Ako si vybrať farbu tapety: užitočné odporúčania

Najvýznamnejšou a najvýznamnejšou časťou každej miestnosti sú steny. Ich atraktívna alebo nie veľmi dokončená povrchová úprava je okamžite zrejmá, preto je pri vytváraní interiéru dôležitá voľba tapiet, ich farebný rozsah. Praktické skúsenosti alebo názory odborníkov nám pomáhajú zastaviť sa na určitom type tapety, ale je zložitejšie sa zaoberať „farbou“. Ako si vybrať tú správnu tapetu a nerozpúšťať sa v ich bezhraničnom oceáne? Takáto otázka určite znepokojuje tých, ktorí chcú vniesť do svojho života maximum pohodlia a harmónie.

Stanovili sme priority: pozrite sa na vzor

Dokonca ešte pred vyvrcholením cesty do obchodu by ste mali jasne pochopiť, na čo na tapete čakáte. Je iluzórne redukovať, zväčšovať priestor? Skryť chybný povrch stien? Easy - wallpaper ponúka takmer neobmedzené možnosti pre "vizuálny podvod".

Veľký farebný vzor vizuálne redukuje príliš veľa miesta

Veľký vzor vizuálne znižuje veľkosť miestnosti. Ak sa nemôžete pochváliť luxusné apartmány, je lepšie, aby vaše oči na vzorky s malými a vzácnymi vzormi.

Až doteraz sa útulná izba začala zdať nezvyčajne veľká a príliš priestranná - pozrite sa na „pruhovanú“ tapetu. Vertikálne čiary ako pri zužovaní miestnosti, ťahanie na výšku.Presne rovnaká tapeta sa dá uložiť z extrémne nízkej úrovne, ako keby sa tlačila na hlavu, stropy.

Horizontálne pruhy, aj keď v zásade nie je ťažké uhádnuť, naopak, opticky zmenšiť vzdialenosť od podlahy k lustru. Ale pamätajte si: čím širšie sú, tým menej pozorujete. Hladký kockovaný vzor vytvára dojem mohutného stropu. Rhombic sú schopní vizuálne rozšíriť miestnosť.

Majitelia bytov s úzkymi izbami a neprístupnými stropmi by mali experimentovať - ​​napríklad prilepiť viac ako dve tretiny steny tapetou s nasýtenou farbou a zvyšok (priľahlo k stropu) osvetliť.

Pamätajte! Malá izba - svetlá tapeta, malý vzor. Veľká izba - bohaté farby, veľký vzor. Veľký vzor sám o sebe by mal byť pokojné farby.

Škvrnitá tapeta (la sprej) je najlepšou možnosťou, ako skryť nedostatky steny. Pevné farby by mali byť zlepené len na hladkom povrchu modelu.

Ako si vybrať farbu tapety?

Koniec koncov, je to ešte dôležitejšie ako kreslenie. Individuálna chuť je samozrejme výsadou, ale niektoré faktory by sa nemali prehliadať. Toto je funkčný účel miestnosti a jej orientácia pozdĺž horizontu. Modrej, modrej, zelenej tapety sú preferované pre "južnej" miestnosti. Teplé tóny rozjasnia „severnú“ miestnosť a kompenzujú nedostatok svetla vyžarovaného zo slnka.

Vo veľkých miestnostiach je možné vyhnúť sa tomu, aby sa vzdali sýtej sýtej farby. Hľadanie „farieb“ v malej miestnosti vytvorí pocit tesnosti, dusnosti- av dôsledku toho strata radosti z toho, že je v ňom.

Béžová tapeta v spálni: mier a elegancia

Farba tapety musí byť „pletená“ s odtieňmi záclon, nábytku, kobercov, rôznych doplnkov. Miestnosť musí byť „kompletným“ vyhotovením opravárenského umenia.

Vyberte farby pre miestnosti

Pre každú z izieb je potrebné nájsť vlastné farebné riešenie.

Spálňa

Červená - zakázaná. Je určený na radosť, ale nie na odpočinok. V spálni sú vhodnejšie tiché a jemné tóny, ktoré podporujú relaxáciu: béžová, broskyňová, modrá.

Kuchyňa

Zelená, olivová, pistáciová tapeta, prilepená v „potravinovej zóne“ podporí správne trávenie. Pastelové farby nie sú vylúčené; Je vhodný v kuchyni bielej farby.

Zelená farba kuchyne pomáha zlepšiť chuť k jedlu
.

Deti

Je lepšie vyhnúť sa studeným, hlbokým a nadmerne jasným tónom. Interiér však musí byť „živý“ a nezbedný. Najlepšia voľba pre škôlky bude žltá, mierna oranžová, zelená tapeta.

V jasliach vyzerajú veselé slnečné farby organické: žltá, oranžová, pistáciová farba

Obývacia izba

Ako si vybrať farbu tapety pre sálu? To je miesto, kde konečne stratiť predstavivosť. Môžete sa odvážiť a jasnú farbu tapetu, hlavná vec neskôr vyvážiť s nábytkom a ďalšie atribúty.

Pokúste sa zachovať hladký prechod farieb.medzi susednými miestnosťami.

Rozhodli ste sa pre arómu? Pozrite si video o tom, ako spojiť štýl tapiet s holistickým interiérovým riešením:

Nenechajte sa prenasledovať módou. Postupujte podľa svojho vkusu, postupujte podľa "silných" a "slabých" strán izieb, opýtajte sa na názor ostatných členov rodiny - takto budete môcť naplniť svoj domov estetikou a komfortom.