Ako si vybrať mobilnú klimatizáciu - viac podrobností o vlastnostiach a odporúčaniach pre inštaláciu

Mobilné klimatizačné zariadenia pre dom, chalupu alebo mestský byt sú zaujímavé predovšetkým možnosťou pohybu a elementárnej inštalácie v jednoduchom prevedení. Všetky prvky chladiaceho systému sú umiestnené v jedinom balení (s výnimkou prenosných delených systémov), ktoré na jednej strane poskytujú ľahký pohyb, inštaláciu a značne zjednodušujú opravu mobilných klimatizačných zariadení, na druhej strane zaisťujú oveľa hlučnejšiu prácu v porovnaní s prácou drahších systémov s viacerými jednotkami. klimatizácie. Akýkoľvek model sa môže pohybovať okolo domu, chladiace miestnosti zase. Klimatizačné zariadenia Monoblock väčšinou nemajú funkciu ozonizácie a filtrácie vzduchu (s výnimkou najdrahších modelov), ale dosiahnutie tejto optimálnej teploty a jej dlhodobé udržiavanie v interiéri pri vyčerpaní na ulici s týmto kompaktným zariadením je dosť schopné. Trh mobilných klimatizačných zariadení je rôznorodý, medzi rôznymi výkonmi, dizajnom, veľkosťou a zoznamom funkcií, nie je ľahké vybrať si najvhodnejší pre vlastné potreby. Než sa rozhodnete pre mobilnú klimatizáciu, mali by ste byť oboznámení s hlavnými charakteristikami a vlastnosťami práce každej z odrôd, ktoré v skutočnosti urobíme v rámci článku.

Príprava na prevádzku mobilného klimatizačného zariadenia v porovnaní s časovo náročnou inštaláciou deleného systému a inštalácia sa dá vyvolať len s veľmi veľkým úsekom: musí sa pripraviť klimatizácia so vzduchovým potrubím: hadica pre výstup horúceho vzduchu by sa mala umiestniť do mierne otvoreného okna. Inštalácia mobilnej klimatizácie by sa však mala vykonať s nasledujúcimi odporúčaniami.

Mobilné klimatizačné zariadenia sa môžu premiestňovať z miestnosti do miestnosti, ale výber miesta je obmedzený potrebou blízkosti okna
.

Výber miesta inštalácie

Inštaláciu mobilného klimatizačného zariadenia je potrebné začať výberom miesta inštalácie. Mali by ste sa viesť pohodlným prístupom k zásuvke a blízkosťou (do 2 m) k oknu alebo oknu (spojovací bod pre vlnitú hadicu na odstránenie horúceho vzduchu). Potom je potrebné nainštalovať hadicu na odstránenie odpadového teplého vzduchu spolu s nastaviteľným potrubím priamo na prístroj z jednej strany a do predtým pripraveného okenného otvoru, vetracieho hriadeľa alebo odvzdušňovača s druhým.

Aby sa zabránilo prívodu teplého vzduchu zvonku, musí byť miesto výstupu vlnitej hadice vybavené
.

Funkcie prevádzky

Pred inštaláciou mobilnej klimatizácie je potrebné odstrániť ochrannú pásku z nádrže na zachytávanie kondenzátu. V opačnom prípade sa zariadenie v režime chladenia nezapne. Indikácia naprístrojová doska signalizuje, že hladina vody v nádrži prekročila povolenú úroveň, po ktorej nasleduje automatické vypnutie kompresora.

Kondenzát vytvorený počas procesu ochladzovania sa akumuluje v dolnej odtokovej nádobe na kondenzát, odtiaľ sa prečerpáva do medziľahlej panvy s vnútorným čerpadlom, potom prúdi do výmenníka tepla sám a odparuje sa. Prebytočný kondenzát prúdi späť do nádrže. Čas od času sa musí nahromadený kondenzát periodicky vypúšťať.

Vo väčšine modelov umožňuje konštrukcia možnosť prevádzky v režime konštantného odvodu kondenzátu. Za týmto účelom musíte pripojiť kapilárnu hadicu k príslušnému konektoru na jednej strane, po odstránení zástrčky a na odtokovom potrubí na druhej strane. Dôležité upozornenie: automatické odvádzanie kondenzátu znižuje účinnosť prevádzky v režime chladenia.

Zásada prevádzky mobilnej klimatizačnej jednotky

Zvážte zásadu prevádzky mobilnej klimatizačnej jednotky na lepšie pochopenie podstaty procesov. Prístroj súčasne pohybuje dvoma prúdmi vzduchu.

Diagram znázorňujúci mechanizmus činnosti mobilnej klimatizačnej jednotky
\ t

Prívod prvého prúdu vzduchu sa uskutočňuje na spodnej strane zadnej steny klimatizačného zariadenia, pričom prúd vzduchu sa používa na chladenie kondenzátora (prechádza cez kondenzátorový výmenník tepla, ktorý ho chladí, pričom sa súčasne ohrieva). Teplý vzduch je následne odvádzaný von cez vlnitú hadicu. Druhý prúd vzduchu prechádza cez odparkuvýmenník tepla a ochladzovanie sa vracia späť do miestnosti. Keď sa vzduch ochladí, vlhkosť v ňom obsiahnutá kondenzuje na studených stenách odparovacieho výmenníka tepla.

Potom, ako je uvedené vyššie, vstupuje na špeciálnu paletu. Pre väčšiu prehľadnosť, informácie o tom, ako funguje mobilná klimatizačná jednotka, zopakujme video s vysvetlením.

Prečo sa táto klimatizačná jednotka nazýva mobil?

V skutočnosti sa mobilné klimatizačné zariadenie bez vzduchového potrubia môže nazývať iba klimatizáciou s podmienkou, pretože toto zariadenie neodstraňuje teplo z miestnosti, ale iba nasáva vzduch vlhkosťou, preto by mal pracovať v dobre vetranej miestnosti. Mobilný split systém je vybavený dodatočnou externou jednotkou, ktorá je vďaka odstráneniu výmenníka kondenzátora s ventilátorom na ulici oveľa tichšia.

Mobilný split systém vám ušetrí dobré miesto a dokonale zapadne do každého interiéru

Väčšina prenosných klimatizačných zariadení je pomerne masívna. Hľadanie najmenšieho mobilného klimatizačného zariadenia, výber modelu založeného na estetických úvahách, je nepraktické. Výkon zariadenia je obmedzený.

Ako určiť model?

Voľba mobilného klimatizačného zariadenia by sa mala vykonať v súlade s požadovaným výkonom, je hlavným ukazovateľom účinnosti. Približný výkon je možné určiť na základe jednoduchej zhody: 1 kW na 10 m2 . Zvážte aj počet ľudí, ktorí sú súčasnemiestnosť, prítomnosť palivovej technológie, ako aj umiestnenie miestnosti (je zrejmé, že miestnosť umiestnená na slnečnej strane je teplejšia). Čím väčšia je miestnosť, tým výkonnejší bude kompresor. Približná chladiaca plocha je zvyčajne uvedená v cestovnom pase prístroja. Skôr ako sa rozhodnete, ktorý mobilný klimatizátor si vyberiete, oboznámte sa s výkonom „hluku“, pretože hladina hluku môže byť oveľa vyššia ako 50 dB! Modely s lopatkovým typom ventilátora sú hlučnejšie ako zariadenia s tangenciálnym typom, ktoré tiež spotrebujú menej elektrickej energie, čo je dôležité.

Výber zariadenia na chladiaci výkon, nevyžadujú vysokú rýchlosť: mobilné klimatizačné zariadenia pre byt s chladiacim výkonom 7000 - 9000 BTU sa považujú za najpriaznivejšie. Vynásobte počet tepelných jednotiek 3, aby ste určili približnú chladiacu plochu.

Trvanie prevádzky zariadenia závisí od konštrukčných prvkov. Modely s ručnou mriežkou distribúcie vzduchu vydržia dlhšie ako modely s automatickou mriežkou. Dbajte na dĺžku hadice odvádzaného vzduchu: nesmie prekročiť 1,5 m.

Dôkaz o tvrdení, že najlepšia mobilná klimatizačná jednotka je bezpečná klimatizácia, nemusí byť potvrdený, preto nezabudnite venovať pozornosť použitému typu chladiva (príslušná značka je vyznačená na puzdre). Jeden z najviac šetrných k životnému prostrediu dnes je považovaný za freon R410A.

Boli sme vyššieHlavné kritériá pre výber mobilnej klimatizácie. Vezmite na vedomie informácie o výbere zariadenia, ktoré vyhovujú vašim potrebám, študujte podrobne vlastnosti vášho obľúbeného modelu, prispôsobte sa vašim požiadavkám a možnostiam klimatizácie. Potom bude voľba úmyselná a garantovaná.