Ako si vybrať materiál a spôsob zasklievania verandy v dome

Nie je nič príjemnejšie ako teplý letný večer! Sedíte na letnej terase a sledujete farby dňa! Cítite sa pohodlne, pokojne a zdá sa, že to bude vždy takto! Je škoda, že takáto nádherná dovolenka je výhodou iba jednej sezóny. Túto nespravodlivosť však možno ľahko napraviť! Všetko, čo je potrebné, je urobiť zasklenie verandy! Môžete tak obdivovať jesennú a zimnú krajinu bez toho, aby ste opustili svoj vlastný domov. Koniec koncov, budete v miestnosti, ktorá je spoľahlivo chránená pred vetrom a chladom!

Videokazeta o stavbe presklenej verandy

Rôzne spôsoby zasklievania verand

Z mnohých dôvodov je dôležitá miestnosť, ktorá nie je vykurovaná, vhodná na použitie v rôznych ročných obdobiach. , Niektorí by napríklad chceli prelomiť zimnú záhradu na presklenej verande. Tu si môžete zariadiť miesto odpočinku a dokonca urobiť štúdiu. Všetko bude závisieť od usporiadania a dizajnu vášho domova alebo vidieckeho domu. Pre túto užitočnú oblasť existujú rôzne možnosti zasklenia. Môžete glazúrovať iba strednú časť verandy a steny môžete z troch strán urobiť priehľadné. Sklenené rámy môžu byť vyrobené z rôznych materiálov. Vyberajú sa v závislosti od architektúry budovy a materiálupríležitosti. Čo láka presklená veranda? Ak používate posuvné hliníkové konštrukcie, jeho funkcia sa dá ľahko zmeniť! Predĺžením rámu získate otvorenú terasu, ktorá sa v prípade potreby ľahko chráni pred krupobitím a dažďom. Na to bude musieť vrátiť svoju pôvodnú pozíciu.

Takže môžete byť "v centre" vašej stránky

Hliníkový rám umožňuje glazúrovať verandy akejkoľvek veľkosti a najbizarnejšej formy. Nezasahuje do prenosu svetla a umožňuje vytvoriť široký panoramatický výhľad. Na tento účel môžete použiť aj:

 • drevené rámy;
 • posuvné panely;
 • plastové rámy;
 • polykarbonát;
 • bezrámové sklo.

Tá patrí do prvotriednej triedy a vyzerá najmodernejšia a štýlová. Preto pri rozhodovaní o tom, ako glazovať verandu, mnohí uprednostňujú ho pred ním. Nemyslite si, že je nespoľahlivý a krehký. Je založený na použití hrubého tvrdeného skla, ktoré je veľmi ťažké zlomiť. Táto možnosť zasklenia je možná aj pri veľmi veľkej ploche steny, preto jej venujeme osobitnú pozornosť.

Panoramatické zasklenie

Na svojom zariadení sa používa pokročilá metóda založená na výkonných profiloch nosných a krídlových krídiel. Sú vsadené hrubé (6-12mm) tvrdené sklo. Rozmery ventilov môžu dosahovať až 3 m, vďaka čomu sa dosahuje efekt priestrannosti a vynikajúci vonkajší výhľad.

Panoramatickézasklenie má najväčší pohľad

Takáto metóda je najlepšou voľbou pre tých, ktorí chcú mať súčasne presklenú a otvorenú terasu. Posuvné zasklenie môže byť vyrobené v akejkoľvek veľkosti a tvare. Vďaka spoľahlivému systému otvárania a vysokokvalitným tesneniam sú rámy krídla držané v bezpečnej polohe, čím sa eliminuje vetranie systému. Panoramatické zasklenie má najvyššiu priepustnosť svetla.

Užitočné tipy od odborníkov

Ak robíte zasklenie sami, zvážte nasledovné:

 • Vykonávať predbežné školenia. To zahŕňa vypracovanie návrhu návrhu vo forme výkresov. Budú prezentované so všeobecným pohľadom na konštrukciu, určia sa jej rozmery a materiál, z ktorého bude zhotovená.
 • Keďže hlavnou požiadavkou na verandu je dobré osvetlenie, starostlivo zvážte a vyberte systém zasklenia.
 • Na zabezpečenie prívodu čerstvého vzduchu je potrebné rámy krídla otvárať len do vnútra miestnosti.
 • Podľa pravidiel by presklená veranda mala byť v blízkosti budovy z východnej alebo severnej strany. Je lepšie, ak sa z neho otvára výhľad na nádrž alebo záhradný areál.
 • Spravidla sa kryté priestory nachádzajú na prvom poschodí, hoci je to možné bez ohľadu na ich umiestnenie.
 • Zasklená veranda by mala byť krásne kombinovaná s architektonickým vzhľadom celej budovy. Spolu s krásou a praktickosťou treba brať do úvahy aj jeho hodnotu. Táto otázka si zaslúžioddelené posúdenie.

Pri akejkoľvek metóde výroby zasklenia stojí za to poznať niektoré nuansy, o ktorých sa bude ďalej diskutovať.

Za sklom je možné rozbiť zimnú záhradu a vypracovať štúdiu
.
​​

Nezabudnite na sporenie

Ako glazovať verandu, každý sa rozhodne pre seba. Je len potrebné si uvedomiť, že každý typ zasklenia má svoje výhody a nevýhody. Hlavnou vecou je, že náklady na zasklenie vašej obľúbenej verandy neboli vyššie ako náklady na samotnú vilu. Preto, výber materiálu na tento účel, nebuďte leniví starostlivo preskúmať ceny všetkých zložiek štruktúry.

Tvar priehľadného povrchu môže byť veľmi odlišný
.

Náklady na zasklenie verandy budú do značnej miery závisieť od toho, ako chcete dostať miestnosť - teplú alebo studenú. Najdrahšou možnosťou je panoramatické zasklenie a použitie drevených okenných rámov. Pre väčšinu vývojárov je k dispozícii verzia s hliníkovým profilom a PVC konštrukcie nahrádzajú „zlatý priemer“. V každom prípade by bolo užitočné ušetriť vlastné zdroje, preto by bolo vhodné vykonať mini marketingovú analýzu trhu potrebných stavebných materiálov. Vzhľadom k tomu, ľudia žijú a majú odpočinok, spravidla v rodinnom kruhu, nezabudnite vziať do úvahy názor vašich rodinných príslušníkov pri príprave projektu! Nezabudnite, že spoločné riešenie prináša vždy dobré výsledky! Veľa šťastia!