Ako si vybrať minisink a navždy zabudnúť na fronty v umývanie auta

Minisink pre automobily je tradične považovaný za nepostrádateľný doplnok, určený pre tých, ktorí sú zvyknutí na monitorovanie čistoty svojho štvornohého priateľa sami. Možnosť použitia tohto užitočného zariadenia v každodennom živote je však oveľa širšia. Zvlášť ak žijete v súkromnej chate alebo trávite veľa času v krajine. Hlavné kritériá pre výber automobilových minikarov, ich typy a prevádzkové pravidlá nájdete v tejto osobitnej príručke. A pre milovníkov technických domácich produktov - bonus: podrobný návod krok za krokom pre mini-umývanie doma. Je zaujímavé Potom čítajte ďalej.

Video tipy na výber minisink

Minisink pre auto a nielen - prvý známy

Obvykle sa nazývajú inak: „minisinkery pre domácnosti“, „práčky vysoký tlak “alebo jednoducho„ AVD “, ale podstata zostáva rovnaká - ide o zariadenia na čistenie kontaminovaných povrchov vodou dodávanou pod nevyhnutným tlakom.

Rozsah nástroja minisink nezahŕňaiba čistenie auta. Pomocou tohto univerzálneho zariadenia sa takéto náročné domáce úlohy dajú ľahko vyriešiť:

 • čistenie vonkajších a vnútorných stien;
 • umývanie kovových, betónových a drevených plotov;
 • všeobecné upratovanie priestoru pre dvor (dvor, záhradné cesty atď.);
 • čistiace záhradné krby a grily;
 • Umývanie kobercov.

A ak je tento užitočný prístroj v domácnosti v poslednej dobe veľmi drahým potešením, teraz si slušný vysokotlakový minisink môžete kúpiť lacnejšie ako priemerná ruka smartfónu. A toto, vidíte, sa nemôže radovať. Čo je teda prvá vec, ktorú musíte venovať pozornosť pri výbere zariadenia a počas jeho prevádzky?

Umývanie áut. Tak to vyzeralo v minulom storočí
.

Technický vzdelávací program: Princíp fungovania prenosnej umývačky áut je taký jednoduchý ako 2x2. Hlavnú pracovnú funkciu vykonáva čerpadlo. Je to on, kto vytvára potrebný tlak vody. Čerpadlo je poháňané malými motormi (elektrický alebo benzínový). Voda pod tlakom preteká hadicou do dýzy s priemerom asi 1 mm. Vysoký tlak vody v kombinácii s malým priemerom dýzy dáva na konci veľmi silný tlak, ktorý ľahko praskne aj pri najkorozívnejšom znečistení.

S príchodom minisinkov prestáva byť starostlivosť o auto fuškou. Deti, ktoré sa obzvlášť zaujímajú o túto aktivitu

Čo potrebujete vedieť o minisinkách s vysokým tlakom

Kúpte si minisinkk kvality je niekoľko minút. Boli by peniaze. Ale mali by ste ísťakýkoľvek obchod so špecialitami („live“ alebo on-line) a množstvo modelov a značiek, rozptyl očí. Preto pred nákupom odporúčame, aby ste sa vopred rozhodli, ktoré funkcie chcete vidieť v zozname výhod budúceho nákupu. Nakoniec vám to ušetrí čas a peniaze. Začnime od začiatku.

Kompaktné minisinke pre domácnosť vám pomôžu udržať vaše vozidlo v dokonalej čistote a ušetriť na kúpaní železného koňa v stacionárnych bodoch

Druhy moderných mini práčok

\ t

Všetky mini umývačky možno rozdeliť do dvoch hlavných skupín -
profesionálne a domáce AED.

Profesionálny minisink je špecializovaný komplex s vysokou spoľahlivosťou, výkonnosťou a veľmi dobrou cenou. V skutočnosti je definícia „mini“ pre takéto AED iba čiastočne platná. Samozrejme, sú oveľa kompaktnejšie ako stacionárne „diaľnice“. Ale stále je to pomerne dimenzionálna jednotka vážiaca pod centrom alebo viac, v najlepšom prípade namontovaná na kolesách. Výkon profesionálnych mini-AED, ktorý zodpovedá ich veľkosti:

 • kapacita - viac ako 600 litrov za hodinu;
 • tlak - od 200 barov (približne 190 technických atmosfér) a viac;
 • poháňané trojfázovou sieťou;
 • 52) vstavaný systém ohrevu vody;53) prítomnosť parného generátora;
 • veľká nádrž na prací prostriedok atď.

Profesionálne zariadenia sú už navrhnuté pre dlhé zaťaženie a dlhú pracovnú dobu. Sú vybavenévýkonné motory a čerpadlá. Ich pracovný tlak vody je omnoho vyšší ako tlak vody v domácich mini-podložkách, čo vám umožňuje rýchlo dať do poriadku aj tie najnáročnejšie terénne vozidlá, ktoré boli plné jarného topenia. Počet funkcií takého zariadenia zaujme aj tých najnáročnejších zákazníkov. Dnes však o nich nehovoríme. Príliš špecifický produkt. A okrem toho veľmi drahé. Dnes, naši "hrdinovia dňa" - domácnosti minisheats.

Pomocou mini-umývačky môžete monitorovať nielen čistotu tela, ale aj starostlivosť o motor automobilu
.
Po takomto plávaní vyzerá motor ako nový

Technický vzdelávací program s ekonomickým dôrazom (pokračovanie): Celková životnosť celého minima závisí od technických charakteristík čerpadla. Určujú, ako dlho môže jednotka pracovať bez zastavenia „kúpania“. Životnosť zdrojov lacných modelov je napríklad v priemere 100 hodín. Súčasne je cyklus kontinuálneho prania od 15 do 20 minút. Potom by malo zariadenie vychladnúť. Viac upscale modely sa môžu pochváliť 1000-hodinovým zdrojom a nepretržitým cyklom 40-60 minút. Takéto čerpadlá sú spravidla vybavené kovovým čerpadlom a ich slabšími náprotivkami - plastmi.

Minirúrky pre domácnosť - malé zariadenia s veľkými schopnosťami

Minisíny pre domácnosti s vysokým tlakom sa môžu s týmito úlohami ľahko vyrovnať:

 • vyčistite upchaté kanalizácie;
 • zabezpečujú dokonale čistý stav vášho vozidlanáradie v záhrade a garáži;)
 • očistiť oblasť úlomkov (vrátane stavieb);
 • zachovávajú, aby záhradné chodníky pri dome boli;
 • čisté steny, fasády, ploty atď.
Minisinke pre domácnosti s umývaním fasád
... a záhradné cesty na vašich stránkach
Ďalší talent domácnosti umývačky áut - 5 minút a gril svieti ako nový
 • Najdôležitejšie je umývať auto vo vnútri aj zvonku.
Pre majiteľov SUV je prítomnosť minisinkov už dlho dobrým tónom
.

Všetky minisinky v domácnostiach možno rozdeliť do niekoľkých podskupín. Po prvé, teplota vody. Ďalej podľa typu napájania. A nakoniec, v triede moci.

Zvážte každú skupinu samostatne.

Podľa druhu dodávky vody sú minisinky rozdelené na zariadenia s kúrením a bez neho.

Samozrejme, spotrebné vykurované minisíny sú rádovo funkčnejšie. Hlavnou a jedinou výhodou zariadení bez vykurovania je nízka cena.

Malý trik: minisink s prívodom vody z domového potrubia môže byť bez vykurovania. Teplá voda môže byť odoberaná priamo z "horúceho" kohútika.

Podľa typu zdroja energie sa domáce AED rozdeľujú na zariadenia s benzínovými a elektrickými motormi.

Minisíny domácností s pohonom na benzín patria do prémiového segmentu. Jedná sa o výkonné zariadenia s vlastnosťami, ktoré sa približujú k profesionálnym zariadeniam. Dobrý príkladtakéto zariadenia považujeme za minisinks od Graco a Nilfick. Ceny za takéto zariadenia sa pohybujú v rozmedzí 600-5000 dolárov.

Výkonný minisink na benzínovom pohone môže súťažiť aj s profesionálnym vybavením

Elektrikári si môžu bezpečne nárokovať titul „ľudí“. Sú to majstri medzi svojimi vlastnými druhmi z hľadiska cenovej kvality. A s riadnou údržbou vám môže slúžiť mnoho rokov.

Podľa svojich právomocí sú AVD v domácnostiach rozdelené do troch kategórií:

Kompaktné zariadenia sú lacné a ľahké zariadenia určené na riešenie jednoduchých úloh v oblasti starostlivosti o vozidlo. Spravidla sa vyznačujú miernym výkonom motora (1,3-1,5 kW), „skromným“ indikátorom maximálneho tlaku (do 120 bar) a kapacitou 260-400 litrov za hodinu. Dobrým príkladom takejto techniky sú zariadenia nemeckej značky Karcher (Kercher) série K2 a K3. Nevýhody - krátke vysokotlakové hadice (štandard - 3 metre) a orezaná sada trysiek.

Minisink kompaktnej triedy od spoločnosti so štandardnou sadou trysiek (Karcher K3 series)

Umývacie linky spotrebiteľských automobilov strednej triedy sa môžu ľahko vyrovnať so základnými domácimi úlohami. Vyznačujú sa zvýšeným výkonom (až 150 bar) a kapacitou (od 400 l /h). Pretože motor v týchto zariadeniach používa motory od 2 kW. Ale hlavnou črtou týchto zariadení - prítomnosť kovového čerpadla v čerpadle a chladenie motora. Zariadenia týchto AED sú oveľa bohatšie ako tie predchádzajúce.modely (vysokotlakové hadice do 10 metrov, vodné filtre, systém riadenia tlaku, špeciálne nádoby na šampóny, multifunkčné trysky atď.). Dobrým príkladom sú série Karcher K4 a K5.

A toto je už vážnejšia jednotka - rovnaký Körcher, ale už aj séria K5
.

Špičkové zariadenia sú AVD, ktoré sa približujú charakteristikám profesionálnej technológie. Pracovný tlak - do 180 bar. Produktivita - až 600 l /hod. Doba prevádzky je až 1 hodina alebo viac. Pridajte k tomu pevnú sadu trysiek a maximálnu jednoduchosť manipulácie. Stručne povedané, najvyššia úroveň. Táto trieda obsahuje model K6 série K6 a takmer celú radu minikorkov značky Kranzle.

Je to zaujímavé: mini zapaľovač cigariet z zapaľovača cigariet je ďalším typom umývacieho zariadenia, ktoré získava čoraz väčšiu popularitu a tieto zariadenia sa nemôžu pochváliť špeciálnym výkonom (maximálny tlak 11 - 15 barov). Ak by sme ich však nazvali hračkou, bolo by to nespravodlivé. Takýto minisink môže pracovať od 12V. Ďalšou nespornou výhodou je malá veľkosť zariadenia. To vám umožní neustále ho nosiť v kufri auta.

Zapaľovač cigariet Minisink. Hmotnosť - 3,7 kg. Maximálny tlak je 11 bar. Produktivita 210l /hodina

Samozrejme, takéto umývadlo sa neporovnáva s bežnými domácimi AED. Ale na druhej strane je to skvelé pre cestujúcich a ľudí, ktorí nie sú schopní pravidelne navštevovať umývačky áut. S mestským bahnom tento kompaktný prístroj zvláda celkom dobre.Výsledok - vzhľad auta poteší oko a telo vyzerá bez škvŕn a drobných škrabancov.

Ako správne vybrať minisink - 10 užitočných tipov od našich odborníkov

Pri výbere minisinku je veľmi dôležité venovať pozornosť nasledujúcim parametrom:

 • Prací výkon je niečo, čo priamo ovplyvňuje silu vodného prúdu. V skutočnosti ide o ukazovateľ množstva vody spotrebovanej za jednotku času (za minútu alebo hodinu). V súčasnosti je priemerná charakteristika AVD pre domácnosť od 6 do 12 l /min.
 • Maximálny tlak - v minimalizátoroch domácností, sa pohybuje v rozmedzí od 70 do 150 barov. To je dosť dobré pre dobré čistenie karosérie.
 • Čerpadlo elektrického čerpadla musí byť z kvalitného a odolného materiálu.

Plastové čerpadlo je krátkodobé. Kovová pompa (najčastejšie je to silumín alebo mosadz) vydrží oveľa dlhšie. Okrem toho je potrebné zohľadniť skutočnosť, že plastové čerpadlá sú často neoddeliteľné. V prípade rozbitia musia byť tieto čerpadlá kompletne vymenené a to až do výšky 70% ceny novej umývačky. Ďalším dôležitým detailom - pre plastové čerpadlo, je teplá voda jednoducho kontraindikovaná.

 • Ohrev vody - táto funkcia vás bude stáť ďalších 2-2,5 tisíc rubľov, ale stojí za to. Po prvé, nie ste viazaní na domácu dodávku vody. A po druhé, studená voda v zime nemilosrdne ničí lakový povlak tela;
 • Systém totálneho zastavenia - šetrí vodu a predlžuje životnosť zariadenia. Pripomeňme, že žiadne umývaniepracovať bez prerušenia dlhšie ako 20 minút. Toto je nasledovanie tejto funkcie.
 • Umývací filter čistí vodu z rôznych nečistôt. Je lepšie používať najpraktickejšie opakovane použiteľné filtre, bez vymeniteľných kaziet a ľahko umývateľné;
 • Trysky a príslušenstvo - užitočné zariadenia, ktoré rozširujú a dopĺňajú možnosti prenosných umývačiek áut. Každé zariadenie od začiatku je vybavené základnou sadou trysiek. Existujú však aj voliteľné sady. Patria sem: tryskové trubice, bubny na navíjanie vysokotlakových hadíc (PVD), penové spreje, pištole s reguláciou tlaku atď. Možno, namiesto toho, aby si kúpil drahý súbor "špeciálnych stupňov", mali by ste sa pozrieť na drezy vyššieho stupňa vybavenia.
  Jedným z užitočných umývacích zariadení pre domácnosť „dopov“ je zbraň s diaľkovým ovládaním pracovného tlaku. Dôrazne vám odporúčame pozrieť sa na to
  Rezačka bahna - jedna z najpopulárnejších dýz pre minisink. Je schopná nielen umývať vaše auto na lesk, ale aj na čistenie kameňov a betónu pred nečistotami a olejom
  .
 • Schopnosť používať špeciálne šampóny. V niektorých modeloch sa prací prostriedok môže pridať priamo do nádrže na vodu. V iných je na to určený samostatný kontajner. Pokročilé modely sú vybavené penovým činidlom. Je pripevnený k nádrži a je naplnený šampónom. Pri výbere by ste mali vziať do úvahy skutočnosť, že niektoré modely môžu pracovať len s určitou značkou auto-chémie.
 • Dĺžka hadice je nepochybne veľmi dôležitým parametrom. Čím dlhšia je pracovná hadica, tým pohodlnejšie: nemusíte neustále pohybovať AED za vami okolo auta. Optimálna dĺžka hadice je 5-7 m. Top modely sú vybavené hadicami 10-12 m.
  • Teplota vody na vstupe je dôležitým kritériom pre mini-podložky bez funkcie ohrevu vody a potom, čo sú všetky tieto zariadenia v triede domácnosti. Lacné minisinks sú určené na prácu s vodou do + 40 ° C. V opačnom prípade sa motor a čerpadlo počas prevádzky veľmi prehrievajú. Drahšie modely s chladením motora pracujú bez problémov s teplejšou vodou (60-80 ° C). To výrazne zvyšuje kvalitu prania.

Poznámky na okrajoch: Oprava minisinkov sa najlepšie vykonáva na špecializovaných workshopoch. Záručná doba pre mnoho modelov pre domácnosti je od 12 do 24 mesiacov. Ak sa však rozhodnete zariadenie opraviť sami, potom používajte iba originálne náhradné diely. Tým sa vaše zariadenie uloží pred ďalšími problémami.

Minisink do-it-yourself

Záverom, sľúbený bonus. Domáce minisink z cigaretového zapaľovača na 12 voltoch je celkom jednoduchý. Možnosti výroby sú mnohé, ale vo väčšine prípadov sa používajú tieto komponenty:

 • Staré palivové čerpadlo (napríklad zo vstrekovania "Volga");
 • šnúra a zástrčka pre zapaľovač;
 • hadica je buď vystužená alebo gumená (napríklad na zavlažovanie rastlín);
 • spínač z akéhokoľvek svietidla, podlahového svietidla atď.;
 • štandardný zásobník litrov na 20;
 • svorky na upevnenie hadice (a je vhodné upevniť ich spolu s vodičom);
 • kefa s vodovodným kohútikom.

Čo z toho môže prísť - pozrite sa na video.

To je všetko. Dúfame, že tieto odporúčania budú pre vás užitočné.