Ako si vyrobiť posteľ pneumatík: krok za krokom majster triedy

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako vylepšiť pozemok, je ozdobiť ho kvetinovou výzdobou. Motley kvetinové záhony, mixborders a kvitnúce rabatki transformovať územie, takže je elegantný a útulný zároveň. Ak chcete zdôrazniť prirodzenú krásu kvitnúcich kompozícií, musia byť zarámované do slušného rámu, v ktorom môžu byť postele vyrobené z pneumatík. Ručne vyrobené kvetináče budú slúžiť nielen ako funkčný prvok dizajnu, ale dodajú aj exkluzivitu stránky.

Lôžka kolies - nové využitie pre staré veci

Chcú ozdobiť stránku a pridať ju do malebných viacúrovňových kontajnerov, nie je vôbec potrebné vynaložiť veľké množstvo peňazí na nákup hotových kvetináčov v záhradných predajniach. Je možné vyrobiť krásne a odolné kvetináče z automobilových pneumatík, ktoré slúžili tomuto termínu. Hlavnou výhodou tohto materiálu je jeho odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam a schopnosť udržať si atraktívny vzhľad na niekoľko sezón.

Ozdobné postele starých pneumatík umožňujú nielen zdôrazniť nádheru farieb kvitnúcich rastlín, ale aj poskytnúť kompozíciám.úplnosť

Na výrobu lôžok pneumatík vlastnými rukami môžete použiť pneumatiky, dovážané aj domáce. Ale ak existuje možnosť voľby, preferencia je dať všetky rovnaké dovážané výrobky, pretože sú vyrobené z mäkšej gumy, ktorá je oveľa jednoduchšie pracovať. Pri výbere medzi letnými a zimnými pneumatikami je lepšie uprednostniť druhú možnosť.

Keďže najväčší problém pri výrobe takéhoto kvetináča je, ako odstrániť pneumatiku pre kvetinový záhon, pretože guma je tvrdý materiál, aby sa uľahčila práca, je lepšie zvoliť pneumatiky s maximálnym opotrebovaním behúňa.

Na usporiadanie kvetinových záhonov sú vhodné pneumatiky s priemerom R12-R17. Výrobky v požadovanej veľkosti sa môžu vždy udržať v každom obchode s pneumatikami.

Použitie pneumatík rôznych veľkostí vám umožňuje vytvoriť originálne viacúrovňové záhony, ktoré budú veľkolepou výzdobou obradnej plochy alebo ihriska na oddych na predmestí
.

Ako vyrobiť lôžko z pneumatík: od jednoduchých k zložitým

Najjednoduchším spôsobom usporiadania podlahovej vázy z pneumatík pre automobily je vytvoriť kvetinový záhon z pneumatiky, v ktorej bol bočný gumový povrch narezaný a naplnený zmesou pôdy.

Urobiť takúto banku potrvá nie viac ako pol hodiny. Vonkajšiu stranu kvetináča je možné ľahko ozdobiť natretím povrchu olejovou farbou rôznych odtieňov
.

Aby sa však pôvodný hrniec na stonke ohraničil okrajom alebo ozdobiltvoria veľký kvet, to trvá trochu viac úsilia.

Kvetinový záhon pneumatík s vlastnými rukami môže mať vzhľad hrnca s hladkými hranami alebo miskou s vlnitou líniou rezu alebo podivným kvetom, ktorý je úplne orámovaný tvarovanými lístkami
.

Pred vytvorením záhonu z kolesa musíte dôkladne vyčistiť základňu. Znečistené kolesá áut sa čistia od piesku a nečistôt. Tento postup je nevyhnutný na uľahčenie práce v nasledovných prípadoch: pri rezaní hrán na znečistenom materiáli zomrie list nástroja alebo nôž oveľa rýchlejšie.

Kreslenie vrstevnice a rezanie

Po určení tvaru budúceho plášťa pneumatík je potrebné aplikovať obrys na stranu pripravenej pneumatiky pomocou kriedy alebo značky, za ktorým bude nasledovať čiara rezu.

Pri plánovaní usporiadania kvetináča v tvare kvetu by mal byť obrys okvetných lístkov aplikovaný tak, aby veľkosť každého z nich nepresahovala 12-15 cm.

Ak sú však okvetné lístky zväčšené, potom po otočení pneumatiky nesmie záhon kvetu zaujať požadovaný kruhový tvar, ale bude mať uhlové zárezy.

Na skrátenie by sa mal pripraviť dobre ostrý obuvník. Je možné zvýšiť kĺzanie čepele noža počas procesu rezania jeho rozmazaním jeho povrchu tekutým mydlom. Výrazne na uľahčenie procesu rezania pomôže použitie píly, s ktorou je vhodné vykonávať akékoľvek kučeravé rezanie.

Všetky kusy sa vykonávajú na mäkkej gume, na hraniciachčo je kovová šnúra umiestnená pod behúňom vo vnútri pneumatiky

Odskrutkovanie krytu pneumatiky

Na ozdobenie dekoratívneho kvetinového záhonu na stabilnej nohe je potrebné otočiť pripravenú pneumatiku s orezanými okrajmi smerom von. Proces otáčania kolesa je jedným z najnáročnejších pracovných stupňov práce a pre mnohých remeselníkov sa často stáva skutočnou prekážkou. Poznať malý trik pomôže vyrovnať sa s touto tvrdou prácou: musíte vynaložiť maximálne úsilie a otočiť len malú časť pneumatiky smerom von, a potom pôjde práca "ako hodinky". Pneumatika sa naklonila nadol a položila na rovný povrch. Tá časť pneumatiky, v ktorej sa disk dostane do tvrdého behúňa, sa stlačí nohou a guma sa otočí v uhle 45 stupňov od stredu smerom von.

​​

Jeden z príkladov jasne demonštruje proces otáčania kolesa.

Ako zafarbiť kvetinový záhon z kolesa: možnosti dizajnu

Nádoba je takmer pripravená. Zostáva len opraviť tvar hrán a usporiadať ho v rovnakom štýle s inými prvkami krajinného dizajnu. Kým nie sú vonkajšie steny vyhriateho podlahového hrnca pokryté vrstvou prachu, musia byť natreté. Na tieto účely môžete použiť smalt, olej alebo rovnakú farbu. Náterová vrstva nanesená na čistý povrch bez obsahu tuku sa bude držať na jednej sezóne. Na zdobenie kvetináča môžete použiť aj zvyšky farby v aerosólových plechovkách, ktoré striekate na bočné stenyzáhon môže byť len niekoľko minút.

Je žiaduce farbiť nielen vonkajšiu časť kvetináča, ale „uchopiť“ horných 10-15 centimetrov vnútorného povrchu.

Pri výrobe záhonu je lepšie používať farby svetlých odtieňov, ktoré čiastočne odrážajú slnečné lúče, čím sa zabraňuje prehriatiu pôdy v nádobe
.
Originálne kvetinové záhony vyzerajú maľované v kontrastných odtieňoch a zdobené exotickými vzormi

Glazované sklenené kamene, ktoré vyzerajú ako mrazené kvapky rosy, sa môžu stať nezvyčajným doplnkom ornamentu. Ale keď zdobíte kvetinové záhony, nemali by ste byť príliš horliví, pretože vysadené lezecké a plíživé rastliny uzavrú väčšinu stien záhonu.