Ako sa zbaviť osy na vašich stránkach

Letná chata, v porovnaní s mestom, vyzerá ako raj. Všetko vytvorené prírodou je správne a krásne. Dotkne sa šepotu potoka, vôňa kosenej trávy sa otočí, bzučanie hmyzu sa zdá byť zábavné, ale ... až kým bodnutie niekoho zasiahne. Potom problém, ako sa zbaviť osy sa stáva najnaliehavejšie.

Video príbeh o tom, ako sa zbaviť osí

Prínos a poškodenie zo strany „susedov“

Tento hmyz prospieva kŕmením ich lariev muchy, húsenicami, chrobákmi. a iných škodcov pestovaných rastlín. Ale škoda je ešte zrejmejšia.

 • Sú bolestiví uhryznutím a spôsobujú alergie rôznej závažnosti.
 • Sú nositeľmi črevných infekcií, pretože pri hľadaní výrobkov obsahujúcich cukor sa môžu prepravovať z odpadu priamo do jedálenského stola.
 • Úroda úrody. Zvyčajne ich v auguste nekončí. Milujú sviatok na ovocí a bobuľovom ovocí, najmä na hrozne.
Vosy kazia ovocie a bobuľovité ovocie

Invázia osí alebo včiel nemôže len pokaziť zvyšok, ale stať sa nočnou morou. Musímprijať bezpečnostné opatrenia, prispôsobiť sa podmienkam, ktoré diktuje roja vos. Dospelí zdraví ľudia sa môžu chrániť, takže v niektorých prípadoch nevenujú pozornosť hmyzu. Potreba sa ich zbaviť vzniká, ak má rodina malé deti alebo osoby so zdravotným postihnutím.

Prvá pomoc v prípade aspenových uhusov

Pravdepodobnosť, že osy sa usadí priamo na mieste alebo v blízkosti, je veľmi vysoká. Preto je na jar potrebné skladovať antialergické lieky (smotanu, tabliet) a poznať pravidlá prvej pomoci na uhryznutie.

 • Na rozdiel od včely môže osa niekoľkokrát za sebou bodať. Ak opustila žihadlo, musíš to dostať. Nemôžete stlačiť kožu, inak bude jed v tele viac.
 • Potom uvoľnite ľad na zmiernenie opuchu. Zmäkčuje tesnenie v mieste zhryzového rastlinného oleja.
 • V pohári prevarenej vody pri izbovej teplote rozpustite lyžicu sódy a pripravte pleťové vody.
 • Ranu môžete okamžite trieť cesnakom, cibuľou alebo petržlenovou vňaťou.
 • Vezmite antialergické tablety (suprastín, diazolín, fenkarol). Ak je reakcia závažná - hydrokortizón. Je to hormonálny liek, takže ho nemôžete „predpísať“ sami.

Dôležité! Reakcia na uhryznutie môže byť iná: vysoká horúčka, rýchle dýchanie a srdcový tep, opuch mäkkých tkanív, kŕče. V tomto prípade zavolajte sanitku.

Hmyz môže bodnúť a spôsobiť vážne alergie
\ t

Kde žijú osy

Boj proti jednotlivcomusilujú sa o pichanie alebo to robia pravidelne, prinášajú len krátkodobé výsledky. Ak sú často, potom je v blízkosti hniezdo. Zvyčajne sa nachádza v odľahlom rohu: v podkroví, pod balkónom, strechou, v odtoku, komíne, medzi obkladom stien. Tam sú hlinené osy, ktoré budujú hniezda, ktoré vyzerajú ako krtkovité pasáže, priamo v pôde. Oni sú ešte nebezpečnejšie, pretože môžu uhryznúť zle, ak osoba nevšimne a kroky na obydlí.

Hmyz vyberá hniezdo na konci mája. V tomto čase stojí za to podniknúť kroky. Ak ste v minulom roku nevybojovali osy, v tomto budú lietať znova.

​​

Aby sa predišlo invázii, je potrebné hniezdo spáliť a vyčistiť jeho miesto nôžom, spracovať roztokom manganistanu draselného alebo chlórom. Vrátená žena bude hľadať ďalšie útočisko.

Hniezda sa nachádzajú na odľahlých miestach
.

Metódy ničenia osy

Po určení umiestnenia hniezda by ste mali zvoliť metódu, ktorá pomôže zbaviť sa hmyzu.

 • Ak je možné priviesť vedro (alebo inú nádobu) vodou tak, aby do neho zapadalo hniezdo, stačí na dokončenie postupu 10 minút. Obyvateľstvo zmäkne, škodcovia zomrú.
 • Uzatvorte kryt pevne plastovým vreckom. Je potrebné ho pripevniť tlačidlami alebo škótkou (v závislosti od umiestnenia). Potom urobte malý otvor, nasmerujte hojný prúd existujúceho aerosólu a pevne uviazajte otvor. Asi po hodine sa môže obal vybrať a hniezdo s vyhynutými osami sa odstráni.
 • Nalejte benzín do bežného postrekovača, postriekajte celé okolité územie a samotné hniezdo. Všetci zomrú. Náradie môžete vymeniť za motorovú naftu. Výsledok je rovnaký, len veľmi dlhá doba bude erodovať zápach.
 • Hmyz a účinky lieku Domestos nevydržia. Použite lepšie neriedené.
 • Ak sa hniezdo nachádza na neprístupnom mieste, je potrebné, aby sa hojne manipulovalo s miestom, kde sa vosy plazia. Postupne sa hmyz prispôsobuje prostriedkom boja proti nim, takže niektoré získané aerosóly nemusia priniesť požadovaný výsledok, ale len ich rozčúliť. Najúčinnejšie: „Troapsil“, „ochrana Moskititu pred osami“, „Gett“, „Sipaz“, „Ambush“, „Aktellik“, „Smilnet“.
 • Dymová bomba „Fas“ sa osvedčila. Fumitoks však nie je vhodný na boj. Nepoškodzuje osy.
 • Zakúpiť návnadu a urobiť z nich „lásku“. Infikovaní jedinci budú infikovať svojich bratov a časom úplne zmiznú.
 • Hniezdo zemských osí môže byť naplnené vriacou vodou, potom je dobré narážať na zem. Ale z kanvice alebo hrnca s vodou nebude stačiť.
 • Pripravte cementovú maltu pridaním piesku v pomere 1: 3, zalejeme zemným príbytkom.
Hniezdo hlinených jedincov sa podobá pohybu móla
.

Toto je zaujímavé! Predtým sa petrolej považoval za účinný prostriedok boja. Teraz však jednotky od neho zomierajú, zvyšok začína pomstiť ich úzkosť.

Pravidlá „útoku“

V ich obydlí lietajú osy cez noc. Ak vymažete prázdnehniezdo, môžete len zhoršiť situáciu. Stále sa vrátia a zaútočia na vás s väčšou silou - tento hmyz je veľmi pomstychtivý. Operáciu je možné vykonávať až od neskorého večera až do skorého rána.

Bez ohľadu na zvolenú metódu by sa mali prijať opatrenia. Narušený hmyz začne bodať všetko, čo sa pohybuje. A namiesto oddychovej dovolenky bez nepríjemného bzučania riskujete, že budete v nemocnici.

 • Oblečenie by malo byť vyrobené z hrubej tkaniny s dlhými rukávmi. Čelenka je povinná.
 • Tvár a krk sú pokryté trojvrstvovým gázovým krytom pripojeným k oblečeniu.
 • Okrem všetkých dlhých gumených rukavíc.

Je potrebné úplne odstrániť všetky zvyšky hniezda pomocou noža alebo iných nástrojov, miesto ošetriť roztokom manganistanu draselného alebo chlóru. A len v prípade, zavesiť lepiacu pásku.

Humánne spôsoby boja proti hmyzu

Nie je potrebné ničiť osy. Môžete jednoducho konať tak, aby jednoducho opustili toto miesto. Nemali by ste počítať s dobrým výsledkom, ale v každom prípade sa objaví voľba: vyhladiť alebo koexistovať.

 • Umiestnite niekoľko kúskov horkej červenej papriky blízko hniezda (malé škrty na ňom budú mať rýchlejší účinok). Po určitom čase opustia osy toto miesto.
 • Rozpustite džem vo vodách s vodou a umiestnite ich na vzdialené miesto na mieste, kde len zriedka pôjdete. Hmyz sa tam bude pohybovať.

Riziko výskytu problému sa výrazne zníži, ak sa vykoná preventívna liečbavo fáze výstavby alebo opravy domu.

Hmyz sa veľmi rýchlo rozmnožuje a začína „diktovať“ podmienky majiteľovi pozemku

Susedné včely: zbavenie sa alebo utrpenie

Vosy nie sú jediným problémom. Je oveľa ťažšie vyriešiť problém, ak včelár umiestnil úľ na susednom mieste a včely uprednostňujú prácu na vašej lokalite. Tento hmyz uhryzne v dvoch prípadoch: pri ochrane svojho domova a keď sa bojí. Nikto nebude ničiť svoj domov, ale včela, náhodne zapletená do vlasov alebo oblečenia, bude určite bodnutá. Viac útokov na kolegov.

Záležitosti a plemená včiel. Vedľa jedného môžete zbierať úrodu bobúľ, zatiaľ čo iní útočia cielene zo vzdialenosti do 10 metrov. Prípady sú veľmi smutné. Dospelý môže utiecť do domu a pes na vodítku nezatvorí dvere do kabíny. A nahnevané včely ju môžu bodnúť k smrti. Potom riešenie otázky - ako sa zbaviť včiel od susedov - sa nestane preventívnym opatrením, ale nutnosťou chrániť vašu rodinu.

Včelár musel priateľským spôsobom prijať súhlas susedov a po inštalácii úľov. V praxi to však často nie je. Zvlášť arogantné miesto včiel ďaleko od svojich domovov, nie starať sa o problémy, ktoré môžu vzniknúť z iných ľudí. V tomto prípade stojí za to kontaktovať miestne úrady. Ak otázka nie je vyriešená, premýšľať, ako sa zbaviť včiel.

Najneškodlivejším opatrením je inštalácia vysoko pevného plotu. Ak dýchacie cesty do medu prechádza cez vašepozemok, včely okamžite získajú nadmorskú výšku a letia okolo.

Môžete jednoducho varovať svojho blížneho, že hodíte návnadu a otrávite včely, ktoré sa objavia na vašej stránke. Zvyčajne pôsobí oveľa silnejšie ako požiadavky a presviedčanie.

Ak je potrebné zbaviť sa osí alebo včiel, ale žiadna metóda nepriniesla výsledky, je lepšie kontaktovať zdravotnú službu. Prijaté opatrenia tento problém vyriešia na dlhé obdobie.