Ako si vybrať správne rastliny pre alpské snímky

Čo nás priťahuje do vysokohorských kopcov? Jeho originalita! Koniec koncov, sú založené na kameňoch, ktoré nie sú vždy navzájom podobné! Spravidla majú pevnú veľkosť a nepravidelný tvar. Úloha kameňov ako prvku krajiny je obrovská, ale nie prvoradá. Správne vybrané kvety pre alpské snímky - to je to, čo sa zameriava na.

Skalky majú vždy veľkú plochu a výšku (1 - 3 metre). Tu je príležitosť vyjadriť svoju fantáziu a vytvoriť niečo zvláštne a úžasné. Ak nechcete zveriť túto firmu spoločnosti, ktorá sa zaoberá krajinotvorbou, potom vám naše rady pomôžu vytvoriť alpskú šmýkačku na vlastnú päsť.

Plánovanie budúcej skalky

Otázka, ktoré rastliny budú schopné ozdobiť vaše alpské šmýkačky, je dosť zložitá. Zahŕňa aj ďalšie otázky. Napríklad, ako zabezpečiť, aby sa radosť s jeho kvitnúce väčšinu roka? Aké farby by mali mať dominantné postavenie? Aké veľkosti môžu byť rastliny? To je len malá časť otázok, ktoré vznikajú medzi záhradkármi, ktorí vytvárajú toto krajinské dielo.

Takáto malebná skalka môže ozdobiť akúkoľvek časť
.

Ako ukazuje život, beznádejné situácie neexistujú! Smepokúsiť sa nájsť odpovede na vyššie uvedené otázky. Určia výber najvhodnejších rastlín pre vaše snímky. Začneme premýšľať a konať!

 1. Predovšetkým si predstavme, aké tóny by mali byť snímky, aby boli v súlade so všeobecným štýlom vašej stránky, vrátane budov nachádzajúcich sa na nej a iných prvkov.
 2. Teraz si nakreslime hrubý plán skalnatej záhrady. Aby ste si jednoduchšie predstavili farebnú schému, vymaľte vybrané oblasti vybranými farbami.
 3. Potom začneme vyberať rastliny na šmýkačku. Upozorňujeme na ich veľkosť a životne dôležité potreby - postoj k svetlu, potrebné zloženie pôdy, spotrebu vody atď.

Výber rastlín

Je dôležité, aby rastliny priťahovali pozornosť a priaznivo pôsobili na pozadí kameňov. Tu sa uprednostňujú trpasličí ihličnaté plodiny, ktoré majú intenzívnu zelenú farbu takmer po celý rok, ako aj malé, elegantné kríky, ktoré na jeseň prekvitajú a na jeseň pokryté jasným ovocím. Vďaka nim dostane skalka potrebnú podobu a štruktúru. Nasýtené viacfarebnými farbami vás poteší takmer po celý rok. Pozrime sa na to podrobnejšie.

Populárne ihličnany

 • Juniper. Je to nenáročná rastlina, ktorá má tvar kužeľa a hustého jasného lístia zelenej farby.
 • Trpasličí smrek. Majú veľa odtieňov - od jasnej zelene kanadského smreka až po modré morekrásu. Dobre znášaný nedostatkom vlhkosti.
 • Tui. Má tvar kríka. Ak rastie na slnečnom mieste, listy získajú červeno-gaštanový odtieň.
 • Cypress. Vzhľad tejto rastliny je veľmi originálny - zlatý vrch a tmavo zelená základňa.
Ihličnaté rastliny zohrávajú osobitnú úlohu v skalky
.

Listnaté rastliny

Je zložitejšie starať sa o listnaté rastliny ako ihličnaté plodiny. Snažte sa vyhnúť druhom, ktoré spadajú na listy. Šetríte sa tak pred dodatočnými problémami s čistením lístia. Ak ho necháte, bude to nielen kaziť vzhľad alpského šmýkačky, ale aj zle ovplyvniť ostatné kvety. Preto uprednostňujte evergreeny, medzi ktoré patria:

 • Cotoneaster horizontálne. Husté konáre tohto tmavozeleného krovia na jeseň sú načervenalé. Počas kvitnutia je potešený krásou ružových a bielych kvetov, na ktorých sa na jeseň objavuje červené a čierne ovocie.
 • Iberis. Tieto polo-kríky si môžete vychutnať po celú sezónu. Biele, fialové a ružové kvety sú kombinované do dáždnikových strapcov. Plody sa tvoria vo forme strukov.
 • Dryad. Doba kvitnutia tohto malého keru je júl - august. To priťahuje veľké chytľavé biele kvety. Originálne ovocie sú ako našuchorená guľa.

Aby sa dosiahol čo najväčší dekoratívny efekt, stojí za to, aby sa okrasné kultúry správne pestovali. Mali by byť vysadené kroviny a ihličnany.jeden po druhom, umiestnenie do rôznych častí alpského šmýkačky. Medzi nimi umiestniť tie, ktoré patria k nízko rastúcim druhom.

Tak sme prišli na to, ako sa správať s relatívne veľkými rastlinami. Teraz dávajte pozor na zvyšok skalky.

Kamene hrajú dôležitú, ale nie hlavnú úlohu

Vytvorenie základu alpského šmýkadla

Klasickými rastlinami na tento účel sú viacročné plodiny, ktoré pokrývajú pôdu. Oni sú tiež nazývaní "koberec", plazivé, krátke, rýchlo rastúce rastliny. Sú to tí, ktorí vyzerajú tak atraktívne na pozadí kameňov a potešia ich farbami. Kvety pre alpské kopce, ktorých fotografie si môžete pozrieť na internete, vyzerajú od začiatku jari do neskorej jesene veľmi malebne. Ich hlavnými zástupcami sú tieto zariadenia:

 • Karafiát krátky. Tento krátky, bohato kvitnúci kvet je známy svojou neokázalosťou. Je to dobre tolerovaný otvorený slnečný priestor. Jeho úzke listy sivasto-modro-zeleného odtieňa, ktoré sa navzájom prelínajú, vytvárajú hrubé vankúše, nad ktorými sa pýšia atraktívne kvety.
 • Malý skalný krab. Šedo-zelené listy tejto trvalky často tolerujú zimné mrazy a zostávajú zelené po celý rok. Pancies kvetenstvo sa skladá z malých jasne žltých kvetov. Kvety vyžadujú dobre odvodnenú pôdu a dostatok slnečného svitu.
 • Bolo to mladé. Kvety tejto mäsovej trvalky sa líšia v rôznych odtieňoch. Kvetinové zásuvky môžubyť žltá, zelená, bordová, strieborná, ružová. Niektoré druhy môžu meniť farbu listov v závislosti od ročného obdobia.
 • Stonebreaker. Pre skalku sa táto rastlina považuje za povinnú. Veľké kolónie ružíc tvoria husté vankúše kvetov. Biela, ružová a žltá, majú správny tvar vo forme piatich okvetných lístkov alebo hviezdičiek. Kvitnutie nastáva od mája do augusta.
Správne zozbierané rastliny budú kvitnúť celú sezónu

Nezabudnite na cibuľové a cibuľovité cibuľové kultúry - snežienky, hionodoksah, neskoré tulipány, Pushkinia, hydinu, jesenné krokusy a plodiny. Ak chcete vytvoriť svetlé pozadie fit dlho-kvitnúce rastliny. Hovoríme o atlantickom maku, karpatskom zvončeku atď.

Video: kvety pre alpskú šmýkačku

Aplikáciou týchto hrotov vytvoríte šmykľavku, ktorá bude trblietať farbami od skorej jari do mrazu. Prajeme vám, aby ste získali radosť a potešenie z výsledkov vašej práce!