Ako si vybrať zvlhčovač - prehľad 4 možností dizajnu

So začiatkom vykurovacej sezóny sa vzduch v našich domoch a apartmánoch stáva suchým, dokonca tvrdým. Dýchanie je ťažké, objavujú sa bolesti hlavy, zhoršuje sa nálada. Našťastie je možné vyhnúť sa týmto dôsledkom, nie je to za nič, že jedna inteligentná hlava prišla so zdravým domácim spotrebičom - zvlhčovačom. Prístroj je jeden, ale jeho modifikácie a typy sú mnohé, takže vzniká rozumná otázka: „Ak potrebujem zvlhčovač, ako ho môžem vybrať z odrody, ktorá je prezentovaná v obchode?“ naozaj zariadenie, ktoré potrebujete.

Parný zvlhčovač je silný zdroj zdravia

Ak si myslíte, že najlepší zvlhčovač je taký, ktorý má najvyššiu moc, nebudeme vás presvedčiť, pretože pravda je vo vašom vyhlásenie je. Parné zvlhčovače - jasné predstavitelia mocnej rodiny.

Parné zvlhčovače pracujú na princípe odparovania za tepla, to znamená, že para, ktorá ich opúšťa, bude horúca. Na ohrev vodydve nádoby sú použité ponorené do nádoby. Tieto zariadenia sú v skutočnosti porovnateľné s bežnou rýchlovarnou kanvicou, ktorá ohrieva vodu pomocou špirálovitého alebo plochého vykurovacieho telesa. Vzhľadom na tento spôsob ohrevu, parné zvlhčovače dostali veľa nedostatkov:

  • vysoký hluk
  • príliš horúca para (jeho teplota môže dosiahnuť 60 stupňov pri výstupe), čo je veľmi nebezpečné pre malé deti
  • vysoká spotreba energie (300 - 600 wattov)

Takéto zariadenia však majú najvyšší možný výkon pre všetky typy zvlhčovačov. Hladina vlhkosti v miestnosti s rozlohou 15 metrov štvorcových za hodinu prevádzky parného zvlhčovača sa teda môže zvýšiť o 60%! Takáto moc je zároveň plus a mínus. Navyše pre skleníky, skleníky, zimné záhrady, všeobecne, pre tie miesta, kde je zásadná údržba vysokej vlhkosti a vzduch je dostatočne teplý. Mínus - pre typické apartmány s malou plochou, pretože v malých miestnostiach nie je takýto výkonný prístroj jednoducho potrebný: bude produkovať príliš veľa pary, ktorá sa neskôr stane príčinou plesní.

Parný zvlhčovač pracuje rýchlo, ale je hlučný a nie veľmi ekonomický

Pre milovníkov inhalácie by však otázka, ako vybrať zvlhčovač vzduchu, mala po vyhlásení, že parné zvlhčovače môžu byť použité na určený účel a ako inhalátor, zmiznúť. Do nádrže na vodu stačí pridať aromatický olejOdvar z byliniek, pretože zariadenie okamžite začne produkovať užitočnú paru.

Zvlhčovače so studeným odparovaním (tradičné) - prírodné hospodárstvo

Ekonomickí vlastníci, ktorí uvažujú o tom, ktorý zvlhčovač vzduchu si kúpiť, už nemusia rozmýšľať, ale môžu si kúpiť tradičné zvlhčovače alebo inak označované ako zvlhčovače studeného odparovania.

Takéto zariadenia pracujú takto: voda z nádrže impregnuje porézny filter, ktorý je inštalovaný v ceste malého, ale výkonného ventilátora. Ten nasáva vzduch do zariadenia, poháňa ho zvlhčeným filtrom a „uvoľňuje“ ho von. V dôsledku takéhoto jednoduchého procesu sa vzduch v byte zvlhčí.

Vzhľadom na skutočnosť, že tradičné zvlhčovače nič nezohrievajú, spotreba energie nebude veľká. Ich prácu môžete prispôsobiť práci DVD prehrávača. Okrem toho, zariadenie nezávisle reguluje režim prevádzky, presne určiť stav vzduchu v byte: ak je vlhkosť vysoká, potom odparovanie bude pomalšie, ak je nízka, potom to bude intenzívnejšie. Je pravda, že tradičné zvlhčovače majú maximálny prípustný prah zvlhčovania 60%. To znamená, že keď sa tento parameter dosiahne, zariadenie jednoducho prestane saturovať vzduch vlhkosťou, až kým úroveň vlhkosti opäť neklesne.

Tradičné zvlhčovače vzduchu sú dobré pre každého, ale vyžadujú čistú vodu bez akýchkoľvek nečistôt
.

Zvlhčovače vzduchu so studeným odparovaním sú hospodárne z hľadiska spotreby energie, ale stáleExistuje niekoľko nevýhod takýchto zdanlivo ideálnych zariadení - používajú len čistenú alebo destilovanú vodu, pretože vstavaný filter je veľmi citlivý na rôzne nečistoty obsiahnuté vo vode a je dosť hlučný.

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu - Piskot v sezóne

Ak sa pozriete na hodnotenie zvlhčovačov vzduchu, ultrazvukové zariadenia budú na najvyššej úrovni. Ich popularita sa dá ľahko vysvetliť: sú prakticky tiché, majú regulátor vlhkosti a môžu ohrievať vodu, čo vám umožňuje zbaviť sa niektorých typov mikróbov.

Princíp činnosti takéhoto zariadenia je jednoduchý: prostredníctvom vysokofrekvenčných oscilácií sa voda mení na vodný mrak, hmlu. Jednotka je hospodárna a ľahko ovládateľná, ale vyžaduje starostlivé čistenie vody z nečistôt pomocou kaziet. Mimochodom, kazety budú musieť byť pravidelne menené, a oveľa častejšie, než si dokážete predstaviť - asi raz za 2-3 mesiace. Životnosť kazety je možné zvýšiť naliatím nedestilovanej vody do zariadenia, ale destilovanej vody.

Membrána je srdcom ultrazvukového zvlhčovača. Je to ona, kto premieňa vodu na vodný mrak

Ďalšou nevýhodou ultrazvukových zvlhčovačov je pravidelné „bublanie“, ktoré najprv dráždi a neskôr sa stáva návykové. Preto tento bod nemožno pripísať nedostatkom.

Zvlhčovač s čistiacou funkciou - najhygienickejšie riešenie

Ako si vybrať čističku zvlhčovača vzduchu? Ak máte obavy o hygienu a čistotuvo vašom dome musí byť táto otázka zaradená do programu. Netreba si vyberať zvlášť, pretože všetky zariadenia kombinujúce dve funkcionality pracujú podľa rovnakého princípu: vzduch vstupujúci do jednotky najprv prechádza cez uhlíkový filter, kde sa čistí od peľu rastlín, zvieracích chlpov, prachových častíc. len potom obohatený o vlhkosť.

Zvlhčovač čističa - čistý a zvlhčený vzduch

Takéto zariadenie je nehlučné, hospodárne a veľmi prospešné pre zdravie, pretože umožňuje odstrániť zo vzduchu väčšinu látok škodlivých pre naše dýchanie a mikroorganizmy. Zariadenie je vhodné pre tých, ktorí žijú v blízkosti hlavných diaľnic a priemyselných zariadení. Je nenahraditeľný pre alergikov a pre tých, ktorí sú stále zima.

​​

Ktorí výrobcovia sa majú najprv pozrieť?

A napriek tomu, kto si kúpi zvlhčovač? Čo zastaviť? Ktorý výrobca je lepší? Súdiac podľa hodnotenia zákazníkov, najviac uctievaný medzi nimi značka je Boneco, ktorý kombinuje švajčiarskej kvality, cenovej dostupnosti a praktickosti. Spoločnosť Boneco má veľký výber zvlhčovačov a čističov vzduchu, pretože spoločnosť sa špecializuje na toto konkrétne zariadenie. Všetky zariadenia majú množstvo certifikátov potvrdzujúcich ich vysokú kvalitu a spoľahlivosť.

Test nákupu uskutočnený v rámci programu „nákupu testov“ však ukázal, že najekonomickejším z hľadiska spotreby elektrickej energie bol zvlhčovač AIC, ktorý sa špecializuje naklimatizačné zariadenia pre domácnosť.

Nie je zle dokázané a pomôcky vyrobené pod obchodnými názvami Ballu, Vitec a Polaris, ale ak sa firma Ballu zaoberá výlučne výrobou ohrievačov, čističiek vzduchu a zvlhčovačov, ďalšie dve spoločnosti vyrábajú pre domácnosť iné domáce spotrebiče, čo znamená nemusia poznať všetky jemnosti tohto typu zariadenia.

V každom prípade budete sudcom, ktorého zvlhčovač je lepší, ale na základe našich odporúčaní bude výber pomôcky, ktorá sa stane vaším verným spoločníkom pre zdravý životný štýl, oveľa jednoduchší.