Ako si vybrať interiérové ​​dvere: odporúčania

Otázka „ako si vybrať interiérové ​​dvere“ prestáva znieť rétoricky pre mnohé rodiny, všetko, čo musia urobiť, je tvárou v tvár s najširším sortimentom moderného trhu. Okrem toho sa čas od času módne trendy rodia v interiéri, volanie po opustení interiérových dverí všeobecne v prospech oblúkov alebo otvorených štúdií všeobecne.

V záujme spravodlivosti treba poznamenať, že oblúky, rôzne záclony a zásteny namiesto dverí po niekoľko storočí sa čas od času objavovali v interiéroch, ale nikdy sa nemohli stať hlavným nástrojom dizajnérov. Zatiaľ čo krásne a vysoko kvalitné interiérové ​​dvere vždy zostali najdôležitejším funkčným prvkom miestnosti a jasným prvkom interiérového dizajnu. Jedným slovom je nemožné robiť bez prepínania medzi miestnosťami a inými miestnosťami pri generálnej oprave alebo stavbe domu a výber bude musieť byť urobený medzi konštrukciami z prírodného dreva a výrobkami z jeho derivátov, doplnenými o dekoratívne fragmenty z plastu, skla a iných materiálov.

Aké interiérové ​​dvere sú lepšie?

Rozsah typov a modelov dverí na modernom trhu je možné zaviesťzmätok a rozlišovanie bohatých kupujúcich a menej náročných, počítajúc s obmedzeným rozpočtom. Prvé z nich, ktoré vidia úplne identické vonkajšie dvere za výrazne odlišné ceny, nechcú preplatiť bez zjavného dôvodu. Iní, ktorí majú relatívne malé množstvo peňazí, nechcú byť v určitej situácii s priemerom, ktorý platí dvakrát. Aby bolo možné dôkladne pochopiť, ktoré interiérové ​​dvere sú lepšie, a prvé a druhé, musíte zistiť, aké typy dverí dnes trh ponúka.

Dvere z masívneho dreva

Najdrahšie dvere za cenu veľmi vysokej kvality sú ideálne pre obytné budovy a priestory akéhokoľvek iného účelu. Dvere z prírodného dreva sú krásne, odolné a prestížne. Ak výrobca spĺňa požiadavky noriem pre skladovanie dreva a výrobného procesu, jeho výrobky sú sprevádzané vhodným certifikátom kvality a impozantnou záručnou lehotou.

Drevené dvere z masívu

Hlavné výhody dverí z prírodného dreva:

 • trvanlivosť;
 • šetrnosť k životnému prostrediu;
 • nízky koeficient lineárnej rozťažnosti s kolísaním teploty;
 • vysoká zvuková izolácia;
 • nízka tepelná vodivosť;
 • 34. jednoduchosť likvidácie.

Nevýhody:

 • pravdepodobnosť skrytých chýb spôsobených prírodnými vadami dreva: vetvičky, vrecká zo živice, mikrotrhliny;
 • hygroskopickosť,čo vedie k deformácii výrobku a zmene jeho geometrie v podmienkach vysokej vlhkosti;
 • 39. Horľavosť.

Nevýhody dverí z prírodného dreva niekedy zahŕňajú ich náchylnosť k menším poškodeniam: triesky, škrabance, mikrotrhliny, ktoré sa však dajú ľahko opraviť. A vysoká cena kompletný rad dverí a boxov v rozmedzí 10-12 tisíc rubľov plne odôvodňuje vynikajúcu kvalitu výrobkov.

Dvere z lepeného masívneho dreva

Nižšia cena tohto typu interiérových dverí v porovnaní s podobnými dverami z masívneho dreva je spôsobená tým, že je oveľa jednoduchšie zostaviť plátno z viacerých prvkov, než preň vyberať plné drevo. Technológia výroby lepeného zoskupenia môže samozrejme ovplyvniť vzhľad hotového výrobku, čo sa prejavuje v nerovnomernom sfarbení povrchu krídla dverí.

Nedostatok dverí tohto typu:

 • nerovnomerné sfarbenie krídla dverí v dôsledku skutočnosti, že odtiene jeho jednotlivých úlomkov sa môžu navzájom výrazne líšiť.

Cnosť:

 • nižšia hygroskopickosť a následne najlepšia schopnosť zachovať geometriu za podmienok vysokej vlhkosti, než je tomu v prípade celého dreva.
 • ​​

Drevené dvere s dyhou

Ide o najpočetnejšiu skupinu interiérových dverí, ktorá zaberá hlavne segmenty stredného a nízkeho cenového rozpätia. Pravidlom je, že výrobcovia musia dyhovať krídla dverí vyrobené znekvalitné nekvalitné drevo, úprimne neestetický vzhľad, ktorý musí byť skrytý.

Môžu to byť lepené kusy borovicových kusov nevhodné na dvere alebo odpad z iného dreva, ktorý nie je vhodný na výrobu lepeného masívneho dreva.

Dôstojnosť:

 • prijateľná cena.

Nevýhody:

 • tendencia k deformácii vplyvom poklesu teploty okolia;
 • 58) pravdepodobnosť stratifikácie dreva a delaminácie dýhy, neopraviteľná;
 • Existuje vysoká pravdepodobnosť výskytu plesní a húb v dôsledku neštandardného stavu použitého dreva.
Dvere MDF

V prípade, že výrobné technológie flakeboards založené na lisovaním zmesi drevených triesok a syntetických živíc, ktoré sú známe tuzemské spotrebiteľa nábytku a dverí bytov vzorky 60-80, produkty našej MDF sa na trhu objavili až koncom 90 -x. Podstata technológie výroby MDF dosiek na výrobu nábytku, dverí, skríň akustických zariadení atď. Skladá sa z vákuového lisovania zmesi drevených vlákien rozdrvených na najmenší prášok a ekologicky šetrnú uhlíkovú živicu. Výrobná technológia MDF panelov umožňuje dodať hotovým výrobkom potrebné vlastnosti. Povrch dvierok MDF je možné dyhovať hodnotnou drevenou dyhou alebo laminovaným povlakom napodobňujúcim textúru prírodného dreva.

Výhody dverí z MDF:

 • reprezentatívny vzhľad;
 • konkurenčná cena;
 • 68) trvanlivosť;69) odolnosť proti vlhkosti;
 • nízka tepelná vodivosť;
 • 71) vysoká požiarna odolnosť;
 • vysoká izolácia hluku;
 • Pevnosť povlaku a odolnosť proti poškriabaniu a odštiepeniu.

Nevýhoda:

  76) veľká špecifická hmotnosť hotových výrobkov.

Aby sa vylúčila možnosť nesúosovosti dverí z MDF počas montáže a ďalšej prevádzky, odporúča sa zakúpiť si technický rad - súpravu krídla dverí, krabicu a obloženie z MDF. Náklady na inžinierske pole najvyššej kvality patria do segmentu priemerného cenového rozpätia a dosahujú 8500-9500 rubľov.

Laminované a dyhované voštiny (mazonit)

Ľahké interiérové ​​dvere triedy Economy sú vyrobené z drevotrieskových dosiek alebo MDF rámov plnených pevnou voštinovou doskou. Povrch produktu je laminovaný PFC fóliou alebo dyhou.

Plusy:

 • nízka hmotnosť;
 • prijateľná cena.

Nevýhody:

 • nízka konštrukčná pevnosť;
 • 87) krehkosť výrobku;
 • vysoká hygroskopickosť;
 • nízka hlučnosť;
 • Horľavosť.
Laminované a dyhované bunkové (mazonitové) dvere
\ t

Životnosť bunkových (mezonitových) dverí je navrhnutá na 5-7 rokov s opatrným zaobchádzaním. Neochránia miestnosť veľmi dobre pred chladom, sú náchylné k menším a stredným poškodeniam a nie sú vhodné pre každé obydlie, ale môžu sa dobre používať v obytných priestoroch.kancelárie a niektoré ďalšie stavby, kde je dôležitá hmotnosť dvernej konštrukcie. Náklady na mobilné dvere k dispozícii pre najširšiu škálu kupujúcich a je 600-2000 rubľov, v závislosti na externom dizajne.

Záver je teda zrejmý: na rozdiel od prevládajúceho stereotypu materiál, z ktorého sú vnútorné dvere vyrobené, napríklad prírodné drevo, ešte nezaručuje ich vysokú kvalitu.

Dôležité: Bezchybná kvalita vnútorných dverí z prírodného dreva sa dosahuje dodržiavaním regulačných režimov sušenia a skladovania dreva, ako aj všetkých fáz procesu, čo potvrdzuje certifikát kvality a dôstojná záruka od výrobcu.

Samozrejme, každý sa sám rozhodne, ako si vyberie interiérové ​​dvere pre svoj domov alebo kanceláriu, pričom sa spolieha na svoj vlastný vkus a rozpočet a starostlivo preštudoval ponuky trhu. A pred konečným výberom optimálneho variantu je užitočné ešte raz objasniť:

 1. účel priestorov, pre ktoré sa dvere zakúpili (bývanie alebo kancelária, izby alebo kúpeľňa, atď.);
 2. trvanlivosť dverí, ktoré sa majú kúpiť;
 3. najdôležitejšie vlastnosti dverí v závislosti od účelu miestnosti: odolnosť voči vlhkosti, hluková izolácia atď.;
 4. Záleží na vás záruka výrobcu?

Odpovede na uvedené otázky pomôžu objasniť charakteristiky, na základe ktorých bude možné v prípade potreby ušetriť peniaze a napokon rozhodnúť o želaných cieľoch.náklady na nadchádzajúci nákup. Ak je vysoká kvalita budúcich dverí určujúcim faktorom, potom pred nákupom sa nemôžete obťažovať zbytočnými manipuláciami a dôslednými výpočtami. Pri plánovaní nákupného rozpočtu nezabudnite, že cena jedného interiéru dverí sa skladá z ceny nielen krídla dverí, ale aj rámu dverí a príslušenstva, ktoré je často „zabudnuté“ upozorniť kupujúceho na predajné spoločnosti.

Ako si vybrať vnútorné dvere

Aby ste predišli nepríjemným chybám pri výbere interiérových dverí pre dom, byt alebo kanceláriu v predvečer hľadania najlepšej možnosti, potrebujete:

 1. Spolu s interiérovým dizajnérom alebo samostatne jasne definovať dizajn budúcich dverí.
 2. S pomocou pásky zmerajte parametre dverí: výška, šírka, hrúbka móla.
 3. Upresnite otváraciu stranu každého dverí.
 4. Určiť počet jednoduchých a dvojitých vnútorných dverí, ak existujú.
Posuvné dvojkrídlové dvere v interiéri

Vyzbrojení meraniami môžete ísť hľadať dvere a nezabudnúť na výber niekoľkých nepísaných pravidiel. Takže, ak je šírka dverí v rozmedzí 80-90 cm, potom si môžete kúpiť jednokrídlové dvere štandardných veľkostí. Vďaka šírke otvárania 90-110 cm sa dá ľahko znížiť penou na štandardné jednokrídlové dvere. Ak je príslušná šírka oveľa väčšia ako 110 cm, potom je to najlepšienainštalovať dvojkrídlové alebo posuvné dvere, ktoré môžu byť luxusným interiérom.

Pri obmedzenom rozpočte vyčlenenom na nákup vnútorných dverí sa neodporúča rozdeliť nákup na dve alebo tri etapy. Počet dverí jedného modelu požadovaných pre byt alebo dom je žiaduce kúpiť v rovnakom čase, možno dokonca s cieľom ušetriť, preferring dvere z MDF, skôr než z pevného pevného prírodného dreva.

Dôležité: Rôzne série vnútorných dverí toho istého modelu a jedného výrobcu sa môžu mierne líšiť farbou alebo príslušenstvom, nehovoriac o tom, že výrobca môže kedykoľvek prerušiť akýkoľvek model. Vnútorné dvere, ktoré sa vyznačujú odtieňom a malými detailmi, vyzerajú v interiéri jednolôžkovej izby smiešne a rôzne typy porušujú celistvosť interiéru.

Pri výbere farby drevených interiérových dverí musíte zvážiť tón prírodných alebo laminovaných parkiet a nábytku. Je žiaduce, aby tieň drevených dverí bol nasýtený v porovnaní s odtieňmi podlahy a nábytku: v tomto prípade budú hrať úlohu jasného a elegantného prvku interiéru.

Interiérové ​​presklené a „hluché“ dvere rovnakého modelu
\ t

V prípade obytných miestností a kuchýň sa interiérové ​​dvere zvyčajne vyberajú z úlomkov matného alebo číreho skla, často dvojkrídlových: okrem svojej hlavnej funkcie súčasne zohrávajú úlohu „druhého svetla“ pre príliš tmavú chodbu. Pre kúpeľňu, spálne apracovná skriňa lepšie vyhovuje hluku a nepriehľadným "hluchým" dverám.

Ekonomickí konzervatívci, ktorí budú po desaťročia inštalovať interiérové ​​dvere, by mali uprednostňovať odolné modely MDF. Sú za veľmi prijateľné ceny, slušné a rovnako dobré pre obývacie izby a kuchyne v presklenej verzii, a pre kúpeľne a spálne v "hluchých".

Neočakávané farebné riešenie pre lacné vnútorné dvere mazonitu

Mladí ľudia, ktorí obdivujú časté zmeny v okolitom interiéri, môžu ľahko zariadiť lacné bunkové (masonitové) interiérové ​​dvere. Predávajú sa už natreté v rôznych farbách alebo dokonca s podkladovým náterom pripraveným na maľovanie. Ak vlastníci nie sú zmätení nízkou hlukovou izoláciou dverí mesonitu, potom ich hlavnou výhodou bude neobmedzené možnosti experimentovania s farbou a dosahovanie úžasných efektov pri veľmi nízkych nákladoch.

Video vám povie, na čo sa treba pri výbere zamerať.

Moderný trh s interiérovými dverami dokáže uspokojiť potreby náročných kupujúcich, ktorí majú rozpočty od najvýkonnejších až po najekonomickejšie cenové rozpätia. A každý sa môže sám rozhodnúť, ktoré vnútorné dvere sa pre neho ukážu ako najlepšie, rovnako ako životnosť závisí len od opatrného prístupu k nim.