu s modernými motívmi

Stojí za zmienku, že moderná záhrada by nemala byť presýtená vegetáciou. Preto musíte starostlivo pristupovať k jej výberu. Rozhodujúcim kritériom sú v tomto prípade tortuosita alebo originalita rastlinných foriem. Alebo môžete použiť tie druhy, ktoré dokážu zopakovať architektonické prvky stavby.

Archaický dub a jaseň, breza a javor, ako aj vŕba, ktorá môže byť prezentovaná v jednej kópii alebo kombinovaná do malej skupiny, vyzerá v takej krajine čo najprirodzenejšie. Ďalšou prijateľnou možnosťou sú borovicové alebo trpasličí ovocné stromy, ktoré prebudia fantáziu svojimi nezvyčajnými vetvičkami konárov a kmeňov. Mimochodom, môžete poraziť tému kombinácie ihličnanov a ovocných stromov.

Pokiaľ ide o malé formy vegetácie, \ tJe potrebné vybrať taký pôvabný kvet ako dúhovku. Žiada o kompozíciu pre narcisy a phloxes, levanduľu a ľalie, trpasličí chryzantémy a chernobrivtsy. Ak sa však spoja s ornamentom aj vinice, ktoré obklopujú budovy alebo koruny stromov, potom môžeme dať všeobecný pohľad na veľmi hladké línie, ktoré znalci modernistického štýlu radi vidia tak veľa. Napríklad, môžete zasadiť sladký hrášok, svätojánsky chmeľ, chmeľ, plamienok a dokonca aj tekvica.

Nezabudnite na kríky. Organické v podobnej záhrade budú ruže, hortenzie, rododendron. Najdôležitejšou vecou je rozpad kvetinových záhonov, trávnikov a trávnikov, pričom sa berie do úvahy, že farebné inklúzie sa zrejme vlnia medzi tmavozelenými masami kríkov a bujnou zelenou trávnatou trávou.

V malej záhrade je možné urobiť aj prerezávanie stromov alebo kríkov, pričom sa treba vyhnúť zložitým tvarom
.

Dáme akcenty a nezabudneme ani na detaily

Napriek tomu, že záhrada v modernom štýle nemá rád excesy, často sa umiestňujú akcenty so záhradným nábytkom, sochami a vitrážami.

Pri výbere nábytku by sa mali uprednostniť možnosti vyrobené z vysokokvalitných materiálov - dreva, kovu, prírodného kameňa, skla. To isté platí pre sochy. Najčastejšie v modernistickom štýle používajú postavy morských panien a siluety pružného ženského tela, figúrky vo forme vtákov a dokonca aj hmyz.

Dokonca aj v záhrade môžete bezpečne vybrať záhradné kvetináče alebo si kúpiť špeciálne nádoby na kvety. Ale geometria by sa mala uprednostniťformy, ako aj materiály ako keramika, kameň, kov.

Všimnite si, že krajinotvorba v modernom štýle sa nazýva ekonomické riešenie. Vyžaduje si to investície tak v štádiu registrácie, ako aj v procese starostlivosti o lokalitu, čo by sa malo zvážiť pre začínajúcich záhradkárov.

Moderné by mali spájať funkčnosť, pohodlie a jednotu všetkých prvkov, medzi ktorými by nemalo byť zbytočné, pre ktoré sa bude vzhľad držať
.

Je tiež dôležité vedieť, že tento štýl nie je obzvlášť priateľský z čisto praktických vykládok. Preto, ak je dacha potrebná viac na záhradníctvo ako na relaxáciu v prírode, potom je lepšie zvoliť iný smer v krajinnom dizajne. Dokonca aj sad v modernom štýle je skôr dekoratívnym riešením, nehovoriac o záhradných posteliach, ktoré sa ťažko zmestia do krajiny.

​​

Na záver zdôrazňujeme, že na realizáciu projektu s názvom „chata v modernom štýle“ je potrebné mať dokonalý vkus a zmysel pre harmóniu. Len jeden dodatočný detail môže pokaziť celý dojem, pretože v tomto smere prevláda presnosť a pohodlie nad domýšľavosťou.

Nápady na zdobenie záhrady v modernom štýle