Ako si vybrať závesy na tapetu: vytvoriť perfektnú kombináciu

Takže, oprava v dome je kompletný ... Tapety sú starostlivo lepené, nový a nie veľmi nábytok, čistota a pohodlie je umiestnená okolo izieb. Ale pre integritu interiéru niečo chýba. Ach jo, záclony. Proces ich voľby je skutočná veda. Samozrejme, neexistuje žiadna univerzálna odpoveď na otázku, ako si vybrať závesy na tapetu. Ale niektoré pravidlá "dobrý tón" nemožno poprieť. Pre komplexnejšie zverejnenie témy sa budeme snažiť rozobrať byt na časti, a to číslo izby.

Výber záclon v hale

Výber v obývacej izbe je jedným z najťažších „oparových dilem“. Koniec koncov, táto miestnosť je príbytkom pohostinnosti a integrita jej interiéru je veľmi dôležitá. "Prosím," všetky prvky miestnosti pravdepodobne nebude fungovať, čo znamená, že najoptimálnejší spôsob, ako idealizovať priestor je vybrať záclony, ktoré sú v súlade s farbou, charakterom a textúrou tapety.

Olivové záclony v obývacej izbe: Pokojná elegancia

Dôležité! V žiadnom prípade nekupujte pre záclony obývacia izba, farba, ktorá sa mieša s tapetou - je to nudné a trochu esteticky príjemný.

Hľadanie optimálnych závesov v rovnakom rozsahu so stenami je však celkom prijateľné - neváhajte a uchopte svetlejšie alebo tmavšie vzory. Ale toto je rozhodujúce rozhodnutie. A v hale môžete experimentovať. Neutrálne záclony(béžová, terakota, smotana) vytvorí "silné spojenie" s takmer všetky tapety.

Stačí pridať do interiéru príslušenstvo v rovnakej farbe ako tapeta. To môže byť dekoratívne vankúše alebo dizajnér koberec. Ak je tapeta pestré a expresívne, potom najlepšia strana pre nich bude prostý záves.

Vyberieme oponu do kuchyne

Spravidla sa vyberá tapeta pre kuchyňu, ktorá nie je fantázia a pokoja; nespôsobuje. Prečo teda nepridávať do interiéru záclony? Môžu byť s tematickým vzorom, zaujímavým vzorom alebo ornamentom. Venujte pozornosť závesom v bunke a páse. V niektorých prípadoch sa kuchyňa rozvíja práve kvôli takýmto rozhodnutiam.

Kuchynské závesy vo vidieckom štýle

A viac. Pamätajte si, aké sťažnosti sú pre túto miestnosť typické? Malé, úzko, atď. Preto by ste sa nemali zapájať do tmavých odtieňov: platí to aj pre tapety a záclony. Steny sa stále ukázali ako "ťažké"? Kompenzujte problémové svetelné závesy z ľahkej tkaniny.

Spálňa a záclony v nej

Táto miestnosť stelesňuje pokoj a pokoj. Jas a sýtosť interiéru sú nevhodné. Môžete "hrať" na kontrast, vyzdvihnúť závesy radikálne odlišnú farbu na tapetu, ale na intuitívnej úrovni, ktorá je vhodná. Napríklad pozlátené tapety budú vyzerať nádherne v duete s tyrkysovými závesmi a modré steny môžu byť ľahko zatienené bielymi závesmi.

Spálňa na slnečnej strane: studené farby v interiéri

Veselá extravagancia detí

Záclony vškôlka by mala byť čo najľahšia, ale hustá. Ak je tapeta v ňom s rôznymi tematickými kresbami, oslňujúce záclony jednoducho preplnia priestor.

V miestnosti, kde sú steny hladké a ešte viac bez vzoru, sú jednoducho potrebné svetlé závesy.

Deti: zameranie na svetlé závesy

Ako si vybrať závesy na tapetu? Dôverujte svojej intuícii, ukážte predstavivosť: nebojte sa odvážnych rozhodnutí. Ale nezabudnite na pojem "zdravý" chuť.

Odporúčania týkajúce sa zhody farieb

Dôležitým kritériom výberu je kombinácia farebnej palety tapiet a farieb záclon. Informačné video vám povie, ako vyzdvihnúť záclony so zameraním na farbu stien.

Vykonajte sezónnu zmenu závesov. Takže vo vašom dome bude vždy prítomná novinka a originalita interiéru.