Ako si vybrať spoľahlivý generátor benzínu

Najpohodlnejšie podmienky v mestskom byte nemožno porovnať s radosťou z prechádzok a odpočinku v krajine, kde sa človek stane súčasťou prírody. Ale úplne opustiť civilizované podmienky je veľmi ťažké, dokonca aj na jeden deň. A výlet je ľahko zatienený výpadkom prúdu. Môžete chrániť seba a svoju rodinu pred neočakávanými „prekvapeniami“ pomocou generátora. Existujú modely na benzín, naftu a plyn. Všetky z nich budú môcť problém vyriešiť, ale prvá možnosť je najlepšie dať. Jedinou otázkou, ktorá zostáva otvorená, je, ako si vybrať generátor benzínu špeciálne pre vaše potreby z celého sortimentu na trhu?

Video: tipy na výber generátora benzínu

Je to ľahké bez zdroja elektrickej energie

V meste je bežné vypnúť elektrinu a náhle poklesy napätia v sieti. A ak dokáže jednoducho pokaziť svoje plány (nebude možné sledovať vašu obľúbenú televíznu reláciu alebo dokončiť naplánované úlohy), potom pre iných to bude skutočná tragédia. Detská výživa sa v chladničke zmení na kyslú, ktorá sa v tejto dobe zmenila na bežnú skriňu, nebude možnévariť večeru na elektrickom sporáku, starať sa o chorého človeka ako obvykle, av zime budete tiež musieť zostať bez kúrenia. Zoznam je nekonečný, takže záložný zdroj elektriny by mal byť zakúpený počas fázy výstavby domu.

Generátor benzínu neumožní narušenie elektrických sietí narušiť plány
.

Trh je pripravený uspokojiť každú žiadosť. A predtým, než sa rozhodnete pre generátor, musíte sa rozhodnúť, aké úlohy by mal zvládnuť. To zabezpečí úplné pohodlie a nestratí peniaze navyše.

V prípade „stanu“ a chaty

Prvým ukazovateľom, ktorý treba venovať pozornosť pri výbere jednotky, je výkon.

 • Do 1 kW - vhodné na pešiu turistiku, rybárske výlety. Je to kompaktné zariadenie, ktoré sa ľahko prepravuje vo forme batohu alebo vozíka.
 • 2-5 kW - skvelé pre malé rozmery.
 • 6-10 kW je optimálnou voľbou pre stredne veľký vidiecky dom.
 • Viac ako 10 kW je výkonné zariadenie schopné fungovať ako stacionárny zdroj energie.

Toto sú všeobecné ukazovatele. Aby ste určili, ktorý generátor si vyberiete pre dachu alebo doma, musíte pridať výkon všetkých zariadení, ktoré je potrebné pripojiť, a vynásobiť túto hodnotu faktorom (1,2-1,5). Táto rezerva je potrebná, pretože pri spustení niektorých elektrických zariadení sa zvyšuje jeho výkon.

Nízkoenergetické zariadenia sa ľahko prepravujú, preto sú nevyhnutné na rekreáciu v prírode.
 • Čerpadlá, kompresory, transformátory, zváracie stroje - 3-4 krát.
 • Štartovacia sila sa výrazne nelíši od pracovnej sily vŕtačky, skladačky, televízora, chladničky, počítača.
 • Spájkovačka, železo, elektrický sporák neovplyvňujú.

Toto je zaujímavé! Ak výrobca udáva výkon v kVA, potom pri prepočte na kW sa musí ukazovateľ vynásobiť 0,8.

Treba mať na pamäti, že existujú rôzni alternátori.

 • Synchrónne ľahko prenášať krátkodobé zvýšené zaťaženia.
 • Asynchrónne sú lacnejšie, ale netolerujú vrcholový pokles. Ich výhodou je schopnosť udržiavať napätie s vysokou presnosťou, ktorá je vhodná na napájanie vysoko citlivých elektronických zariadení.

Prepätia napájania majú škodlivý vplyv na výkonnosť zariadení. Hovoríme nielen o možných drobných opravách, ale aj o úplnej výmene dôležitých častí. Preto je nevyhnutné zabezpečiť regulátor napätia.

​​

Ako si vybrať ideálny model

Ideály prakticky neexistujú, ale ak si vezmete do úvahy všetky nuansy, môžete si tento nákup priblížiť.

 • Súlad s vedením

Je nevyhnutné zabezpečiť, aby sa postupné zavádzanie domácich spotrebičov a generátora benzínu zhodovalo. Pri jednofázovom (220 V) vedení musí byť záložný zdroj tiež jednofázový.

Dôležité! Ak sa získa trojfázová (380 V) záťaž, rozloží sa tak, aby fázová nerovnováha nebola väčšia ako 20%. V takýchto modeloch častejšieexistuje jednofázový výstup napätia.

Ak je vedenie trojfázové a jednofázová jednotka je zakúpená pre núdzové napájanie, najdôležitejší spotrebitelia musia byť pripojení na jednu fázu.

Počas fázy výstavby domu by sa mala kúpiť záložná elektráreň
.
 • Chladenie

Modely s nízkym výkonom sú chladené vzduchom. Neodlišujú impozantnú hmotnosť a veľkosť, takže sú vhodné na prepravu. To môže bežať hladko asi 8 hodín. Potom musí byť vypnuté "pre odpočinok". Jedinou výnimkou je zimné obdobie.

Model s ohrevom vody sa môže pohybovať len na nákladných vozidlách, ale môže pracovať prakticky bez prerušenia. Tento typ sa dodáva v jednotkách so stredným a vysokým výkonom.

 • Typ motora
\ t

Môžete si vybrať benzínový generátor pre dávkovanie s dvojtaktným alebo štvortaktným motorom. Dvojtaktné jednofázové s hliníkovým blokom s nízkym výkonom, majú bezpečnostnú rezervu 500 hodín a sú určené na krátku neprerušovanú prevádzku (približne 3 hodiny). Rovnaký, ale s liatinovými vložkami vo valcoch, je navrhnutý na 1500 hodín. Je malý a vhodný na časté výlety. Ideálny ako záložný zdroj v krajine pre krátky výpadok prúdu.

Štvortaktný dvojvalcový motor v tvare V je navrhnutý na dlhú dobu s vysokou spotrebou. Najvýkonnejší je benzínový generátor OHV. Poskytujedodávka oleja pod tlakom, systém automatického zastavenia pri poklese jeho hladiny, veľká miera bezpečnosti (4000 hodín). Motor nevytvára veľa hluku počas prevádzky a je pomerne úsporný.

 • Izolácia hluku

Štartovanie generátora benzínu má "zvuk". To spôsobuje zvláštne nepohodlie, ak je zariadenie pod oknom. Kovový kryt znižuje hluk, ale motor sa v ňom veľmi rýchlo zahrieva. Musí sa zastaviť nie po 8 hodinách, ale po 3.

Modely s nízkym GW (1500 ot /min) sú menej hlučné, majú bezpečnostnú rezervu 500 hodín, ale sú drahšie. Ak táto rezerva nestačí, mali by ste zvoliť stanicu s vysokou rýchlosťou (3000 ot /min).

 • Typ uvedenia do prevádzky

Tento ukazovateľ možno pripísať dodatočnej pohode (nepríjemnosti). Malý generátor môžete za dobrého počasia manuálne spustiť. Všetka „chuť“ trápenia sa prejavuje pri príchode v zime, keď na dachu kráča mrazivý slnečný deň. A takmer všetky modely s vysokým výkonom sú ukončené pomocou kľúča, inak sa proces zmení na skutočný test.

Pre spotrebiteľov s vysokým výkonom

Pri úvahách o tom, ktorý generátor si vybrať, nemožno ignorovať elektrické zariadenia, ktoré sa používajú nielen na domáce účely, ale tiež zabezpečujú každodennú prácu a proces výstavby. Ak je celkový výkon vyšší ako 20 kW (nezabudnite na zásoby!), Stojí za to zvážiť vznetové modely. Sú drahšie, ale veľmi spoľahlivé a ekonomické.

Dieselové modely môžu zabezpečiť plynulú prevádzku.viac spotrebiteľov

Neexistujú žiadne osobitné odporúčania, ako zvoliť naftový generátor. Líšia sa v rovnakom výkone ako benzín. Pre mnohých však prioritou môže byť nielen veľká sila, ale aj druh paliva, ktoré je ekonomicky prospešné.

Čo hovorí značka

Hlavnými kritériami na určenie výrobcu by mala byť dostupnosť náhradných dielov, servis. Nezabudnite mať certifikát. Dôležitý je aj termín záručného servisu. Môže dosiahnuť 5 rokov od dátumu predaja.

Jednoznačné uprednostňovanie tovaru zahraničnej výroby nie je výhodné. Hlavným dôvodom je kvalita paliva v našej krajine, ktorá je odlišná od tej, pre ktorú je určený zdroj generátora. Ale tu je všetko individuálne.

Základné prevádzkové pravidlá

Každý model vyžaduje riadnu prevádzku a starostlivé zaobchádzanie. Pre rozšírenie práce zariadenia je potrebné vykonávať jednoduché činnosti.

Iba náležitá starostlivosť a starostlivé zaobchádzanie predĺžia život
.
 • Venujte pozornosť rutinnej kontrole. Frekvencia závisí od výkonu a zdroja.
 • Výmenu oleja vykonajte včas. Používajte iba značku odporúčanú pre konkrétny motor.
 • Počas prevádzky stanice nepripájajte ani neodpájajte zariadenia.
 • Neprehrievajte.
 • Dodržujte pravidlá prevádzky predpísané v dokumentoch.
Generátor poskytuje pohodlný odpočinok a ďaleko od nehocivilizácie

S takouto elektrárňou môžete nielen neopatrne počkať na dočasný výpadok elektrického prúdu, ale aj poskytnúť úplne pohodlné podmienky na opustenom mieste. Možno je to "kus" raja?